Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 22 úno 2017 09:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zkušenosti s jednotlivými autopůjčovnami
PříspěvekNapsal: 12 pro 2009 13:44 
VIP

Rád bych se dozvěděl jaké jsou jednotlivé autopůjčovny, protože mám docela negativní zkušenosti...a nerad bych to opakoval....když jsem v TGN si rezervoval přes 121carhire, tak mu zařídili Thrifty a ta je snad nejhorší ze všech..měl jsem dvakrát půjčený auto a dvakrát průser...respektive v TGN mi ho ani nechtěli půjčit a nepůjčili... (ale zážitek z autobusáku to vynahradil :-) )

Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s jednotlivými autopůjčovnami
PříspěvekNapsal: 12 pro 2009 14:21 
Diskutér

Mám zkušenosti jen z Evropy - ve Španělsku Hertz - objednaný přes net a pro jistotu ještě vytelefonovaný přes českou centrálu, všechno(cena, připojištění apod.) bylo přesně tak, jak paní do telefonu říkala a potom na Madeiře Avis a taky nebyl nejmenší problém, taky booklý přes net, tentokrát přes British Airways. Dokonce mi jeden chlápek z Avisu, co jsem jim telefonoval a ptal se na nulovou spoluúčast prozradil kód, se kterým jsem to pak měl levnější ;) Při vracení u Hertzu jsme měli strašnej bordel v autě,ale chlápek neřekl ani slovo, u Avisu na Madeiře se na to auto dokonce nešli při vracení ani podívat...

PříspěvekNapsal: 26 pro 2009 15:24 
Moderátor

Na půjčovny si nemohu obecně stěžovat. S Thifty v USA bez potíží, stejně Alamo i Dollar. V USA, ale i na Zélandu v půjčovně označují některé cesty jako zakázané pro cestu, na které se nevztahuje pojištění (zapovězené silnice jsou přitom lepší než naše dálnice). Je dobré to ověřit.
Spíš bych si ohlídal podmínky pojištění. Na Sardinii jsme nepojistili přední sklo a jednoeurový výlet přišel hodně draho.
Některé půjčovny (typicky Goldcar) si dobrou cenu půjčovného nahrazují systémem Dostaneš plnou nádrž, vrať prázdnou. Palivo naúčtují o 20-30% dráž a hlavně v případě půjčovného na 3 dny např. na Lanzarote je problém nádrž vůbec projet. Že by nasbírali nějaké podnikatelské zkušenosti z malé země v srdci Evropy?

PříspěvekNapsal: 26 pro 2009 18:43 
Diskutér

USA - Alamo, National, Avis, Dollar atd. vse bez problemu, priblibne stejna kvalita aut i sluzeb. Pokud rezervujete predem nejlepe pres nemeckou cestovku a date si na miste v USA pri predani voucheru v pujcovne pozor, aby si ho obsluha na prepazce poradne precetla a prepala vsechny predplacene pojistky, ridice navic, prvni plnou nadrz atd. do smlouvy, tak vas necekaji zadne potize.

Ostatni lokalni pujcovny v USA nedoporucuju, parkrat jsem od nich auto mel a jsou s tim jen problemy - nejasne pojisteni, malo pobocek a obcas se nesmi ze statu, kde se auto pujcilo (maji napr. jen jednu pobocku v LA, tak logicky nechteji, aby jim auto jezdilo nekam moc daleko pro pripad poruchy).

Australie - bez ohledu na to, co vam pujcovna nebo nemecka cestovka rekne pri rezervaci v Evrope, doporucuju dukladne proverit povoleni cesty k Ayers Rock, resp. do celeho severniho teritoria. Vetsina pujceven (i tech celosvetove znamych) to totiz zakazuje a nelze to casto ani pripojistit. Je to z duvodu vysokych nakladu v pripade poruchy auta uprostrech Australie. Vicemene tim nuti turistu preletet do Alice Springs nebo jinam pobliz a pujcit si auto az tam (pochopitelne za vyssi sazbu).

PříspěvekNapsal: 21 črc 2010 15:39 
VIP

ahoj. chtěl jsem se zeptat zda máte někdo zkušenost s touto US půjčovnou (ona je to spíše agentura): http://www.caritalyandtours.com/cars.htm (stránky ted sice nejsou, ale přesměroval mě tam na ní kayak, měla nejlepší ceny na sicílii při odletu již tohle úterý). přesměroval mě sem: http://network.expressitech.com/car-ita ... op_of_page . Bohužel jsem tak dloho čekal, až auto u holidaycars půjčili (213 euro/týden) a tahle agentura to měla za 290 dolarů. Jenže jak čtu ty rules, tak z toho nejsem vůbec moudrej - aby tam nebyly skrytý poplatky nějaký (jak u američanů bejvá). Jestli jsem to dobře pochopil, tak je to all in (tj pojištění v ceně), akorát se platí to road tax (výjma všech těch druhých řidičů, nosičů na třechu a tak). Takže bych měl zaplatit jenom tu základní sazbu a na místě jenom za to road tax 5 euro/den? A jeslti jsem to pochopil, tak chtějí depozit jenom 250 euro na benzín a pokuty..-cože?? :) žádný depozit na zničení-tzn. že spoluúčast je nula? zkoušel jsem to aplikovat na katánii od 27.7. do 3.8. na časy příletu a odletu wizzeru. dále mě překvapil ten registrační formulář, když si vyberete auto - neptají se na jméno řidiče..hhmm..celý mi to příjde divný :) ale ta cena 290 dolarů mi pořád nedá spát :)

PříspěvekNapsal: 21 črc 2010 16:14 
VIP

Zatím mám jenom dobré zkušenosti s autopůjčovnama (ťuk ťuk).

USA - Alamo (přes Traveljigsaw)
Kuba - Cubacar
Mexiko - Europcar (přes Yahoo - to bych už nikdy nedělal :) aneb jak se z nejlevnější nabídky stane ta nejdražší)
Sýrie - Budget

PříspěvekNapsal: 21 črc 2010 22:12 
Moderátor

Zatím nejhorší zkušenost mám s Citycar v Kyjevě - do předávacího protokolu sice borec poctivě napsal každou prkotinu, ale pak taky to auto poctivě obcházel, a hledal každou rýhu ("you just made it by your bag... but it is nothing, just some twenty dollars... aha ona to vlastně je jenom šmouha, no tak to sorry"). Cekově sice příjemný chlápek, asi jediný který měl v červenci v neděli auto k půjčení (Š F HTP 1.2 3V - asi nejzhnilejší auto, co jsem kdy řídil), ale vypsat smlouvu trvalo skoro hodinu, kancelář na sídlišti k nenalezení, šestistránková smlouva a vůbec všechno ostatní (stohy dalších papírů) jenom v ukrajinštině, dobrých deset podpisů... bumážky všeho druhu, no postCCCP republika, co se dá dělat.

Btw, sorry za mrhání místem, ale někde si už musím vypsat, kde jsem si všude půjčoval auta:

Bulharsko (Pomorie)
ČR (Ostrava)
Itálie (OW PSA->BLQ, Řím)
Polsko (KTW, Varšava)
Španělsko (TFS, GRO)
Maroko (OW RAK->Fez)
Sýrie (DAM)
Ukrajina (Kyjev)
Irsko (DUB)
a teď v brzké době to vypadá na LAX a BEY, příští rok snad někde v Izraeli nebo Jordánsku, když to dobře půjde tak v JNB.

Doufám, že jsem na nic nezapoměl, kdybyste chtěli k některé z těch destinací (IATA kódy jsou letiště, názvy měst downtowny) víc detailů, tak jsem (v rámci své chatrné paměti) k dispozici.

Nejlepší servis zatím KTW (připravená smlouva, za 5 minut od příchodu k přepážce jsem startoval auto, vracení do schránky), V lepší polovině Španělsko, Irsko, nejhorší vždycky Itálie (opruz, velké zálohy, shit auta) a ten Kyjev. Special thanks to Mr Marwaan (Europcar) in Aleppo who helped us with local bureaucracy (police, insurance company) after an accident.

EDIT: Jo a ještě skůtr v Calangute (Goa), za 80 Kč/den + pas jako záloha :-)

PříspěvekNapsal: 22 črc 2010 14:03 
VIP

Co si tak vzpomínám vyzkoušel jsem Avis, Sixt, Alamo, Budget, Hertz, Europcar, National, Thrifty, skotský Arnold Clark, izraelský Eldan, španělský Record a český Alimex a Dvořák a snad s výjimkou Sixtu na Vauxhall Bridge v Londýně kdy mi při vrácení naúčtovali téměř 30 liber za jeden vcelku zanedbatelný škrábanec na plastové poklici kol, který jsem nevím jestli způsobil nebo jen nepozorností nezapsal do protokolu si na půjčovny nemůžu stěžovat a přejímka bývala zpravidla velmi laxní pokud auto nemělo nějakou vyloženě zjevnou újmu.
U půjčoven ve Státech bylo zpravidla nutné u předplacených all-inclusive sazeb z evropských webů personálu zdůraznit, že plná nádrž, řidiči a pojištění je už zahrnuto v ceně, protože buď těch sazeb je tolik že už v tom mají hokej nebo to prostě jen zkoušeli prodat pojištění podruhé.
Nejhorší auto co jsem kdy dostal bylo od Hertzu v Liverpoolu, kdy v (údajně) kategorii economy mi dali Kia Picanto s pár set km Krám to byl neuvěřitelný a důkaz že mezi auty jako je Kia ceed a o generaci staršími "old school" korejci je rozdíl skutečně propastný co se týče kvality zpracování, jízdních vlastností, ergonomie, prostě všeho.
Nejlepší asi ve Státech crossover Ford Edge nebo Toyota Avalon.

Naposledy upravil Hatikva dne 22 črc 2010 14:38, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 22 črc 2010 14:35 
VIP

Zaujímavé, čo ma mňa skúšali nedávno na Madeire v Europcar.
Dali mi na výber:
buď vrátim auto (dieselový Renault Clio) s plnou nádržou (ale oni si zablokujú zábezpeku 90e)
alebo ho môžem vrátiť s prázdnou nádržou ak dopredu zaplatím za naftu 65 euro.
Veľmi mi zdôrazňovali nejakú 10% zľavu, ktorú vraj dostanem.

Na Madeire stála nafta 1,12 euro, t.j. za tých 65 by tam muselo byť 58 litrov.
To dosť pochybujem, že to auto má takú veľkú nádrž, navyše určite nebola celkom plná a určite by som nedokázal prísť naspäť na "výpary".

Nechápem, prečo potrebujú skúšať takéto finty.
Inak som bol s autom od nich spokojný,
v minulosti som namiesto objednaného VW Polo dostal v Anglicku nový Pasat

PříspěvekNapsal: 03 srp 2010 12:00 
Diskutér

vazeni narazil jsem na dobry web
http://www.economycarrentals.com/
mozna ho znate, mozna se bude nekomu hodit..
v mem pripade jsem sehnal pronajem auta v malaze - rijen za 87 Eur vcetne nulove zodpovednosti, druheho ridice v cene...atd.

myslim ze supr cena a nabidka, mate nekdo zkusenost??

PříspěvekNapsal: 03 srp 2010 12:10 
Diskutér

Supr nabídka by to byla, pokud by za těch 87E byl celý říjen, jak píšeš :?: :D

PříspěvekNapsal: 03 srp 2010 12:11 
Diskutér

robert píše:
vazeni narazil jsem na dobry web
http://www.economycarrentals.com/
mozna ho znate, mozna se bude nekomu hodit..
v mem pripade jsem sehnal pronajem auta v malaze - rijen za 87 Eur vcetne nulove zodpovednosti, druheho ridice v cene...atd.

myslim ze supr cena a nabidka, mate nekdo zkusenost??

už jsem tu psal, zjisti si, jaká je spoluúčast mezi Tebou a půjčovnou, to až na výjimky není nula. ta spoluúčast se pohybuje 300-2100EUR a to je to, co bys v případě škody musel zaplatit na místě. Potom se o tyto peníze tahat s pojišťovnou, předkládat všechny doklady a modlit se, že jim to bude stačit.
Takto mi to potvrdil zástupce od Hertzu, měl jsem u nich přes HolidayAutos "nulovou spoluúčast" a přesto bych platil... Takže jde o to, vybrat takovou půjčovnu, která má spoluúčast nejnižší a v té souvislosti i zprostředkovatele, který Ti toto ukáže před uzavřením smlouvy (pak už je pozdě).

PříspěvekNapsal: 03 srp 2010 12:29 
Diskutér

diky za info, ale to bude tezke dohledat, kdyz se v rezevacnim formulari nepise o tom jaka pujcovna to bude..
jen oni pisou na svem webu ze to je s nulovou spoluucasti
tak by to tak melo byt..nevim proc ne...

PříspěvekNapsal: 03 srp 2010 12:38 
Diskutér

robert píše:
diky za info, ale to bude tezke dohledat, kdyz se v rezevacnim formulari nepise o tom jaka pujcovna to bude..
jen oni pisou na svem webu ze to je s nulovou spoluucasti
tak by to tak melo byt..nevim proc ne...

.. to je takový jejich trik ... vyber si jiného poskytovatele, někteří to ukazují ještě před rezervací

PříspěvekNapsal: 03 srp 2010 13:00 
Diskutér

díky za radu, zkusím dohledat, díky moc
máš nějaký tip ??
nejradši bych chtěl nějaké cabrio na pár dnů za solidní peníz, nenašel jsem ale pod 300 E, což je asi normál,
nevíte někdo o výhodném pronájmu cabria - španělsko..díky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina