Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 07 říj 2022 09:18

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Půjčení auta na Havaji
PříspěvekNapsal: 23 čer 2012 16:00 
Moderátor

Asi se to bude hodit více lidem vzhledem k tomu, že Havaj byla zvolena nekorunovanou destinací roku (teda spíš přelomu 2012 a 2013 :-)).

Od rána hledám a srovnávám nabídky na Oahu, Maui a Big Islandu, zatím s výsledkem takovým, že:

Nejvýhodněji vychází Traveljigsaw a FTI.de, a to o hodně. FTI.de je snad ještě trochu levnější. Kdyby se tady našel někdo se znalostí němčiny, schopný odpovědět na následující otázky, byl bych vděčný, na českém přeprodávači jedu.cz ty podmínky takhle detailní nejsou.

Je u Super Spar Inklusive skutečně nulová spoluúčast?
Jsou všichni nahlášení řidiči (u SSI) zdarma?
Platí na ostrovech, že je možno auto vrátit na jiném místě (stejném ostrově) zdarma? Já to tak chápu, akorát to neplatí pro kategorii LM... což nevím co je
Je v podmínkách uvedeno nějaké omezení na nezpevněné/neasfaltové cesty (nenašel jsem)

Citace:
Verantwortlich für dieses Angebot ist driveFTI,
ein Programm der FTI Touristik GmbH.

Mietbedingungen des Vermieters
USA VERMIETER: ALAMO
EDV CODE: USA 95

WICHTIGE INFORMATIONEN ZUR BUCHUNG
MINDESTMIETALTER:
21 Jahre
ZUSCHLAG FÜR FAHRER UNTER 25 JAHRE:
USD 25/Tag, in New York State und Michigan State: USD 60/Tag. In New York State Anmietung unter 25 J. nur für Kat. EC,E4,CC,C4,IC,I4,SC,S4 erlaubt.
FÜHRERSCHEIN:
gültiger nationaler Führerschein; Internat. Führer- schein wird ZUSÄTZLICH empfohlen (DDR-FS nicht akzeptiert)
KAUTION:
mit Kreditkarte des Fahrers i.H.v. USD 100/Woche plus mögl. Nebenkosten (Einweggebühren, Zusatzfahrer). Barkaution ist nur in Einzelfällen möglich und nicht an allen Stationen, nur auf Anfrage
HAFTUNGSAUSSCHLUSS(CDW)/DIEBSTAHLSCHUTZ:
inklusive
HAFTPFLICHTVERSICHERUNG:
inklusive, gesetzliche Mindestdeckungssummen (USD 0 bis USD 60.000, je nach Staat)
ZUSATZHAFTPFLICHTVERS (LIS/EP/LP):
inklusive, erhöht die Deckungssumme auf max. 1 Mio. USD
INSASSENUNFALL-/GEPÄCKVERS(PERSPRO/CPP/PAI/PEC):
inklusive (bis Anm. 31.10.12)
ROADSIDE PLUS:
vor Ort USD 6,99/Tag, Abschluss rein OPTIONAL !!
EXTRAS (ZAHLBAR VOR ORT):
ZUSATZFAHRER:
alle Zusatzfahrer über 25 Jahre inkl, müssen bei Anmietung eingetragen werden. In Manhattan Kreditkarte erforderlich
KINDERSITZ:
USD 7/Tag, Kaution USD 50
TANKREGELUNG:
1. Tankfüllung inklusive (nicht an Manhattan-Stationen), d.h. Übernahme mit vollem, Rückgabe mit leerem Tank.
EINWEGMIETEN:
Nicht mit Kategorie LM möglich. Von/nach Alaska nicht erlaubt. Gebührenfrei innerhalb Floridas, Kaliforniens, inner- halb 1 Insel auf Hawaii, zwischen Kalifornien und Nevada bzw. zwischen Kalifornien und Arizona, zwischen Flughäfen Seattle und Los Angeles/San Francisco. Cabrios mit Annahme in San Fran- cisco in Juli/August: USD 350. Für alle anderen gilt: Entfernung zwischen Stationen Einweggebühr 0 - 200 Meilen USD 99 ; 201 - 500 Meilen USD 150 ; 501 - 1000 Meilen USD 300 ; über 1000 Meilen USD 500
FAHRGEBIET:
Fahrzeuge dürfen in USA sowie in Kanada gefahren werden, Rück- gabe muß in den USA erfolgen (nach Kanada nicht erl. für kanadische Staatsbürger).Fahrzeuge,die in Alaska angemietet wurden,müssen auch dort zurückgegeben werden. Fahrten nach Mexiko sowie Fahrten auf un- befestigten, nicht-öffentlichen Straßen sind nicht gestattet. Verboten: Campbell/Dalton/Dempster/Denali/Edgerton/Elliot/Steese/Taylor und Top of the World Highway, Canol Road, McCarthy Rd., Nabesna Rd.
HOTLINE:
ALAMO bietet an jeder Station eine Übersetzungs-Hotline an, falls es zu Verständigungsschwierigkeiten kommt.
SONSTIGES:
Bei Anmietung mit US-/kanad. Führerschein und/oder US-/kanad. Pass muss bei Fahrzeugannahme ein gültiges Rückflugticket und ZUSÄTZLICH eine europäische Meldebestätigung vorgelegt werden. Bei Fahrzeugübernahme muß ein gültiges Rückflugticket vorgelegt werden Kosten vor Ort zzgl. örtlicher Steuern, Gebühren

Předmět příspěvku: Re: Havajské ostrovy
PříspěvekNapsal: 23 čer 2012 16:11 
VIP

Srovnával jsi ceny i s holidaycars.com? Stále dávají slevové kupóny...

PříspěvekNapsal: 23 čer 2012 16:22 
Moderátor

lukino píše:
Srovnával jsi ceny i s holidaycars.com? Stále dávají slevové kupóny...

Srovnával, kupón nekupón, někde to vychází líp, na Havaji zrovna ne.

PříspěvekNapsal: 23 čer 2012 16:37 
VIP

Hrabal jsem se v tom pred cestou mesic a vyslo mi, ze pro Maui a Big Island je to nejlevnejsi pres billiger-mitwagen.de, a to konkretne pak od FTI (tarif Super Spar Plus). Na Oahu jsem nakonec bral od Rentalcars.com, opet nic levnejsiho jsem nenasel. Ale mohlo to byt i tim, ze jsem na prvnich dvou mistech chtel nejake Jeepy a na Oahu alespon stredni tridu. Realna zapujcka byla u FTI od Alamo, na Oahu to slo pres Dollar.
Nulova spoluucast by tam byt mela, protoze mi ani zadny doplatek nevnucovali. Nabizeli jen predplaceni benzinu, navigaci a silnicni asistenci. V cene bylo i pojisteni podvozku a skel, ale primo pujcovna na miste tvrdila, ze se nesmi mimo zpevnene cesty bez ohledu na kategorii auta. Na coz jsem ale na Big Islandu kaslal.
Vyhledavani pres ten billiger... ma tu vyhodu, ze se daji dobre odfiltrovat nabidky podle nadrze a pak jsem treba vybral tarif s nejakym krytim 10 000 USD a v dalsim kroku to nabidlo mnohem vyssi kryti za priplatek asi euro na den.
Jeden ridic navic je asi u vsech pujcoven na Havaji gratis, ale musi byt zapsany ve smlouve na miste. Vraceni jinde tam asi taky bylo gratis, neresil jsem.
Drobnost: navigaci jsem chtel resit pres mobily. Meli jsme sebou ctyri velmi nove kousky vcetne 2x Nokie se stazenymi mapami a naprosto se mi tam GPS nechtelo chytnout. Podarilo se mi to jenom jednou a kratce. Ale na druhou stranu tam navigace moc potrebna neni, takze to zadny problem nebyl.

PříspěvekNapsal: 23 čer 2012 16:48 
VIP

Pro ty z Vás, kteří mají problémy s cizími jazyky můžu doporučit http://www.jedu.cz. Prvotní nabídka je sice dražší než například billiger-mietwagen.de, ale po telefonátu mi nabídli pronájem za stejnou cenu jako u němců (samozřejmě se stejným pojištěným, fuel policy atd...)

PS: ještě k holidaycars.com - podařilo se mi zamluvil i s kupoven DVOUDENNÍ pronájem jeepu v honolulu s plnou (vracim prázdnou) nádrží za cca 70EUR na dva po uplatnění kuponu. Byl to jedinný případ kdy byli holidaycars.com levnější i s kuponem než bieliger-mietwagen.de

PříspěvekNapsal: 23 čer 2012 17:50 
Moderátor

Jak to tam mají s těmi jeepy? Explicitně napsané, že to je 4x4 má jenom Holidaycars, a ten mě vyšel na pět dní na 404€ (Grand Cherokee), zatímco třeba u FTI je liberty za 247€ (za srovnatelných podmínek. Akorát nevím, jestli je 4x4.

Jeep snad kromě Wranglera vyrábí všechny modely jako 2x4 nebo 4x4... minimálně teda Liberty a Grand Cherokee.

PříspěvekNapsal: 23 čer 2012 18:42 
VIP

alexx píše:
ten mě vyšel na pět dní na 404€ (Grand Cherokee), zatímco třeba u FTI je liberty za 247€ (za srovnatelných podmínek. Akorát nevím, jestli je 4x4.

Zmiňuje se to tu prakticky pokaždé kdykoli přijde řeč na téma pronájem aut, že brát za bernou minci ilustrační obrázky na různých serverech zprostředkující pronájmy je zavádějící.
Jediný typ který se snad vymyká tomuhle pravidlu konkrétně na Havaji je (údajně) Jeep Wrangler, který bývá nabízen jako zvláštní kategorie - odpozorováno z diskuze na Tripadvisoru, vlastní zkušenost nemám.
Ale k čemu ti je 4x4, když s tím autem stejně nemůžeš mimo zpevněné a veřejné komunikace?

Citace:
Fahrten nach Mexiko sowie Fahrten auf un- befestigten, nicht-öffentlichen Straßen sind nicht gestattet.

PříspěvekNapsal: 23 čer 2012 19:09 
VIP

alexx píše:
Jak to tam mají s těmi jeepy? Explicitně napsané, že to je 4x4 má jenom Holidaycars, a ten mě vyšel na pět dní na 404€ (Grand Cherokee), zatímco třeba u FTI je liberty za 247€ (za srovnatelných podmínek. Akorát nevím, jestli je 4x4.

Jeep snad kromě Wranglera vyrábí všechny modely jako 2x4 nebo 4x4... minimálně teda Liberty a Grand Cherokee.

Ja mel na Big Islandu pres Billiger-mietwagen... (FTI - Alamo) jasne objednany Wrangler, ktery je cista ctyrkolka s uzaverkou diferaku. Na Maui jsem mel (vse jako vyse) objednavku na Jeep Liberty. Na check-inu mi davali vybrat mensi SUV (nejaky Dodge, Ford a byla tam i nejaka dost olitana Mazda). Ale nedal jsem se a dostal Liberty :-) A i to Liberty byla ctyrkolka ale tusim ze bez uzaverky.

PříspěvekNapsal: 23 čer 2012 19:23 
VIP

Hatikva píše:
Zmiňuje se to tu prakticky pokaždé kdykoli přijde řeč na téma pronájem aut, že brát za bernou minci ilustrační obrázky na různých serverech zprostředkující pronájmy je zavádějící.
Jediný typ který se snad vymyká tomuhle pravidlu konkrétně na Havaji je (údajně) Jeep Wrangler, který bývá nabízen jako zvláštní kategorie - odpozorováno z diskuze na Tripadvisoru, vlastní zkušenost nemám.
Ale k čemu ti je 4x4, když s tím autem stejně nemůžeš mimo zpevněné a veřejné komunikace?

Uz jsem psal do nejakeho jineho tematu, ze na Maui je ctyrkolka naprosto zbytecna, neobjevil jsem tam nezpevnenou sinici. Na Big Islandu jsem narazil na dve mista s nezpevnenymi cestami. Na Mauna Keu, kde je jeden usek po sotoline, ale nic zasadniho, to vyjede/sjede za sucha cokoliv.
Pak je tam hodne plazi, kam se musi po hodne rozbitych sotolinach s pomerne velkymi kameny. I tam ale jezdila obycejna auta, ale take jsem tam asi tri videl odtahovat. Pro Wranglera to ale byla pohodicka :-)
Na jedne z tech plazi (prvni od letiste v Kone smerem do mesta) se pak da jezdit i v pisku a tam jsem se s Wranglerem trochu vyblbnul.
Celkove jsem bral Jeepy, protoze jsem se v tom chtel projet, i na Oahu jsem bral vetsi auto a nastesti dostal ameriku (Dodge) :-). Jinak ty Jeepy dost zerou, hlavne pri popojizdeni. Celkove jsem se dostal asi na 11 litru na sto. Wrangler jel pekne, motor 3,6 a petistupnovy automat se sekvenci!!! jinak je to spravne jednoduchy auto. Ale mel i palubak s prepnutim do litru a stupnu celsia :-)
Liberty byla dost sragora, motor 3,7, ctyrstupnovy automat, moc se tomu nechtelo, jedine pri kikdownu.

Jinak pujcovny uvadi jako nesjizdnou pro auta od nich i silnici Saddle Road, ktera vede mezi sopkami uprostred ostrova. Jenze dve tretiny silnice z Hany k vojenskymu letisti jsou asi nejlepsi silnici na ostrove. Je nove postavena a makaji i na zbytku smerem ke Kone. Ten zbytek stare je sice misty hodne uzky, ale kvalitou asfaltu uplne v pohode.

PříspěvekNapsal: 23 čer 2012 20:35 
Moderátor

No asi se nechám překvapit, zkusím vzít to nejlevnější SUV co najdu (asi Liberty), Wrangler ten malý pro 4 lidi se stanama fakt nepřichází v úvahu, a ten velký jsem nikde neviděl (v těch velkých půjčovnách.

PříspěvekNapsal: 23 čer 2012 20:47 
VIP

dejavu píše:
Jenze dve tretiny silnice z Hany k vojenskymu letisti jsou asi nejlepsi silnici na ostrove. Je nove postavena a makaji i na zbytku smerem ke Kone.

Básník měl zřejmě na mysli Hilo...?
Téma Saddle Rd. se na TA probírá do aleluja, která půjčovna dovoluje a která ne a zřejmě stavební úpravy za posledních pár let pokročily natolik, že některé půjčovny přestaly být tak striktní. Nicméně konsenzus i nadále je, že nikdo kromě Harper's* oficiálně tj. v rámci krytí pojistkou nepouští auta nad Visitor's Center.

(*) pro zajímavost jsem si nechal poslat jejich cenovou nabídkou na půjčení SUV 4x4 na 2 dny jen kvůli výjezdu na Mauna Kea a nočnímu pozorování hvězd... chtějí pakatel: půjčovné 100 USD/den + 40 USD/den pojistka :twisted:
Takže až vyhraju loterii, vždycky se na půl roku odstěhuju na Havaj, koupím tam 10 Wranglerů nebo FJ Cruiserů a budu je půjčovat za $60/den + pojistka a lidi mi utrhají ruce. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 23 čer 2012 21:50 
VIP

Hatikva píše:
dejavu píše:
Jenze dve tretiny silnice z Hany k vojenskymu letisti jsou asi nejlepsi silnici na ostrove. Je nove postavena a makaji i na zbytku smerem ke Kone.

Básník měl zřejmě na mysli Hilo...?
Téma Saddle Rd. se na TA probírá do aleluja, která půjčovna dovoluje a která ne a zřejmě stavební úpravy za posledních pár let pokročily natolik, že některé půjčovny přestaly být tak striktní. Nicméně konsenzus i nadále je, že nikdo kromě Harper's* oficiálně tj. v rámci krytí pojistkou nepouští auta nad Visitor's Center.

(*) pro zajímavost jsem si nechal poslat jejich cenovou nabídkou na půjčení SUV 4x4 na 2 dny jen kvůli výjezdu na Mauna Kea a nočnímu pozorování hvězd... chtějí pakatel: půjčovné 100 USD/den + 40 USD/den pojistka :twisted:
Takže až vyhraju loterii, vždycky se na půl roku odstěhuju na Havaj, koupím tam 10 Wranglerů nebo FJ Cruiserů a budu je půjčovat za $60/den + pojistka a lidi mi utrhají ruce. :mrgreen:

Jasne ze Hilo :-)
Vyjezdu na Mauna Keu bych se nebal ani v noci. Provoz minimalni a silnice v pohode. Akorat dolu je lepsi podradit a moc to nehnat :-)

PříspěvekNapsal: 24 čer 2012 16:57 
VIP

dávám pro zajímavost ceny od lokálních dealerů (vždy plné pojištění = nulová spoluúčast, minimálně jeden další řidič, první nádrž benzínu):

jeep wrangler na 7 dní BI: 323 usd (46 usd den)
compact (dogde caliber or similar) oahu 3 dny: 165 USD (55USD den)
compact (dogde caliber or similar) maui 5 dní: 280 USD /55 usd den)

tak doufám, že nejsem úplně mimo s cenama

PříspěvekNapsal: 24 čer 2012 21:45 
VIP

adam píše:
dávám pro zajímavost ceny od lokálních dealerů (vždy plné pojištění = nulová spoluúčast, minimálně jeden další řidič, první nádrž benzínu):

jeep wrangler na 7 dní BI: 323 usd (46 usd den)
compact (dogde caliber or similar) oahu 3 dny: 165 USD (55USD den)
compact (dogde caliber or similar) maui 5 dní: 280 USD /55 usd den)

tak doufám, že nejsem úplně mimo s cenama

To nevypada spatne ten Wrangler! Ja v Kone platil za Wranglera 42 euro na den, benzin plna/plna.
A na Oahu jsem platil asi 37 euro za Dodge Avenger (o jednu tridu vetsi nez Caliber) s prvni nadrzi zdarma. Taktez s plnou pojistkou.

PříspěvekNapsal: 25 čer 2012 04:50 
Moderátor

Wrangler je bohužel pro čtyři lidi malý.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 85 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina