Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 říj 2019 15:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kypr 4*Leonardo Plaza Cypria Maris Beach & Spa Hotel 940kc/n
PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 08:44 
VIP

Pokud mi tedy němčina ještě slouží tak se rušení týká i Thomas Cook de + Oger a ty níže vyjmenované nee.
Takže šance je pro toho, kdo bookoval přes ty uvedené kanceláře.

Jinak celkem čumím co se děje :shock:

Předmět příspěvku: Re: Kypr 4*Leonardo Plaza Cypria Maris Beach & Spa Hotel 940kc/n
PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 08:46 
VIP

@doonio - pojištění storna se v rámci cestovního pojištění (v ČR) na tyto důvody nevztahuje :(
Asi jediná cesta je ten chargeback.

Jinak bude zajímavé sledovat vývoj, u německé dcery Thomas Cook je ze zákona horní hranice ručení 110 mil. EUR, což jisto jistě nemůže stačit na těch údajně 300t potrefených...
Druhá věc, že německé dcery koncernu zatím v insolvenci nejsou.

PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 08:58 
VIP

Moc jste na tom kypru pili, tak už to neustáli...

PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 09:13 
Moderátor

Na Marcelu jsem přesně myslel, říkal jsem si, že už by mohla mít letenku... Těžko říct, šance asi malé. Nejvíc to postihne celkové zájezdy s dopravou. Není zcela vyloučeno, že mají předplacený nějaký kontingent ubytování, ale to je zbožné přání... U error akcí - a dnes tím spíš - je vhodné odcestovat nejlépe okamžitě...
P.S. 2brumbrum: Kdybys jel i Ty, dávno už by zkrachovali :-)

PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 09:26 
Diskutér

Marcela píše:
Napsala jsem teď do hotelu, ale moc šancí tomu nedávám :(
Mám rezervaci dvou pokojů celkem pro šest lidí a v pátek jsem dokupovala poslední letenky, které ale vůbec nebyly levné. Tomu se říká pech.

Dej potom echo co napsali, já jsem byl prvně velký optimista, jsem si říkal, hotel to je cajk..ale v rezervaci si strhly peníze ThomasCook, já myslel že rovnou hotel...shit happens.

Přemýšlím co teď, jestli to odpískat celé a nechat propadnout jen letenky tam, nebo dokoupit letenky zpět (ty jsem zatím nekoupil, protože jsou nekřesťansky drahé a asi ještě porostou) + nějaký airbnb/hotel

Na druhou stranu, nevím moc jak je ta naše německá cestovka provázaná s mateřskou společností. Možná, že někdo příjde (vláda, investor,...) a koupí německou dceru a ta pojede vesele dál, jak to chtějí vymyslet s Conderem, viz.:
https://news.yahoo.com/thomas-cook-airl ... 43438.html

PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 09:54 
Diskutér

Tady je to docela přehledně a dává to smysl..

https://www.urlaubspiraten.de/aktuelles ... ssen_58811

PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 15:19 
VIP

doonio píše:
Marcela píše:
Napsala jsem teď do hotelu, ale moc šancí tomu nedávám :(

Dej potom echo co napsali,

Přišla odpověď z hotelu.

Dear Guest
Thank you for your email regarding your reservation made through Thomas Cook.

We would like to advise you that after the collapse of Thomas Cook, your hotel-accommodation reservation is not covered by Thomas Cook. We will be delighted to honor your reservation if you will rebook online with us through our website www.leonardo-hotels-cyprus.com

Thanking you in advance.

PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 17:05 
Návštěvník

Tak to som mal ozaj šťastie, v sobotu som sa odtiaľ vrátil termín 14-21.09.

PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 17:52 
Diskutér

Tiež to mám za sebou v tom istom termíne. Ak je tam teraz niekto, zaujímalo by ma, ako sa k tomu postavil hotel, keď prišlo ku krachu v priebehu ich pobytu.

PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 17:53 
VIP

Tak vole na ulici je snad nevyhoděj...

PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 18:00 
VIP

789 píše:
Tiež to mám za sebou v tom istom termíne. Ak je tam teraz niekto, zaujímalo by ma, ako sa k tomu postavil hotel, keď prišlo ku krachu v priebehu ich pobytu.

Zkopírováno z FB
'my mame rano o 6 odlet a prave od nas chcu 1904€ na hoteli a ze my mame ziadat navratenie penazi od poistovne'

'Všetci čo ste tu alebo sa chystáte, budú od vás chcieť zaplatiť celú sumu, čo je 195e na noc. Následne to mame žiadať od poisťovne naspäť.. Našťastie je to posledná noc a pravdepodobne ju strávime na letisku, aj keď mi hrozili že nám nedovolia odletieť ak nezaplatíme.'

PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 18:08 
VIP

1904/195=slovenská matematika. Asi early checkout či co.

PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 20:07 
Moderátor

2Marcela: To je fakt dobrý... Nedal bych nic, je to benevolence hotelu vůči pořadateli (TC) a riziko jeho podnikání, že nechce zaplatit dopředu. Kdyby to byla česká CK, řekl bych i že i v případě naší CK Neckerman cz, tak by to bylo zaplacené dopředu. To, že si chce hotel matku předcházet kvůli svému byznysu podmínkami jako odložená platba, je čistě jeho rozhodnutí.

789 a bleest vědí, kdy v nejlepším přestat :-)

PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 20:31 
Diskutér

Brum nerieš detaily, pravidlo, že žida nikdy neojebeš, bolo prelomené. To poteši, nie?

Tí, po ktorých chcú v hoteli zaplatiť, tak sorry, to teda nie. Hotel má zmluvu s CK, nie s hosťom. Nech si to hotel rieši so svojim odchodným partnerom a nie s najslabším článkom, klientom.

Doteraz koľko hotel na dlhoročnej spolupráci s CK zarobil? To, čo v tomto momente prerobil je prd vo vetre. Každá firma musí strpieť obdobné riziká podnikania. Ak má obchodný partner problémy, má to riešiť v rámci vzájomných zmlúv, nie na úkor zákazníka.
Tým myslím tých, čo už sú ubytovaní počas krachu, nie až po krachu - od toho je poistenie insolventnosti.

PříspěvekNapsal: 23 zář 2019 21:11 
VIP

Trocha černého humoru. Před okamžikem mi přišel email od Thomas Cook. Platbu si stáhli minulý týden.

Sehr geehrter Reisegast,

wir haben Ihre Zahlung für die Reise 2xxxxx in Höhe von 127,00 EUR erhalten.

Vielen Dank!

Mit freundlichen Grüßen

Ihr Debitoren-Team
Finanzen und Controlling

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina