Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 zář 2019 07:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Expedia
PříspěvekNapsal: 06 lis 2016 22:39 
VIP

To s0ny: naopak, banka částku odblokuje, nicméně to nemusí znamenat, že o ni obchodník nepožádá. Věřím, že nepožádá :-) Pokud ano, musela by se vyřídit reklamace.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2016 08:44 
VIP

Joshuaboy píše:
To s0ny: naopak, banka částku odblokuje, nicméně to nemusí znamenat, že o ni obchodník nepožádá. Věřím, že nepožádá :-) Pokud ano, musela by se vyřídit reklamace.

To mě dost zajímá :!:
Po delší cestě mi zůstaly v nezaúčtovaných položkách bezpečnostní depozity hotelů (pobyt zaplacenej, ale třeba v NY si recepce blokla navíc 500$) a viselo to tam ještě 14 dní po návratu.
Autopůjčovna, další tři hotely, celkem okolo 800$.
Volal jsem do Citi a prej to na můj pokyn zrušit rozhodně nemůžou, bylo by to proti principu a logice depozita kreditní karty. Zmizelo to až po měsíci.
Takže vám to jiný banky zrušej :?: :?: :?:

PříspěvekNapsal: 07 lis 2016 09:04 
VIP

Babičko Lálo, spořitelna mi ty peníze vždy odblokuje, paní tomu říkala, že je "odřadí", takže s nimi zase mohu disponovat. Nicméně to nezaručuje, že si o ně obchodník nepožádá a nestáhne. Pokud by se tak stalo, tak by se musela ex post řešit reklamace a žádat peníze zpět.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2016 10:07 
Diskutér

Mě v KB to rozhodně odblokovat nechtěli. Je prý třeba požádat obchodníka nebo počkat na propadnutí blokace.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2016 10:50 
VIP

Joshuaboy píše:
Babičko Lálo, spořitelna mi ty peníze vždy odblokuje, paní tomu říkala, že je "odřadí", takže s nimi zase mohu disponovat. Nicméně to nezaručuje, že si o ně obchodník nepožádá a nestáhne. Pokud by se tak stalo, tak by se musela ex post řešit reklamace a žádat peníze zpět.

Princip karetní transakce, kdy karetní společnost garantuje obchodníkovi proplacení čerpané služby nebo nákupu zboží na jedné straně, a garantuje majiteli karty nezneužití obchodníkem na straně druhé, je základní nosnej pilíř.
To chápu a souhlasim s tim.
A já musím přijmout hotelové podmínky a zadat PIN při check-in na recepci na zablokování depozitu, kdybych při svém pobytu něco zničil nebo ukrad.
To chápu a souhlasim s tim.
Ale že to tam ten hotel dá na dobu neurčitou a zruší se to až plynutím času (po měsíci), že se na to ftom hotelu vyse*ou, to mi dost vadí. A jak já můžu dopředu vědět, že na tom kterym hotelu pracuje idiot :?: (protože to se stane naštěstí v naprosté menšině případů)
s0ny píše:
Mě v KB to rozhodně odblokovat nechtěli. Je prý třeba požádat obchodníka nebo počkat na propadnutí blokace.

No právě. To mi vadí a rozhodně nebudu volat do nějaké horoucí p*dele pakistáncům provozujícím franšízu u letiště relativně renomované autopůjčovny, aby mi už konečně milostivě odblokovali depozit 100$, když jsem jim auto před 3 týdny v pořádku vrátil.
A chybu na svém postupu nenacházim. Jaxem mohl tušit, že v civilizované zemi (Kanada) u velkého letiště (Toronto) je pobočka nějakou pakistánskou franšízou?

Pointa :?: Takže jsem čekal až do propadnutí blokací.
Akorát že ty ***ky ******ánský si za dva měsíce ještě stáhly dalších 50$ bezdůvodně a mě čeká nervydrásající :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: reklamace s bankou, akorát nevim s kerou, páč mne mezitim Citi prodala Raiffce.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2016 11:35 
VIP

babička Lála píše:
mě čeká nervydrásající :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: reklamace s bankou, akorát nevim s kerou, páč mne mezitim Citi prodala Raiffce.
Rozhodně s Raifkou. Mně teď čeká něco podobného, když si Dollar v Dubaji stáhl po skoro roce 500 AED za údajnou pokutu bez bližších podrobností. Už jsem to řešil na Helplince, ale reklamace se musí udělat osobně na pobočce. To u Citi nebylo, stačila reklamace po telefonu po autorizaci .

PříspěvekNapsal: 07 lis 2016 12:16 
Diskutér

schwott píše:
babička Lála píše:
mě čeká nervydrásající :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: reklamace s bankou, akorát nevim s kerou, páč mne mezitim Citi prodala Raiffce.
Rozhodně s Raifkou. Mně teď čeká něco podobného, když si Dollar v Dubaji stáhl po skoro roce 500 AED za údajnou pokutu bez bližších podrobností. Už jsem to řešil na Helplince, ale reklamace se musí udělat osobně na pobočce. To u Citi nebylo, stačila reklamace po telefonu po autorizaci .

Teď jsem právě zavěsila Raifka linku, kdy zkušenosti jsou velmi špatné a úroveň zabezpečení přístupu mizerná a tudíž pro každou blbost musíte do banky.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2016 12:40 
VIP

schwott píše:
babička Lála píše:

Tak to potěš :!:
Před týdnem jsem byl na jedné pobočce Raiffky, kde si mě přehazovali dva chlapečci s kravatou od mlíka stékajícího po bradě. Vůbec nic o bankovnictví netušili a byli tak roztomile nevinní...
Šel jsem na jinou pobočku a hezká mlaďoučká slečna s obdivuhodně pevným poprsím se mne zeptala, co to je právnická osoba. Pak můj požadavek vyřešila tak, že v kompu našla nějaké podklady, vytiskla je i s označením "Interní, klientům nepředávat", a s úsměvem mne poprosila, ať si to prostuduju, že je v bance teprve měsíc.
Kde je poblíž nějaká další pobočka, bože :!:

Naposledy upravil babička Lála dne 07 lis 2016 12:48, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 07 lis 2016 12:46 
Diskutér

schwott píše:
babička Lála píše:

jojo, taky jsem mel v Dubaji podobnou zkusenost. Nejprve pokuta za jizdu na cervenou a nasledne penize za blokaci auta. Oboje samozrejme neopravnene. Pomohla az reklamace a kdyz do 30 dnu pujcovna neodpovedela, penize mi vratily. Nicmene kartu jsem radeji zrusil a zalozil novou, protoze takhle si hotely nebo pujcovny muzou stahovat penize az rok zpetne.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2016 12:49 
Diskutér

LCK píše:
schwott píše:
babička Lála píše:

Teď jsem právě zavěsila Raifka linku, kdy zkušenosti jsou velmi špatné a úroveň zabezpečení přístupu mizerná a tudíž pro každou blbost musíte do banky.

hlavne si s sebou vzit telefon, protoze bez nej se na vas na pobocce vykaslou. Vy nemate telefon, s tim vam ale nepomuzeme....

PříspěvekNapsal: 07 lis 2016 13:57 
VIP

babička Lála píše:
Šel jsem na jinou pobočku a hezká mlaďoučká slečna s obdivuhodně pevným poprsím
Tak uvidíme, jaké poprsí bude mít ta moje. Aktivně mi volala z nové pobočky poblíž a určitě mi chtěla nacpat úvěr a netušila, že na ní vlítnu s reklamací.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2016 15:08 
Diskutér

Tady je prostě problém u obchodníka. Je to práce navíc to odblokovat a nechce se jim to dělat. Jednodušší je prostě to nechat propadnout. Každopádně už jsem i zažil, že mi byl obsluhou přímo z terminálu vydán lístek o odblokování. Bohužel banka s tím moc dělat nemůže. Každopádně je to stále to lepší řešení. Parkrát jsem měl deposit i nakonec stržený a následně vráceny, ale už tam byl kurzový rozdíl.

PříspěvekNapsal: 08 lis 2016 12:34 
VIP

Peníze u spořitelny odblokovány. Upřímně ale musím říci, že nemohu určit, zda to bylo aktivitou banky, anebo se vzpamatoval obchodník.

Edit: před chvílí volali z banky, že blokaci odřadili, čili práce banky.

PříspěvekNapsal: 31 črc 2017 13:13 
Diskutér

Ahoj,

pred tyzdnom som kupoval letenku na expedia.co.uk na rok 2018,platba bola z karty realizovana okamzite a cely tyzden bola v stave "nezauctovane transakcie", len som nechapal, preco sa u transakcie zobrazoval obchodnik "LAN airlines" a nie "Expedia"... (pozn. letenka je multicity na 3 aerolinky,eTix je 045-, tj LAN)

Dnes som zaregistoval,ze uz platba nie je v nezauctovanych transakciach,ale ani v zauctovanych transakciach, iba "disponibilny zustatek" sa mi zvysil priblizne o cenu letenky.
Vyzera to ako na storno letenky a refund,ale zatial ziadny email z expedia som nedostal (kontroloval som aj spam) a na webu expedie je to confirmed, aj Amadeus je stale confirmed aj na webu LANu je to confirmed.

Snad za 1-2 uvidim v transakciach ,co sa deje,ale docela ma to znepokojuje...

Přílohy:
Poznámka: expedia, nezauctovane transakce
expedia-LAN.png
expedia-LAN.png [ 7.15 KiB | Zobrazeno 3452 krát ]

PříspěvekNapsal: 31 črc 2017 16:33 
VIP

miro776 píše:
Dnes som zaregistoval,ze uz platba nie je v nezauctovanych transakciach,ale ani v zauctovanych transakciach, iba "disponibilny zustatek" sa mi zvysil priblizne o cenu letenky.,ale docela ma to znepokojuje...
Já to mám úplně to samé při koupi ubytování v NP Etosha. Platba "confirmed", voucher na ubytování v mailu, transakce rozhodně více jak týden v blokacích, pak vyšuměla a nic nebylo strženo. Uvidíme, až přijedeme do Halali, ale vyhodit se nenechám. Rozhodně ale lepší pozice než při koupi letenky.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina