Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 srp 2019 07:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta v Portugalsku
PříspěvekNapsal: 16 říj 2017 14:54 
Návštěvník

Podělím se o dobrou zkušenost z Lisabonu. I přes nelichotivé hodnocení jsme půjčili u InterRentu a všechno v pohodě.
Vybral jsem hlavně kvůli tomu, že InterRent hlásil otevíračku až do půlnoci a cena 50 eur za 5 dnů byla lákavá. Měli jsme přiletět ve 22:30, ale Ryanair z Porta měl zpoždění a doletěli jsme až po půlnoci. Čekal jsem, že už na nás nikdo čekat nebude a budeme spát na letišti. Ale pikolík v modrým tam pořád byl, odvezli nás 5 minut na pobočku za letištěm a půjčili nám auto i půlhoďky po zavíračce. Všechno jako na drátkách, Economy Fiat Punto, Full-Full, 300 eur vyblokováno a obešli jsme s dalším pikolíkem auto a zaznačili škrábance.
Bazmek na mýto jsem odmítl a nakonec opravdu nebyl potřeba. I nejdelší trasa ze Sagres do Sintry byla podle navigace mimo placené úseky jen o hoďku a pul delší, a navíc po cestách první třídy, kterým by i některý naše dálnice mohly závidět a kde se dalo v pohodě frčet 110.
Vrácení sice trochu trvalo, než na nás došlo, ale všechno proběhlo rychle a no problem.
Jediný negativum, co bylo, tak jsem si pak po vrácení všiml, že těch 300 eur si vyblokovali dvakrát a docela dlouho trvalo, než to vrátili. Ale vrátili všechno komplet, tak jsem to pak neřešil.

PříspěvekNapsal: 13 srp 2019 16:02 
VIP

pomáhám zajistit půjčení auto pro přátele ve Faru, mají zažádáno o kreditku, ale vyřízení se pořád protahuje, letět mají v sobotu a je možné, že odletí bez kreditky, jen s debetní kartou.

Máte někdo zkušenosti s Centrauro Faro?
Na voucheru z expedie mají samozřejmě povolené jen kreditky, ale v podmínkách půjčovny to chápu tak, že security depozit mohou bloknout i na debitce.
https://www.centauro.net/en/help-center ... /#howtopay

Máte někdo vyzkoušené? Případně tip na jinou půjčovnu, kde stačí debitka?

PříspěvekNapsal: 13 srp 2019 16:55 
Diskutér

Poziciaval som cez nich v Alicante, ale nemam skusenost s debetkou. Prinajhorsom si budu musiet zobrat full insurance a v takom pripade depozit nevyzaduju.
Mozno sa im v konecnom dosledku aj zide. Dedinky v Algarve maju dost problematicke parkovanie. Ja som tiez poskodil klucku a spatne zrkadlo.

PříspěvekNapsal: 13 srp 2019 17:38 
VIP

tak oprava, na webu to sice mají, viz odkaz výše, ale podle nedávných referencí mnoha řidičů kontrolují, jestli je karta skutečně kreditka, u debitky vyžadují smart cover, 21€/den, což při 14 dnech dělá 294€ jen za pojištění + cca 150€ samotné půjčovné.
To už je ranec, to se nevyplatí.
Pojištění bych jim nejraději zařídil přes icarhireinsurance za £43 /celý rok.
Ale chce to nějakou půjčovnu, která vezme security depozit s debetkou.
zatím mám tipy na AVIS, Alamo nebo Enterprise/Guerin.

PříspěvekNapsal: 13 srp 2019 19:06 
Diskutér

Podľa tejto (relatívne čerstvej) diskusie by to mal byť Luzcar a (možno) aj Avis.
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... garve.html
ale priamo skúsenosť nemám, už dlho používam v požičovniach len kreditky.

PříspěvekNapsal: 14 srp 2019 02:08 
VIP

Potvrzuji Luzcar....Ale je to už šest let. Tenkrát vůbec nechtěli depozit.
Kdysi bráno přes moje oblíbené economycarhire.co.uk (dnes Zestcar).
Teď jsem se koukal na Zestcar na data 17-31.8. - tj 14 dní a je tam RENTAUTO kde je depozit psaný NULA. Bylo mi to povědomé, tak se kouknu do složky s loňskou dovolenou Faro - Lisabon a přesně tuto půjčovnu jsme měli. Dva řidiči navíc v ceně, nulová spoluúčast, přejezd přes hranice do Španělska v ceně, one way fee v ceně (vraceli jsme v Lisabonu) a snad ten nulový depozit taky v ceně (to jediné si bohužel nepamatuji ). Jinak pohodová firma - v Lisabonu nám zadarmo snad prodloužili po telefonu ještě půl den nebo den navíc. V Lisabonu jsme vraceli někde na ulici úplně random přes telefon :lol: :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina