Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 26 črc 2017 23:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 423 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s jednotlivými autopůjčovnami
PříspěvekNapsal: 21 pro 2016 10:29 
VIP

No pěkná loterie, to aby pak člověk měl strach si něco půjčovat a když už toto udělá i Hertz, tak je asi úplně jedno, kde půjčuješ, jen je potřeba mít asi dobrý pojištění, což je otazník číslo 2 (protože pojištění od autopůjčovny se fakt nevyplatí). Je to zatím moje první taková zkušenost, naštěstí mám doma právníka a uděláme si na tom takovou malou případovou studii evropského práva, kdy je budeme žalovat i o úroky za ty dny, co si ty moje peníze neoprávněně nechají.
Já si hlavně říkal, že když udělali milion fotek po našem vrácení auta, které mi poslali, musí mít i doložitelné tyto fotky po vrácení předchozím a to by měli tedy doložit že...

PříspěvekNapsal: 21 pro 2016 12:45 
Diskutér

Loterie to samozřejmě je, ostatně jako celý život, ale přeci jenom je řádově nižší pravděpodobnost, že něco takového nastane u major půjčovny než u Goldcaru, který se na příslušných webech(a zde speciálně) zmiňuje jako negativní snad od počátku internetu, takže se vlastně trochu divím, že si od nich s tím rizikem někdo znalý auto půjčí.

PříspěvekNapsal: 21 pro 2016 13:46 
Diskutér

Tak obecně lidé dávají jen negativní recenze, protože si chcou stěžovat. Když je vše v pořádku, tak se ozve málokdo, protože je předpoklad, že to tak má být. Stejně jako lidé hledají až nastane problém a zjíštuji, že jsou jedni z mnoha. Bohužel každého nějak nachytají poprvé a pak si začne dávat pozor.

PříspěvekNapsal: 21 pro 2016 18:09 
Diskutér

Tak tyhle poslední příspěvky se mně teda vůbec nelíbí...ve Španělsku vč.Kanárů jsem už několikrát auto měl pujčený a vždy tato země platila za naprosto bezproblémovou,klidně s vracením klíčku do schránky a neřešení nějakých škrábanečků a neslyšel jsem, že by v minulosti měl někdo takové problémy...chtěl jsem zkraje roku udělat znovu Kanáry, ale teď mně přechází chuť...to se situace o tolik zhoršila ? Fakt nemám chuť se nervovat s mojí chabou znalosti AJ s nějakejma vykukama a ani nemám moc důvěry v pojištění...jak je znám, tak když mají cálovat, tak jsou také dost vyčůraní...

PříspěvekNapsal: 21 pro 2016 19:09 
Diskutér

Taky koukam, jestli se situace opravdu tak zhorsila. Ve Spanelsku a na Kanarech jsme pred 5 lety nemeli zadne potize, ted mam koupene letenky do Malagy na cerven, chceme si na 14 dni pujcit auto, takze kazda rada draha... Jestli si vybavuju, tenkrat to byly pujcovna 2x Autoreisen a pak nejaka mistni v Girone...

PříspěvekNapsal: 21 pro 2016 19:41 
Diskutér

Situace se nezhoršila, je pořád stejná, v jižních státech typu Španělska, Itálie & spol byla při půjčení auta možnost scamu prostě vždycky vyšší, než třeba v Německu, Norsku nebo USA, zvláště pokud se jedná o místní noname půjčovnu nebo legendární Goldcar, který je profláklý jako scam artists minimálně 10 let.

https://www.tripadvisor.co.uk/ShowTopic ... lands.html

PříspěvekNapsal: 21 pro 2016 20:49 
Diskutér

Třeba https://www.billiger-mietwagen.de má normálně systém hodnocení, takže lze vybrat i podle toho. Jen brát vždy nulovou spoluúčast, která stojí cca 2-3eura na den.

Jako ono to není podmínka, že Vás musí vydrbat. Může to cca takhle být u deseti lidí:
- 2 si půjčí přímo od půjčovny auto a zaplatí plnou pojistku (bezproblému)
- 1 který má nějakou jejich klubovou kartu (bezproblému)
- 2 přes vyhledávač s plnou pojistkou (šance na scam, ale externí pojistka pokryje)
- 2 přes vyhledávač s plnou pojistkou a na místě se nechají zvyklat na plnou pojistku od půjčovny (bezproblému)
- 1 přímo na letišti s plnou pojistkou (bezproblému)
- 2 přes vyhledávač bez pojištění (šance na scam a člověk to zaplatí)

Samozřejmě šance se zvyšují blbým výběrem půjčovny, daným místem a samozřejmě možnosti vrácení mimo otevírací dobu.

PříspěvekNapsal: 21 pro 2016 21:33 
VIP

s0ny píše:
Jen brát vždy nulovou spoluúčast, která stojí cca 2-3eura na den.
Za ty peníze by byla nulová spoluúčast od půjčovny v pohodě, ale spíše začíná tak na 5-7 eurech/den a výše a nezahrnuje zdaleka všechno.

Já mám úplně jinou strategii pro omezení odrbů:
1) pouze základní pojištění
2) plná-plná (přinejhorším stejná-stejná). Prázdná-prázdná nebo Plná-prázdná (s refundací nespotřebovaných PHM) je v naprosté většině menší či větší odrb.
3) celoroční/jednorázové pojištění spoluúčasti u externí pojišťovny, kde je spousta věcí navíc (klíče, zámky, spodek auta, gumy, skla apod.)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2016 21:44 
VIP

Mozes pls poradiť nejakú externú preverenu?

Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: 21 pro 2016 22:12 
VIP

beardie píše:
Mozes pls poradiť nejakú externú preverenu?

Porovnávám tady: https://www.moneymaxim.co.uk/comparison ... 0f40cf22e/

Plnění bez problémů zatím pouze od I4CH, ta však už nejde koupit.

PříspěvekNapsal: 21 pro 2016 22:14 
Diskutér

V 99% beru auto přes zmíněný https://www.billiger-mietwagen.de. Tam to mají i s pojistkou. Samozřejmě se jedná o externí pojistku. V některých zemích se to vyplatí řešit jinak. Půjčovny si učtují samozřejmě více. V USA jsem zažil i $15/den a v UK dokonce £18/den, ale to už byl extrém stejně jako jejich depozit £1000.

PříspěvekNapsal: 21 pro 2016 23:34 
Diskutér

Pridam moju skusenost. Cez www.billiger-mietwagen.de som rezervoval auto vo Viktorii v Kanade. Pozicovna bola National a sprostredkovatel bol nemecke FTI. U pozicovne bola spoluucast 500 CAD a u FTI som mal poistenie na nulovu spoluucast. Co cert nechcel pri cuvani v noci som nacuval rovno do maleho plota ktory nebol vidiet v spetnom zrkadle. Auto bolo plne pojazdne a vyuzivali sme ho este 4 dni ale v blatniku ostala asi 20 cm preliacina. Pri odovzdavani auta nikto nic nekontroloval a tak som sa priznal ze som nacuval a nech mi daju potvrdenia pre poistovnu. Spisali sme formular a ze fakturu poslu ked bude ohodnotena skoda. Do tyzdna si strhli z kreditky 500 CAD spoluucast to bolo OK. Napisali sme do FTI oni odpisali ze ked budeme mat konecnu fakturu mame ju poslat a preplatia to. Po dalsom tyzdni si ale pozicovna znovu stiahla 530 CAD a nic neposlala. Vyvolaval som tam kazdy den a tak po par dnoch poslali fakturu na 1030 CAD. Preposlal som to do FTI jednanie velmi rychle a za dva dni preplatili 500 CAD a tak som im pisal znova preco preplatili 500 a nie celu sumu. Asi na treti email mi odpisali ze spoluucast som mal tych 500 tak to mi preplatili a ze ostatok si pozicovna strhla nepravom a riesia to snimi, ze sa ozvu hned ako to vyriesia. Dnes sa asi po mesiaci sami ozvali z FTI ze pozicovna s nimi vobec nekomunikuje a tak mi preplatia aj tu zvysnu sumu a oni si to uz vyriesia s pozicovnou. Takze s FTI a www.billiger-mietwagen.de spokojnost a pozicovne vedia byt riadny hajzli a to som si este myslel ze v Kanade to bude v pohode.

PříspěvekNapsal: 22 pro 2016 00:12 
VIP

Vím, že to není samospasitelný, ale vždy (i s plnou pojistkou) si auto velmi detailně při převzetí nafotím. A pokud je vrácení nestandardní (mimo hodiny) a nedostanu protokol, že je vše ok, tak si ho fotím znovu.
Už dvakrát (Thajsko a Španělsko) na mě zkoušeli nějakou odřeninku a stačilo ukázat fotku a byl klid.
Plus výše uvedené rady, nechci slevu zadarmo, tak si často raději připlatím (pokud to není zásadní rozdíl) za mezinárodní autopůjčovnu a za plnou pojistku.

PříspěvekNapsal: 22 pro 2016 11:30 
Diskutér

Citace:
Takze s FTI a http://www.billiger-mietwagen.de spokojnost a pozicovne vedia byt riadny hajzli a to som si este myslel ze v Kanade to bude v pohode.

Taky mohu potvrdit, že všechno řeší bezproblémů. V mém okolí už pár lidí muselo řešit nějaké odřeni (samozřejmě i zaviněné) a vždy se to bezproblémů proplatilo.

PříspěvekNapsal: 28 pro 2016 09:06 
VIP

Tak story pokračovala tím, že jsem jim pohrozil právníkem a ať mi pro něj jako podklady připraví mnou podepsaný předávací protokol s vadama při check-inu auta. Na Štedrý den mi odepsali, že znovu zrevidovali můj případ a zjistili, že vše ohodnotili správně a za danou škodu jsem zodpovědný. Nicméně jelikož nemůžou najít mnou požadované dokumenty, tak všechny peníze vrací :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 423 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina