Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 říj 2019 04:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 387 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Airbnb
PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 20:38 
Diskutér

Kvalita služieb závisí od zvyklostí v danej krajine. ;)

Ak hľadáš kvalitné ubytovanie pri mori za rozumnú cenu, 789 Ti radí dobre.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 20:40 
VIP

ako hovori 789, an all inclusive booking.com nie je velmi, ale zase zle recenzie najdes na vsetko. Ja mam za sebou cca 50 rezervacii a problem nejaky vacsi ziadny zatial. Airbnb 4x a v pohode, aj ked nebolo mi vsetko jedno ked mi zrusili 2 tyzdne pred odchodom ubytko v NYC v sezone. Nastastie mi ponukli cca 100 dolarov na booking ako odskodne, tak som si mohol dovolit lepsie ubytko aj tak narychlo. Zakladom pri bookovani vsetkeho je si precitat recenzie daneho ubytovania a cim viac feedbacku tym lepsie. Urcite skor brat ubytovanie co ma hodnotenie 7,5/10 a 200 recenzii ako nieco co ma 9/10 a recenzie tri.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 20:45 
Kolemjdoucí

dík za tip , all sem neměl nikdy (radši jím mezi místníma)a nechci být nalitej a přežranej + jen u bazénu nebo resortu
právě jsme si říkal že když si koupím letenky a ubytování sám tak mě zbude na půjčení auta a víc na utratu na památky a třeba na čtyřkolky,člun,potápění atd. - prostě za ty stejné peníze jak s cestovkou ale větší vyžití a svoboda
kamarád cestuje s batůžkem a sám po jižní asii ,říkal mě at si koupím jen letenky a vše ostatní zajistím na místě a s lepší cenou no umí perfektně anglicky a španělsky tak je jinde no :(a s rodinou to asi tak nejde

PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 21:06 
Diskutér

je pravda, že nezávislé (batôžkárske) cestovanie nie je pre každého. Dá sa samozrejme cestovať nezávisle aj s rodinou, ale na takéto cestovanie musí byť nastavená celá rodina, a hlava rodiny ako vedúci rodinného zájazdu by mal mať skúsenosti z nezávislého cestovania. Ale rôzne problémy môžu nastať aj na dovolenke s cestovkou.

Na druhej strane vybrať dobrý hotel pri mori, kúpiť letenky a prenajať auto dokáže každý rozumný človek. Ale aj tak takáto dovolenka spravidla vychádza najlacnejšie s first alebo last ponukou CK.

PS Je cestovanie a cestovanie. Dovolenka pri mori s jednodennými výletmi do blízkeho okolia sa za nezávislé cestovanie naozaj nedá považovať.

Naposledy upravil hugonovak dne 29 lis 2016 21:16, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 21:13 
Diskutér

"kamarád cestuje s batůžkem a sám po jižní asii ,říkal mě at si koupím jen letenky a vše ostatní zajistím na místě"

ano, tam to nie je problém. V EU by som to však neskúšal, iba ak máš moc peňazí.

Nič proti Airbnb, osobne mám pozitívnu skúsenosť. Ale cenovo a tie komplikácie /tebou spomínané/, no...
Možností je veľa, uni riešenie nie je, záleží aj od destinácie + to čo píše hugonovak.
Chce to hľadať a hľadať a kto sa snaží nájde poklad.

PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 21:14 
Kolemjdoucí

no to právě nemám + synové umějí lépe anglicky jak já
jak psal 789 být někde na ulici s kuframa jak byl on v turecku to bych asi něpřežil :D
takže asi zůstat doma nebo k bratrům na dovolenou ? jak to funguje když sem byl na dovolených at croatia nebo grecee všude byli ubytování na pronájem jsou všechny plná? těch letovisek je plno a když má člověk půjčené auto nesežene i třeba levněji ? (na ubytku potřebuji sprchu a ledničku a snad postel :-) )

PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 21:27 
Diskutér

Roman-OV píše:
no to právě nemám + synové umějí lépe anglicky jak já
jak psal 789 být někde na ulici s kuframa jak byl on v turecku to bych asi něpřežil :D
takže asi zůstat doma nebo k bratrům na dovolenou ? jak to funguje když sem byl na dovolených at croatia nebo grecee všude byli ubytování na pronájem jsou všechny plná? těch letovisek je plno a když má člověk půjčené auto nesežene i třeba levněji ? (na ubytku potřebuji sprchu a ledničku a snad postel :-) )

V deväťdesiatich rokoch v stredomorí fungovala finta prísť v pondelok a zháňať ubytovanie na mieste, také čo zostalo. Kvalita bola väčšinou nič moc. Prenajímatelia vedeli, že do soboty nič neprenajmú, a tak išli s cenou dolu. Ale čo bolo, to bolo :D , terazky máme internet a myslím, že tento spôsob hľadania klientely odvial čas. Aj keď sem tam ešte v nejakých zapadákovoch mimo sezóny je vidieť nápis "zimmer frei"

PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 21:35 
Kolemjdoucí

:lol: hezky napsané
co je pro mě jako laika nepochopitelné : mám peníze ,chci si něco koupit ,za cenu kterou vidím(tím sní souhlasím) a ted to důležité -- bud si to koupím a je vše ok,nebo si to koupím dráž nebo si to nekoupím ale strhnou mě za to peníze nebo přijedu a nic není, varianta že si to koupím a strhnou peníze 2x není taky nic moc

tak jak to funguje proč je to tak složité?samozřejmě jsou hotely v pohodě ale jak čtu nejen tady tak je to docela na pováženou,ty levné letenky taky většinou přílet 21-24:00 tak pak když nebude nic shánět ubytko asi nemožné, co jsme bydle v hotelu tak nebyli vždy vyprodané full a to jezdíme v červenci( jen pro zasmání ten poslední na té Krétě 85% rusky mluvící a vychovaní turisté) takže mě asi chápete proč chci zkusit jinou variantu dovolené

PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 22:02 
Diskutér

Čo je nepochopiteľné? Pred rezerváciou ubytovania si prečítaš podmienky ubytovania. Nájdeš hotel, poloha, kvalita, cena je OK, tak zarezervuješ hotel za uvedenú cenu. Zaplatíš podľa podmienok buď hneď, alebo na mieste za cenu, ktorú máš na rezervácii. Po určitom čase sa rozhodneš ubytovanie zrušiť. Ak to pravidlá hotela dovoľujú, neplatíš nič. Ak podľa pravidiel hotela nemôžeš zrušiť bez poplatku, zaplatíš podmienkami určený poplatok. Za nič neplatíš 2x. Vyhľadávače ubytovania vyhľadávajú len ubytovanie a vykonajú rezerváciu vybraného ubytovania. Ďalej sa riadiš podmienkami vybraného ubytovania.

edit: už to nie je o Airbnb, tak by bolo vhodnejšie presunúť túto diskusiu napr. na "Vyhledávače ubytování" alebo do "Nezařazené"

PříspěvekNapsal: 30 lis 2016 00:04 
Diskutér

Přesně tak, kvalita, závistí na zvyklostech v dané zemi.

Moje zkušenosti s Airbnb v UK:
- první - naštěstí skvělá, pokoj, vše v pohodě, milá majitelka, dala k dispozici celý byt, dodnes si píšeme :*
- druhá - šílenost, pokoj jenom na kšeft, kuchyně sdílená-to by nevadilo, koupelna taky, špína všude, všechno vybavení na hranici použitelnosti...:/
- sama pronajímám přes Airbnb - dodržuji jejich doporučení - čistá povlečení, ručníky, občerstvení a nápoje v lednici....
Ano_KVALITA ZÁVISÍ NA ZVYKLOSTECH V DANÉ ZEMI... těší mě, že naše země je nad kvalitou zvyklostí "jakože" západních zemí.....
My si svých hostů fakt vážíme.....

čtěte reference a po zkušenostech, buďte kritičtí.. :shock:

hugonovak píše:
Kvalita služieb závisí od zvyklostí v danej krajine. ;)

Ak hľadáš kvalitné ubytovanie pri mori za rozumnú cenu, 789 Ti radí dobre.

PříspěvekNapsal: 30 lis 2016 00:25 
VIP

S ubytováním přes Airbnb mám pouze samé dobré zkušenosti. Vždy vše bylo tak, jak bylo na webu uvedené, nikdy nebyl s ničím problém. Většinou jsme měli pronajatý celý byt, nebo chatu, někdy jen pokoj se sdílenou koupelnou a kuchyní.
Vyzkoušeno v New Yorku, Itálii, na Islandu, na Seychelách i v Čechách a za nedlouho budeme přes Airbnb na Novém Zélandu.
Vždy je potřeba si dobře přečíst co pronajímatel nabízí, jaké má podmínky a jaké má reference.
Za vhodné/slušné považuji, ještě před rezervací, hostiteli napsat něco o sobě.

PříspěvekNapsal: 30 lis 2016 00:37 
VIP

Marcela píše:
S ubytováním přes Airbnb mám pouze samé dobré zkušenosti. Vždy vše bylo tak, jak bylo na webu uvedené, nikdy nebyl s ničím problém. Většinou jsme měli pronajatý celý byt, nebo chatu, někdy jen pokoj se sdílenou koupelnou a kuchyní.
Vyzkoušeno v New Yorku, Itálii, na Islandu, na Seychelách i v Čechách a za nedlouho budeme přes Airbnb na Novém Zélandu.
Vždy je potřeba si dobře přečíst co pronajímatel nabízí, jaké má podmínky a jaké má reference.
Za vhodné/slušné považuji, ještě před rezervací, hostiteli napsat něco o sobě.

+1

PříspěvekNapsal: 14 pro 2016 08:13 
VIP

Má někdo nějaký kodík nebo referral na první koupi? Něco jsem našel na netu / 28 USD /- 725 Kč/, ale kdyby byla možnost si vzájemně pomoci tady, byl bych raději ;) Za případné do SZ díky

PříspěvekNapsal: 14 pro 2016 09:47 
Nováček

Poduk se zaregistruje přes odkaz již zavedeného člena, tak funguje.

PříspěvekNapsal: 14 pro 2016 10:03 
VIP

Paušálně děkuji těm, kdo zaslali.Vzhledem k množství provedu losáž a na koho padne volba snad potěším. :lol: Pojedeme v květnu. Díky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 387 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina