Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 říj 2019 12:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bangkok - Suvarnabhumi (BKK)
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 20:51 
Tazatel

Tomas.Hlava píše:
O jednodennim tranzitnim vizu jsem neslysel, je jen mesicni o fous levnejsi nez bezne.

Ahoj, prosim jak presne je to s tim vizem on arrival? Na MZV pisou, ze se vydava na 15 dni. Mesicni varianta by se mi samozrejme libila vic, BKK mame nejdriv taky jen na prestup ( 2 tydny budeme ve Vietnamu a Kambodzi) Takhle pri navratu zase kupovat dalsi viza... No nejlepsi by bylo, kdyby zas byly zdarma. Dik H

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 21:06 
VIP

Dava se na 2 tydny a kontroluji to. A i kdyby bylo na mesic, tak musis zadat dvakrat (pokud te chapu dobre), protoze je, jak to u tranzitu byva, jednovstupove.

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 21:11 
Diskutér

To Bali byl původní nápad při cestě přes KUL, teď to taky vidím spíš na Laos nebo na Kambodžu, přiznám, že Thajsko jsem neplánoval, ale jih je snad i na konci listopadu dobrá alternativa i kvůli přesunu na KUL a pak dál.
I já jsem našel jen 15 denní možnost víza on arrival jak se píše na MZV, bohužel jednovstupové a tak kdybych letěl přes BKK potřebuji ho dvakrát, proto jsem chtěl cestou tam jen přestoupit někam mimo Thajsko.

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 22:06 
VIP

Vizum po priletu je opravdu jen na 15 dnu, pak se musi vycestovat (fotky sebou, penize vymenit v tranzitu, nebo vybrat v bankomatu).
Na Bali je vedle KUL dobry i SIN. Celkove jsou ted lokalni letenky ze Singapuru docela vyhodne, konkurence low-costu velka a pro stredni cast oblasti ma idealni polohu. A hlavne v Malajsii a v Singapuru zadna viza, takze na prestup zcela idealni. Ona kdyz se vetsinou vyhodna letenka do BKK napocita s dalsimi poplatky (pokud se nekonci v Thajsku), tak se ta uspora casto hodne smrskne.

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 07:44 
VIP

Tomas.Hlava píše:
To Bali byl původní nápad při cestě přes KUL, teď to taky vidím spíš na Laos nebo na Kambodžu, přiznám, že Thajsko jsem neplánoval, ale jih je snad i na konci listopadu dobrá alternativa i kvůli přesunu na KUL a pak dál.
Tohle jsme přesně jeli, měli jsme přílet do BKK, odlet ze SIN. Jeli jsme přískoky po trase Surat Thani - NP Khao Sok - Krabi - molo Pak Bara - ostrov Bulone - Penang - Cameron Highlands - KL - SIN. Celkem 14-16 dní. Všechna místa doporučuji, jen zkrátit KL na minimum.

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 08:37 
Diskutér

My letíme
28.7. PRG - BKK s Emirates
30.7. BKK - Phnom Penh Kambodža
5.7. Phnom Penh - KUL
7.7. KUL- HKG
11.7. HKG - BKK
11.7.-18.7. válení Pattaya

Jestli jsem to dobře pochopil, tak přiletím do BKK a koupím si vis on arival, abych mohl druhý den odletět s Air France do Kambodži. ( a nebo s Air France nemusím opustit tranzit, když neletím s Air Asia?) Když se 11.7.2011 vrátím zpět z HKG do BKK , tak si znova vyřídím visa on arival na 15 dní a to mi stačí až do konce pobytu . Nechce se mi totiž jezdit z Moravy do Prahy pro dvoustupové vízum, které stejně stojí 1400 tak to si rovnou můžu zaplatit v BKK visa on arival za 2 x 700,- Kč.

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 08:55 
VIP

Taky jsem někde slyšel o možnosti tranzitovat do 24h bez víza. Nikdy jsem to ale nepotřeboval, tak nemůžu potvrdit. Nic za to nedáš, pokud to u úředníků zkusíš. Když to nevyjde, koupíš VOA. Fotky a psaný itinerář návazných letů sebou, nestačí kód elektronické letenky. Nerozumím té Pattayi, pokud ovšem nejedeš za holkama. Na válení je spousta mnohem lepších míst.

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 09:00 
Diskutér

za holkama nejedu, bo jedu s manželkou, nám se prostě v Pattaya líbí, hlavně hotel Green park resort a ta restaurace naproti, co tam mají plakát Gotta a Vondráčočkové :lol: .

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 09:02 
VIP

Asterix píše:
za holkama nejedu, bo jedu s manželkou, nám se prostě v Pattaya líbí, hlavně hotel Green park resort a ta restaurace naproti, co tam mají plakát Gotta a Vondráčočkové :lol: .

Proti gustu žádný dišputát.

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 09:14 
VIP

Asterix píše:
My letíme
28.7. PRG - BKK s Emirates
30.7. BKK - Phnom Penh Kambodža
5.7. Phnom Penh - KUL
7.7. KUL- HKG
11.7. HKG - BKK
11.7.-18.7. válení Pattaya

Jestli jsem to dobře pochopil, tak přiletím do BKK a koupím si vis on arival, abych mohl druhý den odletět s Air France do Kambodži. ( a nebo s Air France nemusím opustit tranzit, když neletím s Air Asia?) Když se 11.7.2011 vrátím zpět z HKG do BKK , tak si znova vyřídím visa on arival na 15 dní a to mi stačí až do konce pobytu . Nechce se mi totiž jezdit z Moravy do Prahy pro dvoustupové vízum, které stejně stojí 1400 tak to si rovnou můžu zaplatit v BKK visa on arival za 2 x 700,- Kč.

EK a AF by teoreticky mohlo jít odbavit zavazadla a palubku dostat na tranzitu..nevim jak to má EK s interline agreements když stojí mimo aliance

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 09:50 
Diskutér

volal jsem na emirates a zjišťoval jsem odbavení zavazadel až do Bambodže, ale nejde to, protože to není n a jedné letence a šmitec. Navíc už potřetí bojuju s Emireates a jejich placením. Když zabookuju 2 letenky za 12500,-Kč tak se mi okamžitě dá do blokace na účtě částka 25000,-Kč, což je v pořádku, jenže za pár dní si Emirates z mého účtu neodečte 25000,-Kč ale 2 x 12500,- což sice v součtu dělá také 25000, ale 2 x 12500 se mi z účtu odečte a ta blokace na 25000 mi tam pak stále zůstává. Prostě systém neumí rozpoznat, že 2 x 12500 je 25000. Když si tedy zablokují nejdřív celou částku tak si ji pak mají také odečíst a ne že si to odečtou jako 2 x 12500. Já pyk mám na účtě n ajednou blokováno 50000, protože 2 x 12500 se mi již odečetlo a 25000 mě tam stále visí v blokaci. Pak musím složitě přes banku domlouvat přes centrálu odblokování a oni se k tomu staví docela negativně, že to je věci Emirates. Když se to stalo poprvé, řekl jsem si budiž, když podruhé, tak jsem byl na mrtvici a včera jsem objednával HKG-BKK a stopro to bude to samé. Paní na infolince Emirates mi to nedokýázala zdůvodnit a najít nějaké řešení. S Airberlin, Air France, Ryanair, ČSA nikdy problémy s placením, ale s Emirates pokaždé :roll:

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 10:27 
VIP

Asterix píše:
volal jsem na emirates a zjišťoval jsem odbavení zavazadel až do Bambodže, ale nejde to, protože to není n a jedné letence a šmitec. Navíc už potřetí bojuju s Emireates a jejich placením. Když zabookuju 2 letenky za 12500,-Kč tak se mi okamžitě dá do blokace na účtě částka 25000,-Kč, což je v pořádku, jenže za pár dní si Emirates z mého účtu neodečte 25000,-Kč ale 2 x 12500,- což sice v součtu dělá také 25000, ale 2 x 12500 se mi z účtu odečte a ta blokace na 25000 mi tam pak stále zůstává. Prostě systém neumí rozpoznat, že 2 x 12500 je 25000. Když si tedy zablokují nejdřív celou částku tak si ji pak mají také odečíst a ne že si to odečtou jako 2 x 12500. Já pyk mám na účtě n ajednou blokováno 50000, protože 2 x 12500 se mi již odečetlo a 25000 mě tam stále visí v blokaci. Pak musím složitě přes banku domlouvat přes centrálu odblokování a oni se k tomu staví docela negativně, že to je věci Emirates. Když se to stalo poprvé, řekl jsem si budiž, když podruhé, tak jsem byl na mrtvici a včera jsem objednával HKG-BKK a stopro to bude to samé. Paní na infolince Emirates mi to nedokýázala zdůvodnit a najít nějaké řešení. S Airberlin, Air France, Ryanair, ČSA nikdy problémy s placením, ale s Emirates pokaždé :roll:

zavazadla nemusí být na jedné letence když jim dáš v praze itynerář tak by to měli zvládnout když to dokážou s takovym pralesem jako Aerosvit-Air India

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 10:39 
VIP

poja píše:
Asterix píše:

zavazadla nemusí být na jedné letence když jim dáš v praze itynerář tak by to měli zvládnout když to dokážou s takovym pralesem jako Aerosvit-Air India
Potvrzuji odbavení zavazadel a vystavení palubek až do cílového pralesa:Praha-Miláno-Káhira (Alitalia) - Port Súdán (Súdán Airways), nebylo třeba egyptské vízum.

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 12:05 
VIP

Asterix píše:
volal jsem na emirates a zjišťoval jsem odbavení zavazadel až do Bambodže, ale nejde to, protože to není n a jedné letence a šmitec.

Je to jenom na ochote pracovnika na odbaveni, ale v Praze mi zatim vyhoveli vzdy i pri divokych kombinacich.

PříspěvekNapsal: 25 kvě 2011 12:12 
Diskutér

ok zkusím to v Praze při odbavení domluvit. A kdybych se s nimi domluvil a zavazadla bych si vyzvedl až v Phnom Penhu, tak bych v BKK při přesedání na Air France nemusel platit visa on arival? a nemusel bych tedy vůbec opustit tranzit? čekal bych v tranzitu od 19.OO do 13.15 hodin

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina