Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 říj 2018 08:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 384 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Airbnb
PříspěvekNapsal: 03 kvě 2018 07:50 
VIP

Prvotni myslenkou bylo ubytovat turisty v nevyuzitem pokoji vlastniho bytu
Ale že je těch nevyužitých pokojů ve vlastních bytech čirou náhodou nejvíc na Starém Městě v Praze nebo v centru Českého Krumlova, co?
Přispěvatel "classic" očividně nepracuje (jen) pro ty, co chtějí ubytovat turistu v nevyužitém pokoji vlastního bytu...
Ono totiž nejde o nějakou regulaci a daně, ale o to, že turisti z "nevyužitého pokoje" dělají bordel po baráku, chlastají a "slaví" do rána, vrací se z tahu hluční pozdě v noci... zřejmě normální chování ve vašem vlastním bytě :roll:

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2018 08:21 
Diskutér

@ helvetica: to není náhoda, děje se to tam, kde to dává ekonomickej smysl.

A nevím jak v Krumlově, ale v centru Prahy je airbnb to poslední, co tu otravuje život.

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2018 20:25 
Návštěvník

@helvetica: dekuji, ze presne vite, jak to funguje u me doma :D :lol:

To, ze Vy asi mate spatne zkusenosti neznamena, ze i ostatni. Zaroven, pokud se to stalo, neni nic jednodusi, dat zpetnou recenzi a Vy budete mit vyssi pravdepodobnost, ze ostatni ho neubytuje.. z cehoz muzete prosperovat ve vysledku i Vy sam.
Zaroven si muzete dat podmiku, ze Vam musi dana osoba "neco" napsat.. Vy si muzete proklepnout danou osobu, muzete ji plne odmitnout nebo zvolit kauci aj.
Ze to nekteri nedelaji, je jejich boj.

Pokud mate v baraku nekoho, kdo Vam to dela, take mate nekolik moznosti se branit.. zalezi, jestli mate barak v os. / druzstevnim vlastnictvi..

A nebo si rovnou zavolejte mestaky na ruseni nocniho klidu a mate klid :D

@classic jj, kolikrat mam vetsi strach jit o pulnoci po Vaclavaku, nez v JAR

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2018 20:44 
VIP

děje se to tam, kde to dává ekonomickej smysl
Ale vždyť jo, nic proti, větší konkurence má vždy pozitivní vliv na snižování cen... jen mi přišlo u předřečníka trapné schovávat regulérní hotelový byznys, o který tu očividně jde, za nějaké sdílení volného pokoje ve vlastním bytě.

P.S. přece jen zkuste občas mít trochu empatie k sousedům vašich "sdílenců"... je to přibližně totéž, jako mít v baráku cikánskou famílii a její rozvětvené příbuzenstvo.

PříspěvekNapsal: 30 zář 2018 23:42 
VIP

Letíme do Madridu na fotbal a blízko stadiónu se mi podařilo rezervovat a zaplatit apartmán pro 4 osoby. Dokonce tam byla na můj termín 20% promo sleva. Asi týden po zaplacení se mi ozval majitel s tím, že nabídka byla nějak automaticky vystavena, že apartmán nebude k dispozici z důvodu nedokončené rekonstrukce. Požádal mně, ať rezervaci zruším. To jsem odmítl s tím, že pobyt musí zrušit on jako pronajímatel. Od té doby žádná reakce, nic nezrušil. Je to evidentně nějaký jouda, co se moc neorientuje, my bychom měli být jeho první hosté.

Tak se zamýšlím nad tím, jak co nejtaktičtěji postupovat. Žádný jiný apartmán, ani hotel není v dané lokalitě za podobnou cenu dostupný. Jako nejlepší se mi jeví přijet na místo, zjistit, že apartmán není k dispozici a pak požádat Airbnb o pomoc a náhradní ubytování. Času budeme mít před fotbalem na řešení relativně dost, přinejhorším přežijeme noc na letišti.

Setkali jste se s něčím podobným? Jak byste postupovali vy? Má někdo nějaké lepší telefonní číslo do Airbnb než to do USA, které je uvedeno v nápovědě?

PříspěvekNapsal: 01 říj 2018 08:17 
VIP

Sice ti to nepomoze, ale my hledani ubytka na tech 5-6 hodin vzdali a prenocujem na letisti...

PříspěvekNapsal: 01 říj 2018 16:45 
Tazatel

V aplikaci i na webu se dá požádat o callback, ukáže to i do kdy by měli zavolat (vždy mi volali do hodiny). Když mi hostitel nechtěl zrušit rezervaci, tak ji zrušili za mě. Taky je šance, že ti vrátí 10 % navíc v kreditu.
https://www.airbnb.cz/help/contact_us - vybereš rezervaci a dáš "Zavolej nám" (docela blbý překlad).

PříspěvekNapsal: 01 říj 2018 17:10 
Diskutér

Určitě bych řešil přes Airbnb. Možná ti najdou něco podobného za stejných podmínek nebo dají nějaký bonusový kredit navíc.

PříspěvekNapsal: 01 říj 2018 22:14 
VIP

Jo, tohle jsou postupy, které jsou popsány v nápovědě. Mně jde o taktiku, jak to udělat a v jakém časovém horizontu. Jestli třeba týden před příjezdem nebo až v den příjezdu poté, co zjistíme, že ubytování není k dispozici. Kloním se k tomu druhému, ale nechám si poradit.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 384 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina