Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 24 čer 2019 16:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Auto Europe
PříspěvekNapsal: 18 dub 2013 21:04 
Diskutér

Prosím zkušenější o radu, chystáme se poprvé půjčit auto a nechceme udělat kvůli nezkušenosti nějakou botu.
Chceme auto na 3 dny v Bristolu, na první pohled se nám líbí pár nabídek třeba od Auto Europe, prosil bych ale zkušenější, jestli si některý věci vykládáme správně.

Náš řidič by rád nulovou spoluúčast, našli jsme auta, u kterých je uvedeno :
Fully refundable excess, including tires and windscreen (Auto Europe Refundable Excess Program in case of damages to or theft of car
If you have purchased one of our "Refundable Excess" products, you will be reimbursed for any excess paid to the supplier for accidental damage. This possible refund is NOT an insurance but a service from Auto Europe).
V podmínkách je dále uvedeno, že spoluúčast je např. 800 GBP (AVIS), 650 GBP (National) atd.
Znamená to, že nám např. AVIS při půjčení blokne 800 GBP, když se něco stane, tak si tu spoluúčast strhne a nám by to pak měli refundovat Auto Europe?
Jestli to tak je, máte s tím někdo zkušenost, nedělá pak Auto Europe s tím proplacením problémy a není lepší zaplatit nějaký připojištění přímo např. u Avisu při vypůjčení?

Jaký máte obecně zkušenosti s Auto Europe?

Je lepší vzít auto od Avisu nebo National nebo je to jedno a obě půjčovny jsou v pohodě?

Musí být kreditka, která se použije při rezervaci a pak při vypůjčení k blokaci spoluúčasti na jméno řidiče? Jestli jo, dodržuje se to nějak striktně nebo můžeme k blokaci dát kreditku někoho jiného z posádky auta?

Nějak neumím najít, jestli se dá rezervace bezplatně zrušit, mělo by to prej být možný bezplatně do 3 dnů před datem půjčení, je to tak?

Jestli je to Auto Europe blbej nápad, přes koho je podle vašich zkušeností dobrý brát auto? Třeba tady přes Luka?

Předem díky všem, kdo budou ochotný poradit nebo se podělit o zkušenosti.

Předmět příspěvku: Re: Auto Europe
PříspěvekNapsal: 18 dub 2013 21:57 
VIP

1) kreditka MUSÍ být na řidiče
2) vždycky nakonec uzavíráš smlouvu s autopůjčovnou, platí tedy její podmínky, všichni zprostředkovatelé zprostředkovávájí de fakto stejné autopůjčovny, liší se jen cena
3) všemožný pojistky ti autopůjčovna nabídne i na místě
4) krytí od zprostředkovatele je de fakto pojistka, která proplatí tvoje náklady na spoluúčast, kterou si strhne autopůjčovna, bývá to levnější, není pravidlem. Dá se uzavřít i přímo mezi pojišťovnou a řidičem (i roční), někde tady je o tom vlákno. Měl jsem, naštěstí jsem nikdy nic neřešil, takže nemůžu sloužit s praktickou zkušeností.

PříspěvekNapsal: 18 dub 2013 22:47 
Návštěvník

Ja měl auto pujčene od nich několikrat ve Španělsku a v Irsku. Dřive byvaly ceny lepši na německe mutaci, ale dneska si myslim, že ceny jsou už všude stejne. A teda musim řict, že nikdy sem neměl žadny problem. Co jsem teď řešil u jinych pujčoven tady na foru, je alokace toho depositu (těch 1000 EUR apod.), protože u mě to nikdy takhle neproběhlo, protože ja nikdy tolik peněz na kartě ani neměl...
Takže za mě autoeurope doporučuju.
A taky nevim jestli jsem čestna vyjimka, protože v Irsku jsem škrabnul naraznik uplně nove Zafiry a po vraceni mi na učtu visela měsic blokace za novy naraznik patrně (3750.-), ktera mi pak ani nebyla stržena...

PříspěvekNapsal: 12 čer 2013 21:09 
Moderátor

Auto Europe v různých mutacích jsem použil vícekrát a nemám důvod si stěžovat. Tentokrát mi Air One zrušil let na MXP, musel jsem tak zrušit i rezervaci auta. Vše vráceno do haléře/centu do jednoho týdne.

PříspěvekNapsal: 12 čer 2013 21:52 
Diskutér

Kreditka (platební karta) nemusí být na řidiče. Aspoň u Avisu to tak být nemuselo (osobně vyzkoušeno) půjčovaly se dvě auta a jak se ukázalo kamarád neměl dost peněz na kartě tak to všechno šlo přes mojí. U Avisu při plný pojistce vždy blokována částka kolem 4000kč do týdne od vrácení byla blokace zrušena.... Avis můžu jedině doporučit já jsme s ním spokojený. Jinak jsme řešili menší problém s rezervací přes pražskou linku Avisu (nepřišel rezervační mail) a paní nám tvrdila, že by cenu dokázala dát ještě lepší než máme takže bych se nebál před zaplacením zavolat na české zastoupení Avisu ;)

poznámka: vždycky když jsem si půjčovali auto tak mám za to že za půjčení se platilo při rezervaci, ale pojistka se platila, až na místě tak aby jste z toho nebyli překvapeni ;)

PříspěvekNapsal: 13 čer 2013 07:58 
VIP

Ahoj,

Auto Europe super podminky. Pokud jsi u nich udelas pojisteni, je to pres ne vratitelne.

Tz.: pokud se ti stane nejaka skoda, musis to zaplatit a pak to po dokumentech zaslane do pojistovny Auto-Europe, dostanes zpet. Je to levnejsi, ale pracitelnejsi.
Pripadne si kup auto bez pojisteni a na miste si udelej pojisteni. Primo u autopujcovny, to mas bez papirovani (ale byva to o dost drazsi, tak cca 10eur na den).

Ohledne kreditky souhlasim. Pujcuji si porad auto pokud nekam jedu. At uz Avis, Budget, Hertz apod. Nikdy nebyl problem pouzit jinou kreditku, nez od ridice. Protoze pri podpisu smlouvy, souhlasis, ze v pripade skody se zaplati kreditkou, kterou byla pouzita pri vyzvednuti auta. Jim je to jedno.
Takze v tomhle si nedelej starosti.;)

Jinak lepsi nez Autoeurope, mas jeste levnejsi dalsi stranku, ktera ti muze najit levnejsi cenu:

www.billiger-mietwagen.de

Je to stranka, ktera porovnova ceny od vicero firem, a to i Autoeurope - to by se ti mohlo hodit a jeste usetris..: :mrgreen: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 13 čer 2013 20:34 
Diskutér

Zapomněl jsem tehdy poděkovat,tak opožděně děkuju všem za rady.
V Bristolu jsme nakonec měli auto přes www.billiger-mietwagen.de, místo VW Golf nám dali fungl novou Zafiru - všechno super, bez problémů, zkrátka perfektní zkušenost.
Teď jsem přes ně zase vzal auto do Portugalska, 2 x jsem ho rušil a rezervoval jiný (levnější) - peníze byly do halíře zpátky na účtu vždy do 4 dnů.
Auto bude nejspíš od nějaký místní půjčovny, tak to snad proběhne zase v pohodě.
Zatím s www.billiger-mietwagen.de jen ty nejlepší zkušenosti, našel jsem u nich vždycky nejlepší ceny, nabídka je přehledně a srozumitelně popsaná (na některých jiných webech dohledat, jestli je to se spoluúčastí nebo ne je velký umění) atd.
Kreditku jsem dával zatím jen tu, na kterou bylo auto rezervovaný, ale asi by jim to bylo jedno.

PříspěvekNapsal: 08 zář 2014 14:05 
Moderátor

Přes autoeurope.co.uk vypadá zajímavě promo Hertze, které přes odkaz z newsletteru mi dalo cenu za kompaktní SUV v Perthu za myslím dobrých 188 liber za 10 dnů (uváděl jsem v tématu Austrálie) oproti billiger-mietwagen, kde obdobné je aktuálně s obdobným pojištěním od 446E na mé období. Na AE je zajímavé, že po poledni vyskočí i další a levnější nabídka (obecně) u lokálního provozovatele. U mé volby není zajímavá, tam ji promo Hertzu silně přebíjí + nemá restriktivní podmínky, ale jinak je vhodné se před rezervací přesvědčit v průběhu dne, jestli nebude oproti ránu lepší nabídka.
Jen jsem zvědav na případné poplatky na místě. Ve voucheru je kromě credit card fee 0.8% ještě: "your rental excludes:
Airport Concession Fee Recovery (ACFR) ranging from
5% - 25% (depending on pick up location) will be applied to
any local charges. optional fee "
Na dotaz na reálné poplatky u Hertzu odpovídá autoeurope za několik hodin, v tomto případě nadějně...: "Dear ..., please be advised that you have no local fees to worry about!

PříspěvekNapsal: 08 zář 2014 15:21 
Diskutér

burito píše:
Přes autoeurope.co.uk vypadá zajímavě promo Hertze, které přes odkaz z newsletteru mi dalo cenu za kompaktní SUV v Perthu za myslím dobrých 188 liber za 10 dnů (uváděl jsem v tématu Austrálie) oproti billiger-mietwagen, kde obdobné je aktuálně s obdobným pojištěním od 446E na mé období. Na AE je zajímavé, že po poledni vyskočí i další a levnější nabídka (obecně) u lokálního provozovatele. U mé volby není zajímavá, tam ji promo Hertzu silně přebíjí + nemá restriktivní podmínky, ale jinak je vhodné se před rezervací přesvědčit v průběhu dne, jestli nebude oproti ránu lepší nabídka.
Jen jsem zvědav na případné poplatky na místě. Ve voucheru je kromě credit card fee 0.8% ještě: "your rental excludes:
Airport Concession Fee Recovery (ACFR) ranging from
5% - 25% (depending on pick up location) will be applied to
any local charges. optional fee "
Na dotaz na reálné poplatky u Hertzu odpovídá autoeurope za několik hodin, v tomto případě nadějně...: "Dear ..., please be advised that you have no local fees to worry about!

planuju take zapujcku od AE v AUS, ale vychazi mi cena cca 300USD na 9 dni za family car. muzu se zeptat, jak ses dostal k promo od Herz?

PříspěvekNapsal: 08 zář 2014 20:00 
Moderátor

2frisged: Jak jsem uváděl, z běžného newsletteru na můj mail.

PříspěvekNapsal: 08 zář 2014 21:20 
Diskutér

burito píše:
2frisged: Jak jsem uváděl, z běžného newsletteru na můj mail.

diky moc, mam koupeno SUV na 14dni za 11500.. moc diky!

PříspěvekNapsal: 09 zář 2014 21:07 
VIP

Já také děkuji. SUV na týden v SYD za 177 liber je suprová cena.

PříspěvekNapsal: 07 čer 2019 08:06 
Diskutér

Zdravím všechny zkušené cestovatele s dotazem. Půjčené auto v SKG, AutoEurope-přes billigermietvagen.de, místní půjčovna Drive. Vše proběhlo v pohodě, ale dosud není uvolněna kauce na kreditce. Je to více než týden....Reklamace do billigermietwagen.de zatím bez odezvy. Začínám být lehce nervous :roll: Je to normální, taková doba??

PříspěvekNapsal: 07 čer 2019 08:18 
VIP

Ano, muze byt. Nekdy to pujcovna necha dokonce uplne vysumet, nech se blokace zrusi sama a to trva myslim ze dokonce mesic.

PříspěvekNapsal: 07 čer 2019 08:33 
VIP

HankaC píše:
Zdravím všechny zkušené cestovatele s dotazem. Půjčené auto v SKG, AutoEurope-přes billigermietvagen.de, místní půjčovna Drive. Vše proběhlo v pohodě, ale dosud není uvolněna kauce na kreditce. Je to více než týden....Reklamace do billigermietwagen.de zatím bez odezvy. Začínám být lehce nervous :roll: Je to normální, taková doba??

Žiaľ, je to normálne. Presne na toto sú dobré kreditky s vyšším limitom, kde nie sú blokované reálne peniaze.
Reklamovať sa to oplatí maximálne u tej požičovne (Drive). Sprostredkovateľ (billigermietwagen.de) s tým nič nemá.
A je to istá známka serióznosti požičovne. Tie "lepšie" (a zrejme drahšie) zábezpeku zvyknú odblokovať okamžite. Čo rozhodne je v možnostiach požičovne. Len niektorí sa na to proste vykašlú :(

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina