Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 srp 2019 07:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 996 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 67  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Booking.com
PříspěvekNapsal: 30 črc 2010 19:33 
Diskutér

V tejto suvislosti nechapem, ako pri platbach staci zadat meno, cislo karty a to 3 miestne cislo vzadu a platba prebehne. Ved tu kartu ma v ruke kde kto. Maly priklad: ked si kupujete listok na futbalovy zapas FC Barcelona, listok pri pokladni dostanete, len ak ukazete kartu, z ktorej ste to zaplatili. Cize moje vsetky potrebne udaje si tetka za okienkom moze zapamatat(zapisat) a na druhy den si cez moju kartu kupi letenku. Je to sice malo pravdepodobne, ale ked si pomyslim, ze takto su ohrozovane moje niekolkomesacne uspory.Je to podobne, ako keby som jej daval moj pin kod. Toto je podla mna skandal modernej doby a banky sa s tymto doslova zahravaju.

PříspěvekNapsal: 30 črc 2010 20:20 
Kolemjdoucí

cze píše:
dělejte to jako já:

zřiďte si nový účet u mBank (ZDARMA), nechte si k němu vydat platební kartu (ZDARMA), a používejte ji pouze pro platby po netu (ZDARMA). Na ten účet převádějte prachy jen těsně před tím, než něco tou kartou zaplatíte. Zůstatek na tom účtu je prakticky celý rok blízký nule.

Tak pod tohle se podepisu. Na zverejnovani techto udaju na netu (vcetne paypalu) jsem malinko paranoidni (pozustatek profesionalni deformace ;) )

Male upozorneni. Kurzovni listek mbank neni low cost, ale pravy opak :roll: jeste, ze existuji dalsi alternativy... ;)

PříspěvekNapsal: 30 črc 2010 20:32 
VIP

nerád by som niekoho strašil, ale mne banka zablokovala kartu, že je podozrenie na jej zneužitie. Tak som si pomyslel, že to bude asi tým, že som ju hodne používal na internete. Ale dozvedel som sa, že únik informácií sa stal španielskemu prevádzkovateľovi platobných terminálov a ja som v tom období zrovna bol v Barcelone.

booking.com používam už dlhé roky a jediný bezpečnostný problém s kartou bol následkom toho, o čom píšem vyššie

PříspěvekNapsal: 31 črc 2010 11:45 
Diskutér

pepe.1 píše:
V tejto suvislosti nechapem, ako pri platbach staci zadat meno, cislo karty a to 3 miestne cislo vzadu a platba prebehne. Ved tu kartu ma v ruke kde kto. Maly priklad: ked si kupujete listok na futbalovy zapas FC Barcelona, listok pri pokladni dostanete, len ak ukazete kartu, z ktorej ste to zaplatili. Cize moje vsetky potrebne udaje si tetka za okienkom moze zapamatat(zapisat) a na druhy den si cez moju kartu kupi letenku. Je to sice malo pravdepodobne, ale ked si pomyslim, ze takto su ohrozovane moje niekolkomesacne uspory.Je to podobne, ako keby som jej daval moj pin kod. Toto je podla mna skandal modernej doby a banky sa s tymto doslova zahravaju.

To co popisuješ se klidně může stát, stačí kartu ztratit a ten kdo ji nalezne s ní může v pohodě zaplatit na netu, dokud nebude zablokována. Já to řeším tak, že mám normálně zakázané platby na internetu a před každou platbou si to na chvíli povolím. Je to celkem otrava, ale za to je to velmi bezpečné, kor u kreditky, kde je úvěrový rámec většinou několik desítek tisíc .....

PříspěvekNapsal: 01 srp 2010 11:19 
Moderátor

kraken píše:
pepe.1 píše:

To co popisuješ se klidně může stát, stačí kartu ztratit a ten kdo ji nalezne s ní může v pohodě zaplatit na netu, dokud nebude zablokována. Já to řeším tak, že mám normálně zakázané platby na internetu a před každou platbou si to na chvíli povolím. Je to celkem otrava, ale za to je to velmi bezpečné, kor u kreditky, kde je úvěrový rámec většinou několik desítek tisíc .....

Nevidím v tomto žádný jiný smysl než zmíněnou otravu. Kartu mám otevřenou s týdením limitem 50.000 hlavně kvůli letenkám. Pokud mi někdo kartu ukradne nebo ji ztratím a krata je zněužita, tak dle nařízení EU musí banka ztrátu kl. uhradit s maximální spoluúčastí klienta - 150 EUR.

Rád bych také zmínil, že žádný kartový platební styk není čistě online. To znamená, že ikdyž kartu někdo zneužije třeba přes internet, tak se na kartě/účtu vytvoří nejdříve blokace na danou částku s minimální platností 1-2 dny. Ve skutečnosti to má každý obchodník nastaveno jinak, ale většinou to je 7-20 dní kdy vám peníze banka drží v blokaci, ale peníze nejsou ještě strženy a zaúčtovány. Takže tato doba blokace vám a bance dává možnost transakci zrušit - respektivě banka může blokaci rozpustit čímž dojde k zrušení transakce a následné stoplistaci vaší platební karty - to vše již v dnešní době zadarmo..

Každopádně vám doporučuji nastavit si oznámení o platbě kartou při změna třeba o 1000 CZK, pokud poté někdo moji kartu ukradne, zaplatí s ní na netu a překročí zmíněných 1000 CZK, tak mi okamžitě přijde oznámení o platbě kartou. Pokud si nejsem vědom toho, že jsem kartou platil já, tak ihned volám do banky..

PříspěvekNapsal: 01 srp 2010 11:30 
Diskutér

Suhlasim, len je to take zvlastne - pri strate si clovek za to moze sam (teoreticky), lenze staci ak uvidite niekoho kartu v ruke, takych situacii je kopec a pri fotografickej pamati ju zneuzijete. Netreba ani nic ukradnut!Toto je otrasne, vlastne je to neuveritelne.

PříspěvekNapsal: 01 srp 2010 11:55 
VIP

pepe.1 píše:
vlastne je to neuveritelne.

Ale stále je to lepšia, ako napríklad pri stratenom/ukradnutom občianskom preukaze. Keď ti ukradnú kartu, tak ju necháš zablokovať a už ju nikto nebude vedieť zneužiť, pretože transakcie sa kontrolujú voči zoznamu EXISTUJÚCICH kariet. Ak ti ukradnú občiansky (alebo pas), tak tiež stratu nahlásiš a doklad sa dostane na zoznam KRADNUTÝCH, voči ktorým sa (v lepšom prípade) kontrolujú transakcie (v banke, u notára). To ti však nie je nič platné. Pretože tebe ukradnú doklad napr. s číslom PA6317 (toto číslo bude na zozname kradnutých), ale zneužitý bude samozrejme (stále ten tvoj ukradnutý) doklad s čísloom RA6317, PA8817, či podobným. Pretože doklady nikto nekontroluje voči zoznamu platných, ale len voči zoznamu ukradnutých dokladov. A aj to len veľmi sporadicky, resp. povrchne.

PříspěvekNapsal: 01 srp 2010 12:47 
Diskutér

Ano, len ten obciansky ti musia ukradnut, kartu mozes vlastnit a veselo sa moze zneuzivat. Su ludia, ktori ju casto nepouzivaju a pridu na to za par tyzdnov. Este raz, mna znepokojuje to, ze tu kartu ANI nemusis stratit, resp. nemusia ti ju ukradnut. Uz kopec ludi bolo u mna, aby som im nieco preplatil z ich karty, lebo sa nevyznali do PC a podobne. Keby som bol svina, uz by boli na mizine. Vsetky potrebne udaje (vlastne len 2 - cislo karty a to 3 miestne cislo som videl). Tak isto tieto udaje videla tetka pri okienku v Barcelone atd atd...

PříspěvekNapsal: 01 srp 2010 17:16 
VIP

Áno, kartu ti nemusia zobrať, aby ju zneužili. Ale systém platobných kariet je nastavený tak, že ak k zneužitiu dôjde, tak normálny človek sa o tom dozvie. Lebo sú SMS-ky po každej autorizácii transakcie, lebo sú mesačné výpisy, lebo aj mne už z banky pár krát sami od seba volali, že či skutočne chcem uskutočniť tú transakciu (cez internet, alebo viacero platieb za sebou v USA) ... U kariet si môžeš zvoliť a (keď chceš) pravidelne meniť limiť, t.j. maximálne riziko, ktoré podstupuješ.

Ešte raz: u platobných kariet existuje systém, ktorý riziko obmedzuje, a ty máš možnosť častým sledovaním transakcií prispieť k minimalizácii rizika

Naivne sa chlácholíš tým, že doklad ti musia ukradnúť. Pretože to vylúčiť nemôžeš a keď ti ho raz ukradnú, tak nemáš žiadnu šancu ovplyvniť ich zneužitie. Nepomôže, že stratu nahlásiš polícii. O zneužití dokladov nemáš šancu sa dozvedieť. Až raz ti na dvere tvojho (to si myslíš ty) bytu zazvoní jeho nový PRÁVOPLATNÝ vlastník. Môžeš veru argumetovať stratenými dokladmi, koľko len chceš.

Předmět příspěvku: Platba za rezervaci
PříspěvekNapsal: 08 srp 2010 08:55 
Diskutér

Můžete mi někdo poradit? Rezervoval jsem na konec září hostel Castilla v Torremolinos přes Booking.com která byla potvrzena s tím, že je ji možné bezplatně zrušit do 2 dnů před termínem...při náhodné kontrole účtu jsem zjistil, že hostel si již vzal 553,49 Kč což ani nehraje na částku 32,70 E a zatím jsem vždy platil až na místě...jo to normální a když tu rezervaci zruším v termínu, dostanu z nich prachy zpět? Taky jsem až později zjistil, že jiný vyhledávač s tímto hostelem zrušil spolupráci pro neplnění podmínek...není vlastně ohrožena i karta?

PříspěvekNapsal: 08 srp 2010 10:56 
Diskutér

Vzal nebo blokuje?
Ze zkušeností vím, že některé hotely a hostely v Itálii a Španělsku mají ve zvyku blokovat peníze na účtu, většinou je uvolní až po zaplacení :(
A pokud si nejseš jistej, tak tu rezervaci zruš a požádej v bance o uvolnění blokované částky.

PříspěvekNapsal: 08 srp 2010 11:01 
VIP

Stalo se mi, že jednou si taky vzali všechno předem, bohužel to byl právě taky nějaký nespolehlivý hotel ve Washingtonu, který nesplnil vůbec co bylo dohodnuto a tu strhnutou částku jsem z nich po zbytek pobytu (v jiném hotelu) dostával...

PříspěvekNapsal: 25 zář 2010 08:54 
Diskutér

Nevíte někdo, jak se počítá storno do 2 dnů u booking.com? Mám 1. noc 27.9. dá se dnes ještě zrušit bez poplatku, nebo jsem to již prošvihnul?

PříspěvekNapsal: 25 zář 2010 09:01 
Diskutér

mrkni do mailu, který ti přišel jako potvrzení rezervace - někde dole to bývá jasně napsaný do kdy je storno zdarma. Bývá to různé. Na některý hotel jsem měl dokonce 4 dny.

PříspěvekNapsal: 25 zář 2010 09:04 
Diskutér

ovi1 píše:
Nevíte někdo, jak se počítá storno do 2 dnů u booking.com? Mám 1. noc 27.9. dá se dnes ještě zrušit bez poplatku, nebo jsem to již prošvihnul?

Mrkni v manage my booking.. muzes to pres tuhle aplikaci i stornovat. Termin zalezi na hotelu... u jednou jsem mela i zruseni rezervace bez poplatku nejpozdeji 7 dnu pred terminem.. Ocheckuj si to ;-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 996 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 67  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina