Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 24 čer 2019 16:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bangkok - Suvarnabhumi (BKK)
PříspěvekNapsal: 29 bře 2017 09:58 
VIP

lukino píše:
Prosím o doporučení ubytování, kde by bylo možné si odpočinout při přestupu. Bohužel přilétají ráno v 6:05 a pokračují v 18:45, nemají s cestováním zkušenosti.

Případně má někdo tip na salonek či podobně - bez statusu, letí s Thai v economy.
Díky moc za pomoc.

Byli jsme zde: http://bssuvarnabhumi.com/
Nabízejí Day use booking, cena 600 THB včetně transportu z/na letiště. Pokoj pěkný, čistý, velké postele. Měli jsme ten stejný let, na odpočinutí při přestupu ideální.

PříspěvekNapsal: 29 bře 2017 10:20 
Diskutér

Mám to také tam rezervované na zitra tak snad využijem i bazen .Mělo by tam být i něco v okolí na jídlo trh. Jen je to od 9 - 17 hod.
Dotaz na Marcelu nedá se tam dohodnout čas třeba od 7 hod ? Nezkoušel to někdo?

PříspěvekNapsal: 29 bře 2017 10:52 
Diskutér

Neleti nekdo pristi stredu? vypada to, ze mame vsichni stejne trasovani.

PříspěvekNapsal: 29 bře 2017 11:03 
VIP

Carlo píše:
Mám to také tam rezervované na zitra tak snad využijem i bazen .Mělo by tam být i něco v okolí na jídlo trh. Jen je to od 9 - 17 hod.
Dotaz na Marcelu nedá se tam dohodnout čas třeba od 7 hod ? Nezkoušel to někdo?

Tržnice je asi 50 metrů od hotelu, ale nezkoušeli jsme jí. O pár kroků dál je 7/11, ale v době mé návštěvy nebrali platební karty, je tedy potřeba být vybaven hotovostí, ale možná to byl jen chvilkový výpadek. Platební terminál tam měli.
Ano, ubytování je od devíti, ale v osm už jsme byli na pokoji. Záleží na obsazenosti a rychlosti úklidu. Klidně bych ale podala dotaz e-mailem, zda by mohli ubytovat dříve.

PříspěvekNapsal: 29 bře 2017 19:00 
Moderátor

Salonek na priority pass být může? Nové je tam klm/air France. Velký výběr jídla a masážní křesla.
Jinak bych doporučila zajet si MHD do centra na nějakou masáž nebo projít památky, ten čas na to bohatě stačí.
Akceptace karet je všeobecně v obchodech na hodně špatné úrovni m

PříspěvekNapsal: 29 bře 2017 19:52 
Moderátor

Lucie píše:
....
Jinak bych doporučila zajet si MHD do centra na nějakou masáž nebo projít památky, ten čas na to bohatě stačí.
....

Tady mám jiný názor. Z letiště to není blízko a hlavně MHD především do centra je zatížena i šíleným provozem, prostoji a stáním na ulicích. Je potřeba počítat se slušnou rezervou pro nutný čas na předstih stihnout návazný lez. Památky se tak ve větším rozsahu stihnout nedají. Něco jiného je si jít vychutnat atmosféru a soustředit se třeba na jednu, dvě památky (královská palác + maximálně navíc sousední Wat Pho např.) - to je už tak až dost vzhledem k času.

PříspěvekNapsal: 29 bře 2017 20:17 
VIP

Na krátký stop-over v BKK se hodí návštěva jižního předměstí Bang Pli Yai, z letiště taxíkem za cca 200 THB. Pro představu, jak vypadal starý Bangkok před cca 50 lety. Je tam obrovský Wat http://www.bangkok-travel-ideas.com/wat ... i-nai.html, u něj visutá dřevěná tržnice (natáčel se tam nějaký film se S. Segalem ...honička jakoby v Hongkongu. https://www.tripadvisor.cz/Attraction_R ... vince.html Přes kanály je tam samooslužný přívoz loďkou za 1 THB. Budete tam pravděpodobně jediní turisté. Když ještě nebyl Skytrain, tak jsem tam spával v Sananwan Palace hotel - honosný jen podle názvu, ale perfektní.

PříspěvekNapsal: 29 bře 2017 20:31 
Moderátor

Byla jsem tam týden zpět a Skytrain do centra je 30 minut, zácpa nehrozí. Pak bych jela na Saphan Taksin a Lodí k Wat Pho
/Grand Palace (Grand Palace je dost drahý a přespacný turisty, takže ač je nádherný asi bych vynechala) od Wat Pho přes řeku k Wat Arun a pak lodí Rajchawogse projít čínskou čtvrť k Hua Lamphong a zpět "metrem na letiště".
Alternativně jet jen na Hua Lamphong a odtud je free shuttle k paláci a pak program výše.
Časově se v tom dá zvládnout i ta masáž naprosto bez problémů.

PříspěvekNapsal: 29 bře 2017 20:47 
VIP

Lucie píše:
Byla jsem tam týden zpět a Skytrain do centra je 30 minut, zácpa nehrozí. Pak bych jela na Saphan Taksin a Lodí k Wat Pho
/Grand Palace (Grand Palace je dost drahý a přespacný turisty, takže ač je nádherný asi bych vynechala) od Wat Pho přes řeku k Wat Arun a pak lodí Rajchawogse projít čínskou čtvrť k Hua Lamphong a zpět "metrem na letiště".
Alternativně jet jen na Hua Lamphong a odtud je free shuttle k paláci a pak program výše.
Časově se v tom dá zvládnout i ta masáž naprosto bez problémů.
Ano, kombinace Skytrain (metro) + loď je v Bangkoku ideální. Za pár korun lze třeba doplout až k orchidejovým a durianovým farmám do Nonthaburi, na to už je ale třeba více času. Wat Arun je můj nejoblíbenější chrám, protože je úplně jiný než ty ostatní.

PříspěvekNapsal: 29 bře 2017 22:17 
Moderátor

Lucie píše:
Byla jsem tam týden zpět a Skytrain do centra je 30 minut, zácpa nehrozí. Pak bych jela na Saphan Taksin a Lodí k Wat Pho ....

Jasně, to je rychlá a dobrá varianta.... (u Wat Pho celkově za cca 75 minut v ideálním případě, aby někoho náhodou nemátlo 30 minut centrum). Pokud by ale chtěl zájemce potencionálně dojít někam jinam s tím, že odtamtud třeba dojede na letiště taxíkem, je potřeba s provozem počítat.

PříspěvekNapsal: 13 dub 2017 17:17 
Diskutér

Ahoj, nemáte niekto tip na zmenáreň s dobrým kurzom na letisku v BKK?

PříspěvekNapsal: 13 dub 2017 19:56 
Diskutér

V lednu jsem tam viděl u všech stejný kurz a to i dole u nádraží.

PříspěvekNapsal: 13 dub 2017 20:43 
Moderátor

Take jsem před 3 týdny viděla stejný kurz. Bankomaty. Zlodejsky poplatek 220 bathu ( ostatní mají 200, což je stejně zlodejske)

PříspěvekNapsal: 13 dub 2017 21:07 
Diskutér

Před týdnem stejný kurz na příletech před i za pasovkou , karty jsem nezkoušel potřeboval jsem jen 1000 THB.

PříspěvekNapsal: 22 dub 2017 08:40 
Diskutér

Dakujem za informacie.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina