Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 pro 2019 08:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 365 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: New York
PříspěvekNapsal: 31 říj 2010 13:57 
Diskutér

Jo, tak nejak, z JFK urcite taxikem, uz pri dvou lidech to je skoro nastejno, jak verejnou dopravou a o casove uspore ani nemluvim...

PříspěvekNapsal: 31 říj 2010 20:09 
Diskutér

2 x jsem jel do centra z JFK a to za 10 USD airtrainem na konečnou (Hovard Beach) a z ní metrem (buď za 2,25 na osobu) nebo použít týdení unlimited kartu na metro za 27 dolarů která se prodává na konečné airtrainu. Tedy ve 2 lidech náklady 20 baků (za airtrain páč metro stejně použije člověk v NYC x-krát denně) takže než vysolit 50 babek za taxík... Jinak zpět na letiště jsem jel L - metrem do New Lots a odtud busem až před terminál 4 ale nedoporučuju, cesta přes hodinu a bus plný černochů (takových těch echt) a stál na každém rohu...

PříspěvekNapsal: 31 říj 2010 20:19 
VIP

radval píše:
2 x jsem jel do centra z JFK a to za 10 USD airtrainem na konečnou (Hovard Beach) a z ní metrem (buď za 2,25 na osobu) nebo použít týdení unlimited kartu na metro za 27 dolarů která se prodává na konečné airtrainu. Tedy ve 2 lidech náklady 20 baků (za airtrain páč metro stejně použije člověk v NYC x-krát denně) takže než vysolit 50 babek za taxík... Jinak zpět na letiště jsem jel L - metrem do New Lots a odtud busem až před terminál 4 ale nedoporučuju, cesta přes hodinu a bus plný černochů (takových těch echt) a stál na každém rohu...

srovnavej jabka s jabkama. 10 USD + neco malo za metro na osobu + nutnost x.krat prestupovat s batohama vs 50/poctem lidi za bezproblemovou jizdu bez starosti o batoh az k hotelu. jak jsem psal vyse u tri a vice lidi nema cenu resit jiny zpusob, osobne jezdim i ve dvou, jednoduse kvuli pohodli a zvlast pokud prijedes vecir tak bych se celkem i bal jet jinak.

PříspěvekNapsal: 01 lis 2010 14:12 
VIP

Ten AirTrain stoji 5 USD a metro 2,25, takze dohromady z JFK mas 7,25 dolacu do centra Manhattanu, nebo vlastne kam chces... Myslim ze to das cca za 45 minut, coz pocitam taxalem za 50 bucku udelas stejne tak, ne?? A nebo mas z JFK moznost jet vlackem LIRR tenstoji myslim 7 USD a jedes po povrchu, nemusis metrem... Z financniho hlediska je to o dost lepsi nez taxalem, ale zalezi co chce clovek zazit!!:)

PříspěvekNapsal: 01 lis 2010 16:45 
VIP

Spíš než konkrétní hotely mě zajímá nejvýhodnější lokalita hotelu, odkud se dá nejlépe a nejrychleji (nejdostupněji) prozkoumat město, jestli je to někde u Cental Parku či jinde atp., co vy na to?

PříspěvekNapsal: 01 lis 2010 18:02 
VIP

bobface píše:
Ten AirTrain stoji 5 USD a metro 2,25, takze dohromady z JFK mas 7,25 dolacu do centra Manhattanu, nebo vlastne kam chces... Myslim ze to das cca za 45 minut, coz pocitam taxalem za 50 bucku udelas stejne tak, ne?? A nebo mas z JFK moznost jet vlackem LIRR tenstoji myslim 7 USD a jedes po povrchu, nemusis metrem... Z financniho hlediska je to o dost lepsi nez taxalem, ale zalezi co chce clovek zazit!!:)

ano bud das v jednom cca 10 usd nebo ve třech a vice 16usd a min, to je opravdu "o dost lepsi" :-)
jinak nevim co chces zazivat v newyorskym metru? Obecne plati, ze MHD v USA az na specialni vlaky/autobusy neni pripravena na objemnejsi batohy a cestovatele a pocita se s tim, ze jedes nejakym rozumnym druhem dopravy a ne ve snaze usetrit cenovy ekvivalent happy mealu v mekaci otravovat vsechny v okoli x batohama a panikou na nastupisti kam, ze tenhle express jede nebo naopak nejede. Osobne jsem byl svedkem toho, ze byla takova mensi skupinka cestovatelu s bagazi z busu vykazana, ze toho maj proste moc a nevejdou se... ale samozrejme kazdemu co jehoz jest:)

PříspěvekNapsal: 01 lis 2010 18:25 
Moderátor

Já bych řekla, že v metru v NYC se dají zažít super věci. Aktuální výstava v Tate London toho může být důkazem. Nehledě na to, že si většina lidí stejně koupí x denní jízdenku, takže bych započítávala spíš jen předražený Airtrain. Cestou do centra pravděpodobně uslyšíš pár žebráckých příběhů, několik hudebních vystoupení a s trochou štěstí tam bude i pán, co prodává sušenky a tyčinky za dolar:-) Se dvěma kuframa jsem neměla problém a jeden přestup mě fakt nezabil.....

PříspěvekNapsal: 01 lis 2010 18:31 
VIP

Lucie píše:
Já bych řekla, že v metru v NYC se dají zažít super věci. Aktuální výstava v Tate London toho může být důkazem. Nehledě na to, že si většina lidí stejně koupí x denní jízdenku, takže bych započítávala spíš jen předražený Airtrain. Cestou do centra pravděpodobně uslyšíš pár žebráckých příběhů, několik hudebních vystoupení a s trochou štěstí tam bude i pán, co prodává sušenky a tyčinky za dolar:-) Se dvěma kuframa jsem neměla problém a jeden přestup mě fakt nezabil.....

jak jsem psal kazdemu co jeho jest, ale zase bych to metro tak neromantizoval, alespon ja jsem nikdy po 7+ hodinovem letu nemel chut poslouchat ani zebraky ani umelce pokousejici se o break out...

http://www.youtube.com/watch?v=9n27wixO4dg

PříspěvekNapsal: 01 lis 2010 18:40 
Moderátor

Zrovna ty bys tim metrem jezdit měl ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=tVeqNuHcb-I

Vážně, ať si každý vybere co chce. Ale metro bych rozhodně nezatracovala. Krom obdivovatelů dívek z videa si přijdou na své i milovníci zvířátek, kterých v kolejištích pobíhají mraky.

PříspěvekNapsal: 01 lis 2010 20:05 
Diskutér

Citace:
ano bud das v jednom cca 10 usd nebo ve třech a vice 16usd a min, to je opravdu "o dost lepsi" :-)
jinak nevim co chces zazivat v newyorskym metru? Obecne plati, ze MHD v USA az na specialni vlaky/autobusy neni pripravena na objemnejsi batohy a cestovatele a pocita se s tim, ze jedes nejakym rozumnym druhem dopravy a ne ve snaze usetrit cenovy ekvivalent happy mealu v mekaci otravovat vsechny v okoli x batohama a panikou na nastupisti kam, ze tenhle express jede nebo naopak nejede. Osobne jsem byl svedkem toho, ze byla takova mensi skupinka cestovatelu s bagazi z busu vykazana, ze toho maj proste moc a nevejdou se... ale samozrejme kazdemu co jehoz jest:)

No nevím ale jet do NYC s x kuframa ? Všechno na místě pořídím levněji než to tahat z česka, takže cestuji s 1 sportovní taškou. Ten airtrain fakt stojí 5 USD, psal jsem 10 páč jsem kupoval vždy 2 tickety i za manželku. Týdenní pernamentku na metro stejně koupit musím, takže tu cenu té 1 jízdy metrem nepočítám, páč ji za týden využiju cca 30 x . Takže moje náklady ve 2 lidech 10 baků, tvoje za taxi 50. A z Howard Beach můžu jet A bez přestupu až na Manhattan, bude to pravda přes hodinu takže o cirka 20 minut déle než taxíkem, ale já tu cestu mám rád :) A že by někdo po příjezdu zmatkoval a bloudil ? Předpokládám, že se koukne před příletem na mapu a uvidí jakou linkou jet . http://www.mta.info/nyct/maps/submap.htm

PříspěvekNapsal: 01 lis 2010 20:26 
VIP

radval píše:
Citace:

No nevím ale jet do NYC s x kuframa ? Všechno na místě pořídím levněji než to tahat z česka, takže cestuji s 1 sportovní taškou. Ten airtrain fakt stojí 5 USD, psal jsem 10 páč jsem kupoval vždy 2 tickety i za manželku. Týdenní pernamentku na metro stejně koupit musím, takže tu cenu té 1 jízdy metrem nepočítám, páč ji za týden využiju cca 30 x . Takže moje náklady ve 2 lidech 10 baků, tvoje za taxi 50. A z Howard Beach můžu jet A bez přestupu až na Manhattan, bude to pravda přes hodinu takže o cirka 20 minut déle než taxíkem, ale já tu cestu mám rád :) A že by někdo po příjezdu zmatkoval a bloudil ? Předpokládám, že se koukne před příletem na mapu a uvidí jakou linkou jet . http://www.mta.info/nyct/maps/submap.htm

mno tak nebudme az tak extremisticti, dolar neni za 15nact a NYC, co jsem se naposledy dival, neni v ulanbataru, takze nevidim moc vyhod "vsechno koupit tam", resp. nechapu to v kontrastu usetrim 15 dolaru na taxiku, abych si pak vsechno mohl koupit tam.

Co se tyce bloudeni, ve chvili kdy ti z jednoho nastupiste jede x linek, z toho i ta jedna sama jede na ruzna mista po NYC, tak se da cekat, ze to cloveka zmatne.

Ale co mozna jsem pomalejsi a poprve v NYC bych to proste resit nechtel. Tam i smerovala moje puvodni rada tazateli, ktera mela rict jedine, cena taxiku, i pres vsechny mozne romanticke, eroticke ci jine zazitky, ktere skyta metro neni tak velika, aby clovek, ktery prijede poprve do NYC, zvlast pokud to je v nejakou blbou hodinu, musel resit. Tot vse, dalsich polemik se jiz zrikam v dobro tohoto vlakna.

PříspěvekNapsal: 03 lis 2010 12:49 
Kolemjdoucí

Všem děkuju za tipy....Ještě dvě věci....Máte někdo zkušenosti s hotelem Harald square asi 10min chůze od stanice Penn Station????
Prosím spíšě mě zajíma letiště Newark....jak se tam z centra dostat....jestli někdo víte.
Děkji

PříspěvekNapsal: 03 lis 2010 12:54 
Diskutér

Tusim, ze snad z Penn Station tam jezdi vlak, ale stopro to nevim...

Jinak jeste i taxik za cca 50 dolaru...

PříspěvekNapsal: 03 lis 2010 13:01 
VIP

VeronikaS píše:
Prosím spíšě mě zajíma letiště Newark....jak se tam z centra dostat....jestli někdo víte.
Děkji

http://lmgtfy.com/?q=getting+from+EWR+a ... +Manhattan ;)

PříspěvekNapsal: 03 lis 2010 13:02 
Moderátor

Na Penn jezdí z Newarku vlak i Express bus- ten stojí 13 doláčů.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 365 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina