Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 lis 2019 05:26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta na Mallorce
PříspěvekNapsal: 28 kvě 2019 07:42 
VIP

nevíte nakolik jsou půjčovny RecordGo a OK Rent a car (booknuté přes zprostředkovatele) s nabídkou druhého řidiče zdarma skutečně ochotné druhého řidiče zdarma do smlouvy zapsat?
Ještě se mi zamlouvá Wiber, ale ten to má placené a docela drahé.

Kdysi jsem řešil podobnou situaci v Itálii, i když jsem to na voucheru měl "2nd additional driver for free", tak v půjčovně mi řekli, že u nich je to prostě placená služba a zdarma mi to nedají.

Teď to potřebuju pro kamarády, kteří na to mají vázané pojištění (ona má kreditku, on řídí, icarhireinsurance pak platí na oba, ale musí to být ofiko zapsané ve smlouvě).

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2019 08:44 
VIP

No nevím tyhle půjčovny, ale já to tak mám vždycky - 2.řidič zdarma - já mám kreditku, řídí manžel a oba jsme ve smlouvě (Worldwideinsure). Nikdy se mi nestalo, že bych to na voucheru od zprostředkovatele měla a nezapsali mi to do smlouvy.

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2019 09:02 
VIP

OK rent mi 2. řidiče loni zapsal bez problémů. Record s 2. řidičem vyzkouším za 2 týdny, tak potom můžu dát vědět. Pokud je to na voucheru skutečně uvedeno, tak by s tím neměl být žádný problém.

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2019 09:04 
VIP

adelaida: no proto se na to ptám, některé (slušnější) půjčovny to dělají automaticky, i když na voucheru je jen jedna osoba, druhou dopíšou zdarma.
Pak platí i externí pojištění na obě osoby (minimálně v případě icarhirinsurance)

Většina půjčoven ale druhého řidiče jen tak automaticky nepřidá, nechají si za to zaplatit často víc, než celé půjčovné auta (minimálně regionů s levným půjčovným jako je Mallorca).

Konkrétně tyto dvě půjčovny OK Rent a Record Go, to mají zrovna placené, ale při objednávce přes různé zprostředkovatele to nabízí zdarma.
Ovšem už jsem se setkal (někde tuším v Itálii) s tím, že na voucheru to bylo napsáno druhý řidič zdarma, ale půjčovna odmítla, resp. chtěla to normálně zaplatit.
Proto ten dotaz.

Samozřejmě je možné to risknout, já osobně to tak dělám normálně, že řídí různí řidiči, stejně většina případných pojistných událostí jsou jen škrábance od parkování apod, ale kamarádi to chtějí mít ofiko, kdyby do nich někdo nacouval a řešilo se to na místě s policií, atak.

ziletka: díky moc za info!

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2019 09:13 
VIP

No já to mám na voucheru vždycky a vždycky mi to tam napsali, dokonce to tam zvýrazňovačem označím, aby to bylo na prvni pohled vidět. Slušnější půjčovna v případě Španělska (mimo Kanáry) a Itálie, to téměř neexistuje :lol:

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2019 09:28 
VIP

a u jakých půjčoven konkrétně takovou zkušenost máš? to se může hodit..

Pokud jde o slušnější půjčovny ve Španělsku, třeba kanárský Autoreisen považuju za splněný sen, nejen že byli naprosto nejlevnější, ještě měli v ceně plnou pojistku (ani bych nepotřeboval icarhireinsurance), brali i debetky, žádný depotiz, druhý řidič zdarma, půjčení i vrácení bleskově rychlé.. ale na Mallorce nejsou a nutno dělat kompromisy.

OK rent a car minule udělal celkem dobrou službu, ale občas čtu recenze, že nevím, co si o tom myslet. To stejné i RecordGO.
Jasně, 90% jsou jasná nedorozumnění neinformovaných a nepřipravených klientů, ale občas čtu příběhy, kdy by to byla komplikace i pro zkušeného cestovatele (extremně dlouhé čekání, kdy jediná možnost je zaplatit tučný poplatek, nebo se tam utábořit na půl dne; případně připočítávání různých na voucheru neuvedených poplatků bez kterých nejsou ochotni vůbec auto půjčit, či hledání nepatrných poškození za každou cenu. Osobně se mi nestalo, ale na trustpilotu či google reviews jde najít ledacos.

Naposledy upravil goro dne 28 kvě 2019 09:41, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2019 09:34 
VIP

Španělsko: Centauro, Hiper, za 14 dní budu půjčovat zřejmě u Owners.
Kanáry Autoreisen, Plus Car.

PříspěvekNapsal: 20 čer 2019 10:12 
VIP

Před nějakým časem jsem zrušil pár kreditek a teď jsem si všiml, že všechny tři zbývající nejsou embosované (limity ale dostatečné). třeba na billigermietwagen.de se dají najít půjčovny, které vyžadují pouze obecně kreditku Mastercard, Visa, bez informace o tom, že by měla být embosovaná (Amigoautos, OK RENT). Myslíte, že by mohl být problém v půjčovně?

PříspěvekNapsal: 20 čer 2019 10:31 
VIP

nakonec jsem se tu dočetl o tom Wiber. bere credit i debit (*i neembos), nejlepsi hodnoceni na trustpilot, ceny stejny jako horsi pujcovny z agregatoru. zkusim to a dam sem recenzi.

Naposledy upravil dmitrijsadlo dne 20 čer 2019 19:12, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 20 čer 2019 10:33 
VIP

Ja sem snad treba embosovanu kreditku ani nikdy nemel a nemam doted a pri jejich predlozeni nikde ani naznak ze by to mohlo predstavovat problem.

PříspěvekNapsal: 20 čer 2019 11:37 
VIP

blby je ze agregatory co jedou na engine TravelJigsaw (Ryanair, Akcniletenky, Rentalcars.com) maji v podminkach podminku embosovane kreditky. hadej se pak s tema idiotama u prepazky...

PříspěvekNapsal: 20 čer 2019 12:25 
VIP

To jo, to mas pravdu ze to tam je. Ale videls ze by sa nekdo nekdy u prepazky ze strany pujcovny odvolaval na podminky agregatora? Kdyz uz tak naopak, snazi sa ty podminky co najvic ignorovat :)

PříspěvekNapsal: 20 čer 2019 14:27 
Diskutér

Sau píše:
Ja sem snad treba embosovanu kreditku ani nikdy nemel a nemam doted a pri jejich predlozeni nikde ani naznak ze by to mohlo predstavovat problem.

Mám obě kreditky a několikrát jsem zkusil neembos. Jednou prošla, ale blbě se na ni dívali a bylo potřeba schválení manažera, že je to ok. V ostatních případech mi ji nechtěli povolit a musel jsem vytáhnout druhou.

EDIT: Myšleno všude na cestách a nejen na Malorce

PříspěvekNapsal: 20 čer 2019 15:08 
VIP

Tak to nevim jestli sem mel tolikrat stesti nebo naopak ty smulu, auto sem pucoval x-krat jak v Evrope tak aj mimo a vzdy OK, ani stin jakychkoliv pochybnosti.

PříspěvekNapsal: 21 čer 2019 08:06 
VIP

ziletka píše:
OK rent mi 2. řidiče loni zapsal bez problémů. Record s 2. řidičem vyzkouším za 2 týdny, tak potom můžu dát vědět. Pokud je to na voucheru skutečně uvedeno, tak by s tím neměl být žádný problém.

Tak potvrzuji že u RecorGo nebyl s druhým řidičem žádný problém, sami aktivně upozorňovali. Jinak v porovnání s OKRent v loňském roce mi auta u Record přijdou v horším stavu. Dostali jsme Fabii těsně před smrti otlucenou že všech stran a podobnou Ibizu. Jinak vše klasika, vrácení kontrola pouze stavu benzínu a interiéru. Blokace uvolněna okamžitě.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina