Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 18 lis 2019 23:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SATA Azores navazujici lety
PříspěvekNapsal: 03 úno 2016 01:19 
Tazatel

Nic podobneho jsem na foru nenasel, je to dosti specificke.

Dnes mi kvuli pocasi zrusili (po 1,5 hodine cekani kvuli mlze, ktera za dalsi hodinu zmizela) navazujici meziostrovni let na Azorech se SATA. Nabidnut byl zitrejsi let, ktery je ale pozde na to, abych stihnul spoj Ryanairu z hlavniho ostrova Ponta delgada.

Mam sanci na nejakou kompenzaci nebo zmenu letu ze strany Ryanu nebo Sata? Jedna se sice o ruzne letenky, ale ta Sata po ostrovech byla vystavena zdarma az na zaklade letenky Ryanu na Ponta delgadu...

Předmět příspěvku: Re: SATA Azores navazujici lety
PříspěvekNapsal: 03 úno 2016 01:30 
VIP

Myslim, že ne, jsou to dvě samostatný letenky. Zkusil bych fr poprosit o přesun z důvodu xxx, ale bude to na nich.

PříspěvekNapsal: 03 úno 2016 02:29 
VIP

Rekl bych ze jsi bohuzel uplne bez sance..

PříspěvekNapsal: 04 úno 2016 12:57 
Diskutér

Nevím, jestli vzniká nárok na kompenzaci, ale zde se pravděpodobně nejedná o volbu cestujícího, ale SATA v podstatě poskytuje ( přiděluje ) letenky tak, aby doba odletu nepřekročila 24 hod od poskytnutého meziostrovního letu zdarma na pevninu a naopak.
Z tohoto omezení by byla logická kompenzace, i když jde o samostatné letenky. Odletová letenka na pevninu se musí pro vystavení meziostrovní letenky zdarma přikládat !!

PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 11:35 
Kolemjdoucí

ahoj, mam dotaz k meziostrovnimu preletu se SATA. letim 3/12 LIS - PDL a 15/12 zpet. abych se levne podivala i na jiny ostrov, koupila jsem jeste jednu "fake" letenku od Easyjet (LIS - PDL) na 10/12 a poslala ji do SATA, aby mi vystavili letenku na prelet zdarma. to udelali obratem, ovsem zrejme omylem ji vystavili na 9/12, kdy "oficialne" v PDL jeste ani nebudu. ve skutecnosti mi to samozrejme nevadi, protoze tam budu jiz tyden. mate nekdo zkusenost s tim, zda pri odbaveni na prelet chteji jeste jednou videt boarding pass od easyjetu? budou to nejak resit? anebo kdyz uz mam vystavenou preletovou letenku, tak proste letim a basta?

jo a skoda ze tu neni, jak to dopadlo s tou kompenzaci, docela by me to zajimalo, jelikoz lety se tam rusi celkem casto...

PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 12:16 
Diskutér

Jeduno, asi mnoho nepomohu, ale při našem odbavení na přelet jsme museli dokladovat boarding pass .
Obávali jsme se zpoždění přeletového spoje při návratu, proto jsme volili variantu přesunu na další ostrov v rámci příletu a pobyt na příletovém ostrově až před odletem na pevninu . V létě letíme na další ostrovy se stejným plánem.
Spoj nám při přeletu nezrušili, ale měli jsme 4 hod zpoždění....
Přeji krásný pobyt...

PříspěvekNapsal: 29 lis 2016 12:24 
Kolemjdoucí

no coz o to, ja ten boarding pass mit budu, akorat ze az na dalsi den :-D takze ted fakt vaham, jestli je na to upozornit, nebo ne... zpozdeni/zruseni se taky obavam velice velmi, ale uz jsem to holt takhle udelala, driv nez jsem si o tom poradne neco precetla. nastesti na cestu zpet je casova rezerva mezi prelety docela velka. takze nezbyva, nez doufat.

PříspěvekNapsal: 11 lis 2019 15:38 
VIP

aktuálně řeším dopravu z Floresu na Sao Miguel v prosinci,
kdy tam chci pár dní pobýt a potom budu mít letenku se SATA do LIS a další samostatnou s TAP do VIE.
Možnosti dopravy FLW-PDL:
1) klasická letenka - ceny kolem 90€.
To je strašně drahé a nechce se mi to kupovat. Lodě v prosinci nejezdí.

2) koupit fake letenku s Ryanairem PDL-LIS na termín, kdy potřebuju letět (resp. další den 6:30), cena 15€ a nechat si vystavit zdarma přípoj od SATA.
Dotazy:
-údajně platí baggage allowance letu na pevninu. Pokud doložím (fake) jen basic letenku FR a minipříručákem, budou SATA trvat na tomtéž, nebo mi dají přípojovou letenku se standardními podmínkami SATA, tj. s odbaveným zavazadlem.
-dá se nějak dopředu zjistit, jestli je na přípoji volná kapacita? Nebo platí, že když danou letenku SATA sami prodávají, tak kapacita je = vystaví na tytéž lety i přeletovou letenku zdarma? Nebo mají jiné/samostatné kapacity pro prodej a jiné pro přípojné lety zdarma?
-stává se často, že nevystaví letenku kvůli kapacitě?
-co se stane v případě, že přípojný let má zpoždění/je zrušen a je jasný, že už nestihnu let na pevninu, ke kterému byla přeletová letenka vystavena. Nechají mne na FLW, nebo i tak vezmou na PDL nejbližším dalším letem, i když by to bylo po čase, kdy můžu stihnout původně plánovaný let?
-hledají před vystavením přeletové letenky nějaké další rezervace na moje jméno, resp. mohou odmítnout vystavit přeletovou letenku zdarma, když uvidí, že s nimi mám za pár dnů letenku PDL-LIS?

3) nebo koupím relativně levnou letenku FLW-TER-PDL-LIS za 40€, případně ještě zrumbuju.. a v PDL budu chtít nepokračovat dál.
Dotazy:
-Dá se zavazadlo ve Flores odbavit jen do PDL, i když na přestup je 45minut, tj. už na checkinu v FLW by bylo zřejmé, že dál neletím. Některé aerolinky tohle dost tvrdě postihují, některým je to celkem buřt a neproletění posledního segmentu či odbavení jinak je jim srdečně jedno.. Nevíte, jak to má SATA?

PříspěvekNapsal: 11 lis 2019 17:03 
Diskutér

Ona se ta letenka dá koupit tak, že ji rozdělíš na dva segmenty, přičemž let PDL-LIS dáš další den https://flights.app.goo.gl/zkWVS

PříspěvekNapsal: 13 lis 2019 01:02 
Tazatel

Od te doby co jsem zakladal vlakno uz nekolik ruznych zkusenosti se SATA mam. Tak k dotazum:

- baggage allowance - pri poslednim letu v unoru 2019 davali SATA standard (23kg odbavene) Ryanair jsem mel male palubni
- volna kapacita - vzdy byl nabidnut prvni let prichazejici v uvahu a vzdy zatim v letedlech bylo pomerne dost mist volnych...zda se ze jsou pomerne flexibilni s nasazovanim ruzne kapacity letedal, ne vzdy byla stejna trasa se stejnym letadlem
- pokud je let zrusen tak te automaticky daji na dalsi dostupny, ale let na pevninu pokud ti uleti, tak uz se musis postarat sam (stalo se mi 2x)
- s odmitnutim vystaveni letenky jsem se nesetkal - fake letenku jsem mel 6x, nemyslym si ze to muzou vubec sledovat

PříspěvekNapsal: 13 lis 2019 13:19 
VIP

díky Kajmane!
Tedy i pokud je jejich přípoj zrušen, a plánované letadlo na pevninu uletí, stejně Tě přebookují na další let, i když už např. nemůžeš doložit aktuální boarding pass? (resp. můžeš, ale letadlo na pevninu už je pryč).

Jak je to u fake letenky? co se doloží místo boarding pasu? skenují QR kódy, nebo jen vizuální kontrola? Stačí BP v mobilu?

Nicméně za sebe jsem to protentokrát už vyřešil koupí letenky:
odlet 11.25 FLW HOR PDL 13.25 / 18 hodin pauza / a druhý den 08:00 PDL LIS
(přičemž PDL-LIS hodlám neproletět)
Nevíte jestli s takovým itinerářem vyhoví žádosti o odbavení zavazadla jen do PDL, nebo budou trvat odbavení do LIS?

PříspěvekNapsal: 13 lis 2019 23:52 
Tazatel

Stalo se mi to 2x a pokazde me na hlavni ostrov dostali. Boarding pass chteli videt jen jednou pri dostaveni se na letiste.
Drive jsrm ukazoval vytisteny, pozdeji v mobilu. Nic neskanovali.
Se sata zkusenost nemam ale bezne tyto pripady vysvetlim tak, za mam v zavazadle stan s koliky a ze ho budu potrebovat na prespani. Zatim to vzdy fungovalo. Jinak naposledy jsem byl linej vyndavat veci ze zavazadla a odbavovat ho, tak jsem mel jako prirucni 70 litrovy batoh...sice na to koukali divne ale pustili me s tim...

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina