Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 06 pro 2022 04:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Havajské ostrovy
PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 08:38 
VIP

alexx píše:
Wrangler je bohužel pro čtyři lidi malý.

Kratkej zcela urcite. Dlouhej maji v pujcovnach taky, ale asi se skryva pod kategorii vetsi SUV...

PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 09:22 
VIP

Citace:
1. Je u Super Spar Inklusive skutečně nulová spoluúčast?
2. Jsou všichni nahlášení řidiči (u SSI) zdarma?
3. Platí na ostrovech, že je možno auto vrátit na jiném místě (stejném ostrově) zdarma? Já to tak chápu, akorát to neplatí pro kategorii LM... což nevím co je
4. Je v podmínkách uvedeno nějaké omezení na nezpevněné/neasfaltové cesty (nenašel jsem)

K původnímu dotazu.
1.Spoluúčast dle mého kryta plně, explicitně uvedeno není. Pouze je to tarif inklusive: krádež a odpovědnost za škodu do 1 milion USD.
2. Additional drivers jsou uvedeni pod záložkou EXTRAS, a to tak divně, že to není jasné. Píšou že, všichni řidiči nad 25 "inkl." musí být zapsáni při výpůjčce. Teď jen co znamená to inkl.? Vztahuje se to dle mého spíš k věku řidiče, a vzhledem k tomu, že se už pohybujeme v oddíle Extras, bude se muset asi připlatit. Druhou, méně pravděpodobnou, možností je, že jsou všichni řidiči nad 25 již zahrnuti v ceně.
3. Ano, možno vrátit v rámci ostrova kdekoliv kromě kategorie vozů LM (co to je? :) )
4.Ano, jízda po nezpevněných/neveřejných cestách je zákázána. "Fahrten nach Mexiko sowie Fahrten auf un- befestigten, nicht-öffentlichen Straßen sind nicht gestattet"

Někdo tu ještě psal, že mu vnucovali předplatbu za benzín, tento tarif již má 1. nádrž v ceně. 1. Tankfüllung inklusive

Citace:
Verantwortlich für dieses Angebot ist driveFTI,
ein Programm der FTI Touristik GmbH.

Mietbedingungen des Vermieters
USA VERMIETER: ALAMO
EDV CODE: USA 95

WICHTIGE INFORMATIONEN ZUR BUCHUNG
MINDESTMIETALTER:
21 Jahre
ZUSCHLAG FÜR FAHRER UNTER 25 JAHRE:
USD 25/Tag, in New York State und Michigan State: USD 60/Tag. In New York State Anmietung unter 25 J. nur für Kat. EC,E4,CC,C4,IC,I4,SC,S4 erlaubt.
FÜHRERSCHEIN:
gültiger nationaler Führerschein; Internat. Führer- schein wird ZUSÄTZLICH empfohlen (DDR-FS nicht akzeptiert)
KAUTION:
mit Kreditkarte des Fahrers i.H.v. USD 100/Woche plus mögl. Nebenkosten (Einweggebühren, Zusatzfahrer). Barkaution ist nur in Einzelfällen möglich und nicht an allen Stationen, nur auf Anfrage
HAFTUNGSAUSSCHLUSS(CDW)/DIEBSTAHLSCHUTZ:
inklusive
HAFTPFLICHTVERSICHERUNG:
inklusive, gesetzliche Mindestdeckungssummen (USD 0 bis USD 60.000, je nach Staat)
ZUSATZHAFTPFLICHTVERS (LIS/EP/LP):
inklusive, erhöht die Deckungssumme auf max. 1 Mio. USD
INSASSENUNFALL-/GEPÄCKVERS(PERSPRO/CPP/PAI/PEC):
inklusive (bis Anm. 31.10.12)
ROADSIDE PLUS:
vor Ort USD 6,99/Tag, Abschluss rein OPTIONAL !!
EXTRAS (ZAHLBAR VOR ORT):
ZUSATZFAHRER:
alle Zusatzfahrer über 25 Jahre inkl, müssen bei Anmietung eingetragen werden. In Manhattan Kreditkarte erforderlich
KINDERSITZ:
USD 7/Tag, Kaution USD 50
TANKREGELUNG:
1. Tankfüllung inklusive (nicht an Manhattan-Stationen), d.h. Übernahme mit vollem, Rückgabe mit leerem Tank.
EINWEGMIETEN:
Nicht mit Kategorie LM möglich. Von/nach Alaska nicht erlaubt. Gebührenfrei innerhalb Floridas, Kaliforniens, inner- halb 1 Insel auf Hawaii, zwischen Kalifornien und Nevada bzw. zwischen Kalifornien und Arizona, zwischen Flughäfen Seattle und Los Angeles/San Francisco. Cabrios mit Annahme in San Fran- cisco in Juli/August: USD 350. Für alle anderen gilt: Entfernung zwischen Stationen Einweggebühr 0 - 200 Meilen USD 99 ; 201 - 500 Meilen USD 150 ; 501 - 1000 Meilen USD 300 ; über 1000 Meilen USD 500
FAHRGEBIET:
Fahrzeuge dürfen in USA sowie in Kanada gefahren werden, Rück- gabe muß in den USA erfolgen (nach Kanada nicht erl. für kanadische Staatsbürger).Fahrzeuge,die in Alaska angemietet wurden,müssen auch dort zurückgegeben werden. Fahrten nach Mexiko sowie Fahrten auf un- befestigten, nicht-öffentlichen Straßen sind nicht gestattet. Verboten: Campbell/Dalton/Dempster/Denali/Edgerton/Elliot/Steese/Taylor und Top of the World Highway, Canol Road, McCarthy Rd., Nabesna Rd.
HOTLINE:
ALAMO bietet an jeder Station eine Übersetzungs-Hotline an, falls es zu Verständigungsschwierigkeiten kommt.
SONSTIGES:
Bei Anmietung mit US-/kanad. Führerschein und/oder US-/kanad. Pass muss bei Fahrzeugannahme ein gültiges Rückflugticket und ZUSÄTZLICH eine europäische Meldebestätigung vorgelegt werden. Bei Fahrzeugübernahme muß ein gültiges Rückflugticket vorgelegt werden Kosten vor Ort zzgl. örtlicher Steuern, Gebühren

PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 09:38 
VIP

já mám malinko jinej dotaz. neviděl jsem nikde, že by se dal vypujčit kombík, takže kdo mi může poradit, v jakém autě, z nabízených, by se dalo nejlépe vyspat ve 2 lidech? plánuju to tak asi 3 dny spát v autě, jinak hotely. stan se mi nehce tahat, takže asi tak... za každou radu budu vděčný... díky

PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 09:50 
VIP

nevím.
ale kvalitní stan pro 3-4 lidi se dá koupit na místě ve Walmartu za cca 35 USD. dle mého názoru lepší než auto. potom ho můžeš nechat někde pro další lidi v hostelu nebo jinak darovat.
sorry za OT ve vlákně po auta.

PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 09:57 
VIP

bobface píše:
já mám malinko jinej dotaz. neviděl jsem nikde, že by se dal vypujčit kombík, takže kdo mi může poradit, v jakém autě, z nabízených, by se dalo nejlépe vyspat ve 2 lidech? plánuju to tak asi 3 dny spát v autě, jinak hotely. stan se mi nehce tahat, takže asi tak... za každou radu budu vděčný... díky

Klasicky kombiky, jak je zname v Evrope, v USA moc nejezdi a v pujcovne jsem si nic takovyho nevsiml. Z kompaktu snad Nissan Versa, ale ten je, tusim, i ve verzi sedan. Podobnou sluzbu ale asi splni kategorie midsize SUV. Konkretne jsem tam videl Ford Escape, Jeep Patriot nebo Compass. A myslim, ze tam meli i Chevrolety HHR, ac to neni SUV, ale ucel by to splnilo.
Problem je, ze konkretni auto dopredu vybrat nejde.

PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 10:01 
VIP

dmitrijsadlo píše:
nevím.
ale kvalitní stan pro 3-4 lidi se dá koupit na místě ve Walmartu za cca 35 USD. dle mého názoru lepší než auto. potom ho můžeš nechat někde pro další lidi v hostelu nebo jinak darovat.
sorry za OT ve vlákně po auta.

no jasne... ale jeste spacaky a uz jses na 100 USD. proste tomuhle bych se chtel vyhnout...

PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 11:11 
VIP

bobface píše:
já mám malinko jinej dotaz. neviděl jsem nikde, že by se dal vypujčit kombík, takže kdo mi může poradit

Klasický kombík a víceméně i minivan padli za oběť současné módě zhovadilých SUV. Kromě zmiňovaného HHR (kdysi jsem ho měl půjčený od Alama jako midsize) ještě je občas k vidění Ford Flex, ale to už je poměrně velké a tudíž na půjčení drahé auto. Ale jak bylo zmíněno nikdo ti nezaručí že to auto bude zrovna k dispozici.

Citace:
v jakém autě, z nabízených, by se dalo nejlépe vyspat ve 2 lidech?

V žádném... Možná v gigantickém Suburbanu. Ale to už můžeš jít rovnou do hotelu. Píšeš že se stanem a spacákem jseš na investici "100 dolarů". Při třech nocech to je 17 dolarů na hlavu, což je v případě Havaje docela málo. Navíc pokud si spočítáš rozdíl mezi cenou pronájmu nejlevnějšího auta a to co bys musel připlatit za nějaké midsize SUV nebo fullsize auta tak bych si tipnul že ta částka se výrazně zredukuje.
O stěží penězi vyčíslitelném rozdílu v komfortu spaní mezi stanem a autem ani nemluvě (přeci jen to má být dovolená ne tortura). A jestli jsi schopen dát tři noci v autě v tropech, nesmrdět jak psí kšíry a přes den ještě normálně fungovat, tak klobouk dolů.
Navíc ti ten stan zůstane i na další použití (i když z Walmartu to nejspíš bude nějaký čínský šunt).

Naposledy upravil Hatikva dne 25 čer 2012 11:18, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 11:12 
Nováček

Muzu se zeptat, kde najdu ten slevovy kupon na holidaycars.com? Hledal jsem to na jejich strankach, ale neuspesne :roll:

PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 11:51 
VIP

Hatikva píše:

O stěží penězi vyčíslitelném rozdílu v komfortu spaní mezi stanem a autem ani nemluvě (přeci jen to má být dovolená ne tortura). A jestli jsi schopen dát tři noci v autě v tropech, nesmrdět jak psí kšíry a přes den ještě normálně fungovat, tak klobouk dolů.
Navíc ti ten stan zůstane i na další použití (i když z Walmartu to nejspíš bude nějaký čínský šunt).

no hlavne jsem stan nechtel s sebou tahat, ani ty spacaky... je pravda, ze to tam muzu vzdycky nechat a dal uz se s tim netahat!
a nebo zkusit jeste pro tenhle ucel hostely, i kdyz moc jich tam nejspise neni (alespon co jsem zatim koukal)!
tak jo, diky za nazory..

PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 12:05 
VIP

bobface píše:
a nebo zkusit jeste pro tenhle ucel hostely, i kdyz moc jich tam nejspise neni (alespon co jsem zatim koukal)!
tak jo, diky za nazory..

V Honolulu je jeden hostel hned vedle hotelu Waikiki Prince, jak to je na jiných ostrovech netuším. Moje zkušenost je, že ve dvou lidech se už hostel moc nevyplácí pokud nejde o nějakou extrémně drahou destinaci typu Manhattan.

PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 13:17 
VIP

Hatikva píše:
bobface píše:
tak jo, diky za nazory..

V Honolulu je jeden hostel hned vedle hotelu Waikiki Prince, jak to je na jiných ostrovech netuším. Moje zkušenost je, že ve dvou lidech se už hostel moc nevyplácí pokud nejde o nějakou extrémně drahou destinaci typu Manhattan.

Kdyz jsem hledal ubytko, tak hostely chtely za osobu 30 babek za noc. Pri dvou lidech se to uz blizi nebo rovna nejlevnejsim hotelum pres Hotwire. Predpokladam, ze u hostelu se plati stejna dan jako u hotelu...

PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 13:52 
VIP

dejavu píše:
Vyjezdu na Mauna Keu bych se nebal ani v noci. Provoz minimalni a silnice v pohode. Akorat dolu je lepsi podradit a moc to nehnat :-)

Nechci rozjíždět flame na téma čeští řidiči/vodáci/horolezci a přeceňování vlastních schopností... nicméně moje obava pramení ze dvou věcí:
- u nás je člověk zvyklý na vymlácené okresky, stejně jako zpravidla umí podřazovat a brzdit motorem, bojím se ale že mne ze silnice smete nějaká, vysokou nadmořskou výškou přidušená mamina z Iowy, která v životě neviděla kopec a jezdí se svým automatem jen rovně mezi lány kukuřice.
- spousta lidí jezdí až na vrchol MK zákaz nezákaz, ale půjčovny auto po vrácení jen umyjí a rozhodně nekontrolují opotřebení brzd apod. tak často jak by asi bylo při takovém typu provozu třeba, takže je tu určité riziko že člověk dostane auto které není v adekvátním stavu pro tak náročný terén. A že sjezd nebo pár sjezdů z MK dokáže sežrat brzdy je asi bez diskuse.

PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 14:00 
VIP

Hatikva píše:
dejavu píše:
Vyjezdu na Mauna Keu bych se nebal ani v noci. Provoz minimalni a silnice v pohode. Akorat dolu je lepsi podradit a moc to nehnat :-)

Nechci rozjíždět flame na téma čeští řidiči/vodáci/horolezci a přeceňování vlastních schopností... nicméně moje obava pramení ze dvou věcí:
- u nás je člověk zvyklý na vymlácené okresky, stejně jako zpravidla umí podřazovat a brzdit motorem, bojím se ale že mne ze silnice smete nějaká, vysokou nadmořskou výškou přidušená mamina z Iowy, která v životě neviděla kopec a jezdí se svým automatem jen rovně mezi lány kukuřice.
- spousta lidí jezdí až na vrchol MK zákaz nezákaz, ale půjčovny auto po vrácení jen umyjí a rozhodně nekontrolují opotřebení brzd apod. tak často jak by asi bylo při takovém typu provozu třeba, takže je tu určité riziko že člověk dostane auto které není v adekvátním stavu pro tak náročný terén. A že sjezd nebo pár sjezdů z MK dokáže sežrat brzdy je asi bez diskuse.

Ano, pri sjezdu jsem byl nejpomalejsi, ostatni to rvali dolu skoro jako o zivot.
Osobne predpokladam, ze na podobny vyjezd se pusti jen nekdo, kdo umi ridit a hlavne umi s automatem a vi, proc je tam trojka/dvojka/jednicka, pripadne redukce nebo tlacitko pro sjezd.
Ale na druhou stranu tam byl provoz minimalni (pravda, konec kvetna asi neni vrchol sezony), takze mi to celkove riskantni vubec neprislo. Celkem jsme od navstevnickeho centra na vrchol a zpet potkali tak osm aut a jeden buldozer, ktery ladil povrch.
Vsechna auta, co jsem mel z pujcovny, mela najeto do 20 000 mil a byla v perfektnim stavu vcetne brzd. Ovsem s ohledem na ponekud odlisne jizdni vlastnosti, nez jake maji evropska auta :-))

PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 16:44 
Diskutér

Hatikva píše:
dejavu píše:

Z osobní zkušenosti si myslím, že výše uvedené obavy jsou zbytečné.
Pokud pojedete nahohu cca 1-2 hodky pred zapadem, pak dolu obvykle nikdo nejede a tudíž není třeba se vyhýbat. Dolů můžete až s podlením rangerem, to už nahoře skoro nikdo nezůstává a nahoru se nikdo nehrne.
Auto můžeš v klidu prověřit před výjezdem někde jinde a opravdu je třeba používat redukci, brzdama jsme brzdili jen na nejprudších úsecích, jinak to motor bez problému udržel.
Problém byl malý a jedinný. Neměli jsem 4kolku, ale jen SUV Ford Escape a v horní části už byla velká roleta. Auto nemělo plný kontakt s vozovkou, elektronika to vyhodnotila a ubrala výkon, který byl ale potřeba. Tlačítko na vypnutí "automatických" funkcí jsme hledali už, ale nenašli. (pánové prominou, ale technicky si ty zkratyk nepamatuji). Nicméně pomalu, ale stejně jsme překonali i tento nepříjemný úsek, stejně jako před námi i obyčejná středně malá toyota.
Jinak pokud někdo bojí, o víkendu organizují výjezd v koloně (4kolka je povinná a máte tam i jejich školení o bezpečnosti).
Navíc, opravdu nebyl problém si ve visitor centru vyhlédnout dvojici, co má 4kolku a dvě místa vzadu volná. A případně je požádat o pomoc.

PříspěvekNapsal: 10 srp 2012 18:46 
VIP

dejavu píše:
adam píše:
dávám pro zajímavost ceny od lokálních dealerů (vždy plné pojištění = nulová spoluúčast, minimálně jeden další řidič, první nádrž benzínu):

jeep wrangler na 7 dní BI: 323 usd (46 usd den)
compact (dogde caliber or similar) oahu 3 dny: 165 USD (55USD den)
compact (dogde caliber or similar) maui 5 dní: 280 USD /55 usd den)

tak doufám, že nejsem úplně mimo s cenama

To nevypada spatne ten Wrangler! Ja v Kone platil za Wranglera 42 euro na den, benzin plna/plna.
A na Oahu jsem platil asi 37 euro za Dodge Avenger (o jednu tridu vetsi nez Caliber) s prvni nadrzi zdarma. Taktez s plnou pojistkou.

dejavu měli jste toho softopovyho wranglera? jak je tam řešenej zavazadlovej prostor? je tam něco zamykatelnýho = neproříznutelnýho kde by se člověk nemusel bát nechat věci? nebo jak jste toto řešili vy?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina