Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 26 čer 2019 11:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 387 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Airbnb
PříspěvekNapsal: 02 črc 2013 09:22 
Nováček

Ahoj, nevite nekdo jak je to s placenim pres airbnb, chtela bych objednat/zarezervovat ubytko v NY ale pojedu az za dva mesice, to mi z uctu strhnou ty penize hned pri rezervaci? Nebo az tesne pred odjezdem? Podle toho rezervacniho systemu to vypada ze mi strhnou hned celou castku a jeste i kauci? Takhle davat predem penize mi prijde divny. Nemate s tim nekdo zkusenost?Diky...

PříspěvekNapsal: 02 črc 2013 10:11 
VIP

Nezakázal náhodou stát New York Airbnb?

PříspěvekNapsal: 02 črc 2013 10:12 
Diskutér

Ano platí se hned. Jinak platí stornopodmínky, které jsou u každé rezervace.
Co je na tom neobvyklého, jestli se mohu zeptat???

PříspěvekNapsal: 02 črc 2013 10:14 
VIP

cestovatel11 píše:
Ahoj, nevite nekdo jak je to s placenim pres airbnb, chtela bych objednat/zarezervovat ubytko v NY ale pojedu az za dva mesice, to mi z uctu strhnou ty penize hned pri rezervaci? Nebo az tesne pred odjezdem? Podle toho rezervacniho systemu to vypada ze mi strhnou hned celou castku a jeste i kauci? Takhle davat predem penize mi prijde divny. Nemate s tim nekdo zkusenost?Diky...

Mne strhli hned celou castku v den rezervace. Je to tak, ze penize jdou k airbnb na ucet a az po skonceni ubytovani jdou dal k pronajimateli. Ja jsem pouzival airbnb pro ubytovani v Parizi ted v cervnu a bylo to v pohode. Nektere jine servery jako napr agoda si take strhavaji celou castku hned (s tim, ze ti ji vrati pokud to zrusis a mas zruseni zdarma, ale i tam muzes doplatit/nebo vydelat na kurzu). Zalezi na tom, jak moc se ti to libi, jaka jsou tam hodnoceni a jestli to opravdu chces. Taky se da trochu smlouvat. Rezervace v Parizi byla na tyden a po zadosti o slevu mi slevil asi 20 euro ze cely tyden (ne moc, ale lepsi nez nic :mrgreen: )

PříspěvekNapsal: 02 črc 2013 10:56 
Diskutér

cestovatel11 píše:
a jeste i kauci? ..

Kauci bloknou těsně před příjezdem nebo v den příjezdu.

PříspěvekNapsal: 02 črc 2013 21:22 
Nováček

Díky všem za reakce,ok,tak to airbnb dobre vydelava kdyz ji poslu penize 2 mesice predem:) podminky zruseni "prisne" jsou taky dobre-pri zruseni predem vrati jen pulku castky:) no stejne do toho jdu a zarezervuju-pro vetsi skupinu lidi se to i oproti hostelu fakt vyplati,
Nemate nekdo prosim odkaz na promo kod na slevu? Funguje jeste to doporuceni na kamarada, ze je z toho nejaka sleva? Dik:)

PříspěvekNapsal: 03 črc 2013 09:17 
VIP

radanek píše:

Airbnb vyloženě nezakázal, ale když na to přijdou, tak tě čeká tučná pokuta. :) taky bych si zrovna v NY na airbnb netroufnul...
http://www.scribd.com/doc/142650911/Dec ... -35006622J

PříspěvekNapsal: 03 črc 2013 13:08 
VIP

Maiklcz2 píše:
radanek píše:

Airbnb vyloženě nezakázal, ale když na to přijdou, tak tě čeká tučná pokuta. :) taky bych si zrovna v NY na airbnb netroufnul...

kdo ten rozsudek cetl, proc tu pokutu dostal? Za pronajem treti strane, nebo za poruseni pozarnich predpisu, nebo tam maj nejakou vyhlasku co to zakazuje....???
zrovna v NYC bejva to ubytko pres Airbnb docela za dobry ceny, kdyz to porovnas s hotelama. :evil:

PříspěvekNapsal: 03 črc 2013 13:22 
Návštěvník

Maiklcz2 píše:
radanek píše:

Zaujalo mě to tak jsem v rychlosti prošel ten rozsudek a co jsem pochopil tak v Listu Vlastnictví k dané budově - je tam přesná adresa (cca český ekvivalent); na katastru je uvedeno, že se jedná o bytový dům, kde se jednotky NESMI krátkodobě pronajímat (hotel apod.).

A tak přišel bonz od sousedů a dostali flastra :D

PříspěvekNapsal: 03 črc 2013 14:57 
Diskutér

Bydlení v NY má svoje specifika. Koupíte si apartmán v Trump SoHo, ale můžete tam bydlet jen 120 dní v roce, ale ne více než 29 dní v 36 po sobě následujících dnech. Zbytek roku musí být prázdný nebo ho můžete pronajmout.

Pronajmete si byt v condominiu (jako uvedený případ), tím se zavážete dodržovat jejich pravidla, která neumožňují krátkodobé pronájmy.

Navíc budova nesplňuje parametry budovy pro krátkodobé ubytování - hotelu (například hasící zařízení) - jen nevím, jestli je rozdíl v tom, zda uhořím při krátkodobém nebo dlouhodobém ubytování, ale určitě k tomu bude někde existovat výklad, proč krátkodobě musím být jištěn, zatímco dlouhodobě nemusím.

PříspěvekNapsal: 03 črc 2013 16:43 
VIP

Ono to bude jenom hledání nějakého důvodu, kterým tě potrestat za to, že vlastně neplatíš tu městskou daň z ubytování (nebo pronájmu či co to je)

PříspěvekNapsal: 24 říj 2013 01:20 
VIP

Zatím jsem airbnb nevyzkoušel, tak se předem omlouvám za možná hloupé dotazy. Hledám něco v Tel Avivu, kde je to celoročně masakr co do poměru cena/hodnota, navíc je to pro 5 lidí což je takový blbý počet.
Jak to obvykle funguje s "check-inem" resp. "check-outem"? Ten pronajímatel na vás ve smluvenou dobu počká?
Je teoreticky možné se s ním domluvit na řekněme netradiční době "check-inu"? Jde mi o to, že letadlo z PRG přilétá do TLV v nelidských 3:15 ráno a pokud by bylo možné se s majitelem domluvit na tom, že by nás do baráku pustil dřív než je obvyklá doba tj. po poledni, tak by tenhle typ ubytování měl oproti klasickému hotelu obrovské plus.

PříspěvekNapsal: 24 říj 2013 06:05 
Diskutér

všechno to je o domluvě. Jednou na nás majitel do půlnoci počkal. Podruhé jsme majitele ani neviděli. Jen nám emailem poslal kde bude schovaný klíč a jestli chceme že je někde na párty ať dorazíme a ráno jsme se taky nestihli potkat takže tohle všechno je idividuální :)

PříspěvekNapsal: 24 říj 2013 06:12 
VIP

presne jak pise jujing. mam podobnou zkusenost. jednou jsme majitele ani nevideli, jednou jsme s nima prakticky bydleli... je to ubytko v soukromi, takze kazdej to ma proste jinak.
paklize se zaregistrujes na airbnb, tak muzes myslim majitele kontaktovat dopredu a pak si vybrat dle toho, kdo ti nejlepe vyhovi.

PříspěvekNapsal: 24 říj 2013 10:16 
Návštěvník

Přesně tak - vždy oslovím více pronajímatelů a vybírám dle toho, jak jsou mi sympatické jejich odpovědi. Navíc je to ve výsledku často zábavné - třeba italský dirigent pro nás přijel bavorákem na Fiumicino, v bytě uvítal lahví perlivého vína a na letiště nás poté i odvezl, v Berlíně nám po příjezdu mladý student ze severu řekl, že musí odjet za rodinou na sever, takže je nám k dispozici celý byt, ať při odjezdu pouze necháme klíče na stole a jen zabouchneme...atd.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 387 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina