Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 05 črc 2022 01:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 729 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s jednotlivými autopůjčovnami
PříspěvekNapsal: 11 dub 2019 19:42 
Diskutér

jery píše:
Cetelem je bez poplatku? Pokiaľ si pamätám, bez poplatku bola, len ak si nesplatil dlh v bezúročnom období (tým pádom si platil úroky).

Mbank kreditku banka dokázala vydať pre známu do 2 týždňov (ale je zadarmo len prvé 3 mesiace, potom len ak ňou zaplatíš aspoň 50 eur).

edit: ten Cetelem som si pamätal zle, mea culpa :) Podľa podmienok to je, že pri splatení v bezúročnom období je bez poplatku, nie ako som to napísal najprv. https://www.cetelem.sk/Files/dokumenty- ... -15102018/

MA niekto realne skusenosti s Cetelem kreditnou kartou?
Recenzie na spolocnost Cetelem na nete su nie velmi dobre. Skusmo som poziadal o vydanie a ziadaju este spolurucitela manzelku or pod. Je to normalne ziadat rucitela na kreditku?

PříspěvekNapsal: 12 dub 2019 04:42 
VIP

Jake zkusenosti ta zajimaju? Pokud vse platis jak mas, nemozes je met spatne u zadne spolecnosti. A pokud neplatis jak mas tak neni co resit... Cetelem byla u nas z nebankovnich spolecnosti ta solidnejsi. Ted uz je to Hello banka.

PříspěvekNapsal: 12 dub 2019 10:30 
Tazatel

Rezervujem auto priamo na stranke Avis, pozicanie na Slovensku. V podmienkach je uvedene: "If CDW is purchased, the renter's liability is reduced to SKK 332.00." CDW mam zahrnute v rezervacii. Mozem sa spolahnut, ze spoluucast bude tych 332 korun, co je cca 11 eur? Alebo sa mozu vyhovarat, ze tam mali chybu a mysleli 332 eur?

PříspěvekNapsal: 12 dub 2019 10:55 
Diskutér

misso píše:
Rezervujem auto priamo na stranke Avis, pozicanie na Slovensku. V podmienkach je uvedene: "If CDW is purchased, the renter's liability is reduced to SKK 332.00." CDW mam zahrnute v rezervacii. Mozem sa spolahnut, ze spoluucast bude tych 332 korun, co je cca 11 eur? Alebo sa mozu vyhovarat, ze tam mali chybu a mysleli 332 eur?

Rozhodne bych se na to nespolehal. Vzhledem k vysi castky je zrejme, ze jde o chybu.

PříspěvekNapsal: 27 dub 2019 19:12 
Diskutér

jery píše:
avk88 píše:
Pozeral som este Dinerss za 39 Eur s cestovnym poistenim co je tiez celkom zaujimave len neviem ci ju pozicovne akceptuju a ako rychlo ju vedia vydat?

Dinersku mám rok, zatiaľ som ju použil pri 4 požičaniach auta, zobrali ju vždy. Ale je fakt, že v zálohe mám aj Mastercard kreditku, keby náhodou...
Požiadal som o ňu 3. 4., doručená mi bola 18. 4.

Tak piate požičanie už s Diners nebolo :) Maggiore (na BGY) síce oficiálne Dinersku akceptuje, ale moja neprešla. Tak som musel použiť zálohu v podobe Mastercard.

PříspěvekNapsal: 19 zář 2019 08:55 
Diskutér

Máte někdo zkušenost, z poslední doby, s vrácením auta u Hertz na Bergamu před otevírací dobou? Lze tam někde jen nechat klíče?

PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 12:15 
VIP

Azory, letiste Ponta Delgada, autopujcovna Wayzor - netusite nekdo jestli ma tato pucovna auta primo na letisti, nebo jestli vozi lidi busem nekam mimo letiste jak to tak casto byva?

PříspěvekNapsal: 24 zář 2019 08:15 
Moderátor

Cycarhire - Paphos, Kypr.
Prostřednictvím Auto Europe - Opel Corsa 55€/3 dny Full - Full, na letišti bez transferu s ohledem na vrácení v 5:00 ráno, bez příplatku mimo pracovní dobu.
Měl se uvést přílet nebo kontaktovat půjčovnu. Neudělal jsem a zašel rovnou k přepážce Sixtu, pod ním rezervace proběhla - nebylo to nikde uvedené (díky tipu xjezka). Logo Cycarhire nikde. Full - Full bez problémů, obsluha nabídla pojištění bez nátlaku, po odmítnutí blokace 1000€ za auto a 100€ za benzin s tím, že pokud se nevrátí plná, adekvátně uberou z depozitu. Tak to bylo v v T&C. Odblokování slíbili do 2 dnů. Byť vyjela účtenka, na blokaci jsem na účtě vůbec nenarazil..., jakoby neproběhla(?).
Auto na místě Kia Rio - OK, škrábance do 5 cm prý neřeší (při navrácení zběžně prošel a asi opravdu by neřešil). V 5 ráno tam obsluha na předání byla, nevhazoval jsem klíče a vše zkontrolovala a podepsala stav OK. Pro mne příjemné překvapení, ráno většinou jen vhazuji klíčky___ a pak se nejednou nestačím divit.

PříspěvekNapsal: 24 zář 2019 10:18 
VIP

Sau píše:
Azory, letiste Ponta Delgada, autopujcovna Wayzor - netusite nekdo jestli ma tato pucovna auta primo na letisti, nebo jestli vozi lidi busem nekam mimo letiste jak to tak casto byva?

Tak si aj sam odpovim - auta maju ooravdu primo na letisti, nikam sa pro ne nejezdi.

PříspěvekNapsal: 26 zář 2019 06:30 
VIP

Další dobrej deal v Malaze, půjčovna RecordGo, přes AutoEurope UK, Mercedes Áčková třída intermediate, automat v plné palbě, úplně nový auto, 7 dní 2 litry Kč i s pojištěním excessu (cca 1/2 ceny). Půjčovna absolutně bez problémů, vše v pohodě akorát fronta na přepážce cca 1/2 hodinky, po 10.večer.

PříspěvekNapsal: 26 zář 2019 08:09 
Diskutér

s0ny píše:
Máte někdo zkušenost, z poslední doby, s vrácením auta u Hertz na Bergamu před otevírací dobou? Lze tam někde jen nechat klíče?

Tak si odpovím sám. Všechny půjčovny mají možnost vrátit před otevřením a klíče se pak odevzdají do boxů na terminálu.

Jinak zkušenost s Hertz. Objednán Abarth 595 Turismo jako garantovaný nový vůz přes Deltu. Cena 30e na 2 dny. Byly i levnější možnosti, ale Goldcar/Rhodium jsem řešit nechtěl. Při vrácení před otevíračkou jsem chtěl nějakou ověřenější. Navíc chtěl jsem ten Abarth vyzkoušet. Na přepážce po mě chtěli rovnou dvě kreditní karty. Prý se jedná o prémiové auto a to je jejich požadavek. Nikdy jsem o tom neslyšel, ale co už, problém to naštěstí nebyl. Nakonec volal na parking ohledně auta, ale prý má po včerejší zapůjče něco s převodovkou. Náhradní stejný model jedině za cca dvě hodiny. Nabídnuta náhrada Opel Mokka v naftě. Nadšeným jsem nebyl, tak přihodili navíc půl nádrže zdarma odpovídající asi 40e (na předávací protokol uvedl 4/8 místo 8/8). Depozit si stahují jen na palivo, takže žádná vysoká blokace na spoluúčast. Auto mělo prý nějaké poškození označené na lístečku. Zbytek ať si prý kdyžtak nafotím. Což se naštěstí stalo. Rozhodně mohlo být čistější a novější. Auto jsem vracel před otevíračkou. Po hodině mi přišel email, že byly poškrábané dveře a strhují si 160e (nechtěj slevu zadarmo :D ). Naštestí jsem měl auto, i když ne úplně ideálně, nafocené (malé škrábance, které nebyly až pod vrstvu laku). Po zaslání fotek odpověděli do jednoho dne, že škodní událost ruší. Mám i celoroční externí pojistku, ale zas zadarmo jsem jim to dát nechtěl. :x

PříspěvekNapsal: 26 zář 2019 09:01 
VIP

2sony. Tady je jasně vidět, že ke každé autopůjčovně, ať již "no name" nebo "věhlasné", je třeba přistupovat s tím, že jsou to potenciální "šmejdi". A být pak raději příjemně překvapený než zaskočený nějakým tím "fíglem".

PříspěvekNapsal: 06 říj 2019 15:09 
VIP

Nejake ty zkusenosti z posledni doby:

Budget, Dublin - zarezervoval sem VW Polo or similiar, dostavam zanovni Citroen C3 v plne palbe, sice se slabym motorem (benzin) ale to v tomto pripade nebyl problem. Pri prebirani dostavam planek auta bez jedineho zaznamenaneho poskozeni, coz odpovidalo. Je mi oznameno ze kdyz nechci pojisteni (nechci...) tak mi bhde blokovano 1500 Eur + strhnuto jalo zaloha 107 Eur za benzin pri mnou zvolene variante Full-Full. Oboje presne dodrzeno. Az po odjezdu a zaslani smlouvy mi na mail dosla smlouva ve ktere je ale psano u polozky paliva Full-Empty. Trnu pak teda jak to u odevzdani auta nakonec bude, nastesti ale po me automaticky pozaduju kteditku, aby mi na ni tech 107 mohli poslat. Coz opravdu poslali. Takze nakonec spokojenost.

Wayzor, Ponta Delgada - zarezervovany mam VW Up or similiar a dostavam zanovni VW Up. Pri papirovani je mi sdeleno ze mi bude blokovano 845 Eur, o zaloze za benzin ani slovo. Vzhledem k tomu ze sa na kreditku pani nasledne enom podivala a vubec ji nepouzila, nakonec nic blokovano nebylo. Auto obchazame spolu s predavacim technikem a hledame poskozeni, nic ale nenachazame (2 mesice stare auto...). Pri odevzdavani pak prsi a tak je obhlidka znacne ztizena (pro nej...). Ale vzhledem k tomu ze ode ma zadnu zalohu nemeli a ani udaje o karte, bylo by jim naaledne nalezeni nejakeho toho dulku beztak asi prd platne :)

Centauro, Funchal - tu su na pobocky schovanu ve ctvrti mezi normalnima domama idvezeny dodavku. Zarezervoval sem Fiat 500 a cekaju tu na ma 3 tyto kusky na vyber. Vybiram jeden z nich, ale je poskrabane od cumaku po vyfuk. To same je pak zaznaceno na predavacim protokolu. Plus snad aj to co poskozene neni. Blokace je dle obsluhy tentokrat 1050 Eur a strzeno 60 Eur za benzin ve variante Full-Full. Oboje dodrzeno. Predani pak probehne behem snad minuty, jeden skrabanec si prohlizi sice vic, ale nakonec mava ruku. Nevim o tom ze bych ho zpusobil.

Takze v globale spokohenost, cekal sem nejaky ten problem ale nakonec, snad teda, nic. Akorat to odblokovani blokaci kdyby netrvalo nekolik dluhych dni.... To pak aby mel clovek opravdu tak pro jistotu aspon tri kreditky.

PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 12:54 
VIP

Podělím se o dvě zkušenosti z Francie Avis/Budget jak v Bordeaux tak v Toulouse naprosto v pohodě. Berou i debetní karty. Vždy půjčena nejlevnější kategorie A. Autorizačně si vždy zablokovali jen kolem 95€. Benzín Full/Full, můžou někdy u digitálních ukazatelů požadovat účtenku od benzínky.

PříspěvekNapsal: 24 črc 2020 12:30 
Diskutér

Čerstvě Bergamo BGY - Sicily by car přes ECR - 52E/4 dny. Citroen C3 aircross 1.2, téměř nový. Vyzvednutí za asi 3 min, vzali platbu Revolutkou a záruku jinou (mBank kreditka). Záloha uvolněna za 24 hod, ranní odevzdání - key drop box.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 729 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina