Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 led 2022 22:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 690 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zkušenosti s jednotlivými autopůjčovnami
PříspěvekNapsal: 29 čer 2021 08:47 
Moderátor

Nevím, zda se to tu už řešilo nebo ne, ale teď mě trošku vypeklo, že jsem si navykl používat už jen virtualizovanou kreditku via Google Pay.
Na Krétě přes economycarrentals.com jsem u sebe neměl fyzickou kartu a v půjčovně zase neměli bezkontaktní terminál. I tak by to ale asi byl problém, protože obsluha trvala na fyzické kartě i přesto, že jsem byl schopen jim dodat číslo karty i tři čísla z druhé strany. Nabídli mi platbu debetkou, ale klasicky s komplet pojištěním, takže asi 3x dražší. Rezervaci jsem tedy zrušil.
Na ECR se dopředu platí jen nějaké drobné procento z výpůjčky, které jsem se zpětně snažil refundovat, jelikož jejich podmínky říkají: ''a valid credit card in the name of the main driver must be presented as guarantee for the rental'', což mi přijde dost na vodě, protože z mého pohledu to validní kreditka v Google Pay je. Když bych chtěl slovíčkařit, tak by ty podmínky měly rozlišovat něco jako tangible (physical) a virtual, ne? Nicméně po asi 3 mailech na jejich customer care mě stejně poslali k šípku.
Co si o tom myslíte?

PříspěvekNapsal: 29 čer 2021 08:56 
Diskutér

Neviem, na juhu Európy, v Ázii a podobne by som mal obavu aj pri neembosovanej kreditke, že ma s tým pošlú niekam... nieto ešte s virtualizovanou kreditkou.

PříspěvekNapsal: 29 čer 2021 09:28 
Diskutér

jardafox píše:
Nevím, zda se to tu už řešilo nebo ne, ale teď mě trošku vypeklo, že jsem si navykl používat už jen virtualizovanou kreditku via Google Pay.
Na Krétě přes economycarrentals.com jsem u sebe neměl fyzickou kartu a v půjčovně zase neměli bezkontaktní terminál. I tak by to ale asi byl problém, protože obsluha trvala na fyzické kartě i přesto, že jsem byl schopen jim dodat číslo karty i tři čísla z druhé strany. Nabídli mi platbu debetkou, ale klasicky s komplet pojištěním, takže asi 3x dražší. Rezervaci jsem tedy zrušil.
Na ECR se dopředu platí jen nějaké drobné procento z výpůjčky, které jsem se zpětně snažil refundovat, jelikož jejich podmínky říkají: ''a valid credit card in the name of the main driver must be presented as guarantee for the rental'', což mi přijde dost na vodě, protože z mého pohledu to validní kreditka v Google Pay je. Když bych chtěl slovíčkařit, tak by ty podmínky měly rozlišovat něco jako tangible (physical) a virtual, ne? Nicméně po asi 3 mailech na jejich customer care mě stejně poslali k šípku.
Co si o tom myslíte?

Půjčovny dělají vše pro to, aby ,, nanutily,, pojištění. Jejich ,, vyhrožování,, co se může přihodit moc nepomáhá, ale s kreditkama to mají lehčí, prostě jim ,, neprojde,, kreditka, nebo debetka a nic s tím neuděláš. Jen je ,, obrana,, platit on line před vyzvednutím.

PříspěvekNapsal: 30 čer 2021 08:07 
Moderátor

Jak se čte ,,? Udělám krátkou pauzu a u toho si odplivnu? Naše češtinářka tenhle typ interpunkce nezmiňovala, tak se ptám.

Předmět příspěvku: Zkušenosti s jednotlivými autopůjčovnami
PříspěvekNapsal: 30 čer 2021 15:09 
VIP

alexx píše:
Jak se čte ,,? Udělám krátkou pauzu a u toho si odplivnu? Naše češtinářka tenhle typ interpunkce nezmiňovala, tak se ptám.
Asi proto, že jste měli polštinu :-)

Odesláno z mého BISON pomocí Tapatalk

PříspěvekNapsal: 01 zář 2021 07:15 
Diskutér

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s Leasys? (aktuálně nám na Sardinii nejlépe vychází tito, přes Billiger-mietwagen, pronajímatel Leasys, pořadatel Argus Car Hire). Díky.

PříspěvekNapsal: 01 zář 2021 08:40 
Diskutér

https://www.fcabankgroup.com/it/news/le ... ce-winrent
Leasys (v Taliansku) je bývalý Winrent.
Od Winrent som mal raz požičané auto pred pár rokmi tuším v Miláne, žiaden problém som nemal.

PříspěvekNapsal: 04 pro 2021 23:06 
Diskutér

červenec 2020 - Rhodos - SurPrice. Vcelku pozitivní zkušenost, Nissan Note (pro 5 osob docela slabý motor), najeto 90 tisíc. Sepsání na kapotě před letištěm, při předání si pro něj dojeli-přesně na čas. Velmi příjemní, na připojištění pouze dotaz 1 větou. 27E/den :( depozit 900E, vráceno cca po 3 dnech od vrácení, platba Revolutkou, záloha jinou kreditkou. Přes Economycarrentals, sami doplnili potvrzení o předání bez poškození.

PříspěvekNapsal: 06 led 2022 09:25 
VIP

Tak přidam moji zkušenost s půjčením auta v Ekvádoru. Přiletěli jsme do UIO a odletali z GYE. Moc velký výběr nebyl, tak jsme zvolili Localizu, která měla poměrně malý poplatek za OW cca 100 USD. Po příletu jsme na letišti u přepážky vyřešili papíry (jejich plné pojištění jsem odmítl, že mám svoje od worldwideinsure.com), nechám si zablokovat 550 USD spoluúčast, a pak nás odvezli na pobočku kousek od letiště k převzetí auta. Tam stál pikolik, který neuměl ani slovo anglicky, já zas umím jen 10 slov španělsky. Chci po něm nějaký předávací protokol, neví a volá babě na letiště. Ta mi po telefonu vysvětluje, že všechno je nafoceny, takže není nic potřeba, ale jestli chci, tak ať si to radši nafotíme. Nafotili jsme a vyrazili.
Všechno bylo v pohodě, ale 3 dny před koncem nám ruplo čelní sklo. Neřešíme, mám přeci pojištění.
Při vrácení auta v GYE ukazujeme prasklý sklo, říkali jsme si, že nám strhnou max. 200 USD, jsme přeci v Ekvádoru, ne ve Švýcarsku. Jenže chyba, přinesli mi nějaký rozpočet na výměnu okna za 1000 USD. Ok, mám přeci to pojištění. Zaplatím tedy spoluúčast 550 USD. Chci nějaký doklad pro pojišťovnu. Dají mi něco ve španělštině, pro jejich pojišťovnu s popisem pojistné události, děláme fotky a beru si i ten jejich rozpočet.
Doma si v klidu na webu založím pojistnou událost a nahraju tam všechno co mám. No a ejhle, pojišťovna po mě chce předávací protokol, který samozřejmě nemám. Zkouším kontaktovat Localizu přes whatsapp. Řeším to s babou v UIO i v GYE, naposilaji mi všechny papíry co tam mají, takže ty stejný mám i já, ale žádnej protokol. Pač ho asi nemají...
Takže poučení pro příště! Bez předávacího protokolu neodjizdet z půjčovny!
Dám vědět jak to dopadlo s pojišťovnou.

PříspěvekNapsal: 06 led 2022 09:57 
Diskutér

Ano a tohle je přesně ta zkušenost, která spoustě lidí s externím pojištěním chybí. Všechno je pohodička až do první škodné události. A pak stačí, aby se na vás půjčovna vykašlala, neposlala všechny papíry a pojišťovna vám nic neproplatí.

Předmět příspěvku: Zkušenosti s jednotlivými autopůjčovnami
PříspěvekNapsal: 06 led 2022 09:59 
VIP

Jak dopadli Alexx a Patrik bez předávacího protokolu v Tanzánii? Jejich pojistná příhoda byla hlavním důvodem proč jsem nebral auto od Roadtrip. Z nich se smlouva nedá vyrazit ani při dokonalé přípravě. Když jsem jim psal, že potřebuju smlouvu kvůli externímu pojištění, tak mi odpověděli, že jim připadám nějakej moc ustrašenej a že mi auto asi nepůjčej, jedině s řidičem.

Odesláno z mého BISON pomocí Tapatalk

Naposledy upravil schwott dne 06 led 2022 10:04, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 06 led 2022 10:00 
Diskutér

Jinak předpokládám, že to bude mít ještě pokračování a že se pojišťovna vytasí s tím, že bude chtít vidět fakturu od opravy.

PříspěvekNapsal: 06 led 2022 11:19 
VIP

Pojistnou událost jsem už u externí pojišťovny řešil, ale jen novou pneu a to šlo celkem hladce.
Půjčovna zatím komunikuje se mnou i s pojišťovnou. Bohužel poslali všechno, jen ne ten proklatej předávací protokol, který chce pojišťovna. Podle mě ho nemaj.
Skoro vždycky je u smlouvy i ten předávák (myslím ten obrázek auta, do kterého se zaznamenávají škrábance), ale tady nebyl.
Uvidíme jak si s tím poradí pojišťovna, já už jim nemám co dát.

PříspěvekNapsal: 09 led 2022 00:34 
Diskutér

Mate niekto prosim skusenost s Easirent a SurPrice (v UK)? Obe neposobia dvakrat doveryhodne, ale ak ma niekto skusenost, budem rada ak sa podeli :)

PříspěvekNapsal: 09 led 2022 20:25 
Diskutér

Dílčí zkušenost ostatních ti to stejně moc neřekne. Podle zadání to vypadá že je to něco podobného jako Goldcar a jeho klony jako zkušená uživatelka víš asi jak postupovat pokud nemáš v přímo jejich pojištění. My jsme teď naposled v Krakově brali od podobné firmy jménem Flex auto. Podívali jsme se na negativní recenze Ať víme co nás čeká. Ale stejně nás překvapili. Předávací protokol v mailu a kódem k otevření mailu byly poslední čtyři znaky v čísle řidičského průkazu. Po zadání jsme se nám to nedařilo otevřít Takže jsme museli zpátky na přepážku kde se ukázalo že obsluha to do systému zadala chybně. Těžko říct zda to byla chyba nebo úmysl. Nicméně vše dopadlo bez problémů jenom nás to stálo zdržení při příjmu i při odevzdání kdy jsme Stav vozu komplet dokumentovali

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 690 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 42, 43, 44, 45, 46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina