Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 říj 2019 04:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1006 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 68  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Booking.com
PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:06 
VIP

Šlo by to, i když na tvé kartě budou blokované inetové operace... ;) Ale buď v klidu, také jsem byl překvapen.

PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:08 
VIP

jife píše:
Šlo by to, i když na tvé kartě budou blokované inetové operace... ;) Ale buď v klidu, také jsem byl překvapen.

Jife, to asi nebyla odpověď na můj dotaz, že ne... Pokud jo, zkus se rozepsat, příliš stručné odpovědi jsem neporozuměl :(

EDIT: Jife, chceš říct, že pro ověření karty hotelem nemusejí být povoleny internetové operace na kreditce? Tak v tom případě mi uniká smysl...

Naposledy upravil Joshuaboy dne 07 črc 2011 21:13, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:09 
Moderátor

Prověření karty neznamená, že ti hotel peníze blokuje.

PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:11 
VIP

Lucie píše:
Prověření karty neznamená, že ti hotel peníze blokuje.

A kdyby blokoval? Protože jinak mi uniká smysl užití kreditek, jak se doporučuje, kdy se říká, že výhoda by měla být v tom, že subjekt blokuje prachy banky a ne Tvé...

PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:16 
Moderátor

Existuje na booking nějaký hotel, který by blokoval peníze? Jsou snad jen dvě možnosti: neplatíš nic nebo zaplatíš předem.
Kreditní karty mají jiné výhody: Například možnost "půjčky zdarma" tedy máš peníze, než ti přijde výplata a neplatíš úrok.

Naposledy upravil Lucie dne 07 črc 2011 21:18, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:18 
VIP

Snažil jsem se Ti vysvětlit, že na onu rezervaci, nebylo třeba povolovat ty internetové transakce. Jednu dobu jsem se po tom pídil a v podstatě je úplně jedno, jak máš tu kartu nastavenou. Jakmile takovou rezervaci provedeš, tak hotel si prostě ty peníze může klidně stáhnout bez ohledu na to, jestli máš třeba proveditelnost platby podmíněnou přítomností karty. Připadá mi to šílené, ale potvrdilo mi to více zdrojů přímo z bankovního sektoru.

PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:19 
VIP

Lucie píše:
Existuje na booking nějaký hotel, který by blokoval peníze? Jsou snad jen dvě možnosti: neplatíš nic nebo zaplatíš předem.

Neodpovídáš mi na otázku. Dobře, tak jinak, nemusí se tedy jednat jen o booking.com. Lidé tady na serveru užívají kreditku (mimo jiné) proto, aby subjekty blokovaly prachy banky a ne jejich vlastní (jak jsem se dočetl). No, a zbytek mé otázky je i nadále platný. Děkuji.

Naposledy upravil Joshuaboy dne 07 črc 2011 21:21, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:20 
VIP

jife píše:
Snažil jsem se Ti vysvětlit, že na onu rezervaci, nebylo třeba povolovat ty internetové transakce. Jednu dobu jsem se po tom pídil a v podstatě je úplně jedno, jak máš tu kartu nastavenou. Jakmile takovou rezervaci provedeš, tak hotel si prostě ty peníze může klidně stáhnout bez ohledu na to, jestli máš třeba proveditelnost platby podmíněnou přítomností karty. Připadá mi to šílené, ale potvrdilo mi to více zdrojů přímo z bankovního sektoru.

Tak to tedy šílené je...

PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:21 
VIP

Existují i hotely, které si předautorizují platbu. Stalo se mi to např. v Madridu, kde hotel 2 dny před příjezdem zablokovat částku a zároveň jsem platil pobyt normálně na konci. Blokace samozřejmě tam byla ještě pomalu dalších 14 dní....

PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:22 
VIP

Já se omlouvám, já jsem se snažil těch bankovních poradkyň (tssss :!: ) ptát podrobně, ale byly úplně mimo, tak spoléhám na to, že Vaše zkušenosti předčí suchou teorii...

PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:26 
Diskutér

Joshuaboy píše:
Lucie píše:

Neodpovídáš mi na otázku. Dobře, tak jinak, nemusí se tedy jednat jen o booking.com. Lidé tady na serveru užívají kreditku (mimo jiné) proto, aby subjekty blokovaly prachy banky a ne jejich vlastní (jak jsem se dočetl). No, a zbytek mé otázky je i nadále platný. Děkuji.

Nedávno jsem přes Booking rezervoval hotel v Polsku s platbou až v hotelu při příjezdu,ale hotel si zablokoval peníze na kartě a blokace tam visela cca týden.
Jo, a ta blokace se jako platba nevede,dokud se to nestrhne.

PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:30 
Diskutér

jife - presne. Je to sialnene, ale je to tak. Je to to iste, ze ked davas predavacke v Tescu kartu do ruky, ona ti vecer moze kupit letenku a kartu ti nemusi ani ukradnut. Staci jej cislo karty (prvych 8 cisel sa navyse casto opakuje) a vzadu tie tri cisla. A my tu kartu veselo v obchodoch ukazujeme. Ziadny PIN, nic...len tie dve cisla a tie vidi kde kto...

PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:31 
VIP

Prosím, vraťme se k mému dotazu, který zní: pokud by hotel částku za ubytování blokoval, jak dlouho to ZPRAVIDLA trvá (jedu za půl roku). Může se stát, že i po celou dobu, než klient přijede se ubytovat? Když je hotel blokuje, bance to v uvozovkách neva? Vykazuje se ta blokace částky jako platba a budou to po mně chtít uhradit? A jak je to s tím bezúročným obdobím?

Nechci Vás nijak peskovat, promiňte, jen bych rád nasměroval, zcela sobecky, diskuzi k podstatě mého dotazu.

PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:32 
VIP

Mifoji, takže klidně může blokace viset na kreditce i půl roku, a není to bankou vedeno jako platba?

PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:39 
VIP

Blokace tam bude viset dokud:

A) nedojde ke stržení částky
B) někdo tu blokaci nezruší

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1006 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 68  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina