Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 27 zář 2022 12:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 737 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s jednotlivými autopůjčovnami
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2022 15:38 
VIP

babička Lála píše:
Děcka používáte někdo appku TURO :?: Měl jste někdo půjčený auto přes ně? Je to něco ze sdílený ekonomiky?
Ano a ano. 2x obojí v US a obojí bez problému. Musím upozornit ale na jednu věc. Pokud má člověk externí roční pojistku na půjčovny, tak s největší pravděpodobností se to na toto nebude při případné škodné události vztahovat (ověřeváno u worldwideinsure). Přímo v appce jde ale zvolit jejich pojištění, které ovšem pronájem docela prodražuje.

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2022 19:44 
VIP

babička Lála píše:
Děcka používáte někdo appku TURO :?: Měl jste někdo půjčený auto přes ně? Je to něco ze sdílený ekonomiky?
Díky za odpovědi.
Posheidon píše:
Ano a ano. 2x obojí v US a obojí bez problému. Musím upozornit ale na jednu věc. Pokud má člověk externí roční pojistku na půjčovny, tak s největší pravděpodobností se to na toto nebude při případné škodné události vztahovat (ověřeváno u worldwideinsure). Přímo v appce jde ale zvolit jejich pojištění, které ovšem pronájem docela prodražuje.
Ano a ano. Sice teď aktuálně žádnou externí pojistku nemám, ale v appce jsem si to půjčovné prodražil o jejich pojištění. Bohužel nebyl čas prostudovat pojistné krytí, takže jsem koupil zajíce v pytli. Snad se k tomu v letadle dostanu.

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2022 20:57 
VIP

My máme v září ve Vegas rezervaci od FOX 6.-16. Standart Midsize za 528 dol s aktuálním slev. kodem LASCITYSPECIAL /cca - 60 dol/. To mi přijde v současné době přijatelné. Ale je to základní cena, pojištění nikdy nechceme.

PříspěvekNapsal: 03 čer 2022 13:51 
Moderátor

Biilger-mietwagen SOMMER35 - 35€ emailem pro Itálii, pro Portugalsko zobrazí rovněž jako funkční a uvede: Nach Ihrer Mietwagen-Rückgabe überweisen wir Ihnen den Gutscheinwert in Höhe von 35,00 € auf Ihr Konto. Třeba zafunguje i jinde.

P.S. B-M ale pro moje data v Lis 6 dní economy 314€, přes kayak.com stejné za 224€ ...

PříspěvekNapsal: 05 čer 2022 22:21 
Diskutér

jery píše:
Vo februári som si aj ja rezervoval auto na 2 týždne v septembri v Pise za cca 550 eur (economy trieda). Prišlo mi to ako dosť vysoká suma, ale bral som to, že storno zdarma je do 48 hod. pred výpožičkou a že to časom zmením na niečo lacnejšie. Odvtedy ceny len kontinuálne stúpajú a momentálne sú tie 2 týždne v septembri v ponuke za cca 750 eur...
Pozrel som si cenu dnes...tak momentálne je to 980 eur. Tie dva týždne v septembri zdražujú od februára v priemere 100 eur / mesiac ...

PříspěvekNapsal: 06 čer 2022 05:23 
Diskutér

jery píše:
jery píše:
Vo februári som si aj ja rezervoval auto na 2 týždne v septembri v Pise za cca 550 eur (economy trieda). Prišlo mi to ako dosť vysoká suma, ale bral som to, že storno zdarma je do 48 hod. pred výpožičkou a že to časom zmením na niečo lacnejšie. Odvtedy ceny len kontinuálne stúpajú a momentálne sú tie 2 týždne v septembri v ponuke za cca 750 eur...
Pozrel som si cenu dnes...tak momentálne je to 980 eur. Tie dva týždne v septembri zdražujú od februára v priemere 100 eur / mesiac ...

Neapol - to samé, už se ani pomalu nevyplatí tam letět, autem vč. přespání na cestě to vyjde laciněji.

PříspěvekNapsal: 06 čer 2022 09:59 
Diskutér

Kdyby náhodou někdo potřeboval Cagliari - nemám přímou zkušenost, ale na webu je jen tak asi nenajdete a cenově byli úplně mimo aktuální šílenosti (Peugeot 308 naftový na 5 dnů 600 EUR):

http://www.cagliarirent.com

PříspěvekNapsal: 06 čer 2022 17:24 
VIP

Teď jsem v Cagliari, týden Opel Crossland od AutoOne 315 eur včetně plného pojištění přes Argus CarHire.

PříspěvekNapsal: 27 čer 2022 13:43 
Diskutér

tak snad se to trochu uklidňuje. Teď jsem booknul auto na Mallorce na týden v červenci za 180$ (přes Booking, dalo mi to nějakou slevu 10%)

PříspěvekNapsal: 07 črc 2022 12:16 
VIP

Pozitivní zkušenost s carsspot.gr v Heraklionu. Půjčení malého auta za 20 euro/den vč. plné pojistky a dalšího řidiče. Bookováno v lednu. Při příletu na nás čekala paní s cedulí, pak krátký přejezd na parkoviště, kde jsem podepsal smlouvu a zaplatil v hotovosti. Benzínu byla 1/4, vrácení se stejným množstvím. Vráceno zpět na parkovišti, klíče a parkovací lístek jsem nechal pod rohožkou. Pak jsem poslal SMS s umístěním auta. Cena benzínu kolem 2,4EU/l, nafty 2eu/l.

PříspěvekNapsal: 08 črc 2022 20:01 
Diskutér

Aj ja pridám jednu pozitívnu skúsenosť - ADC Rent vo Vilniuse (Litva).

Teraz počas predĺženého víkendu a sviatkov som mal od nich požičané auto na VNO.
Boli najlacnejší, aj v súčasnej šialenej dobe čo sa týka požičania auta som mal od nich VW Polo za necelých 14 eur / deň. Spoluúčasť 700 eur, ponúkali aj možnosť pripoistenia, kde by bol excess len 100 eur (nevyužil som).
Rezerváciu som si urobil priamo cez ich stránky (lacnejšie ako cez sprostredkovateľov); treba si len dávať pozor, aby ste brali auto cez ich stránky od vlastníka ADC Rent, lebo okrem autopožičovne fungujú aj ako sprostredkovateľ výpožičok áut, teda na ich stránke sú aj ponuky od súkromných osôb (kde by už zrejme neplatila poistka WWI).
Auto som preberal v noci, mimo otváracích hodín. Cez net som nahral skeny dokladov, vodičák, ID karta (s tým som chvíľu bojoval, systém požadoval detailný sken, už drobné rozostrenie stačilo na zamietnutie fotky), zadal som údaje o kreditke, následne mi do mailu prišiel kód na otvorenie skrinky s kľúčmi a dokladmi a na karte sa zablokovala záloha 700 eur.
Nesídlia v budove, kde sídlia ostatné letiskové autopožičovne, ale vo vedľajšej budove v krytom autoparkovisku (návod ako sa tam dostať prišiel do mailu). Priamo v budove sú skrinky na self-service, zadal som kód, otvorila sa skrinka s kľúčmi a dokladmi.
Vopred do mailu mi prišla fotografia auta zo všetkých strán s vyznačenými poškodeniami (po kliknutí na označenie poškodenia sa otvorila fotka s detailom poškodenia). Ak by som našiel na aute nejaké iné poškodenie, mal som im fotografiu poslať do mailu pri prevzatí.
Auto som si pozrel, z cca 20 označených poškodení som pri najlepšej vôli nenašiel na aute ani polovicu...
Polo malo najazdených cca 90t km (ale nevyzeralo na to, bolo naozaj v dobrom stave, aj čo sa týka interiéru, aj motoricky), ja som s ním po Litve (Vilnius, Kaunas, Klaipeda, Kurská kosa) najazdil za tých pár dní cca 1000 km.
Auto som odovzdával zase v noci, čiže opäť self-service. Odparkoval som ho v garáži na vyznačených miestach, kľúče a doklady vhodil do schránky.
Na druhý deň okolo obeda mi v maily pristálo potvrdenie o odovzdaní auta bez poškodenia a 700 eur zálohy bolo uvoľnených.
5 dní v Litve a na Kurskej kose bolo super, autíčko za necelých 70 eur na 5 dní tiež.
Ďalším plusom ADC Rent je, že autá od nich majú automaticky povolený prejazd hraníc do Poľska, Lotyšska aj Estónska (iné požičovne si za cezhraničný prejazd v rámci baltských štátov účtujú aj pár desiatok eur navyše).
Čiže litovský ADC Rent odporúčam.

PříspěvekNapsal: 10 črc 2022 10:19 
Moderátor

Chtěl bych varovat nebo použít velkou obezřetnost u půjčovny Klasswagen v Lisabonu.

• Auto mělo být zapůjčeno od 9. hodin. Na letišti v 8.15, shuttle přijel po deváté, s autem jsme odjížděli v 11 hodin! V půjčovně 6 lidí před námi, 3 přepážky.
• Přes zprostředkovatele discovercars jsme měli pojištění, tlak ze strany Klasswagen na koupi jejich pojištění a palubní jednotku pro dálnice (nechtěli jsme využít dálnice) velmi silný se všemi zastrašujícími praktikami. Každý strávil i dost přes 30 minut u odbavení.
• Auto běžně otlučeno, vše nafoceno, vratné kauce 1500 Eur + 100 Eur na případné užití dálnic.
• Veškerý záznam a podpis do tabletu, konfirmace na mail.
• Při vrácení za 6 dní opět zbytečné čekání a předávání mezi zaměstnanci. Zaměstnanci – typické arabské společenstvo, nejprve objímání a long talk mezi sebou, déle poté odbavení otravných zákazníků.
• Kontrola s tabletem, 1. otázka ještě před kontrolou zda bylo pojištění a jaké. Při kontrole ukázání některých poškozených partií nafocených předem. Vše OK (a taky opravdu bylo), hlavní kauce vrácena hned, 100 Eur slíbeno po verifikaci s dálničním systémem.
• Týž den konfirmace o vrácení a screen z tabletu výčtu poškození před/po. Na obrázku „po“ ale přibyly asi 4 škrábance. O těch nebylo při předávce ani slovo a na tabletu zaznamenány nebyly nebo jsem je nezaznamenal. Jelikož není propsaná tištěná kopie protokolu, ale jen elektronická, možnost dodatečné úpravy je snadná. Vzhledem k souhlasu s předáním auta v pořádku a hlavně nakreditování kauce zpět na kartu jsem to neřešil.
• Hned druhý den telefonát z Rumunska... Nebral jsem a zjistil následně, že se jedná o Klasswagen. Půjčoval jsem v Portugalsku, odmítám řešit Rumunsko. Žádný další mail se nekonal. Po týdnu zmizela i druhá blokace, v bance potvrdily historicky obě a obě jsou neaktivní. Po týdnu opět telefonát – neřeším, případné další z Rumunska neberu.

Celkově Opel Corsa za 174 € + 30€ pojištění (zaplacené z navýšeného kreditu po zrušení původní dražší rezervace). V tuto dobu slušná cena (v Ponta Delgada na 2 dny 168 € a to bylo dalece nejlevnější - Peugeot 208). Přímou újmu nemám, dojem= arabská scammerská banda, vyhýbal bych se.

PříspěvekNapsal: 10 črc 2022 10:54 
VIP

babička Lála píše:

Causa TURO:
- appka docela ujde, nějaké drobnosti k dodělání tam ještě jsou;
- trochu mi překvapilo, že peníze si to z karty strhlo okamžitě po rezervaci;
- v prvním případě bylo auto perfektní (čisté a ve výborném stavu), vrácení proběhlo na předem určeném parkovišti tak, že řidič od nezamčeného auta prostě odejde;
- při převzetí a při odevzdání je třeba udělat cca 10 fotek ze fšech stran a interiéru, prostřednictvím appky, takže se to v ní automaticky uloží;
- v druhém případě jsem si chtěl dopřát kabrio, ale předpověď počasí ukazovala 44´C ve Vegas, tak jsem 32 hodin před vyzvednutím zdarma zrušil rezervaci; peníze se na kartu vrátily hned druhý den;
Zhodnocení: byl jsem z toho krapet v tenzi, ale proběhlo to zcela bez problémů za ceny nižší než v klasický autopůjčovně

Causa ACE Rent:
- náhradní vozidlo do Vegas jsem si našel prostřednictvím rentalcars.com;
- nejlevnější nabídky jsem našel u ACE Rent, udělal jsem rezervaci s nejnižší verzí pojištění;
- tradiční shuttle bus z letiště do Centrální půjčovny Las Vegas, tam pak ve vedru čekání na další přejezd ještě kousek na nějaké oddělené parkoviště = první nepříjemnost;
- u okénka skoro hádka s pracovníkem, který mi deset minut vnucoval drahé pojištění = druhá nepříjemnost;
- kontroloval mi odletovou letenku (proč?), nechal podepsat pět různých odpovědností za kde co = třetí nepříjemnost;
- při předání vozu detailní focení ze strany autopůjčovny (a viděl jsem chlapce s lupou, jak obchází auta a zapisuje si každej škrábaneček), tahle firma hraje tu starou trapnou hru se škrábanci = čtvrtá nepříjemnost.
Zhodnocení: po celou dobu půjčení vozu jsem byl otrávenej a už nikdy bych si u nich auto nepůjčil. Naštěstí se na auto žádnej náhodnej kamínek neodrazil a půjčovna si zatím nic nestrhla.

PříspěvekNapsal: 06 srp 2022 21:26 
Diskutér

Docela dobré, auto na letišti, Seat Altea diesel, skoro 100 tisíc km, ale ušlo. 120E/3 dny přes economycarrentals, když jsem si ho chtěl nechat o 17hod déle do 5 ráno, tak žádný vyhledávač nešel pod 200E a to jsem to dlouhodobě kontroloval. V Tiraně by bylo stejně na nic, vrátil ho v poledne a jel tam a zpět na letiště busem-jezdí každou celou hodinu za 400 LEK/1 cesta, poslední z Tirany ve 23:00. Svoji pojistku moc nenutili, vrácení vcelku rychlé. Záloha uvolněna po 12 dnech (2 víkendy v tom). Určitě 5 hvězdiček ne, ale šel bych do toho znovu.

edit: Eurocar Tirana, nějak mi to vypadlo ;)

Naposledy upravil nickcarter dne 07 srp 2022 09:21, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 07 srp 2022 05:27 
VIP

Tak dobre, az radsi nerect o kteru pucovnu slo :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 737 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 46, 47, 48, 49, 50  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina