Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 04 pro 2020 12:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Eilat Ramon (ETM)
PříspěvekNapsal: 26 úno 2020 06:17 
Moderátor

Jak moc dopredu doporucujete na letiste dojet? Odlet do BTS mame 13:20, predtim je tam akorat 11:40 do WAW a 12:40 VKO jinak same domestic lety. Budou 3h stacit?

Předmět příspěvku: Re: Eilat Ramon (ETM)
PříspěvekNapsal: 26 úno 2020 09:47 
Diskutér

Standardně určitě ano, letěl jsem z ETM v prosinci a od dveří letiště ke gatu mi to trvalo asi hodinu (letěly tuším 4 spoje v tu dobu)

I vrácení auta na letišti bylo rychlé, cca 10 minut. Jinak k půjčení auta - půjčoval jsem si od Europcar, v protokolu bylo auto bez poškození a baba za přepážkou na tom trvala, že je OK protože je skoro nové bla bla bla .... Ale auto šrámy mělo, tak jsem všechny vyfotil a dobře jsem udělal - při vrácení je technik hned objevil a chtěl mi je přišít, ale když jsem mu ukázal fotky, tak řekl OK.

PříspěvekNapsal: 26 úno 2020 20:41 
Tazatel

jardafox píše:
Jak moc dopredu doporucujete na letiste dojet? Odlet do BTS mame 13:20, predtim je tam akorat 11:40 do WAW a 12:40 VKO jinak same domestic lety. Budou 3h stacit?

Prišli sme niečo viac ako 3 hodiny pred odletom a ešte sa nedalo prejsť cez security do odletovej časti. Určite si ale vyhraď dostatočný čas na "výsluch". Tá "pasováčka" blondína, ktorá bola aj v Ovde a kolovali o nej reči po internete, je mimochodom Slovenka.

PříspěvekNapsal: 28 úno 2020 11:08 
Moderátor

Tak po včerejší zkušenosti, kdy jsme se na odlet v 13:20 dostavili někdy mezi 9:30-10:00 a fronta na security pohovor už byla obří, bych se na ty brzké příjezdy na letiště vy*ral a šel si ještě třeba znovu proběhnout sousední Timna Park. Jakmile se totiž někde nestíhá a blíží se čas odletu (včera např. Moskva), tak bába obíhá fronty a tahá z nich lidi na daný let a ty šoupá dopředu, tudíž se spíš vyplatí přijít mezi posledníma. A mail od Ryanairu, že gate se tady zavírá hodinu předem je taky blbost, jelikož v té době tam ještě ani nestojí letadlo. Navíc se stejně čekalo i na ty poslední opozdilce, kdy už jsme dobrých 30 min seděli v letadle, takže odlet byl reálně tak 13:30.
Ještě k tamější jediné směnárně: kurzy má stejné jako ty, co jsem viděl v Eilatu (1 USD = 3,35 ILS), ale účtuje se tam poplatek (u 100 USD to bylo nějakých 18 ILS). Nevybavuju si, že by to tam někde měli zdůrazněné.

PříspěvekNapsal: 28 úno 2020 15:05 
Tazatel

jardafox píše:

Když jsem z ETM odlétal teď na Silvestra, tak jsem se ptal na autobusovém nádraží v Eilatu, kdy se doporučuje tam být. A pán u okýnka mi řekl, že bych tam měl být 1,5 hod předem. Cesta busem trvá 20 min. Takže zhruba vyrazit 2 hod předem (při jízdě busem). Přesně to jsem udělal.

Přestože jsem byl jakožto sólo mladý muž podezřelý a měl jsem extra důkladnou kontrolu - pohovor trval déle než u ostatních, něco si kontrolovali, a pak mě zastavili před rentgenem - musela přijít ta holka z pohovoru a potvrdit, že jsem ok. A pak ještě po rentgenu vybalit věci z batohu a všechno projít. Tak i přes to všechno jsem byl u gatu za hodinu od příjezdu k letišti.

Takže zcela souhlasím se závěrem, že bych se na brzké příchody na ETM vys*al :)

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina