Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 lis 2019 05:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta na Mallorce
PříspěvekNapsal: 20 říj 2019 08:18 
VIP

Rentalcars nabízí při rezervaci u Record Go na Mallorce půjčení auta na debetní kartu.
Teď by se mi to hodilo, jedeme v 8 lidech a kreditku mám jen já, druhé auto musí vzít někdo s debetkou..
Máte někdo vyzkoušeno, že to Record Go skutečně akceptuje, a nedělají pak ofuky?

Blokli jsme 2x Nissan Qashqai - mají je, nebo dávájí místo toho něco "similar"?
Nějaké jiné pasti u Record Go, na co dát pozor, než zruším rezervaci u Wiberu?

PříspěvekNapsal: 20 říj 2019 11:07 
VIP

goro píše:
Rentalcars nabízí při rezervaci u Record Go na Mallorce půjčení auta na debetní kartu.
Teď by se mi to hodilo, jedeme v 8 lidech a kreditku mám jen já, druhé auto musí vzít někdo s debetkou..
Máte někdo vyzkoušeno, že to Record Go skutečně akceptuje, a nedělají pak ofuky?

Blokli jsme 2x Nissan Qashqai - mají je, nebo dávájí místo toho něco "similar"?
Nějaké jiné pasti u Record Go, na co dát pozor, než zruším rezervaci u Wiberu?

Na 99% je mají. V celém Španělsku dostali na leasing Nissanu dobré podmínky.

Jenom nesmělo být mezi těmito v září:

https://twitter.com/ProyectoMastral/sta ... 1900419072

PříspěvekNapsal: 20 říj 2019 15:16 
VIP

Potvrzuju, kaskaju maju plno, ja ho mel od nich tam 2x a 2x dokonca v nafte.

Debetka, urcite je akceptuju. Nejsu si jisty jaky, ale nejaky rozdil v jejim uziti oproti kreditce tam byl.

PříspěvekNapsal: 20 říj 2019 17:12 
VIP

Sau píše:
Potvrzuju, kaskaju maju plno, ja ho mel od nich tam 2x a 2x dokonca v nafte.

Debetka, urcite je akceptuju. Nejsu si jisty jaky, ale nejaky rozdil v jejim uziti oproti kreditce tam byl.

U debetky si stáhnou peníze z účtu.

PříspěvekNapsal: 20 říj 2019 17:15 
VIP

Jo, moze byt, vim ze kdyz sem to zjistoval tak v tom nejaky hacek byl.

PříspěvekNapsal: 21 říj 2019 11:59 
VIP

U wiberu se vyplati sledovat cenu co par dni a vzdy kdyz ceny klesnou, tak starou rezervaci zdarma zrusit a vytvorit novou. tam je debitka uplne v pohode a je to i v podminkach samotne pujcovny.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 16:46 
VIP

Jsme zpět z Mallorky, dávám opět report, tentokrát s Record Go (moje premiera, viz dotazy dříve)

Bookováno postupně několik rezervací přes Rentalcars (+12% zpět via topcashback.co.uk), SUV na týden nejdřív stálo 40€, pak 20, a asi cca 10-14 dnů před odjezdem to bylo nejlevnější, 11€, což jsme si nechali, ostatní průběžné rezervace stornovány, samozřejme 100% refund.

Po příletu (sobota 26.10. kolem 13h) jsme došli k okýnku půjčovny v prostoru výdeje zavazadel, první bylo zavřené, další o kus dál otevřené, funkční asi 3-4 přepážky.
Místo dlouhého čekání jsme sotva stihli zmáčknout pořadové číslo a už jsme byli na řadě (čekání max 1 minuta).
Pak mimořádně hladký a standardní průběh - občanka, řidičák, kreditka, nabídka jejich pojištění vysvětlena, ale nijak nevnucována.
Depozit mají 1400€ na auto, dalších 87€ na palivo (full/full). Na kreditce depozit jen blokují, palivo rovnou ztrhávají, bohužel neumožnili použít pro platbu paliva jinou kartu (něco s lepším kurzem). Pak napsat na kus lístečku home address, telefon, a mail.
Měli jsme objednané SUV Quaskai, což jsme i dostali.
Vyřízeno do 5 minut.
Po mně šla kamarádka, stejná objednávka, stejný postup, akorát měla jen debetku, tak jí prý depozit 1400€ musí ztrhnout a potom vrátit.

Bylo nám výslovně řečeno, že v garáži nemáme otravovat kolegy s případným poškozením, které není zaznačeno, ale máme si to nafotit, prý jim to při vrácení bude stačit a teď tam mají fofr. Moc důvěry to teda nebudilo.

Dále popsán návod na cestu do garáže - prostě vyjdete ven z letiště, jdete pořád rovně přes parkoviště a naproti je velký 4.patrový garážový dům - nelze minout. Pak už podle směrovek, celkem dobře značeno, RecordGo je v prvním patře.
Tam jsme dostali klíče a mohli jsme hned jet.
Samozřejmě důkladné focení, člověk nikdy neví.
Auta v pěkném stavu, najeto 25 a 8 tisíc, motor benzín 1.2 (na SUV??) No dobře.
Poškození na jednom autě bylo taky o dost více, než v papírech. Druhé auto ok.

Výjezd z parkovacího domu a pak z areálu letiště překvapivě bezproblémový, vše přehledné, všude dobře značeno.

Samotná Mallorka pak byla úžasná, byli jsme prakticky týden v horách, auta jako základna pro výlety na lehko a přesuny mezi začátky a konci treků. Nějaké poznatky:
- SUV je na Mallorce celkem nepraktické s ohledem na úzké uličky v centrech měst, měnší parkovací místa, apod.
- na to jak je to velké auto, kufr je docela malý.
- motor 1.2 je fakt katastrofa, na dvojku nevyjede některé ostřejší zatáčky či stoupání, kde to většina jiných aut na tu dvojku v pohodě dává. Při rozjezdech či couvání na nižších otáčkách chcípe, a to celkem fakt často. Při vyšších otáčkách to zase nestíhá spojka (pálí se a smrdí), a "okno" pro správné otáčky, kdy to "už nechcípe, ale ještě nesmrdí" se limitně blíží nule.
No doma bych to fakt nechtěl :)
- řidiči ohleduplní, vše o dost pohodovější než u nás

Vrácení:
Palec nahoru za naprosto perfektní značení cesty od příjezdu na letiště až po zaparkování na fleku pro vrácení. Nikde žádné zaváhání, žádné bloudění.
Po vyklizení auto proběhla velice zběžná rychlá kontrola - kuk na palivo, rychlé obejití auta, vše ok, můžete jít. Do minuty hotovo.
Na poměrně dost poškození, která nebyla v protokolu a měli jsme je jen nafocené, se nikdo nedíval.

Když jsme chtěli vystavit protokol, že jsme auto vůbec vrátili, a že je v pořádku, bylo nám celkem arogantně odpovězeno, že "to" rozhodně nedělají. Žádný takový papír prý není.
Přitom protokol o půjčení a o vyznačení poškození při předáním jsme normálně dostali.
Dost jsme se pohádali - já, že je to neseriozní, že tak nechávají zákazníky zbytečně v nejistotě, a paní neustále odsekávala, že není žádný problém, ať to neřeším, že depozity vrátí... No jenže až za pár dnů, kdy budu zpátky doma a už to nepůjde řešit jednoduchou kontrolou auta na místě. Divné, nepěkné, nevstřícné.. ale co se dá dělat.

Po návratu domů tak blokace pořád byly, jiné půjčovny to zvládají odblokovat tak, že to zmizí ještě ten den, max druhý den. RecordGO to trvalo 4 dny, než zmizela blokace depozitu, za 6 dnů pak byla vrácena i platba za palivo. U ČSOB bohužel s nepěkným kurzovým rozdílem, a fakt, že RecordGO neudělá u zálohy na nádrž taky jen blokaci (i když ví, že to na 99% bude taky vracet) a současně nedovolí použít na palivo jinou kartu s lepším kurzem (proč?), to je taky nepěkné.

Shrnutí: nakonec docela v pohodě, hlavně luxusní poměr výkon/cena.
Auta celkem v dobrém stavu, pickup/drop off na letišti překvapivě příjemný a rychlý.
Skutečně berou debetky, jediný háček je převodním kurzu, ale to se dá nějakým fintech řešením obejít.
Žádný hard sell, žádné pokusy o nachytání na poškození, které jsme nezpůsobili, celkově poměrně svižný prostup všemi štacemi půjčovny.
Akorát chybějící potvrzení o vrácení mne vytočilo, ještě se mi nestalo, že bych to nedostal alespoň do mailu.

Naposledy upravil goro dne 07 lis 2019 17:22, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 07 lis 2019 16:55 
Diskutér

Máš pravdu, to jsem u RecordGo taky zažil a 2x jsem se zeptal na potvrzení vrácení, ale víc jsem to pak neřešil. Částku za palivo vrátil okamžitě. Došel mi email hned jak řekl, že to uvolňuje.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 173 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina