Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 zář 2019 21:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta ve Španělsku
PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 11:39 
Diskutér

I když jsem si myslel, že jsem protřelý vypůjčovatel auta a těžko mě něco překvapí, stalo se.

Manželka vyrazila na 5 dní do Malagy s tím, že si půjčí auto. Neměla kreditku a nestihla by si jí vyřídit, tak jsem rezervoval přes billiger u půjčovny, která akceptuje debetky. Když pominu dohadování u přepážky, že jí auto bez kreditky nepůjčí bez zakoupení drahého pojištění (měla full od třetí strany), což nakonec nepožadovali, tak si strhli z karty celý depozit 800 EUR + zálohu za palivo. Den po skončení pronájmu celou částku vrátili. No jo, jenomže při platbě do půjčovny použila banka kurz prodej, pro příchozí platbu nákup. A tam je rozdíl cca 1,5 Kč/EUR. No, nenapadlo mě to.

Takže docela draze nabytá zkušenost. Trochu to kompenzuje cena pronájmu cca 5 EUR/5 dní.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 12:20 
Diskutér

masterview píše:
I když jsem si myslel, že jsem protřelý vypůjčovatel auta a těžko mě něco překvapí, stalo se.

Manželka vyrazila na 5 dní do Malagy s tím, že si půjčí auto. Neměla kreditku a nestihla by si jí vyřídit, tak jsem rezervoval přes billiger u půjčovny, která akceptuje debetky. Když pominu dohadování u přepážky, že jí auto bez kreditky nepůjčí bez zakoupení drahého pojištění (měla full od třetí strany), což nakonec nepožadovali, tak si strhli z karty celý depozit 800 EUR + zálohu za palivo. Den po skončení pronájmu celou částku vrátili. No jo, jenomže při platbě do půjčovny použila banka kurz prodej, pro příchozí platbu nákup. A tam je rozdíl cca 1,5 Kč/EUR. No, nenapadlo mě to.

Takže docela draze nabytá zkušenost. Trochu to kompenzuje cena pronájmu cca 5 EUR/5 dní.

tohle reklamuj u banky. Depozit nefunguje na bazi prodej/nakup...je to pouze blokace castky v Kc, ktera odpovida kurzu v den zauctovani. Pokud neni chyba na strane banky, tak reklamovat obe transakce, protoze tady pak taha za kratsi konec pujcovna a mel by jsi dostat kurzovy rozdil zpatky.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 12:42 
VIP

Je rpzdil pokud je pouze blokace, ci si jej opravdu strhnu a nasledne pak vrati

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 12:54 
Diskutér

Sau píše:
Je rpzdil pokud je pouze blokace, ci si jej opravdu strhnu a nasledne pak vrati

no to by ale melo byt jasne definovany v ramci smlouvy. Pokud je tam napsano DEPOSIT, tak by mel dostat penize zpatky. Pokud to tam je nauctovany jako polozka v celkove cene, tak ma smulu a nemel to podepisovat.

PříspěvekNapsal: 06 pro 2018 13:09 
VIP

V ramci smlouvy to samozrejme jasne definovane je. Problem je ovsem s opicema za prepazku pucoven, ktere nejsu sto zvladnut ani tak trivialni ukol jako je blokace dane castky a jednoduse ji rovnu strhnu. A pak navrati. Jak z toho ven netusim. Taky budu rad za kazdu radu.

PříspěvekNapsal: 11 led 2019 06:22 
Kolemjdoucí

Zdravím, budu mít auto od Recordu pře Rentalcars, které mi nabízí navíc komplexní pojištění za cca 300,-/den. Využíváte toho někdo? Nestačí jen pojištění, které je v základu? Díky

PříspěvekNapsal: 11 led 2019 09:03 
Diskutér

Většina lidí tady využívá externí pojištění, který je výrazně levnější. Např https://www.worldwideinsure.com/

PříspěvekNapsal: 28 srp 2019 13:15 
Diskutér

Další pozitivní zkušenost s Record go. Zapůjčení tentokrát přes rentalcar, protože nabídly full/full. Nissan Qashqai za 1300,- na 16 dnů. Record go měl pouze full/empty. Co však bylo nové je bezobslužný systém. Jsou tam 4 kiosky ( Alicante), vše se zadává pomoci dotykové obrazovky, žádné nuceni pojístky, jenom oznámení o depositu a potvrzení. Nakonec zadání mailu a na mail došel celý protokol. S tím na parking ukázat obsluze mail. Obdržíte klíče a můžete jet. Jinak je tam u kiosku obsluha - slečna z Česka. Říkala že má pouze ranní směny.

PříspěvekNapsal: 11 zář 2019 12:20 
Kolemjdoucí

Ahoj, mam v planu si zapujcit auto v Barcelone 1.11.-6.11., nikdy jsem si auto v zahranici nepujcoval a prekvapilo me jak levne je pujceni, az mi prijde, jestli tam nejsou nejake skryte poplatky. Staci mi male levne auto a na zmineny termin mi vyslo u centuro cena 18,5 € u rentalcars (recordgo) 600 kc. Je to realna koncova cena? Nepocitam zalohy apod.

btw kdyz zadam Barcelonu u Centuro na termin za par dni konkretne 13.9.-18.9. vyskoci cena 2,51 € :D

Přílohy:
Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG [ 134.86 KiB | Zobrazeno 120 krát ]

PříspěvekNapsal: 11 zář 2019 12:34 
Diskutér

Cena je reálna, ale je třeba řešit pojistku na spoluúčast a nádrž - full/full (dostaneš plnou vracíš plnou), nebo full/ empty (zaplatíš plnou a co zůstane v nádrži po vrácení je půjčovny)
Plná pojistka není zahrnuta v základní ceně.
Budeš muset buďto zaplatit plnou pojistku (cca 120,- eur), nebo složit deposit na
spoluúčast (cca 800,- eur).
Pojistit spoluúčast v případě poškození lze levně na icarhireinsurance.com.

Měl jsem teď v Alicante Nissan Quashcai za 80,- Kč na den (1300,- na 16 dnů).

ps
ve tvém vzoru tam máš full/full nádrž
ale máš omezené kilometry
a s kompletní pojistkou to tam máš za těch 117,- eur

PříspěvekNapsal: 11 zář 2019 12:54 
Kolemjdoucí

- tak pocitam ze bych slozil deposit coz je 1050 € (to pokud se nic nestane vratej, takze v tom bych nevidel problem)

- omezene kilometry by mi nemeli vadit, nemam v planu toho moc najezdit, ale konkretni cislo kilometru nemuu vubec nikde na jejich strankach najit

edit
tak jsem nasel tohle...

For rentals where the vehicle is handed over in Madrid or Barcelona, the customer must pay €0.15 for each kilometer exceeding the following set limits based on the number of hire days:

400 kilometers per day for 1-3 day rentals;
300 kilometers per day for 4-6 day rentals;
150 kilometers per day for 7-20 day rentals;
100 kilometers per day for rentals of 21 days or more

PříspěvekNapsal: 11 zář 2019 13:18 
VIP

ještě počítejte s potřebou kreditky.
Hodně půjčoven má bussiness postavený na tom, že i když má člověk platební kartu s dostatkem hotovosti, počítá se složením depozitu (a ještě má pro klid třeba vlastní pojištění spoluúčasti), v půjčovně narazí, protože karta není kreditní, ale klasická debetka k účtu. Nebo debit/prepaid typu Revolut/Curve apod.
Pak se odkážou na své podmínky, kde je skutečně vyžadována kreditka a řeknou, že auto půjčí jen pokud si doplatíte jejich drahé pojištění, jinak smolík, půjčovné propadá a auto nedostanete - mají to tak v podmínkách skoro všichni.

PříspěvekNapsal: 11 zář 2019 13:34 
Kolemjdoucí

mate pravdu vypada to ze v podminkach maji napsano kreditku coz nemam...

tak jinak, je tu nekdo konkretni kdo si pujcoval auto v Barcelone na letisti a muze doporucit konkretni spolecnost, ktera nema skryte hacky, clovek nepotrebuje kreditku a nemusi platit jejich predrazene pojisteni?

PříspěvekNapsal: 11 zář 2019 14:07 
Diskutér

mlevora píše:
mate pravdu vypada to ze v podminkach maji napsano kreditku coz nemam...

tak jinak, je tu nekdo konkretni kdo si pujcoval auto v Barcelone na letisti a muze doporucit konkretni spolecnost, ktera nema skryte hacky, clovek nepotrebuje kreditku a nemusi platit jejich predrazene pojisteni?

No tak to bude hodně těžký, není jednoduší si tu kreditku zařídit? Třeba u FIO se myslím ani nic neplatí za vedení, apod..

PříspěvekNapsal: 11 zář 2019 14:14 
Diskutér

Přes Rentalcar u Recordgo berou na deposit i debetku, mají to v podmínkách u karet. Ale bude lepší to ještě ověřit telefonicky.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 174 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina