Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 zář 2020 08:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta v Austrálii
PříspěvekNapsal: 13 bře 2012 15:24 
VIP

Fotky z Ernest te navnadily? :) je to neskutecne nadherna cesta,zacatek /nekolik km/ je upraven nejakym pasovcem :( a doslova ti to vytrepe dusi z auta i ve 4wd,jinak je sjizdna i s 2wd/stejne jako Namibie :lol: /,akorat to bude jeste o tridu horsi,je to zpevnena kamenito-sterkova cesta,ty pisecne rude useky maji vzdy tvrdy podklad.Hlavne vodu,nikoho tam nepotkate :!: ty 4-5dnu NT staci. ;) Stastnou cestu,zavidim,hned bych se tam vratil :(

PříspěvekNapsal: 14 bře 2012 19:06 
Diskutér

Přesně tak Dino 8-) Akorát budu muset ještě sehnat to auto. To které jsem si vybral zde na AL autopůčovně mi bohužel nepotvrdili (ale zálohu €25 stále blokují na kartě). A co jsem koukal na různé jiné srovnávače, tak mají dost omezené km (100 na den mi přijde fakt málo)
Nějaký tip na jinou půjčovnu / srovnávač? ;)
...když bude nejhůř tak vezmu 2WD via Mereenie Loop jak píše zennie.

PříspěvekNapsal: 14 bře 2012 19:42 
VIP

Ja bookoval tenkrat pres www.oodles.com ale ty kilometry budou spis otazkou lokace,pujcoval jsem v Coolangatte a vse bez omezeni.Pokud to bude ze stredu(Alice,Ayers..)bude to asi vzdy s omezenymi km,to 4wd neni problem sehnat ;) neustupuj od te Ernest :)

PříspěvekNapsal: 14 bře 2012 21:19 
VIP

100 km na den měly myslím všechny půjčovny v Yulaře/AYQ, když jsem půjčoval.

A Mereenie Loop je nezpevněná, takže z půjčovny 4WD. Fotky z ní taky vypadají hezky.

PříspěvekNapsal: 30 led 2013 17:00 
Diskutér

Ahojte, chcelli by sme si pozicat auto v Sydney a vratit ho v Melbourne...klasicke ekonomicke auticko. mate prosim nejake skusenosti/rady? dakujem

PříspěvekNapsal: 17 úno 2013 14:00 
Diskutér

Minuly rok som mala rezervovane auto v USA cez AL a vracala som ho na inom mieste a bola som na 100 percent spokojna. Teraz chcem rezervovat auto v Australii, len sa obavam aby mi tam na mieste nevpriratali nejaky skryty "one way renatal" poplatok. Ma niekto skusenosti?

PříspěvekNapsal: 17 úno 2013 14:39 
VIP

makromolekula píše:
Ahojte, chcelli by sme si pozicat auto v Sydney a vratit ho v Melbourne...klasicke ekonomicke auticko. mate prosim nejake skusenosti/rady? dakujem

Ja som chcel nieco podobne, ale tie ceny pri vrateni na onom mieste mi to davalo dost vysoke. Nakoniec som kupil letenky MEL-SYD od Tiger Airways pod cenu benzinu jazdy autom. Takze jedno auto v Melbourne a druhe v Sydney. Tak mi to vyslo.

PříspěvekNapsal: 17 úno 2013 16:57 
Diskutér

Mne sa tie ceny nezdaju vysoke, naprikald 175 e za 8 dni ale obavam sa aby tam nebol skryty poplatok za vratenie na inom mieste...ide o economy auto.

PříspěvekNapsal: 21 pro 2013 15:50 
Moderátor

Dělal jsem teď dvě rezervace, jednu v Austrálii a jednu na Novém Zélandu. Obě lokality mají jedno společné - neuvěřitelně vysoké spoluúčasti (cca 60000 Kč) a obrovské pojistky (cca 20 dolarů na den).

Dost často se mě na to přes SZ ptáte, tak to sem rovnou napíšu: vyřešil jsem to externím pojištěním spoluúčasti a obvykle nepojištěných blbin (kola, podvozek, skla, ztráta klíčů atp.) od Insurance4CarHire, za 49 liber na celý rok (lze i na jednorázové cesty za 3 libry na den, nebo roční po Evropě levněji než svět). Svět nezahrnuje pár horkých zemí jako Irák, Afghánistán, Súdán, KLDR, ale jinak těch výjímek moc není.

Oproti konkurenci má pár výhod - pojišťuje občany všech zemí EU, nikoliv jenom UK&Irska, pojišťuje výpůjčky v bydlišti (obvykle lze půjčit auto min. 150 km od místa bydliště).

Jo a mají tam i nějaký tarif, který zahrnuje CDW, čili můžete si např. v USA půjčit auto, které nemá vůbec žádné pojištění (aspoň to tak chápu).

PříspěvekNapsal: 21 pro 2013 16:38 
Diskutér

A u koho si nakonec auto na NZ půjčil? Taky to teď řeším, nejlevněji mi vychází economycarrentals, na 3 týdny vychází auto střední třídy cca 17000 Kč a píšou plné pojištění a nulová spoluúčast, jestli jsem to dobře četl..

PříspěvekNapsal: 21 pro 2013 18:36 
VIP

Alesi,uz jsem to psal o pujceni auta v Namibii..atd. pokud pujcujes auto treba v Sydney pak jedes do Northern Territory(Uluru,Katja..)maji nektere pojistovny v podminkach doslova "zakaz"pak ti v pripade kolize ci incidentu nepomuze zadne extra pojisteni na svete ;) Je potreba to poradne procist.

PříspěvekNapsal: 21 pro 2013 18:45 
Diskutér

Je to sice mimo téma Austrálie, ale u toho insurance4carhire jsou u USA/CAN za 99,99 libry ročně určitá omezení, jako třeba že nepokrývá vozidla v kategorii Prestige. Tak nevím, jak by se řešilo to, když jsem měl objednané full size suv a protože nebylo, dostal jsem Cadillac, který byl právě prestige class. Má někdo nějakou praktickou zkušenost?

PříspěvekNapsal: 21 pro 2013 18:48 
VIP

Hned bych si to dal jeste jednou,ale ty štreky jsou brutalni :(

Přílohy:
Australie 569.jpg
Australie 569.jpg [ 190.62 KiB | Zobrazeno 5169 krát ]

PříspěvekNapsal: 21 pro 2013 20:15 
Moderátor

V Sydney půjčujeme auto jenom na 36 hodin a pak letíme na Zéland, takže na Uluru asi nedojedem ;-).

Na Zélandu půjčujeme od http://www.allwaysrental.com/, malý sedan na 11 dní vyšel na 350 dolarů. (jednosměrka a další řidiči v ceně).

PříspěvekNapsal: 23 pro 2013 23:45 
Diskutér

Seba69 píše:
A u koho si nakonec auto na NZ půjčil? Taky to teď řeším, nejlevněji mi vychází economycarrentals, na 3 týdny vychází auto střední třídy cca 17000 Kč a píšou plné pojištění a nulová spoluúčast, jestli jsem to dobře četl..

Díky moc za tip, cenově vychází skutečně nejlépe, 8240 Kč za 17-denní pronájem (nejlevnější kategorie, včetně one-way i dalšího řidiče).

Ne zcela ale chápu ty jejich dva druhy pojištění:

1) u FULL INSURANCE PACKAGE (v ceně) píšou: "With this package you are fully protected, except for the first portion of the claim (Excess) in the event of damage or theft to the rental car: Excess: 2000 NZD for damages and theft.

2) u FULL INSURANCE ZERO DEDUCTIBLE (REFUNDABLE), který stojí v mém případě cca o 800 Kč víc píšou: "With this package you are FULLY PROTECTED and your liability in the event of damage or theft to the rental car is protected by EconomyCarRentals. More information about excess refund product can be found on http://www.economycarrentals.com/go/news/zero/excess/
Excess: 2000 NZD for damages & theft."

Co získávám, když si koupím 2) oproti 1)? Zero excess -to asi ne?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina