Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 zář 2019 21:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hong Kong
PříspěvekNapsal: 01 lis 2012 08:23 
Moderátor

To asi fakt ne. Já jsem tam bydlela za 180 HKD na noc (3 Bed Dorm), na rezervačním serveru to byla tehdy asi 5. nejlevnější nabídka, přičemž všechno předchozí mělo šílené recenze.

PříspěvekNapsal: 01 lis 2012 10:57 
VIP

Lucie píše:
přičemž všechno předchozí mělo šílené recenze.
Přesně, taky jsem GH v Chunking Mansion vybíral podle % spokojenosti a vzal nabídku s nejvyššími procenty. Nebyla úplně nejlevnější, ale o moc dražší než místa s těmi šílenými recenzemi to nebylo. Nadháněči asi ubytovávají hlavně v těchto místech. To je hlavní důvod, proč jet "na blind" nedoporučuji.

PříspěvekNapsal: 30 lis 2012 13:45 
Návštěvník

Já to měl zkouklé dopředu z youtube různé hostely, jel na Blind a udělal to klasicky, že bych se rád nejdřív podíval na pokoj, zkontroloval vodu, klimatizaci, splachování světla a uklid. Naprosto v pohodě pro 2 za 250 hkd na noc. Baťužkář z Irska co jsme potkali se ubytoval v Chunking taky naslepo a při návštěvě to vypadalo solidně a díky tomu, že zůstával víc dní dostal i slevu, ale cenu si fakt nepamatuju.

Proc jsem si nechtel zarezervovat dopredu aspon osobne je jednoduche. Nevedel jsem jaky bude hluk z ulice, osobni pristup personalu a taky, ze pokud uz od vas maji penize, tak pak nic nenadelate, kdyz nejste spokojeni. Jen teda rozhodne pokud dojedete do Tsim Tsa Tsui az pozde vecer, tak hledat na blind nedoporucuju, protoze ti majitele tam pres noc nezustavaji a jdou domu, nebo jsou na pokoji. Aspon u nas byl cely hostel prazdny a jen kazdy mel kartu na otevreni dveri.

PříspěvekNapsal: 30 lis 2012 17:31 
Návštěvník

Ahoj, s přítelkyní se chystáme do HK asi na 15 dnů, vyrážíme za týden, a zůstanem tam nejspíš i přes Vánoce (pokud nepřeletíme jinam). Podle toho co jsem se dočetl, se nejvíce zmiňuje Sunny Hostel, Dragon Hostel a Chunking mansion, mirador. K tomu poslednímu, chápu to správně, že se jedná o budovu, kde je těchto hostelů více??
Nemám zkušenost s pobytem někde přes vánoce, ale ceny budou asi vyšší než standardně že?

PříspěvekNapsal: 30 lis 2012 17:53 
Administrátor

Je to v podstatě výšková budova, á la naše paneláky, kde má v každém patře rozjetej byznys v podobě hostelu/ubytovny/bordelu, někdo jiný. Co patro to jiná sebranka. Někde jsou Pákistánci, jinde Indové či Černoši. Lze ale narazit i na patra, kde preferují jen bělochy. Takže pohoda.

Luxusní vchod do areálu:
Obrázek

Vnější pohled:
Obrázek

Příklad toalety/sprchy/umývárny v jednom balení:
Obrázek

PříspěvekNapsal: 30 lis 2012 19:18 
Návštěvník

Wilshere: Co se týká ubytování, tak primarně se mluví o těchto budovách (Chunking a Mirador Mansion), protože je to to nejlevnější ubytko co seženeš. Zálaží na vašem rozpočtu co si s přítelkyní můžete dovolit. Pokud i víc než 800 kč pro oba na noc, tak už se možná dá najít i něco lepšího. Každopádně dneska jsem mluvil s kamarádkou z HKG a Kowloon harbor už se naladil vánočně a prej to vypadá fajně, takže přeju parádní dovolenou a nezapomeňte si dát někde Dim Sum ;)

Co se týká cen, tak ty jsou nejvyšší na čínský nový rok, takže by to nemuselo být až tak hrozné.

Pro někoho může být užitečný link: http://www.chungking-mansions.hk/index.html
Lze tam skouknout jaké hostely jsou na jakých blocích a zhruba někde i ceny.

PříspěvekNapsal: 30 lis 2012 19:31 
VIP

Luko píše:
Je to v podstatě výšková budova, á la naše paneláky, kde má v každém patře rozjetej byznys v podobě hostelu/ubytovny/bordelu, někdo jiný. Co patro to jiná sebranka. Někde jsou Pákistánci, jinde Indové či Černoši. Lze ale narazit i na patra, kde preferují jen bělochy. Takže pohoda.

Chunking Manson.... naprosta pohoda a spokojenost :-)

PříspěvekNapsal: 30 lis 2012 20:23 
VIP

Patrick píše:
Co se týká cen, tak ty jsou nejvyšší na čínský nový rok, takže by to nemuselo být až tak hrozné.

Pres Cinsky novy rok jsem mel skoncit v HK letos, nakonec jsem odjel dva dny dopredu. Ceny hotelu v HK byly prekvapive velmi vyhodne, rozhodne pod beznym prumerem. Naopak ceny hotelu vedle v Macau byly silene prepalene.

PříspěvekNapsal: 01 pro 2012 14:07 
Návštěvník

díky za reakce :) no chtěli by jsme se vejít cenově do 400 za jednoho, snad to není moc naivní :D zatím jsem si vyhledli na 2 noci Hong Kong Star hostel s tím, pak uvidíme na místě co dál.
To s tím čínským novým rokem mě nenapadlo, tak snad to nebude cenově tak hrozné, ale zatím kde se dívám, tak ty ceny směrem k 24.12. jen rostou.
Patrick: díky, snad nebude moc pršet a budeme mít jednou i jiné vánoce než ty české:) a Dim Sum určitě ochutnáme :) jen tak mimo hru, nechodíš adminovat náhodou na web gunners? :)

PříspěvekNapsal: 01 pro 2012 14:57 
VIP

Wilshere píše:
díky za reakce :) no chtěli by jsme se vejít cenově do 400 za jednoho, snad to není moc naivní :D zatím jsem si vyhledli na 2 noci Hong Kong Star hostel s tím, pak uvidíme na místě co dál.
To s tím čínským novým rokem mě nenapadlo, tak snad to nebude cenově tak hrozné, ale zatím kde se dívám, tak ty ceny směrem k 24.12. jen rostou.
Patrick: díky, snad nebude moc pršet a budeme mít jednou i jiné vánoce než ty české:) a Dim Sum určitě ochutnáme :) jen tak mimo hru, nechodíš adminovat náhodou na web gunners? :)

Cinsky novy rok bude ted 10. unora.

PříspěvekNapsal: 02 pro 2012 04:40 
Návštěvník

Wilshere: Já nevím ani co to je, takže asi ne :-D Jen jsem fanda Hongkongu, který mě přirostl k srdci ;)

PříspěvekNapsal: 03 pro 2012 22:49 
Návštěvník

a jinak ti z Vás, kdo přespávali v Chunking Mansion, nemáte žádnou zkušenost se štěnicemi nebo jinými breberkami? Četl jsem nějaké recenze a tato havěť je tam docela zmiňovaná...

PříspěvekNapsal: 03 pro 2012 23:52 
VIP

Wilshere píše:
a jinak ti z Vás, kdo přespávali v Chunking Mansion, nemáte žádnou zkušenost se štěnicemi nebo jinými breberkami? Četl jsem nějaké recenze a tato havěť je tam docela zmiňovaná...
Hledej co nejvyšší spokojenost hostů za ještě přijatelnou cenu. Pokud budeš vybírat jen podle ceny, můžeš opravdu trefit na žumpu. V Golden Maple Leaf čistota bez poskvrnky, nejvyšší spokojenost (84%) mezi hostely v Chunking M. Můžu s klidným svědomím doporučit. Dvoják je ale nyní dost drahý, my měli čtyřlůžák za 50 USD.

PříspěvekNapsal: 04 pro 2012 01:20 
Návštěvník

Spal jsem tam ve dvou hostelech, na stenice jsem nenarazil, ale po pokoji se 1 x probehl svab nebo co to bylo cca. 5 cm na delku.Bylo to v jednom z nejlepe hodnocennych a nejdrazsich hostelu v Chunking Mansion.
Pokud jedete do HK na vice dni, doporucuji navstevu Shenzhenu v Cine ( jede se tam metrem) a tam se vyspat ( jednu nebo dve noci) v normalnim prostornem hotelu za stejnou cenu jako hostel v HK.

PříspěvekNapsal: 04 pro 2012 08:18 
Diskutér

A co viza ked ides z Hongkongu do Shenzenu? Odomna chceli cca 600 HK dolarov, tak som to vzdal.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina