Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 zář 2019 13:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SATA Azores navazujici lety
PříspěvekNapsal: 03 úno 2016 01:19 
Tazatel

Nic podobneho jsem na foru nenasel, je to dosti specificke.

Dnes mi kvuli pocasi zrusili (po 1,5 hodine cekani kvuli mlze, ktera za dalsi hodinu zmizela) navazujici meziostrovni let na Azorech se SATA. Nabidnut byl zitrejsi let, ktery je ale pozde na to, abych stihnul spoj Ryanairu z hlavniho ostrova Ponta delgada.

Mam sanci na nejakou kompenzaci nebo zmenu letu ze strany Ryanu nebo Sata? Jedna se sice o ruzne letenky, ale ta Sata po ostrovech byla vystavena zdarma az na zaklade letenky Ryanu na Ponta delgadu...

Předmět příspěvku: Re: SATA Azores navazujici lety
PříspěvekNapsal: 03 úno 2016 01:30 
VIP

Myslim, že ne, jsou to dvě samostatný letenky. Zkusil bych fr poprosit o přesun z důvodu xxx, ale bude to na nich.

PříspěvekNapsal: 03 úno 2016 02:29 
VIP

Rekl bych ze jsi bohuzel uplne bez sance..

PříspěvekNapsal: 04 úno 2016 12:57 
Diskutér

Nevím, jestli vzniká nárok na kompenzaci, ale zde se pravděpodobně nejedná o volbu cestujícího, ale SATA v podstatě poskytuje ( přiděluje ) letenky tak, aby doba odletu nepřekročila 24 hod od poskytnutého meziostrovního letu zdarma na pevninu a naopak.
Z tohoto omezení by byla logická kompenzace, i když jde o samostatné letenky. Odletová letenka na pevninu se musí pro vystavení meziostrovní letenky zdarma přikládat !!

PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 11:35 
Kolemjdoucí

ahoj, mam dotaz k meziostrovnimu preletu se SATA. letim 3/12 LIS - PDL a 15/12 zpet. abych se levne podivala i na jiny ostrov, koupila jsem jeste jednu "fake" letenku od Easyjet (LIS - PDL) na 10/12 a poslala ji do SATA, aby mi vystavili letenku na prelet zdarma. to udelali obratem, ovsem zrejme omylem ji vystavili na 9/12, kdy "oficialne" v PDL jeste ani nebudu. ve skutecnosti mi to samozrejme nevadi, protoze tam budu jiz tyden. mate nekdo zkusenost s tim, zda pri odbaveni na prelet chteji jeste jednou videt boarding pass od easyjetu? budou to nejak resit? anebo kdyz uz mam vystavenou preletovou letenku, tak proste letim a basta?

jo a skoda ze tu neni, jak to dopadlo s tou kompenzaci, docela by me to zajimalo, jelikoz lety se tam rusi celkem casto...

PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 12:16 
Diskutér

Jeduno, asi mnoho nepomohu, ale při našem odbavení na přelet jsme museli dokladovat boarding pass .
Obávali jsme se zpoždění přeletového spoje při návratu, proto jsme volili variantu přesunu na další ostrov v rámci příletu a pobyt na příletovém ostrově až před odletem na pevninu . V létě letíme na další ostrovy se stejným plánem.
Spoj nám při přeletu nezrušili, ale měli jsme 4 hod zpoždění....
Přeji krásný pobyt...

PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 12:24 
Kolemjdoucí

no coz o to, ja ten boarding pass mit budu, akorat ze az na dalsi den :-D takze ted fakt vaham, jestli je na to upozornit, nebo ne... zpozdeni/zruseni se taky obavam velice velmi, ale uz jsem to holt takhle udelala, driv nez jsem si o tom poradne neco precetla. nastesti na cestu zpet je casova rezerva mezi prelety docela velka. takze nezbyva, nez doufat.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina