Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 zář 2019 07:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Expedia
PříspěvekNapsal: 04 lis 2016 18:27 
Diskutér

Omlouvám se za případné zbytečné založení nového tématu, ale nenašla jsem ho. Chtěla bych se poradit a případně i podělit o svou zkušenost s japonskou expedií. Kupovali jsme jako mnoho dalších v akci levné letenky do Japonska. Ty jsme nakonec rušili a protože to bylo v době atentátu v Istanbulu, byla společností TA vydána vyjimka a peníze nám měly být vráceny. Vrácení mělo být podle slov expedie do 3 měsíců (řešeno telefonicky). Nic se nestalo, Expedie mailem komunikovala pouze tak, že odkazovala na telefonickou linku, tam zase že to musí zjistit u TA a ozvou se a neozvali, tak pořád dokola. Stálo nás to nervy, čas i peníze. Pak jsem se radila tady, došla nám trpělivost a podala jsem reklamaci v bance (bylo placeno kreditkou) a komunikaci doložila a popsala. Dnes se mi ozvali a napsali, že expedie to zamítla, že prý nám byly letenky změněny. Přijde mi to jako nehoráznost, nikdy jsme o tom nemluvili a ani to nepožadovali. S bankou jsem to řešila, budou pokračovat v reklamaci, ale já mám dost :evil: Upřímně doufám, že to dopadne, ale tohle by mě vůbec nenapadlo, že mohou udělat :cry: Nevím, zda to zkouší nebo je to odpověď, aniž by to ověřovali ... Nebyly to rozhodně naše první nákupy takových letenek, nikdy jsme ale nic nerušili. Máte s tím někdo zkušenost? Je to tedy vždy o risku i pokud jde o solidnost obchodníka? Nějaká rada? Díky za vše. Kdyžtak to berte i jako případné varování pro neznalé, jako jsem byla já, že mohou takové komplikace nastat.

Předmět příspěvku: Re: Expedia
PříspěvekNapsal: 04 lis 2016 23:44 
VIP

Tak poprvý jste ušetřili při koupi, podruhý už to nevyšlo. Zase těžko čekat, když ochčiju japonskou expedii, že mi ještě vrátěj peníze za nezrušitelnou letenku, bo turek povídal...bylo by dobrý si říct na rovinu, že omylem chybějící poplatky a "v akci" jsou dvě rozdílný věci. To vám jako "nehoráznost" nepřijde?:-)
Když to říkal turek, zkusil bych si sehnat nějakej papír od Turka. Teda já bych na sebe v první řadě neupozorňoval, ale když chcete radu, co teď...

PříspěvekNapsal: 05 lis 2016 08:27 
Diskutér

Brubrum:
Díky za radu, ze které vyjdu já jako ten blbec ;) Ten papír od TA je jejich oficiální stanovisko (mám ho i mailu od pražské pobočky), nikdo nikoho nechce "očúrat", ten nárok tam prostě byl. A je myslím úplně jedno, jaká byla cena letenek. Kdyby tohle stanovisko nebylo a nebyl nárok na vrácení peněz, tam bychom letenky nerušili a pokud ano tak max. jednu! Tak nevím o čem přesně mluvíte. A psát to nemám proč? Že by mi příště třeba nedovolili tyhle letenky koupit a mám tedy jako hodit do WC 24000 Kč. Já je tedy rozhodně zbytečné nemám pokud vy ano!

PříspěvekNapsal: 05 lis 2016 10:56 
VIP

No v prvom rade bola blbost rusit letenky kvoli Istanbulu. Naopak teraz je tam asi najkrajsie za poslednych 5 rokov co tam chodim- Minumum turistov a super ceny. Ale o tej moznosti rusit ich som zapocul a viem ze to dost ludi vyuzilo...mozno sa skusit spojit s niekym komu boli peniaze vratene a argumentovat tymito pripadmi.

PříspěvekNapsal: 05 lis 2016 10:58 
VIP

Mluvim o tom, že to, co máte, nebyla akce, ale omyl. Využili jste ho, ušetřili jste. Je s tím ovšem spojený riziko. Teď jste v situaci, kdy něco tvrdí expedia a něco vy. Jako kdyby džaponec něco koupil tady a pak se hádal s Jančurou. Problém mohl nastat kdekoliv, kdokoliv se mohl šprajcnout, bo třeba nakonec ty poplatky doplácel za vás a teď se mu nechce vám dávat další peníze. Nevim, jak jste komunikovali s expedií, džaponsky asi ne, ovšem jejich podmínky jste při nákupu odklikli. Jestli máte ty letenky v systému expedie jako změněný, těžko něco neděláte. Leda se soudit. Pravděpodobně v JP. Neni nutný se cítit jako blbec, samozřejmě můžete jít třeba na stránku o plešatym cestování, kde vás politujou a slíbí, že za příslušnou provizi pomůžou. Vypadalo to ale, že chcete názor lidí tady.

PříspěvekNapsal: 05 lis 2016 11:21 
Diskutér

Díky za názor.
Rozumím tomu, že prodejce asi pochybil a možná i něco doplácel. My ale měli letět s TA a ty garantovali na svoje letenky možnost vrácení peněz a to pro mě bylo rozhodující (a expedie to při rušení nezpochybnila). A protože prodejcem byla expedie, řešili jsme to s ní a ani to jinak nešlo (podle komunikace s pražskou TA). Předpokládám, že musí respektovat leteckou společnost a její rozhodnutí.
Jinak ale nevím, proč tím, že pochybila expedie, bych já měla mít problém s vrácením peněz, když na to mám nárok.
Pokud by letenky kvůli chybě zrušili, taky by přece nebylo možné, že vám peníze nevrátí, když tam bylo to riziko při nákupu, jak píšete a asi byste peníze taky nazpět chtěl :x

PříspěvekNapsal: 05 lis 2016 11:23 
Diskutér

Kono:
Rušení nebylo tak úplně kvůli Istanbulu, jak jsem psala, pokud by ta možnost vratky nebyla, nerušili bychom to ale celé.

PříspěvekNapsal: 05 lis 2016 11:28 
VIP

brumbrum píše:
... na stránku o plešatym cestování ...

Masakr :!:
1.000.000 krát :lol: (nechci to naklikávat)

PříspěvekNapsal: 05 lis 2016 11:42 
VIP

radkap píše:
Díky za názor.
Rozumím tomu, že prodejce asi pochybil a možná i něco doplácel. My ale měli letět s TA a ty garantovali na svoje letenky možnost vrácení peněz a to pro mě bylo rozhodující (a expedie to při rušení nezpochybnila). A protože prodejcem byla expedie, řešili jsme to s ní a ani to jinak nešlo (podle komunikace s pražskou TA). Předpokládám, že musí respektovat leteckou společnost a její rozhodnutí.
Jinak ale nevím, proč tím, že pochybila expedie, bych já měla mít problém s vrácením peněz, když na to mám nárok.
Pokud by letenky kvůli chybě zrušili, taky by přece nebylo možné, že vám peníze nevrátí, když tam bylo to riziko při nákupu, jak píšete a asi byste peníze taky nazpět chtěl :x

S dovolením také poznámku: pravdu máte oba.
Vy (vykáte brumbrumovi, to se jen tak nevidí, tak budu taky slušňák) logicky argumentujete a nelze tomu nic vytknout (právně), než na to prakticky odpovědět. Dobrovolně jste si źvolili japonskou mutaci expedie na rozdíl od české mutace pelikána nebo jiného českého prodejce, který takovou cenu nenabízel, a teď se tedy suďte v Japonsku podle všeobecných obchodních podmínek na jejich stránkách. Co už.
Každý to řešíme po svém. Já jsem v podobné situaci, jen jsem po teroristickém útoku rezignoval, neodletěl, a jsem "no-show" bez nároku na cokolif. Ale stejně bych s vámi neměnil, byť těch 6.400 káčé bych taky rád dostal zpátky.
Držím vám palce a napiště, jaxte dopadli.

PříspěvekNapsal: 05 lis 2016 11:56 
Diskutér

Babička Lála:
Jj, zas tak často sem nepíši, spíš jen čtu, tak vykám ;)
Je mi jasné, jaké letenky na zdejších stránkách kupuji, ale tady ten případ mi prostě přijde jiný. Asi nejvíc mě naštvalo to, že tvrdí, že nám je vyměnili a uvádí to jako důvod zamítnutí. Jestli ano, ať nám je dají na příští léto a domluvíme se :lol: :lol: (jindy bohužel nemůžu)
Každopádně doufám, že se to nějak dořeší a dám vědět.

PříspěvekNapsal: 05 lis 2016 11:59 
VIP

No a jsou ty letenky v systému změněný nebo ne?

PříspěvekNapsal: 05 lis 2016 12:19 
Diskutér

Zrušené.

PříspěvekNapsal: 05 lis 2016 14:54 
VIP

Pak bych to dodal bance jako důkaz

PříspěvekNapsal: 06 lis 2016 21:49 
VIP

Takže jsem se projevil jako totální dement... Doporučuji nekupovat cokoliv s trojkou v žíle. Pak nakoupíte i přes Expedii, která si počítá rezervační poplatek v mém případě 20 liber, a snadno zaměníte znak libry za znak eura. Při porovnávání cen letenek jsem našel o několik jednotek nižší cenu, a to přes Expedii. Inu, zaradoval jsem se a ihned koupil. Problém byl v tom, jak jsem po vystřízlivění zjistil, že nižší částka byla proto, že nebyla v euro, nýbrž v librách, čili ve finále jsem zaplatil více, než kdybych akceptoval druhou nejnižší částku, kterou byla ta přímo od aerolinky. Navíc Expedia si vzala 20 GBP, což jsem ale akceptoval, neboť i včetně tohoto poplatku byla částka o několik jednotek nižší. Moje chyba, nikoliv Expedie. V podstatě nepíši nic proti Expedii, ale abyste se poučili z mé debility, a abych vás varoval, že alkohol je metla lidstva.

Druhá věc, dám ji sem, nevím, kam jinam, nové téma jistě zakládat nebudu. Už potřetí se mi stalo, že při koupi více letenek si obchodník platbu rozdělí na jednotlivé letenky, ty si zúčtuje, nicméně původní souhrnná částka zůstává viset v nezaúčtovaných obratech, dokud se cca po týdnu sama nestornuje, případně si toho nevšimnete a nepožádáte o odblokaci banku. Zbytečně to snižuje disponibilní zůstatek. Opět je znakem mé debility, že jsem tento mechanismus dosud nepochopil, resp. pochopil až napotřetí.

PříspěvekNapsal: 06 lis 2016 22:35 
Diskutér

S tou blokací se mi to stalo už vícekrát a to i u zméněné Expedie. Bohužel s tím člověk moc neudělá a ten 1-2 týdny musí tu blokaci přežít. Banka sama o sobě to stejně nemůže odblokovat a je to na obchodníkovi.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina