Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 22 lis 2019 19:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Příjezd do hotelu na promo tarif (postup při reklamaci)
PříspěvekNapsal: 14 srp 2011 07:35 
Diskutér

Předem se omlouvám za můj hloupý dotaz,ale chtěl bych mít jasno.V říjnu budu poprvé sám cestovat do Londýna a protože cizí jazyky neovladám,tak to chce podrobnou přípravu.
Jediné co zatím nevím jak to chodí při příjezdu do hotelu.Buď budu mít rezervaci přes Hotels.com apod.,nebo Travelodge,tak bych chtěl vědět co se po mě bude chtít na recepci aby byla nějaká šance si porozumět a nevyhodili mě díky jazykovým (ne)schpnostem.Díky

Předmět příspěvku: Re: Příjezd do hotelu(postup na recepci)
PříspěvekNapsal: 14 srp 2011 07:47 
Diskutér

Vytáhni vytištěnou rezervaci, pas a peníze...

PříspěvekNapsal: 14 srp 2011 08:42 
VIP

...spíš kartu.

PříspěvekNapsal: 14 srp 2011 09:00 
VIP

Základ je vytištěná rezervace,ale stačí i pas,nebo řidičák,údaje už mají v počítači,vyběhnou jim po zadání jména.Právě pro event.možné chyby při uvádění jména je důležitá ta vytištěná rezervace-je na ní kod rezervace,a tím je vše dané.

PříspěvekNapsal: 14 srp 2011 10:33 
Návštěvník

Doporučuji spíše platit hotově, ve většině hotelů si při platbě kartou přirazí 3 % z ceny. A jinak recepční v londýnských hotelích jsou zvyklí na lidi, co neumí anglicky, a stačí vytištěná rezervace, doklady a peníze. V jednom hotelu, kde jsem spala, byl polsko/ruský personál, tak se dalo docela dobře domluvit :D

PříspěvekNapsal: 14 srp 2011 10:56 
Diskutér

Tak když bude mít předem rezervaci, tak bude cena konečná a žádná přirážka nehrozí. Navíc v případě např. hotels.com už na místě nebude platit vůbec nic.

PříspěvekNapsal: 14 srp 2011 12:12 
VIP

anavi píše:
Základ je vytištěná rezervace,ale stačí i pas,nebo řidičák,údaje už mají v počítači,vyběhnou jim po zadání jména.Právě pro event.možné chyby při uvádění jména je důležitá ta vytištěná rezervace-je na ní kod rezervace,a tím je vše dané.

rezervacee je dulezita..v Parizi se mi stalo, ze me proste nemeli nebo nechteli mit v rezervaci...
To same v Rimini v kempu, kde proste nemeli uz volne misto pro stan...neustoupil jsem a dostal
jsem misto karavanu....

PříspěvekNapsal: 14 srp 2011 13:14 
Návštěvník

mquads píše:
Tak když bude mít předem rezervaci, tak bude cena konečná a žádná přirážka nehrozí. Navíc v případě např. hotels.com už na místě nebude platit vůbec nic.

To jsem si myslela, než mi přirážku ve výši 3 % naúčtovali v Londýně. Měla jsem rezervaci, potvrzenou konečnou cenu, ale vysvětlovali mi, že když platím kartou, dostanou méně, než když platím hotově. A já hotovost neměla a už byla noc.

PříspěvekNapsal: 14 srp 2011 13:48 
Návštěvník

yellow píše:
tethalka píše:
mquads píše:

To jsem si myslela, než mi přirážku ve výši 3 % naúčtovali v Londýně. Měla jsem rezervaci, potvrzenou konečnou cenu, ale vysvětlovali mi, že když platím kartou, dostanou méně, než když platím hotově. A já hotovost neměla a už byla noc.

Na rezervaci je konečná cena. V desítkách hotelů (a hostelů, kempů...) se mi nikdy nestalo, že bych platil poplatek za platbu kartou.

Podej reklamaci bance (zaplatila si jinou než odsouhlasenou částku, reklamace = pro obchodníka velké minus u jeho banky) a zároveň pošli email serveru, přes který si objednala ubytování, aby o tom také věděli.

Ale já jsem tu platbu přeci odslouhlasila na terminálu při placení kartou. Vy jste se ještě nikde nesetkali s přirážkou při platbě kartou? Když jsem rezervovala hotel ve Vídni, upozorňovali na to na stránkách hotelu i na rezervačním webu. Přirážku účtují i někteří obchodníci tady a v londýnských hotelích, kde jsem spala, to měla napsané na recepci. Nebyla to suma, která by mě skolila, nechce se mi to nějak pitvat a prostě na to jen upozorňuji.

PříspěvekNapsal: 14 srp 2011 13:54 
Diskutér

tethalka píše:
Vy jste se ještě nikde nesetkali s přirážkou při platbě kartou?

Mě se to stalo taky a pokud se dobře pamatuju bylo to také v Londýně...

PříspěvekNapsal: 14 srp 2011 13:59 
Moderátor

Mne taky, minimálně 2x. Hotel to měl uvedené v podmínkách pro rezervaci. Pokud zakladatel tématu cestuje nízkonákladově, může se konverzaci v hotelu vyhnout tím, že si zarezervuje ubytování zde http://www.velehrad.org.uk/?page_id=15

PříspěvekNapsal: 14 srp 2011 17:47 
Diskutér

Lucie:Na Velehradě mám rezervaci na 2 noci(29-30.10),ale přiletím večer 28.10,tak přemýšlím jestli na chvilku usnout na letišti nebo si najít nocleh někde v Lutonu.
Máš nějaký zkušenosti s tímto ubytováním(Velehrad)?

PříspěvekNapsal: 14 srp 2011 18:21 
Moderátor

Byla jsem tam na návštěvě.
Je to klasický anglický baráček-tedy vysoké prudké schody. Koupelny byly hezké, kuchyně také. Pokoje s velmi opotřebovaným vybavením, nerovnou podlahou a čistota pokoje řekněme celkem dostatečná (koberce polité, stěny zašpiněné).
Žádné terno, ale Notting Hill je nádherná čtvrť s velmi dobrou dostupností do centra.

PříspěvekNapsal: 15 srp 2011 07:47 
Diskutér

Taky jsem na londýnském Velehradě bydlel, cenově přijatelné, metro a Tesco za rohem. V pokojích starší vybavení, ale čisto. Na přespání stačí. Komunikace mailem i na místě ve slovenštině a i můj pozdní příjezd vyřešili uložením klíče na tajném místě.
Potvrzuji, že Notting Hill je krásný ;)

PříspěvekNapsal: 15 srp 2011 09:10 
VIP

bydlela tam letos máma a s kolegynema a rikala, že v pohode měli ten jedinej dvoulužák v domě to je výhoda protože ty jsou normálně výrazně dražší...ale jinak se hostelový lůžko sežene i výrazně levnějc a poplatek za pozdní příjezd si myslim je diskriminační až zlodějna a z principu bych si žádný takový ubytko nezamluvil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina