Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 zář 2019 21:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hong Kong
PříspěvekNapsal: 04 srp 2010 22:29 
Tazatel

zdravím,
prosím, nemáte někdo tip na dobré a hlavně čisté ubytování v Hong Kongu? Preferuji hotel, díky

Předmět příspěvku: Re: ubytování Hong Kong
PříspěvekNapsal: 05 srp 2010 07:39 
Nováček

Ja jsem bydlel v HKG v Nina Towers. http://www.lhotelhk.com/eng/

Pet hvezdicek, za 1700/noc jsme koupili normalni pokoj s vyhledem na zaliv. Na miste nam ale dali delux verzi ve 40 patre. Pokoj fakt luxus. Neni to v centru, ale nakonec to byla spis vyhoda, protoze v okoli se dalo treba lepe (nebo spis levneji) najist. Do centra je to metrem (hned vedle hotelu) tak 20min a stoji to tak 25,- kc.

Předmět příspěvku: Re: ubytování Hong Kong
PříspěvekNapsal: 08 srp 2010 11:33 
Návštěvník

[quote="Kurtz"]Ja jsem bydlel v HKG v Nina Towers. http://www.lhotelhk.com/eng/

Kde si tento hotel objednával?? Nebo na kterých stránkách je dobré hlídat akce na ubytovani HKG ?? Tento hotel by se nám taky za tu cenu zamlouval:-) Letíme na 8dní v ůnoru.

Předmět příspěvku: Re: Hong Kong
PříspěvekNapsal: 10 srp 2010 13:14 
Nováček

Ja jsem to kupoval u SA, ale koukam ze uz v nabidce asi neni. Jinde byl tak o tretinu drazsi.

PříspěvekNapsal: 27 bře 2011 11:00 
Diskutér

zdravím všechny, nechci zakládat nové vlákno, využiji toto...

chystám se přelom 04 a 05 na skok do HKG a rád bych se inspiroval cestovateli zde...

chci:
nasat atmosferu mesta a ochutnat mistni speciality
videt zajimava mista a udelat fotky
nakoupit nejaky mist brak :-)
a podivat se do Macaa

s ubytovanim si hlavu nelamu, vyberu neco na booking.com, ale urcite si necham poradit, kde v jake casti strategicky (i kvuli doprave) nejlepe bydlet...

za vsechny podnety dekuji

PříspěvekNapsal: 27 bře 2011 12:29 
VIP

Tak strategicke ubytovani je v HK idealne nekde pobliz metra. Ceny byvaji vysoke, u levnych hotelu jou bezne pokoje do 10 metru ctverecnich. Osobne davam prednost ostrovu a idelane uprostred okolo Wan Chai. Levnejsi byva Kowloon a je pro nas i exoticteji. Lode na Macao jezdi z ostrova i Kowloonu. MHD je celkove levna a vyznat se da i v autobusech.
Na nakupy braku je lepsi Kowloon, celkove me vic facinuje city na ostrove vcetne castecneho polozeni na kopci. Doporucuju dopoledne vyjet po tech jezdicich schodech, pounout se na lanovku a pak sejit dolu parkem. Ale ted tam asi bude dost prset a muze byt patny vyhled. Loni uprostred dubna to nebylo nic moc.

PříspěvekNapsal: 29 dub 2011 08:46 
Moderátor

Přidal bych pár tipů:
Z letiště:
Nejlevněji linkou S1 buď z T2, kde je nástupní místo, či staví u T1 - dojet na metro Tung Chung za 10 minut, 3,6 HKD + metrem kamkoliv. Octopus card je vhodná - hned naproti výlezu z příletů v hale je možno koupit. Na stejném místě možno vrátit pro navrácení kreditu 50HKD.
Doprava: Horní patro tramvaje (2HKD) nemá chybu. Tramvaj je pomalejší, ale fajn.
Ubytování:
Yesin Hostel už někdo zmiňoval - solidní, bez otravných nahaněčů a prodejců, pár metrů od metra a tramvaje u Fortress hill (ostrov Hong Kong) Rezervace nutná, zkusit do poznámek napsat 15. patro (u dormitory D5, postel 2 (je dole, lampa, zásuvka,..., ostatní ale taky OK)
Výlet:
Sedící Budha - k největšímu sedícímu Budhovi je zajímavá alternativní cesta (oproti lanovce, která není špatná, leč dle mne nic zvláštního) na Lantau lodí z HKG nebo Kowloonu cca 14HKD (50 minut) a autobusem č.2 až nahoru za 18HKD. Zpět lze využít pěkné pěší trasy buď k přehradní nádrži nebo přes hřeben. Vzájemně jsme se ale na cestě vyplašili s metrovou krajtou, takže s tím počítat. Jiný bus zaveze např. na Tung Chung, kde hned vedle stanice jsou outlety všech hlavních značek. Ceny jak kdy a jak čeho - oproti městu ale rozhodně výhodnější.
Počasí: začátkem dubna parádních 26 stupňů, žádný déšť se nekonal, vyjma 30 minut mrholení jednou večer) Koupalo se jen několik bledých tváří a po osvěžení i bledých těl. Voda čistá, ale jen svěží.
Hong Kong park, hlavně krytý prostor pro ptactvo je parádní
Jídlo: bezpočet dobrých restaurací, vhodné si rezervovat, přes poledne a večer jsou u dobrých i slušné fronty.
Doporučuji: Buffet lunch v Matropark hotelu u Wanchai (metro, tramvaj) za 128HKD. Jídlo všeho druhu vysoké kvality od syrových ryb (losos, scaloop v suschi kvalitě), krevet, místní kuchyně,...až po rostbíf a jehněčí. Neustále se doplňuje a trochu mění (pokud najdete svého favorita, neváhat dlouho - nebude), v ceně i dorty, zmrzlina, čaj, presso a voda. Dobré rezervovat telefonicky (místní hovor z hostelu zdarma) - online rezervaci mi hotel potvrdil a na místě nebyla. Při rezervaci se neplatí 10% serviss fee.
http://hongkong.metroparkhotelwanchai.c ... g-cafe.php

PříspěvekNapsal: 29 dub 2011 11:25 
VIP

Já jsem zjistil toto:
1)elektroniku nekupovat na Nathan Road - podvody!!!, ale v okolí Apliu St. (Golden Computer Arcade nebo Golden Shopping Center), stanice metra Sham Shui Po

2) v diskusi na Lonely Planet Thorn Tree jsem objevil tento itinerář s odkazy pro jednodenní stop-over:
http://www.lonelyplanet.com/thorntree/t ... ID=1838836 . Asi se jím budu inspirovat.

3) nevíte někdo, jestli stojí za návštěvu Space Museum nebo Hongkong Science Museum? Případně kterému dát přednost?

4)dík za tip na S1 shuttle, chtěl jsem jet A21 za 33HKD, ve 4 lidech jsi mi něco ušetřil. Ještě jsou tam další linky S52, S56, S64 s trochu odlišnou trasou, za podobné peníze, všechny na Tung Chung Station

5) pěkná procházka má být i kolem Peaku

6) v HKG má být levný pouliční stánek s Michelinskou hvězdou, nevíte někdo, kde je?

PříspěvekNapsal: 29 dub 2011 12:08 
Diskutér

Cestopis z první cesty: http://forum.airways.cz/viewtopic.php?f=42&t=5631

Těch "pouličních stánků" je několik, ten Tvůj je tento: http://www.telegraph.co.uk/travel/fooda ... -town.html

Pro celkový přehled doporučuji stáhnout tiskovou zprávu Michelinu, kde máš všechny podniky: CP MG HK&Macao 2011 EN - Fajnšmekr (já) má koupenou knižní verzi, kde jsou i fotky, recenze, ceny a adresy pěkně pohromadě :-)

PříspěvekNapsal: 29 dub 2011 13:07 
VIP

persona píše:
Těch "pouličních stánků" je několik, ten Tvůj je tento: http://www.telegraph.co.uk/travel/fooda ... -town.html

Díky, to je teda síla stát dvě hodiny na dim sum. To teda radši skočím na ten buffet, co doporučoval burito.

PříspěvekNapsal: 30 dub 2011 19:33 
Diskutér

Uz si nepamatuju,kde jsme v HKG pred 10 lety bydleli, ale obrovsky vyber mas na bibakreisen.de nebo der.de = 4* hotel cca 35-40 EUR za osobu a noc. Centrum neni nutnosti, preprava pres zaliv je skoro zadarmo a privoz jezdi kazdou chvili, navic je z toho pekny vyhled lodi. Pamatuju si, ze jsme meli navic v cene hotelu transfer z/na letiste, bude to nekde v popisu jednotlivych hotelu na vyse uvedenych strankach.

PříspěvekNapsal: 20 kvě 2012 18:10 
VIP

Na tuifly.com jsou kromě levného Pekingu i zajímavé tarify do Hongkongu z Norimberka, např. na Silvestra 29.12.-3.1. za 399 EUR. Bohužel se mi nepodařilo najít delší kombinaci než týden, pokud se to někomu podaří, dejte SZ. Rád bych HKG zase nakombinoval s Filipínami.

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2012 07:35 
Návštěvník

No já bych na Hong Kong asi vyčkal na akci Qatar Airways. Pravidelně nabízí na kvartály zajímavé ceny. Ted v unoru jsem tam jel taky tak a vyslo to asi nejak na 11K a to snad nebyla ani akce. Letos bych chtel snad pak na podobny termin najit neco podobneho.

Co se tyka ubytka, tak ja jsem nocoval v Sunny Hostel:
http://www.youtube.com/watch?v=i3xY22BQCDw

Pro ty co hledaji levné ubytko na přenocování, tak ideální. Jen je ještě záloha 100 HKD za kartu, ale je to přímo kousek od Kowloon Harbor, parku a ti co se bojí Maridor a Chuninking Mansion, tak není důvod. Vcelku klid :-)

Předmět příspěvku: HONGKONG - ubytování
PříspěvekNapsal: 12 črc 2012 09:34 
Kolemjdoucí

Hezký den všem,
prosím o radu ohledně ubytování v HKG pro 2 osoby v době 12.-17.11.2012. Máte-li někdo osobní zkušenost, poraďte prosím s levnější variantou ubytka. Vím, že vyloženě levné ve městě asi nic není, zařízení typu Chungking Mansions bych volil asi jako poslední možnost.
Můj e-mail: v.klepsa@seznam.cz. Předem díky za Vaše tipy. Václav

PříspěvekNapsal: 31 říj 2012 11:50 
Návštěvník

No zalezi kolik do toho chces dat? Chunking mansion, Mirador je nekde od 600-900 za dvojluzak na noc. Hotely by sly, ale vetsinou jsou z centra a zacinaji nekde na 1400 za noc. Kdyz jsme jeli na Mirador Mansion, tak jsem si myslel taky do jakeho doupete jdu, ale ve vysledku pro me byla dulezitejsi cena a tak jsem tam i spal. Je tam vse v pohode, internetove kavarny a pro me rozhodujici je to temer v pristavu, takze 5 min pesky na show svetel. Je to blizko i na trajekt na druhy breh, spojeni na letisti busem prakticky naproti A21, pokud si to pamatuju. Hong Kong je celkove drahy, tak bych si spis penize posetril na ochutnavky dim sumu a jinych pochoutek ;)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina