Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 13 lis 2018 05:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Půjčení auta na Kypru
PříspěvekNapsal: 28 dub 2018 19:39 
Diskutér

Jsme zrovna v Nicosii, pujcovali jsme v utery v Paphosu na letisti pres GetYourCar a vse probehlo v pohode. Auta jsou od Sixtu. Mame Kia Rio- najeto 15k km. Za tyden,dva sepisu report.Za me zatim OK. Nikdo nas nechtel odrbat,deposit byl 500€.

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2018 08:15 
Tazatel

Ahojte,

aj ked su dobre referencie na GetYourCar, ale spytam sa, kedze cez ryanair car hire hadze dobre, lepsie ceny aj na AERCAR rentals a DRIVECYPRUS, ktori maju aj celkom slusne hodnotenie podobne GetYourCar.

Dakujem.
A.

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2018 10:13 
Diskutér

ancifeik píše:
Ahojte,

aj ked su dobre referencie na GetYourCar, ale spytam sa, kedze cez ryanair car hire hadze dobre, lepsie ceny aj na AERCAR rentals a DRIVECYPRUS, ktori maju aj celkom slusne hodnotenie podobne GetYou.

kde jsi nasel pozitivni reference na driveCyprus?
Na trustpilotu meli 3 reference a nikdo nebyl vylozene nadsenej. Byli taky levnejsi na muj termin nez GetYourCar ale potreboval jsem auto vratit na letisti kvuli brzkemu odletu a Sixt(getYourCar) me preci jen prisel vic verohodneji.

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2018 13:12 
Tazatel

OK, tak Drivecyprus podla trustpilot beriem spat.
Zaujimalo by ma to AERCAR Rentals cez Ryanair Car Hire im dava 8,6, to vyzera ako novsia pozicovna a rovnako tito na google+FB maju velmi dobre hodnotenie :-)
GetYourCar ma 8,3 cez Ryanair.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2018 18:02 
Diskutér

Přidám svoje zkušenosti z 10-denní cestování po Kypru koncem dubna. Auto jsme půjčovali rovněž u GetYourCar (převlečený Sixt) za 93€/9dní. Objednanou jsem měl Škodu Fabii, dostal jsem Kia Rio. Deposit byl 500€ + 100€ na benzín (zatím neodblokováno). Auto bylo pro 2 lidi, akorát...né místem, ale výkonově si moc nedokážu představit vozit 4 lidi a kufry. Tankování bylo OK, platil jsem všude N26 a v pohodě. Auto před vrácením prošlo myčkou za 7€. Vrácení proběhlo jak psal goro, vhozením klíčků do schránky ráno na parkovišti v 5:30. Takže co se týče auta, rovněž potvrzuji naprostou spokojenost a už plánuji posezóní koupačku na Kypru :-D

Trodos je pěkné pohoří na treking, ale vzhledem k okurkové sezóně tam moc lidí nebylo a v hotelu jsme si přišli jako první hosté tento rok. V Kakopetrii doporučuji restauraci Podji Poda, výborné místní jídlo za neturistické ceny. V Nikósii bylo super parkoviště Faneromeni - 3€ za celý den parkování. V Nikósii super kavárna "The Gym". Do turecké části jsme se rozhodli jet nakonec mini-busama, protože autem by se to nevyplatilo - auto pojištění min. 30€/7dní, my zvládli za jeden den jak Kyrenii (45.min, 6TL za dolmus z Nikósie), tak potom Kyrenie -> Famagusta (60 min., 13TL) a nakonec z Famagusty zpět do Nikósie (60min., 11TL). Na turecké části je vše o hodně levnější, od jídla, přes oblečení až po benzín (4.5TL/l).

Velice dobrá je rybí restaurace Ocean Basket, která má pobočky po celém Kypru.

PříspěvekNapsal: 12 črc 2018 16:11 
Tazatel

Chystame sa 4ja: Larnaca airport + cely cas (7 noci) Severny Cyprus.
Ako a kde by ste radili pozicanie auta v takomto setupe?

PříspěvekNapsal: 12 črc 2018 16:30 
Moderátor

Na první dobrou mi přijde lepší jet nějakým busem do Nikósie a půjčit si auto až v Turecké části. Ale vyzkoušené to nemám.

PříspěvekNapsal: 12 črc 2018 16:48 
Diskutér

Jj, udělal bych to stejně jak alexx, všichni mě odrazovali od toho půjčit auto na jihu a jet na sever. Jednak na hranicích musíš platit extra výpalný (oni tomu říkají externí pojištění za 30€/7dní), ale ani potom nemáš jistotu že ti někdo pomůže, je to nějaká "third-party insurance", tzn. půjčovna z jihu ti nepomůže protože je to pro ně cizí země.

Já bych přejel z Larnaky busem do Nicosie, přes Ledra street přešel do turecké části a tam našel nějakou půjčovnu, případně jsou i půjčocny které ti auto přistaví někam do centra gratis. V turecké části je nezkutečně levný benzín (2 měsíce zpátky za cca 4TL/1l - což je při dnešní kurzu cca 27Kč)

PříspěvekNapsal: 12 črc 2018 18:19 
Tazatel

Ok, tak som premyslal aj ja, z letiska chodi express bus do Nicisue za 8eur. Nejake tipy na odskusanu pozicovnu priamo v tureckej Nicosii (Lefkosii)?

PříspěvekNapsal: 18 črc 2018 10:15 
Tazatel

Sau píše:
doonio píše:
mandarinka1 píše:
Od Pacific Rentals jsme měli půjčené, snadná komunikace, auto nám přivezli na ubytování a nechávali jsme ho před letištěm i s klíčkama.

Jak jsem psal, my doletíme do řecké části (Paphos) a tam budeme i převážnou část pobytu. Jen jsem se chtěl zeptat někoho zkušenéjšího, jestli měl půjčené auto z jihu a jel na sever bez problému, případně jméno té autopůjčovny.

Mam za to ze sme si auto pucovali u teto pucovny - http://www.agrentacar.com - na sever s nim jeli a v poho. Alexx by to ale kdyztak potvrdil, jestli to byla tato pucovna ci jina.

Ahoj. Před časem jsem tady četl Alexuv cestopis, ze kterého jsem nabyl dojmu, že na tom jižním Kypru jsou přeci jen nějaké půjčovny aut, které jsou jiné a půjčí ofiko auto na sever. Teď jsem byl zrovna v Kosovu s autem z Černé hory a v "entrprajsu" :-) chtěli příplatek 40 euro za zelenou kartu a vůbec neřešili, že v Kosovu je zelená karta neplatná. Prostě ten příplatek byl povolením vyjet do zahraničí. Myslel jsem, že něco takového je i na tom Kypru, že tomu budou v půjčovně říkat třeba připojištění a zaplatím ještě na hranici. Jedu na Kypr s dětmi a neumím si představit, že si na jihu půjčím auto, zaparkuji, přejdu zelenou linii a na druhé straně si půjčím na tři dny jiné a mimo náklady navíc se ještě budu strachovat, že mi to v Niklosii někdo ukradne a nebo poškodí a kde tam budu taky stát a co to bude stát :-). Můžete někdo, kdo si to pamatujete podrobněji rozepsat jak se jednalo s tím http://www.agrentacar.com Jestli je třeba tam napsat nejdříve vysvětlující mail a až potom si půjčit? Zkrátka ztratit nějaké podrobnější slovo o akci auto na sever? Budu s dětmi a kufry trochu nemobilní, když je nenechám v autě :-). Samozřejmě Girne či Famagusta jsou v dosahu z hotelu v Niclosii a asi i Larnaky, ale prej úžasné pobřeží poloostrova už ne a severní hrady bez auta taky asi nebudou dostupné. Moc děkuju za případné rady a klaním se velkým cestovatelům :-).

PříspěvekNapsal: 18 črc 2018 10:26 
VIP

Porad si nejsu jisty jestli to byla tato pucovna :D Ale pokud jo, tak pojistka sa resila az na hranicach. U pujcovny primo nic ohledne severni casti Kypru placene nebylo.

PříspěvekNapsal: 18 črc 2018 10:51 
Diskutér

Přesně tak, té půjčovně je to šumák, jen tě upozorní, že v turecké části ti oni nebudou moci pomoct a řekli mě rovnou, že nemám ani cenu volat na jejich asistenční službu, protože ti prostě nemůžou pomoct, když se ti něco stane na severu.

S těmi dětmi a kufry je to krapet problém, ale udělal bych to následovně:
Dovezl auto do Nikósie, zaparkoval v podzemní garáží "Faneromeni", která je asi nejlevnější (4€/den), mají tam kamery a na Ledru je to asi 100m. Vzal nejnutnější oblečení/věci na ty 3 dny - zbytek nechal v autě a přešel přes Ledru na tureckou část a tam bych si nechal někde dovést auto z TR půjčovny a jel vesele dál směr na sever do Girne.

PříspěvekNapsal: 18 črc 2018 16:58 
Tazatel

Sau píše:
Porad si nejsu jisty jestli to byla tato pucovna :D Ale pokud jo, tak pojistka sa resila az na hranicach. U pujcovny primo nic ohledne severni casti Kypru placene nebylo.

No tahle půjčovna uvádí na svém webu pouze:
Pojistné omezení: Není poskytnuto pojištění
• Pokud je vozidlo vedeno do obsazené severní oblasti ostrova

Zdá se teda, že to přímo nezakazuje, ale pokud to bude totálka a jenom jejich pojištění, tak zaplatím všechno :-(, pokud nebudu mít osobní pojištění.

PříspěvekNapsal: 18 črc 2018 17:01 
Tazatel

doonio píše:
Přesně tak, té půjčovně je to šumák, jen tě upozorní, že v turecké části ti oni nebudou moci pomoct a řekli mě rovnou, že nemám ani cenu volat na jejich asistenční službu, protože ti prostě nemůžou pomoct, když se ti něco stane na severu.

S těmi dětmi a kufry je to krapet problém, ale udělal bych to následovně:
Dovezl auto do Nikósie, zaparkoval v podzemní garáží "Faneromeni", která je asi nejlevnější (4€/den), mají tam kamery a na Ledru je to asi 100m. Vzal nejnutnější oblečení/věci na ty 3 dny - zbytek nechal v autě a přešel přes Ledru na tureckou část a tam bych si nechal někde dovést auto z TR půjčovny a jel vesele dál směr na sever do Girne.

Děkuji za nápad a hlavně za tip s těma garážema, protože tam pojedu na čumendu určitě a už vím jaké parkování na den hledat.

PříspěvekNapsal: 23 črc 2018 09:11 
Moderátor

Není lepší si na ten sever rovnou zaletět? My to koupili jako lastminute s polopenzí za asi šest litrů/osoba, na místě půjčili auto a týden to tam prozkoumávali. Na jih si zaletíme zase někdy jindy.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina