Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 13 lis 2018 06:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Půjčení auta na Kypru
PříspěvekNapsal: 29 pro 2013 10:19 
Diskutér

Ví někdo? Dá se rozumně po Kypru veřejnou a nebo to chce auto při 2 lidech? Kde nejvýhodněji? Kolik si účtujou půjčovny za plnou nádrž? Jaké problémy při návštěvě severu? Dík za případné info.

Předmět příspěvku: Re: Pujčení auta na Kypru.
PříspěvekNapsal: 29 pro 2013 11:40 
Diskutér

Kypr jsme navštívili v červenci 2011, auto jsme měli půjčené prostřednictvím www.cyprushire.com , skutečný dodavatel byl Platinium Rent A Car . Auto model Picanto půjčené na 4 dny stálo 110 Eur ( on-line záloha byla 16 Eur ).Auto bylo přistaveno k hotelu, kde bylo i vráceno formou odevzdání klíčků na recepci ( odvezli si jej někdy v noci). PHM při vrácení - doplnit na stav při půjčení.
Jízda vlevo se může být oříškem, ale dá se zvládnout. Na Kypru mají všechna auta z půjčoven SPZ s červeným podkladem - všichni domorodci jsou tak upozorněni na možné nestandartní chování řidiče. Mne trochu zaskočil tachometr v mílích , všechny rychlostní limity jsou v km.
Přeji pěkný pobyt na Kypru .

Předmět příspěvku: Re: Pujčení auta na Kypru.
PříspěvekNapsal: 29 pro 2013 19:56 
Diskutér

Mel jsem auto na severu, ve dvou , zadny problem. Tam, kam jsme jeli (napr k vlajce v horách) asi autobus nejezdi. Nikde nebyl problem, vraceli jsme s plnou nadrzi.

Předmět příspěvku: Re: Pujčení auta na Kypru
PříspěvekNapsal: 30 pro 2013 12:21 
VIP

Ahojte,

V marci ideme na par dni na severny Cyprus, ako pozeram, na letisku Ercan nie je ziadna autopozicovna priamo, treba si vsetko booknut dopredu a auto na letisko dovezu. Odporucate nejaku autopozicovnu? Mne sa pozdava http://www.pacific-rentals.com.
Vopred Vam dakujem!

Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta na Kypru
PříspěvekNapsal: 09 úno 2018 21:24 
Diskutér

Je lepší půjčit auto přes nějakou místní autopůjčovnu (případně nějaký tip), nebo je lepší jít přes ověřené autopůjčovny (letíme do Paphosu).

Předpokládám, že jet s autem na sever je stále v pohodě, nebo na to musím nějak půjčovnu extra upozornit?

PříspěvekNapsal: 10 úno 2018 09:41 
Diskutér

Od Pacific Rentals jsme měli půjčené, snadná komunikace, auto nám přivezli na ubytování a nechávali jsme ho před letištěm i s klíčkama.

PříspěvekNapsal: 10 úno 2018 13:53 
Diskutér

budu také půjčovat-Larnaca...

viz.mandarinka1...půjčovna ze severu...to nebude to pravé...

PříspěvekNapsal: 11 úno 2018 08:11 
Diskutér

Půjčovali jsme na severu a tamtéž i vraceli. Jen málo půjčoven na jihu vám dovolí vzít auto na sever (nějakou jsem tehdy našla, ale nakonec jsme to nepotřebovali, protože jsme letěli na Ercan). Možná se něco změnilo, byli jsme tam 2014, ale pochybuju.
Odpovídala jsem Tonicovi a nevšimla si, že je to starý dotaz.

PříspěvekNapsal: 11 úno 2018 09:59 
Diskutér

mandarinka1 píše:
Od Pacific Rentals jsme měli půjčené, snadná komunikace, auto nám přivezli na ubytování a nechávali jsme ho před letištěm i s klíčkama.

Jak jsem psal, my doletíme do řecké části (Paphos) a tam budeme i převážnou část pobytu. Jen jsem se chtěl zeptat někoho zkušenéjšího, jestli měl půjčené auto z jihu a jel na sever bez problému, případně jméno té autopůjčovny.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2018 09:49 
VIP

Znáte někdo půjčovny DriveCyprus a KEM na letišti Paphos?

Hledám, kde půjčit auto, nejdřív jsem našel přes cars-scanner (+20% promo sleva) tu půjčovnu DriveCyprus - 32€/4dny, neomezené km, palivo full-full, pojištění spoluúčasti mám vlastí (icarhireinsurance). Hodnocení půjčovny v agregátorech dobré, což ale vím, že nemusí nutně nic znamenat.

Pak jsem ještě zkusil kayas.es --> argus, a ejhle, oproti normálnímu argusu (zkoušel jsem přes topcashback s 8% ceny zpět), stejný argus přes kayak našel ještě další levnější půjčovny, které mi při normálním hledání nenabídl a celkově lepší ceny.
Takže je tu nabídka půjčovny KEM, 18€/4 dny, opět full-full, neomezené km, akorát nemají pobočku hned u terminálů, ale 5km dál, za křižovatkou u hlavní silnice a zákazníky vozí shuttlem.
Hodnocení v agregátorech obecně horší (5.1 vs 8.4), ale nevím, nakolik tomu věřit.

Znáte někdo některou z těch půjčoven? Jakou máte zkušenost?
Budu vracet auto kolem 6 ráno, obě půjčovny mají být open 24h/d, ale přejen bych nerad, aby byl při vrácení k KEM nějaký problém s odvozem k terminálu.

Z vygooglených recenzí na trustpilotu apod moc moudrý nejsem.
Bude to moje první návštěva Kypru, tak se raději ptám.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2018 16:55 
Diskutér

z KEM v Larnace měli půjčený auto známí. Matně tuším, že tam nebyla nonstop otevřená pobočka, nebo nebyly ty transfery k ní, protože vím, že přiletěli někdy po půlnoci z Bělehradu a čekali cca do 5 na půjčení auta. Ale věděli o tom dopředu, tedy pokud Paphos říká 24/7, nevidím v tom problém.

PříspěvekNapsal: 18 úno 2018 18:30 
VIP

doonio píše:
mandarinka1 píše:

Jak jsem psal, my doletíme do řecké části (Paphos) a tam budeme i převážnou část pobytu. Jen jsem se chtěl zeptat někoho zkušenéjšího, jestli měl půjčené auto z jihu a jel na sever bez problému, případně jméno té autopůjčovny.

Mam za to ze sme si auto pucovali u teto pucovny - http://www.agrentacar.com - na sever s nim jeli a v poho. Alexx by to ale kdyztak potvrdil, jestli to byla tato pucovna ci jina.

PříspěvekNapsal: 19 úno 2018 21:55 
Diskutér

goro píše:
Znáte někdo půjčovny DriveCyprus a KEM na letišti Paphos?
Z vygooglených recenzí na trustpilotu apod moc moudrý nejsem.
Bude to moje první návštěva Kypru, tak se raději ptám.

Já na hodnocení z agregátorů moc nedám, přijde mi to hoodně přibarvené, jak může mít DriveCyprus několik set hodnocení na agregátoru a na trustPilotu jen 2 a obě negativní.

Jinak řeším podobní problém, potřebuji auto v Paphosu na 10dní na přelomu Duben/Květen s tím že ranní vrácení bude někdy kolem 5AM (let do Bratislavy je v 6:30). Váhám jestli jít sice do levnějších nabídek přes generátory a nebo raději nějakou sice dražší, ale ověřenou místní půjčovnu třeba ve městě.

Já jsem tedkomc napsal týpkovi z http://www.cyprus-car.com/, že jsem našel i levnější nabídky, jestli může nějak pokouzlit s cenou a nabídl mě, extra 10% navíc.

PříspěvekNapsal: 04 dub 2018 07:18 
VIP

Takže jsme zpět z Kypru, podělím se o zkušenost s GetYourCar, což je v podstatě Sixt.
Rezervace viz výše přes cars-scanner, další z mnoha agregátorů využívající platformu cartrawler, jako skoro všechny podobné systémy. Rezervace na 4 dny za 24€+12€ za vrácení v 6:00, full/full/depozit 800€.
Druhá, levnější rezervace u KEM ve mne nebudila důvěru, kvůli rannímu odletu a pobočce mimo letiště, tak jsem ji zrušil.

Po příletu skoro hodinu čekání na pasovce (Kypr ještě není plně v Shengenu), pak na přepážce Sixt to šlo velmi rychle, měli dost personálu, šel jsem hned na řadu, místo Fabie 5dv jsem dostal free upgrade na VW Golf VII, skoro nový. Záloha na plnou nádrž 100€ (byl jsem ujištěn, že bude vráceno, pokud vrátím auto zase s plnou) a depozit 800€, blokováno na kreditce.
Na parkovišti před letištěm má Sixt ještě další stánek a týpek s náma obešel auto a zkontroloval se mnou plnou nádrž a zaznačené škrábance. Některé zaznačené na autě ani nebyly, tak jsem se bál, jestli nebudou při vrácení trochu moc puntičkáři.

Auto super, nemůžu si stěžovat, až na automatickou parkovací brzdu, která nám dělala občas problémy, hlavně při rozjedech do kopce, tam bych ocenil klasickou mechanickou ručku.

Řízení vlevo bylo peklo tak první hodinu, hlavně nezvyk řazení levou rukou.
Ale pak už dobrý, opravdu se na to dá zvyknout rychle.
Pozor na šutry na silnici, nevím, jestli to bylo tím, že jsme jeden den chytli bouřku, která uvolnila hodně kamenů, nebo je to normální i jinak, ale v pohoří Troodos bylo na cestách opravdu hodně ostrých kamenů, i dost velkých šutrů (30cm bavlany), viděli jsme i pár aut, jak měnili rezervu, zřejmě do toho najeli těsně za zatáčkou, kde to nebylo moc vidět.

Trochu nás zaskočilo tankování, kdy hodně pump má automatický systém na karty, ovšem neakceptuje Revolut, ani Curve. Prošla mi až Eon kreditka. Hodně benzínek neumí natočit plnou, což jsme před vrácením potřebovali, ale nutno předvolit, za kolik euro chcete benzín, tak jsme to plnili na několikrát, což v 5 ráno před odletem je stes navíc, tak s tím počítejte.
Cena benzínu na levných pumpách 1.239€/L

Vrácení proběhlo podle instrukcí ze Sixtu bez obsluhy, zaparkovali jsme na stejném místě, auto jsem projistotu vyfotil, klíčky do kastlíku a odlet.
Za 2 dny odblokován depozit 800€ i 100€ na palivo.
Celkově za mne naprostá spokojenost, getyourcar příště klidně zas.

Projížděli jsme kolem toho KEMu, odpoledne po příletu tam byl čilý ruch, pár aut jsme potkali na cestách, zrovna asi nějaké lepší kusy, aspoň odpohledu vypadaly jako dost nová auta, ačkolik recenze KEMu často zmiňovali opak. Kdybych neměl odlet tak brzo ráno, tak je klidně zkusím, třeba příště.

PříspěvekNapsal: 27 dub 2018 20:56 
Tazatel

Ahojte,

cenovo a recenziovo sa mi pozdava GetYourCar ako napisal goro, mate niekto este nejaky lepsi tip na pozicanie auta v Paphose?

Dakujem.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina