Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 lis 2019 05:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta na Mallorce
PříspěvekNapsal: 08 říj 2018 19:33 
Nováček

V srpnu jsme měli půjčenou Hyundai i30 od Dollar u letiště v Palmě na 15 dnů za 344 USD. Půjčují auta od Herz.

Nevýhoda je, že nemají kancelář přímo na letišti. Jezdí k nim kyvadlově shutle bus s logem Dollar. Bus čeká před odletovou halou na horním parkovišti, když vyjdete z odletové haly vpravo.
Půjčovné ale mají mnohem levnější než kanceláře přímo na letišti.

Dollar si zablokoval kauci na spoluúčast pro případ havárie/krádeže 775 USD a poplatek za plnou nádrž a za vrácení mimo pracovní hodiny, ale v den vrácení auta vrátili všechny blokované peníze i s poplatkem za mimopracovní dobu. Stačila jim debetní karta.

Potřebovali jsme auto vrátit v mimo pracovní hodiny (cca 5h ráno). Vrátili jsme auto na letišti na parkingu Herzu jejich technikovi. Parkoviště autopůjčoven jsou dobře značené z velkého kruháče na letišti jejich logy.

PříspěvekNapsal: 09 říj 2018 10:25 
VIP

michal5 píše:
Mně se taky snažili včera přesvědčit, ať si vezmu full pojištění za 42€ na jeden den. Že za jakoukoliv závadu na autě účtují 700 €. Nezlomila mě. Měj jsem icarhire. Mimoto zajímavá matematika, o které by asi rády věděly španělské úřady :lol:

Večer vráceno a depozit hned odblokovaný. Horší to bude s palivem - mám potvrzení, že zálohu vrací, ale půjčovné plus záloha na palivo stále v čekajících platbách ve stejné výši.

Tak abychom tu Wiber jen nechválili, dneska juk do internetového bankovnictví a vidím odečtené půjčovné + plnou zálohu na palivo, ačkoliv tu měli podle protokolu vrátit. E-mail na support a uvidíme. Jinak bude následovat telefonát na banku a částečný chargeback. Jako pověrčivěc jsem si vzal i předávací protokol s razítkem. Mimoto v e-mailu mám to samé (ale bumážka je bumážka).

PříspěvekNapsal: 09 říj 2018 12:25 
VIP

michal5 píše:
Tak abychom tu Wiber jen nechválili, dneska juk do internetového bankovnictví a vidím odečtené půjčovné + plnou zálohu na palivo, ačkoliv tu měli podle protokolu vrátit. E-mail na support a uvidíme. Jinak bude následovat telefonát na banku a částečný chargeback. Jako pověrčivěc jsem si vzal i předávací protokol s razítkem. Mimoto v e-mailu mám to samé (ale bumážka je bumážka).

Mne sumu za palivo vrátili obratom. Ale tiež mi najprv odčítali tú sumu v celku (požičovné+palivo). A následne čiastku za palivo vrátili ďalšou transakciou.

PříspěvekNapsal: 17 říj 2018 14:04 
VIP

Moje zkušenost s RecordGO - Ford Fiesta, Full - Full na 5 dní za 2,7EUR/den. Externí pojištění od icarhire, připravena kreditka s dostatečným depozitem. Po raním příletu s Laudou čekání cca 10 min, upgrade na Qasqai jsem s díky za 10E odmítnul, to samé jejich full pojistku za 40E/den - všechno vpohodě nikdo nic nenutil.

Před vyzvednutím jsme auto důkladně prohlédli, nafotili - vzhledem k tomu že tam bylo mraky škrábanců úplně všude chtěli jsme aby nám to zapsali do papírů. Asi 10 minut jsme ukazovali všechny škrábance pracovnici, ta vždy přejela prstem a konstatovala "We don´t take this as a damage", nezapsala si nic a jen nám řekla ať pak ukážeme při vrácení fotky.

Vrácení bylo večer trochu na dýl. Doporučuji zaparkovat co nejblíž té jejich červené budce, chodí totiž postupně od ní, ne podle toho jak lidi přijedou. Kontrola auta už pak byla celkem rychlá, nepřišlo mi že by vysloveně hledala kdejaký důlek na kterém by chtěla nachytat, email konfirmace o uvolnění depozitu za full nádrž okamžitě.

V pátek v 20:00 jsme auto vraceli, dnes (středa) všechny peníze zpět na účtu.

Za mě dobrý, příště klidně znovu.

PříspěvekNapsal: 18 říj 2018 09:04 
Diskutér

[quote="afleben"]Skusenost so spolocnostou Wiber:
Asi ste zaregistovali agresivne ceny tejto firmy ma Malorke (asi aj inde).

Ty nízké ceny jsou ale s pojištěním basic, tedy bez CDW, které připojištění u icarhireidsurace zřejmě plně nekryje. Na rentalcars jsou ceny této půjčovny na dvojnásobku ale včetně CDW. Jestli jste nědo se tím zabýval podrobněji, tak napište.

PříspěvekNapsal: 26 říj 2018 22:43 
VIP

goro píše:
tak už sedím v salonku na pmi a můžu napsat reference na vrácení OK rent a car.
Jsem z té půjčovny nadšen. Přesto, že jsem přehlídl 2 škrábance, na světle pak vypadaly docela výrazné, a jeden další jsem možná i vyrobil (nejsem si jistý), vůbec nic neřešili, jen zběžná rychlá kontrola, za minutu hotovo a hned mi vyjeli z mobilní tiskárny potvrzení o vrácení, že vše ok a vrací depozit. Shuttle byl plný, řekli, že další bude za 5 minut, přijel za 4, pak 7 minut jízdy a vyhodil nás přímo u odletů. Přemýšlím, když bych měl půjčovnu se sídlem přímo na letišti, jestli se z jejich areálu na terminál vymotám rychleji.
Za mne s OK rent a car naprostá spokojenost.

PS. levný benzín u letiště je na benzínce u Carefouru, o jeden sjezd vedle, takže tak 5 minut.
Já tak nadšený z OK Rental nejsem. Zpoždění u Laudy bylo skoro 2 hodiny kvůli opravě interkomu. Shuttle jsme nemohli najít, po několikerém ptaní nás nakonec jeden maník nasměroval dobře. Místo kategorie Economy Special měli pro mě těsně před 22 h Fiat 500, což je Mini, o kategorii níž. Furt mleli dokola, že je to u nich stejná kategorie. A to jsem ještě jedno zaplacené auto z vyšší kategorie musel nechat propadnout, protože řidič nakonec neletěl. Nebyli schopní změnit jméno na smlouvě a tohle propadající auta mi dát místo té 500. Naštěstí jsem měl vytištěnou ACRISS tabulku a po nepříjemném dohadování, kdy jsem se fakt už rozčílil, jsem dostal Opel Corsa. Pak už ale bylo všechno tak, jak popisuješ. DIY zakreslení škrábanců, hladké odevzdání, atp. Blokace 900 EUR mi 1,5 dne po vrácení nebyla ještě zrušena.

PříspěvekNapsal: 02 lis 2018 10:09 
VIP

Record Go - minuly tyden vypucen Nissan Qashqai, opet v nafte ac ta ma byt za priplatek. Tentokrat vylozene jen od rana do vecera, za 13 Eur. Blokace 1400 Eur uvolnena po tydnu vcera, za benzin si strhli a hned druhy den vratili 78 Eur. O moznosti jejich pojisteni pri papirovani upozornovali, nijak jej ale nevnucovali. Za ma maximalni spokojenost.

PříspěvekNapsal: 18 dub 2019 20:14 
Diskutér

Aku pozicovnu na Malorce odporucate - Goldcar-vraj akceptuje i Debit card, Record GO-iba kreditka, Rhodium ? Maju momentalne na obdobie 5-12.5.2019 super ceny so zakladnym CDW cca 1-2€ /den + poistka cez WWI-rocna/svet by bola zaujimava volba. Len tie ich recenzie su nic moc. Poradte ktore mensie zlo zobrat pripadne napiste info ci je lepsia priamo rezervacia cez ich web or cez sprostredkovatela napr billiger-mietwagen.de pri zachovani rovnakej ceny?

PříspěvekNapsal: 19 dub 2019 15:47 
Diskutér

Překvapuje mě, že 10 roční člen s víc jak 150 příspěvkama neví nic o Goldcaru/Rhodium. Těm se vyhni. Record doporučuji.

PříspěvekNapsal: 20 dub 2019 10:22 
Diskutér

Ridder píše:
Překvapuje mě, že 10 roční člen s víc jak 150 příspěvkama neví nic o Goldcaru/Rhodium. Těm se vyhni. Record doporučuji.

Dakujem za poucenie :) .
Pozicovne vyuzivam velmi malo, preferujem skor dopravu busom, vlakom a kontakt s miestnymi. Info o Goldcaru/Rhodium/Interrent samozrejme mam len som chcel radu, blizsie aktualne info z Mallorcy ohladom tychto pozicovni za obdobie roku 2018 a ako som pisal chcem vybrat mensie zlo.
Cital som zle aj dobre recenzie na Goldcar, rovnako na tom je aj Record.
"Ridder" aj tak dik za radu aspon som si potvrdil spravnost mojho vyberu :).

PříspěvekNapsal: 21 dub 2019 08:29 
VIP

OK Rent - obdobně jako můj příspěvek výše. Jejich pojistku teda nabídli, ale nepřihodili automaticky. Nádrž nemusí být plná, úroveň si zaznamenáš DIY do formuláře. Se stržením poplatku za případně nedotankované palivo jsem se u OK Rentu nesetkal. S externí pojistkou ani s těmi škrábanci není třeba být tak paranoidní. Za ty ceny je jasné, že se jejich byznys točí kolem pojištění a poškození. Nic pro lamy, kteří chtějí ušetřit pár euro na externím pojištění. Pro zkušené cestovatele vybavené nezbytnou dávkou asertivity asi v pohodě.

PříspěvekNapsal: 23 dub 2019 10:44 
VIP

No tak to jsem zvědavá, mám objednaný OK rent na Menorce :) ....kdyby někdo věděl o nějaké "levné" půjčovně na Menorce, sem s ní :) ...cenově samozřejmě vede Goldcar/Rhodium/Interrent

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2019 08:23 
VIP

Record nebo OK rent? Na billiger mám na chlup stejnou nabídku od výše uvedených. Co byste vzali? Ok rent jsem měl loni a bez problémů, akorát delší čekací doba na přepážce. Jak je to u Recordu? Díval jsem se, že mají snad přepážku i u výdeje zavazadel, tak snad by to mohlo být rychlejší. Nějaká zkušenost?

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2019 09:04 
VIP

U vydeje zavazadel su u Recordu snad ctyri ci kolik prepazek k obslouzeni. Bud si mozes priplatit rychle odbaveni, nebo si pak na miste vzit poradovy listek a cekat az na tebe dojde rada. Ja jedenkrat cekal asi 5 minut, jedenkrat mozna slabu pulhodinu.

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2019 15:35 
Diskutér

Takže včera som se vrátil z Mallorcy- Booknuto cez stranku Wiber rent car- Economy - 5 door, na 7 dni za 23€, palivo full /full - bez zalohy, bez karty, stacili len zakladne udaje pri vyplnovani cez ich web.

Po prilete z Debrecenu (10:20 doobeda) sme vysli von z letiska presli smerom k budove parkovacieho domu nasledne odbočili vľavo kde parkuju mikrobusy autopožičovni, ktore nie su na letisku.

Preprava mikrobusom na ich parkovisko cca 5min.

Nasledne v ich kiosku ponukli možnost pripoistenia alebo akceptaciu Excess 700 € + zaloha za FULL/Full palvo cca 55€, povedal som ze mam vlastne poistenie a akceptujem variantu č.1 s Excess 700€.

Mal som Diners Club - platba bezdotykova alebo cez Chip za Excess a palivo nepresla - neakceptovali kartu. Na magneticky pruzok nevidel citacku tak som to neriesil. Esteze som mal MC Kredit Standard, ktoru vzali bez problémov.

Podpis zmluvy na dotykovom displeji na prepazke. Vytlacenie zmluv, kluce a vraj mozme ist auto je nove- neposkodene!!!
Pri aute Ford Fiesta St line-na 1.pohlad ako nove - 1.600 km- som po obhliadke nasiel 5ks poskodeni - vraj neposkodene :)- disk, predny naraznik zospodu, zadny naraznik. Spravil som foto a zasa naspet a opravit zaznam.
Panicka na prepazke sa velmi čudovala a isla si to nafotit. Najprv hľadala funkčný mobil, potom kým to nafotila a nahrala do systemu medzi tym volal koleginu.... Evidentn bola novačik a nemala stým skúsenosti.
Foto s opravenou zmluvou mi poslala cez tablet ihned na mail.

Vratenie včera po 7 dnoch. Dotankoval som Full na Shel-ke pri kruhaci pred Wiber Rent car. Obsluha na benzinke, cena za palivo vsetko ok rychle a promptne vybavene.

Po vjazde do Wiber rent car som zaparkoval po lavej strane na volnych miestach a kontaktoval som ludi ktori preberaju vozidla.
To som sa cudoval ako ta babenka zrazu kontroluje auto. Kontrolovala vsetko -este aj strechu, kufor, plasty, vnutorne prahy dveri a bocne stlpiky a rezervu, samozrejme palivo okna atd.
A vraj nove auto tak netreba ziadnu kontrolu :)

Esteze som si to skontroloval pred prevzatim, vsetko nafotil a dal zapisat.
Nakoniec vsetko ok ziaden podpis, ihned uvolnena zaloha za palivo a Excess.
Preprava mikrobusom na letisko a let domov.

Wiber rent car hodnotim pozitivne, rychle promptne jednanie nic nevnucovali. Akurat problem s Diners Club Kartou a treba si vzdy poriadne skontrolovat auto.

Na zaver - trochu som sa pri pisanie tohto reportu inšpiroval prispevkom od "goro" - puceni auta v Italii - dik za inspiraciu. A taktiez dakujem "jery" za rady ohladom kreditnych kariet Diners Club atd.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina