Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 zář 2019 14:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Seychely: Mahé, La Digue a Praslin
PříspěvekNapsal: 24 dub 2014 12:18 
VIP

Kdyby to náhodou klaplo (viz. jiné vlákno), tak jen připomínám, že na ostrovech funguje ubytování u soukromníků, chez habitant. Bohužel už ten kontakt nemám, ale bydleli jsme tam ve 3+1 s kamarádem ve dvou, vařili si v kuchyňce, nákladově to vyšlo velmi dobře (o porovnání s hotely nemluvě).
Pokud by někdo něco zajímavého našel, poprosil bych o informaci, s ohledem na více listopadových odletů z fóra by se něco šikovného mohlo i sdílet (úspora nákladů), a mohlo by to fungovat jako minisraz AL ;) .
Příklady :
http://www.tropic-loc.com/location-seychelles.html
http://seychelleshome.com/locationenglish.htm

Naposledy upravil babička Lála dne 26 dub 2014 23:26, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku: Re: Mahé a okolí, La Digue a Praslin
PříspěvekNapsal: 24 dub 2014 12:22 
Diskutér

tez letime 12.11. tak se pak v pripade štěsti mužeme potkat a neco vykoumat.

PříspěvekNapsal: 24 dub 2014 12:30 
VIP

No já našel tenhle web: http://www.seychelles.travel/en/plan_yo ... ll&ob=pra#
Letím sám, takže se rád k někomu přifrcnu...
Termín 12. - 26.11. ze Ženevy.

PříspěvekNapsal: 24 dub 2014 12:45 
Diskutér

Ja letim tiez sam z Prahy 19.11 a navrat 29.11 takze tiez mozem s niekym zdielat naklady na ubytko.

PříspěvekNapsal: 24 dub 2014 17:08 
VIP

miro-giggs píše:
Ja letim tiez sam z Prahy 19.11 a navrat 29.11 takze tiez mozem s niekym zdielat naklady na ubytko.

19.11. letí Marcelka, co si pamatuju. Já letím 12.-16. ale budu chtít asi každý den popojet jinam, ať to tam poznáme. Kdyby náhodou měl někdo na těch pár dní podobný nápad.

PříspěvekNapsal: 24 dub 2014 17:26 
VIP

qquest111 píše:
miro-giggs píše:

19.11. letí Marcelka, co si pamatuju. Já letím 12.-16. ale budu chtít asi každý den popojet jinam, ať to tam poznáme. Kdyby náhodou měl někdo na těch pár dní podobný nápad.

Ano, letím 19.11 z Prahy. Jsme rodina, jeden muž a tři dospělé ženy :)
Plán zatím nemáme téměř žádný, máme jen šest dní pobytu a asi se budeme posouvat vždy po dvou dnech na další místo. Ale to je jen velmi předběžný plán.

PříspěvekNapsal: 24 dub 2014 20:05 
VIP

Muj osobni pohled na Seychely je asi takovy,ze je skoda kazdeho dne straveneho na hlavnim ostrove,kde konci vetsina vsech turistu a pro mne je to totalni "masovka"doporucuji odjet na Praslin ci LDigue kde ma clovek vylozene rajske plaze jen pro sebe ;) samozrejme katamaran neni zrovna za babku,ale ve vasem pripade pri cene letenky to bude za stejne penize :lol: Na SZ se mi zacinaji objevovat poptavky po ubytku u domorodce,tak jen pro info,kontakt typu mail,telefon...NEDAVAM,asi by bylo raz,dva po kamaradcovstvi,pokud ma nekdo o tohle ubytko zajem/50E za dvoupokojak s polopenzi/napiste mi termin od kdy do kdy,booknu a domluvime se kde vas domaci vyzvedne,ci se sejdete,tento typ ubytka neni oficialni tudiz ho neni mozne pouzit pri vstupu na pasovce,/fiktivni rezervace,dostatek hotovosti,kreditky..../je mozne domluvit i vice osob/max.6/ do prdele jak mne to stve ze jsem to proflaknul :(

PříspěvekNapsal: 24 dub 2014 21:46 
Diskutér

Jé, to jsem rád, že toto téma někdo založil. Moc toho tu o těchto ostrovech není... Já bych o to ubytko měl zájem, jenom musím ještě prokoumat, kolik nocí budu trávit na kterém ostrově.
Letím s přítelkyní, teda doufám :D PRG-SEZ 12-26.11
Zatím vše vypadá ok, vloženy čísla pasů i vybrány sedadla na emirates... Až to zejtra řeknu v knajpě, nikdo mi to neuvěří :D
Kdo tam byl, prossím i o tipy, kam třeba vyrazit a co nevynechat. Díky ;)

PříspěvekNapsal: 24 dub 2014 21:51 
VIP

eltuto píše:
Jé, to jsem rád, že toto téma někdo založil. Moc toho tu o těchto ostrovech není... Já bych o to ubytko měl zájem, jenom musím ještě prokoumat, kolik nocí budu trávit na kterém ostrově.
Letím s přítelkyní, teda doufám :D PRG-SEZ 12-26.11
Zatím vše vypadá ok, vloženy čísla pasů i vybrány sedadla na emirates... Až to zejtra řeknu v knajpě, nikdo mi to neuvěří :D
Kdo tam byl, prossím i o tipy, kam třeba vyrazit a co nevynechat. Díky ;)

Tak bacha ať tě zítra v knajpě netrumfne někdo od vedlejšího stolu s Dubají za 25 EUR a nebo Ománem za 19 EUR :lol:

PříspěvekNapsal: 24 dub 2014 22:01 
VIP

A co mam rikat ja? Dublin Melbourne, Perth Dublin za 390Eur..

pfff... drahota! :roll:

PříspěvekNapsal: 25 dub 2014 00:43 
Tazatel

V červnu 2012 jsme byli 8 dní na Seychellách. 1 den Mahé, 4 dny Praslin, 3 dny La Digue.
Přeprava mezi ostrovy lodí (rezervace dopředu přes http://seychellesbonsplans.com), cesta zpět na hlavní ostrov letadlem s Air Seychelles za 1.150 Kč - 15 min let Praslin-Mahé s DHC-6 Twin Otter-300. Rezervace přes jejich web.
Praslin - bus za nějakých 9 kč, jezdí okolo celého ostrova. Možnost půjčení auta cca 35-40 EUR/den. Největší zážitek z pláže Anse Lazio na severu ostrova. Táhlá Anse Volbert na východě taky super. Doporučuju navštívit NP, kde roste endemit Coco de Mer. Ubytováni jsme byli v Le Grand Bleu - vila nad pobřežím nedaleko od přístavu Baie St. Anne. 65 EUR/noc se snídaní pro 2. 50 EUR bez snídaně. Ta vila má 2 pokoje s vlastními WC/sprchami a sdílenou kuchyň a obývák. My měli štěstí, že jsme to mohli s přítelkyní mít celé jen pro sebe. Určitě je o tom zmínka na netu v rámci stránek o levném ubytování na Praslinu. Příp. se můžete obrátit přímo na p. Justina Morela na gbleu@seychelles.net.
La Digue - půjčíte kolo a projezdíte celý ostrov. Díky Dinovi jsme měli levné ubytko se snídaní u jeho kamaráda. Je to od něj kousek do největšího obchoďáku na La Digue. Ostrov je prostě pohádka. Spousta nádherných opuštěných pláží. Charakteristické kameny na Anse Source d'Argent. Ale i možnost výšlapů okolo ostrova či výletů. K tomu pivko nebo Takamaka Bay rum a nebude se vám chtít odjet ;-)

PříspěvekNapsal: 25 dub 2014 08:43 
VIP

Dino píše:
Muj osobni pohled na Seychely je asi takovy,ze je skoda kazdeho dne straveneho na hlavnim ostrove,kde konci vetsina vsech turistu a pro mne je to totalni "masovka"doporucuji odjet na Praslin ci LDigue kde ma clovek vylozene rajske plaze jen pro sebe ;)

Bezvýhradně souhlasím.
Náš pohled je odlišný ftom, že je škoda každého půldne stráveného na břehu, takže hned odpoledne po příletu se budeme snažit udělat první ponor. A ceny potápění jsou na hlavním ostrově nižší, takže prostě zůstaneme u Beau Vallon.
Ale kdo chce poznat Seychely nad hladinou, určitě na co nejdéle odjet, třeba La Digue je prostě pohádka. 8-)

PříspěvekNapsal: 25 dub 2014 09:43 
VIP

Škoda, že se nepotápím... Jaký je tam šnorchlování?

Předmět příspěvku: Re: Seychely: Mahé, La Digue a Praslin
PříspěvekNapsal: 25 dub 2014 10:40 
Diskutér

Taky se nepotápím, stačí mi to šnorchlování :)
Mám rád pláže, ale měl bych dotaz spíše na "vnitrozemí". Jsou tam nějaké zajímavé výšlapy třeba na nejvyšší kopec ostrova? Hlavně na Praslin nebo LD. Někde jsem četl, že jsou tam ale hodně pavouci z těch palem, který nemám rád a v tom případě se raději půjdu nechat sežrat žralokem :D

Předmět příspěvku: Seychely - guesthous na La Digu či Praslinu
PříspěvekNapsal: 15 zář 2014 14:39 
Tazatel

Ahoj,

jsme parta čtyř lidí, vyrážíme na Seychely s etiopskou aerolinkou. Sháníme ubytovámí na přelom září a října, přesně řečeno teda od 2.10-6.10. Nemáte někdo tip?

Původně zarezervovaný pension nám napsal, že nás bohužel nemůže ubytovat, protože musí dvoupokojový apartmán "refurbišovat". Paráda. Hledáme něco do 40 dolarů/osoba. Našli jsme od 50 dolarů výš...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina