Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 07 čer 2020 11:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hertz
PříspěvekNapsal: 31 led 2011 14:17 
Kolemjdoucí

Ahoj,
chtěl bych se vás zeptat, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost jako já s půjčením auta a jak jste to případně řešili?
Minulý rok v srpnu jsme s kamaráda jeli do Norska, půjčili jsme si auto od Hertzu a lehce jsme škrábli zadní dveře. Při vracení auta si ho nijak nekontrolovali a tak jsme nějak doufali, že to třeba projde bez povšimnutí. Asi týden po návratu domů mi přišel mail s tím, že jsme jim poškrábali přední a zadní dveře a jestli za to přijímáme zodpovědnost. Na to jsem jim odpověděl, že souhlasím jenom a poškozením zadních dveří a ať mi pošlou fotky poškození předních. Fotky mi poslali a údajné poškození předních dveří byl odraz čáry na parkovišti :D Za to jsme mi omluvili a jako omluvu mi poslali poukaz na slevu při dalším půjčení auta. Takže jsem to považoval jako vyřešený. Ale asi před týdnem mi přišla faktura na 25000 za opravu předních a zadních dveří. Od té doby se s nima hádám, že jsme poškodili jenom zadní dveře, a že za přední platit nebudu. Jejich argument je, že museli opravit jak zadní tak i přední, aby mezi nima nebyl barevný rozdíl.
Ještě mě docela pobavilo, že kdybych měl na účtě dostatek peněz, tak by si to strhli bez mého souhlasu. Což se mi zdá uplně na hlavu postavený!!!
Chtěl bych se teda zeptat, jak jste to řešili? A jaké mám možnosti se bránit mimo soud, páč soudit se s nima nebudu, za to mi to nestojí.
Díky moc. :)

Předmět příspěvku: Re: Hertz - Jak se bránit?
PříspěvekNapsal: 31 led 2011 14:20 
VIP

jsi neměl připojištění spoluúčasti?

PříspěvekNapsal: 31 led 2011 14:28 
VIP

Jenda píše:
Ahoj,
chtěl bych se vás zeptat, jestli nemáte někdo podobnou zkušenost jako já s půjčením auta a jak jste to případně řešili?
Minulý rok v srpnu jsme s kamaráda jeli do Norska, půjčili jsme si auto od Hertzu a lehce jsme škrábli zadní dveře. Při vracení auta si ho nijak nekontrolovali a tak jsme nějak doufali, že to třeba projde bez povšimnutí. Asi týden po návratu domů mi přišel mail s tím, že jsme jim poškrábali přední a zadní dveře a jestli za to přijímáme zodpovědnost. Na to jsem jim odpověděl, že souhlasím jenom a poškozením zadních dveří a ať mi pošlou fotky poškození předních. Fotky mi poslali a údajné poškození předních dveří byl odraz čáry na parkovišti :D Za to jsme mi omluvili a jako omluvu mi poslali poukaz na slevu při dalším půjčení auta. Takže jsem to považoval jako vyřešený. Ale asi před týdnem mi přišla faktura na 25000 za opravu předních a zadních dveří. Od té doby se s nima hádám, že jsme poškodili jenom zadní dveře, a že za přední platit nebudu. Jejich argument je, že museli opravit jak zadní tak i přední, aby mezi nima nebyl barevný rozdíl.
Ještě mě docela pobavilo, že kdybych měl na účtě dostatek peněz, tak by si to strhli bez mého souhlasu. Což se mi zdá uplně na hlavu postavený!!!
Chtěl bych se teda zeptat, jak jste to řešili? A jaké mám možnosti se bránit mimo soud, páč soudit se s nima nebudu, za to mi to nestojí.
Díky moc. :)

Pokud si nebyl pojištěnej, tak je základní pravidlo půjčování, že to co objeví půjčující po tobě jako závadu, jde tobě k tíži. V podmínkách má půjčovna většinou napsáno, že toto může udělat zpětně. Měl si si to zadokumentovat sám a nechat potvrdit při předání.

PříspěvekNapsal: 31 led 2011 14:30 
Kolemjdoucí

spoluúčast jsem měl 8000 NOK a ta škoda je čistě "náhodou" 7900 NOK, když jsem chtěl to lepší pojištění, tak mi řekli, že nemužu protože mi je pod 24

PříspěvekNapsal: 31 led 2011 14:31 
VIP

Chyba byla přiznat se expost k tomu poškození. Poškození, které není zaevidováno v okamžiku vrácení je jejich problém. Zkontrolovat si auto je jejich povinnost a cokoli co by mi poslali týdny poté bych ignoroval. Takhle asi využili tvojí "měkkoty".
Jak se bránit? Obrátil bych se pro radu na nějaké sdružení na ochranu spotřebitele v Norsku, protože ten argument že museli vzít i další dveře je fakt nehorázný... možná bys měl být rád že nenechali auto přestříkat celé. :roll:

PříspěvekNapsal: 31 led 2011 14:34 
VIP

Hatikva píše:
Chyba byla přiznat se expost k tomu poškození. Poškození, které není zaevidováno v okamžiku vrácení je jejich problém. Zkontrolovat si auto je jejich povinnost a cokoli co by mi poslali týdny poté bych ignoroval. Takhle asi využili tvojí "měkkoty".
Jak se bránit? Obrátil bych se pro radu na nějaké sdružení na ochranu spotřebitele v Norsku, protože ten argument že museli vzít i další dveře je fakt nehorázný... možná bys měl být rád že nenechali auto přestříkat celé. :roll:

nemáš pravdu s tím, že je to jejich povinnost. Je to povinnost toho co si to půjčil to zadokumentovat a tím, že vadu přizná se pak snižuje riziko, že ho někdo vojebe později. Takto bys velice snadno na půjčovnu přenes jakékoli skryté nebo nezjevné vady (rozuměj ne na karoserii) + by dost dobře nešlo vracet mimo hodiny jenom vhozením do kaslíku...

PříspěvekNapsal: 31 led 2011 14:35 
Kolemjdoucí

Hatikva píše:

To jsem si pak taky říkal, asi jsem moc poctivej...kdybych ale věděl, že za to budou chtít 25000 tak bych zatloukal a zatloukal :) jo ten jejich argument fakt nemá chybu, taky že jsem jim hned napsal, že by mohli nastříkat celý auto a ještě líp rovnou všechny auta co mají, aby je měli ve stejný barvě.

PříspěvekNapsal: 31 led 2011 14:41 
VIP

adam píše:
základní pravidlo půjčování, že to co objeví půjčující po tobě jako závadu, jde tobě k tíži. V podmínkách má půjčovna většinou napsáno, že toto může udělat zpětně.

Tohle "základní pravidlo" teda slyším poprvé a docela by mne zajímalo jestli bys mohl uvést odkaz na podmínky kde je to takto uvedeno.
Přece je naprostý logický nesmysl a troufám si tvrdit i "contra bonos mores", abys zodpovídal za škody které vzniknou nebo jsou zjištěny až poté co auto formálně vrátíš a ztratíš nad ním fyzickou kontrolu, Co když si to tvoje auto půjčí někdo až za tři dny, za týden a mezitím ho vocas kterej ho poveze do myčky naboří, poškodí ho kroupy nebo ho jen někdo omylem poškrábe? Podle mne tvoje zodpovědnost končí momentem, kdy auto vracíš a od toho půjčovna má někoho kdo auto přejímá, aby případné škody zadokumentoval. Vše co se s autem stane následovně je podnikatelské riziko půjčovny.

PříspěvekNapsal: 31 led 2011 14:47 
VIP

Hatikva píše:
adam píše:
základní pravidlo půjčování, že to co objeví půjčující po tobě jako závadu, jde tobě k tíži. V podmínkách má půjčovna většinou napsáno, že toto může udělat zpětně.

Tohle "základní pravidlo" teda slyším poprvé a docela by mne zajímalo jestli bys mohl uvést odkaz na podmínky kde je to takto uvedeno.
Přece je naprostý logický nesmysl a troufám si tvrdit i "contra bonos mores", abys zodpovídal za škody které vzniknou nebo jsou zjištěny až poté co auto formálně vrátíš a ztratíš nad ním fyzickou kontrolu, Co když si to tvoje auto půjčí někdo až za tři dny, za týden a mezitím ho vocas kterej ho poveze do myčky naboří, poškodí ho kroupy nebo ho jen někdo omylem poškrábe? Podle mne tvoje zodpovědnost končí momentem, kdy auto vracíš a od toho půjčovna má někoho kdo auto přejímá, aby případné škody zadokumentoval. Vše co se s autem stane následovně je podnikatelské riziko půjčovny.

v tomhle nejsem v rozporu, resp. se imho rozcházíme v názvosloví vrácení auta. Jelikož kolega to auto evidentně oficiálně nepředal. Jinak by měl v ruce papír, kde máš (Stejně jako při převzetí) vyznačené škody na autě při odevzdání a pokud by měl toto tak si na něm (jak říkáš) nevezme nikdo nic...

Co se týče onoho pravidla, nemám čas ho hledat (vím osobně kde platí, ale není to žádná velká půjčovna)...

edit: možná užitečné linky:

http://www.consumeraffairs.com/travel/hertz.html

http://www.flyertalk.com/forum/travelbu ... at-do.html

PříspěvekNapsal: 31 led 2011 14:57 
VIP

Hativka: V životě jsi nevracel auto bez toho aniž by si ho někdo přebíral? Měl jsem půjčeno už mraky aut a ve víc než polovině případů jsem auto jenom nechal na parkovišti a klíčky odevzdal na příslušné místo (kolikrát i jenom zaparkovat odemčené na parkovišti a klíčky za stínítko.
Přesně kvůli tomuhle mám roční pojištění od insurance4carhire a neřeším absolutně nic. Je mi to jedno - i ztrátu klíčů, prasklý okno, poškození pneumatik a podvozku, kreje to všechno a já mam jistotu že i když to auto třeba schodím ze skály, tak nezaplatím ani korunu.

PříspěvekNapsal: 31 led 2011 15:14 
VIP

Asi deset dni po ubytovani v rakousku mi majitele apartmanu napsali, ze po nas nasli rozbitou skrin a museji ji opravit (100 euro ci kolik). Ihned jsem jim dal vedet, ze vse bylo v poradku a uz nenapsali. A byt tebou, uz se s nima nehandrkuju, posledni mail bych jim napsal, ze jestli budou chtit, tak at s tebou komunikujou v Cesku a dovezou sem to auto i zdokumentovanou opravu :D Rekl bych to takhle: neplatit a neplatit...

PříspěvekNapsal: 31 led 2011 15:26 
VIP

Samozřejmě škody vzniklé po předání nehradíš. Pokud ti to nikdo nepřevezme, tak okamžik převzetí je ukončení smlouvy. Případnou škodu lze z hlediska pronajímatele uplatnit v nejbližším možném okamžiku.

Půjčeno do 2.2.2011 02:00 >> hodíš klíčky do kaslíku >> ráno přijde zaměstnanec půjčovny a najde poškozený dveře >> jo, to jde, musí tě ale v přiměřené době informovat... např. pošle mail na registrační adresu s popisem poškození

pokud udělá cokoliv jiného, má pojišťovna smůlu, přestože ve smlouvě může mít i odstavec o tom, že když se jim nebude líbit tvoje barva pleti, tak tě můžou zastřelit...

chyba byla to přiznat, ale ok, to už ti asi neodpářou ... proto jim dáváš ty údaje z karty, aby si mohli sami strhnout částku z tvého účtu...

...argument byl správný z tvého hlediska, že teď neladí oboje dveře se zbytkem karoserie, kterou nepřestříkali, druhý argument je, že barva je typizovaná, je snadno k dostání a není důvod, aby měla výrazně odlišný odstín (předpokládám, že jste měli poměrně nové auto), také se musí brát v potaz, že v případě podnikání v oblasti půjčování aut dochází běžně ke škodě a je to přiměřené podnikatelské riziko, cena za půjčovné obsahuje i zvýšenou amortizaci oproti běžným autům...

co je blbý, že takovýhle společnosti to házejí do autorizovaných servisů a je to v pořádku...jenže ty jsou mastný jak prase...

ovšem tohle jsou právní argumenty, teď bych hrál mrtvýho brouka, nedával na účet prachy...sehnal si info, kolik stojí přestříkání v oficiálním servisu dané značky a napsal jim, že jsi ochotný jim dát jen tohle, jinak mají smůlu.... ...druhá možnost je s nimi přestat komunikovat...finanční dopad na tebe by měl být každopádně zhruba stejný v nejhorším případě... za ty přední dveře to od tebe nedostanou...

PříspěvekNapsal: 31 led 2011 15:36 
VIP

Zajda píše:
Samozřejmě škody vzniklé po předání nehradíš.

sice si to pěkně na půl stránky rozebral, ale ona ta škoda nevznikla po předání, v tom je ten for.

PříspěvekNapsal: 31 led 2011 15:37 
VIP

adam píše:
Zajda píše:
Samozřejmě škody vzniklé po předání nehradíš.

sice si to pěkně na půl stránky rozebral, ale ona ta škoda nevznikla po předání, v tom je ten for.

A kde mas (maji) dukaz? :)

PříspěvekNapsal: 31 led 2011 15:41 
Diskutér

Jednou (taky s Hertzem) jsme si půjčili auto, kterýmu jsme urazili zrcátko. Ani nebylo elektrický, výměna určitě za pár šupů. Vše jsme nahlásili při odevzdání s tím že nám strhnou cenu za opravu ze spoluúčasti 500liber. Stalo se samozřejmě to, že prej bylo i něco s dveřma, oprava stála 496 liber, který si prostě strhli z karty aniž bychom měli šanci cokoli namítnout. Tak jsme samozřejmě začali protestovat že chceme vidět fakturu s položkami za opravu za co ty prachy utratili. Přímo v autopůjčovně nás odkázali na zákaznickou linku, na lince nás zase odkázali na půjčovnu. Nikdo se s náma nechtěl bavit, faktura nikde a všichni jen mlžili. Nikdo z nás neměl náladu ani čas řešit to přes nějaké orgány a tak jsme přišli o 500liber ani nevíme za co. Vědět to tak jim to auto pustím ze skály a ať si těch 500lib sežerou.

Takže si nedělej moc naděje a s penězma se pomalu rozluč, takhle to chodí. Jediná rada pro příště je nikdy nepůjčovat auto bez plného krytí pojistných událostí. Už bych to v životě jinak neudělal.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 101 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina