Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 říj 2019 14:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bangkok - Suvarnabhumi (BKK)
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 13:26 
VIP

Asterix píše:
ok zkusím to v Praze při odbavení domluvit. A kdybych se s nimi domluvil a zavazadla bych si vyzvedl až v Phnom Penhu, tak bych v BKK při přesedání na Air France nemusel platit visa on arival? a nemusel bych tedy vůbec opustit tranzit? čekal bych v tranzitu od 19.OO do 13.15 hodin

Tak je to dlouho, ale technicky by to asi nemel byt problem. Ale pozor, v tranzitu tam neni moc co delat a je tam i docela draho. Sice ne tak jako na Ruzyni, ale v kontextu Thajska je to ctyrhvezdickovy hotel :-)

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 20:46 
VIP

Asterix píše:
ok zkusím to v Praze při odbavení domluvit. A kdybych se s nimi domluvil a zavazadla bych si vyzvedl až v Phnom Penhu, tak bych v BKK při přesedání na Air France nemusel platit visa on arival? a nemusel bych tedy vůbec opustit tranzit? čekal bych v tranzitu od 19.OO do 13.15 hodin

Citace z thaivisa.com z r. 2009"

Thailand (TH)

TWOV (Transit Without Visa):
Visa required, except for Transit passengers continuing their
journey to a third country within 12 hours provided not
leaving the transit lounge, and holding tickets with confirmed
reservations and other documents for their onward journey.

Additional Information:
- All visitors must hold documents required for their next
destination.

Warning:
- Non-compliance with visa requirements will result in:
- refusal and immediate deportation of the passenger; and
- fines for the airline of THB 20,000.-; and
- overstay fine for the passenger of THB 500.- per day (but
not exceeding in total THB 20,000.-). "

Takže pokud se něco od té doby nezměnilo, asi budeš muset VOA koupit. Ale rozhodně bych to zkusil. Osobně si myslím, že Khao San Road žije 24 h denně a tak se tam dá čas strávit lépe než v tranzitu na letišti.

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 20:49 
VIP

Pocitej s tim, ze ti budou v Evrope na checkinu kontrolovat vizum, tak nezapomen u sebe mit navazujici letenku (za predpokladu ze mezi priletem do BKK a odletu zpet mas vice nez 14 dnu).

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 20:53 
VIP

Trochu jsem ještě googloval a našel tohle:

Short Transit to Other Destinations without Leaving the Airport

Foreigners, who travel via Thailand to other destinations from the same port of entry, are allowed to transit without a visa. In this regard, the Thai Immigration Division is authorized to instruct the airlines or persons in charge of the transit to ensure that the transit passengers remain in a prescribed area. Should the transit passengers be forced for any reason to remain in the prescribed area for a period longer than expected, the Immigration Division may allow such passengers to do so under guarantees by the airlines or persons in charge of the transit.

Takže i transit delší než 12 hodin mohou imigrační úředníci povolit.

PříspěvekNapsal: 26 kvě 2011 07:32 
Diskutér

Tak mám tedy fakt dilema. Jestli nakonec nebude lepší si v Praze na ambasádě vyřídit turistické vízum se dvěma vstupy http://www.thaiembassy.cz/Turistick%20% ... 4.2011.pdf za 1400,-Kč a nic neřešit. Nic na tom neušetřím ani neprodělám akorát, že budu muset dvakrát do Prahy. Nebo na místě v BKK 2 x 700,- no fakt nevím :shock:

PříspěvekNapsal: 26 kvě 2011 08:44 
VIP

Na miste to bude o fous levnejsi, 1000 bahtu je aktualne 570 korun. Akorat fotky sebou a nejakou cizi menu na smenu za bahty. Samotny proces je vcelku rychly a bezproblemovy. Delsi fronty byvaji az na imigracnim.

PříspěvekNapsal: 26 kvě 2011 11:06 
VIP

Pokud chceš čekat 16 hodin v tranzitu, tak bych to zkusil domluvit s imigračníma úředníkama a nic neplatit. Jinak fotky a itinerář sebou, jet kvůli tomu do Prahy je blbost a ještě to je dražší.

PříspěvekNapsal: 26 kvě 2011 13:28 
Diskutér

tak jste mě ukecali ;) , kupím si vízum v BKK, aspoň se s manželkou dostaneme mimo tranzit na pár hodin a pak zase budem pokračovat do Kambodže. Nazpátek ho koupím znova , když potom budeme 7 dní v Thajsku. Dík za informace

PříspěvekNapsal: 05 čer 2011 09:19 
Diskutér

Zdravím, chtěl bych se zeptat. Letím s Emirates do Bangkoku, kde budu přestupovat na Thai do Phuketu, bylo by možné, pokud v Praze na checkinu předložím itinerář odbavit zavazadla až do Phuketu?
Případně by mě ještě zajímalo na jaký terminál létá Emirates a z jakého poletí Thai? Kolik odhadujete dobu na přestup, mám-li víza už vyřízená z ČR? Díky moc.

PříspěvekNapsal: 05 čer 2011 12:41 
VIP

ondra534 píše:
Zdravím, chtěl bych se zeptat. Letím s Emirates do Bangkoku, kde budu přestupovat na Thai do Phuketu, bylo by možné, pokud v Praze na checkinu předložím itinerář odbavit zavazadla až do Phuketu?
Případně by mě ještě zajímalo na jaký terminál létá Emirates a z jakého poletí Thai? Kolik odhadujete dobu na přestup, mám-li víza už vyřízená z ČR? Díky moc.

U kombinace Emirates a Thai by meli v Praze pustit zavazadla az na Phuket. Vzdy je ale potreba pocitat s rizikem, ze to odmitnou. Domestic terminal je vedle mezinarodniho, primo jsem tam takhle nikdy neprestupoval, ale nemyslim, ze to bude nejak divoky prestup. S odbavenymi zavazadly az na HKT by mela stacit hodina.

PříspěvekNapsal: 05 čer 2011 16:13 
VIP

ondra534 píše:

V roce 2007 to při trase PRG-BUD-BKK-HKT, šlo odbavit zavazadla v Ruzyni až na Phuket. Je to spíše o lidech na přepážce. V případě, že by došlo k poškození zavazadel, uplatňuješ to u posledního přepravce.

PříspěvekNapsal: 05 čer 2011 18:58 
Diskutér

Díky, zkusím to. Volal jsem na linku Emirates a tam mi řekla, že to možné není, tak uvidím až u přepážky.

PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 09:48 
Kolemjdoucí

Z ČR přiletím do BKK brzy ráno, po 5 hodinách pokračuji do KUL. Zavazadlo budu mít odbaveno do BKK, tady ho budu muset vyzvednout a znovu odbavit do KUL. Budu potřebovat thajské vízum? Mimo tranzit nebudu mít potřebu se pohybovat. Dík za odpověď.

PříspěvekNapsal: 29 čer 2011 12:31 
Tazatel

Bohužel musíš přejít pasovkou, takže ano.

PříspěvekNapsal: 20 črc 2011 10:18 
Kolemjdoucí

ahoj, jak dlouho trva presun do centra? mam na mysli od pristani.. prilet mam 4:30, je mozne stihnout vlak (z Hualampong ) v 5:55?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina