Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 21 říj 2019 13:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SARL (Suvarnabhumi Airport Link)
PříspěvekNapsal: 22 říj 2010 11:38 
Tazatel

MJ001 píše:
http://ind.xf.cz/

Nějak ten web nepremává, možná to je dočasný problém nebo problém na mé straně.

Může někdo potvrdit, že SARL (Suvarnabhumi Airport Link) operuje v hodinách 6:00-24:00?
V "recenzi" jsem se dočetl, že ten zastávkový City Line SARL operuje nepřetržitě 24h. Často jsou informace opisovány ze zdroje, který nemusí mít přesné informace, proto pokládám tuto otázku :-).

recenze SARL vs. city taxi:
http://www.cnngo.com/bangkok/visit/tran ... off-362693
oficiální web SARL:
http://airportraillink.railway.co.th/en/index.html
Wikipedia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Suvarnabhumi_Airport_Link
články:
http://www.traveldailynews.com/pages/sh ... -rail-link

Shrnul jsem si dříve získané informace z recenze výše uvedené:
City Line má jezdit 24/7 každých 15min, trasa 8stanic vsude stavi,cesta trva 30min. cena teď 15B
Express Line má jezdit 6am-1am každých 30min, nikde nestavi a cesta trva 15min. cena teď 100B
SARL se vytyka obtiznejsi prechod z/do stanice BTS(nadzemka - Phaya Thai station, konečná) nebo MRT(metro - Makkasan station), některá ze stanic je blízko říčním lodím.

V letištní budově v přízemí Level 1 Bus Lobby má být jídelna kam chodí thajci (personál letiště apod.), takže bych čekal normální "nízké" ceny. Může to někdo potvrdit, byl tam někdo? Přikládám mapu, na první straně, mělo by se jednat o objekt označený 3 Shops/Restaurants.
http://www.airportsuvarnabhumi.com/suva ... irport.pdf

Předmět příspěvku: Re: Bangkok - Suvarnabhumi (BKK)
PříspěvekNapsal: 22 říj 2010 11:43 
VIP

Můžu potvrdit, že CityLine jezdí. Cena je těch 15B. Jede to v pohodě, urovní cca jako pražské metro.

Dneska v noci dorazím do BKK znova, ale bohužel až hodně pozdě, tak to asi vezmu cestou nejmenšího odporu - taxíkem přímo do hotelu.

PříspěvekNapsal: 22 říj 2010 22:24 
VIP

to pepa2:

Tu jídelnu potvrzuji.Pokud si zajdete v přízemí vpravo do letištního bufetu MAGIL FOOD POINT budete mile uspokojeni jak kvalitou jídel, tak i cenou (20–50Bht). Otevřeno „furt“.
U vstupu vlevo si vyměníte peníze za stravenky a co vám zústane vám zase výmění zpět.

Přílohy:
thajsko-tip-na-levne-jidlo-na-letisti-469810.jpg
thajsko-tip-na-levne-jidlo-na-letisti-469810.jpg [ 67.79 KiB | Zobrazeno 2952 krát ]
thajsko-tip-na-levne-jidlo-na-letisti-469808.jpg
thajsko-tip-na-levne-jidlo-na-letisti-469808.jpg [ 42.32 KiB | Zobrazeno 2952 krát ]
thajsko-tip-na-levne-jidlo-na-letisti-469809.jpg
thajsko-tip-na-levne-jidlo-na-letisti-469809.jpg [ 70.86 KiB | Zobrazeno 2952 krát ]

PříspěvekNapsal: 23 říj 2010 06:25 
Moderátor

2 Pepa2: Padre říkal, že, kupoval nějaké thajské akcie, tak mu zas tak nevěř... ;)

PříspěvekNapsal: 23 říj 2010 13:04 
Tazatel

aha foto je na orbionu, jsem si toho nevšiml asi jsem dával špatná hesla k hledání

alexx píše:
2 Pepa2: Padre říkal, že, kupoval nějaké thajské akcie, tak mu zas tak nevěř... ;)

:lol: díky, podle názvu místa si to lze ověřit, tak třeba tady
http://www.soidb.com/en/bangkok/dine/fo ... bhumi.html

PříspěvekNapsal: 23 říj 2010 17:48 
VIP

to Pepa2:

Fotky jsem narychlo stáhl z Orbionu, nechtěl jsem je hledat v PC.
Alexxe neposlouchej, vrací mi jen mé připomínky k sraženému velbloudovi v Sýrii :D .

PříspěvekNapsal: 19 dub 2011 17:13 
Diskutér

Tak jsem byl dnes velmi mile překvapen, když mi přišel balík z Thajska a vůbec jsem neveděl, co to je. Zprvu jsem myslel, že kamarádka co byla se mnou v Thajsku zhruba před měsícem mi něco schválně poslala, ale eee. Přišel mi malý dárek (cestovní ručník, kvalitní) od letiště Suvarnabhumi a to na základě toho, když jsem jedl párek v rohlíku a čekal na další letadlo, tak jsem vyplnil jejich survey - vychválil jsem ji to, ostatně každý kdo na Suvarnabhumi přiletí, tak bude asi ohromen, jen jsem napsal, že dlouhé řady a čekání na zavazadla jsou problém, ale že při tak velkém provozu se ani nedivím. Do dvou dnů mi přišel e-mail s odpovědí a teď i balíček. Při kontrole palubních vstupenek, když mě pouštěli do domestic části jsem byl ohromen, když mi paní řekla: "Ahoj, jak se máš?" :-)) jde vidět, že servis je špičkové úrovni... zástupci letiště Kyjev by se měli urychleně podívat... je to opravdu jako srovnání nejlepší letiště a nejhorší na světě :-))

PříspěvekNapsal: 20 dub 2011 17:22 
Diskutér

Ahoj, chtěl bych se zeptat, přiletím do Bangkoku s Emirates v 12:25, je reálné že stihnu let s Air Asia do Phuketu v 14:40? Vízum budu mít vyřízené už z ČR a budu mít jedno zapsané zavazadlo.
V Bangkoku jsem nikdy nebyl, tak nevím. Předem děkuji.

PříspěvekNapsal: 21 dub 2011 08:24 
Tazatel

ondra534 píše:
Ahoj, chtěl bych se zeptat, přiletím do Bangkoku s Emirates v 12:25, je reálné že stihnu let s Air Asia do Phuketu v 14:40? Vízum budu mít vyřízené už z ČR a budu mít jedno zapsané zavazadlo.
V Bangkoku jsem nikdy nebyl, tak nevím. Předem děkuji.

My jsme už několikrát letěli Bangkok a měli navazující letenky s Air Asia. Vždy si necháváme v BKK tak aspoň 3, spíš 4 hodiny (pod 3 hod.nejdeme). Je pravda, že Emirates by asi neměli mít zpoždění, my létáme s KLM nebo Aerosvit a Ukrajinci mívají téměř pravidelně cca nejméně hodinu zpoždění, pak ty přesnuny na letišti....Ty tvoje 2 hodiny jsou podle mě na hraně, kdyžtak předběhni frontu na pasovém, pokud tam bude fronta a budeš mít časový pres (taky jsme to už asi dvakrát dělali, normálně poprosíš, ukážeš navazující letenku a pustili nás dopředu)....

PříspěvekNapsal: 22 dub 2011 12:22 
Diskutér

Dík, nakonec jsme raději koupil letenky u Thai, ten letí v 16:00, navíc s B 747 :-)

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 11:41 
Diskutér

Dobrý den
Mam dotaz ohledně přestupu na BKK. Jde mi o to, ze bych chtěl na letišti pouze přestoupit po příletu z Evropy ještě ten den na dalsi let s AirAsia buď na Kambodžu nebo na Bali (tedy opět mezinárodně). Existuje tam tedy možnost mezinárodního transféru nebo je to nutné projít přes imigrační. Ohledně časů to jsme již na foru vyčetl (radši si nechám tak 5 hodin), ale jde mi o nutnost thajskeho víza. Nekde jsem našel, že jednodenní tranzitní je zdarma (resp. že není nutné), může mi to někdo potvrdit či vyvrátit. Budu tam až na konci listopadu tak je možné, že třeba opět na zimu víza (resp. poplatky za ně zruší nebo zredukují). Děkuji za odpověď

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 12:46 
VIP

O jednodennim tranzitnim vizu jsem neslysel, je jen mesicni o fous levnejsi nez bezne. Teoreticky, pokud by se letelo jen s prirucakem a v tranzitu byla prepazka Air Asia, tak by to mozna slo. Ale tu jsem tam nevidel. Nebo s web checkinem?
BKK je na podobne prestupy nevyhodny. Pokud jeste nejsou koupene letenky s AK na Bali, tak bych se mrknul na nejaky pripoj do KUL s normalni aerolinkou (letaji to obcas levne treba Lufthansa nebo Swiss) a pak letel z KUL. Az do KUL by pak slo odbavit zavazadlo z Evropy a dotycna aerolinka by asi tranzitni prepazku mela mit, alespon v ramci aliance.
Navic Bali je z BKK vetsinou dost drahe, nejlevnejsi byva z KUL a nebo z HKT (Phuketu).

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 14:28 
Diskutér

Dík za odpověď. Problém je cena letenky, BKK je pro mě spíš záložní řešení, preferuji KUL, ale v mém termínu (konec listopadu) rozdíl cca 4000 Kč (z Prahy teď celkem dobře vychází Austrian a Swiss do 15 000, což je dost, ale potřebuji letenku na 4 měsíce a moc se mi nechce na AirAsia do Paříže, která mě i s cestou tam vychází v tomhle termínu při zavazadlech a dalších službách podobně). Z KUL mám přípoj na Zéland a mezitím cca týden času a hledám jeho využití. Jinak s Air Asia to zase není na Bali z BKK nebo KUL v tomhle termínu velký rozdíl a do toho Phom Phenu taky ne, spíš mě šlo o přestup bez víza na BKK což je asi nereálné.

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 19:20 
VIP

Tak to bych mozna to Bali i vynechal. Z BKK je to uz poradna streka, realne pul dne na ceste a pocasi tam uz prechazi do destive faze. Ne ze by to neslo, ale druha pulka roku je lepsi.
Asi bych cvaknul thajske vizum a zustal nekde tam. Na ceny jeste dobry termin, pocasi by melo byt ok a z jihu se da presunout primo do KUL bez nutnosti navratu do BKK.

PříspěvekNapsal: 24 kvě 2011 20:47 
VIP

Taky se dost divím přesunu z Thajska na Bali. Pokud jsi tedy nebyl v Thajsku alespoň desetkrát. Já ano a stejně je pořád mnoho míst, která jsem nenavštívil. Kombinoval bych eventuelně pouze se sousedy (já preferuji Laos), maximálně s Vietnamem. Thajsko je obrovská země, klimaticky rozmanitá, stačí si trochu zagooglit a prostudovat klimadiagramy.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina