Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 15 črc 2020 18:07

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Soul - Incheon (ICN)
PříspěvekNapsal: 14 srp 2012 15:18 
VIP

Dave77 píše:
Mám 7 h volno dá se stihnout něco zajmavýho?

Už si se ptal v únoru... kolikrát ročně tam lítáš :?: :?: :?:

PříspěvekNapsal: 15 srp 2012 11:03 
VIP

taky shanim info co tam delat pri prestupu 7 hodin a kdyz nekdo nechce vyuzit lazne a podobne atrakce na letisti, pri dobrem pocasi se nabizi docela dobra alternativa toto: http://english.visitkorea.or.kr/enu/SI/ ... id=1036924

na oficialni stranky letiste se nemuzu zaboha dostat, tak kdo shani dopravu do Soulu atd, snad pomuze tohle: http://www.koreanair.com/local/eu/gd/en ... _ia_tp.jsp

PříspěvekNapsal: 15 srp 2012 11:22 
Moderátor

myslíte že je nějaká šance dostat se k hranicim S.Korei?
při tom jakoby 1dennim stopoveru?

PříspěvekNapsal: 15 srp 2012 11:31 
VIP

web mi normálně funguje, ale jestli přemýšlíte co se 7hodinama, tak bych je strávil na letišti, dá se tam toho dělat spousta (psal jsem na to letiště bakalářku)

PříspěvekNapsal: 15 srp 2012 12:28 
Diskutér

happyna17 píše:
web mi normálně funguje, ale jestli přemýšlíte co se 7hodinama, tak bych je strávil na letišti, dá se tam toho dělat spousta (psal jsem na to letiště bakalářku)

je ta bakalářka k dispozici? Jsem tam na konci listopadu

PříspěvekNapsal: 15 srp 2012 13:09 
Tazatel

happyna17 píše:

Jsem nejdříve v rychlosti četl "dá se tam toho dělat spousta, psal jsem na letišti bakalářku" :)

PříspěvekNapsal: 15 srp 2012 13:16 
Diskutér

TNLL píše:
Jsem nejdříve v rychlosti četl "dá se tam toho dělat spousta, psal jsem na letišti bakalářku" :)

:D

PříspěvekNapsal: 15 srp 2012 13:30 
VIP

masterview píše:
happyna17 píše:

je ta bakalářka k dispozici? Jsem tam na konci listopadu

Zrovna nám předělávají SIS kde by měla být online ke shlédnutí, ale jestli to nepůjde, tak skočím pro PDF do knihovny a někam to hodím ;) (omylem jsem si to smazal při přeinstalovaní woken)

PříspěvekNapsal: 15 srp 2012 13:38 
VIP

happyna17 píše:

No, urcite se tam sedm hodin prezit da, ale zase tak fantasticky mi to letiste neprislo. Zdarma wi-fi a sprchy, maji tam i knihovnu :-) a za relativne normani ceny obcerstveni.
Za tech sedm hodin se da dojet na nadrazi do centra, ale nic extra tam taky neni. Z metra jsem si vsiml, ze na asi druhe nebo treti stanici je nejake mensi lokalni centrum s obchodakem. To bych priste navstivil, nez se trmacet az do centra.

PříspěvekNapsal: 19 srp 2012 20:44 
Diskutér

Ahoj,
je potreba pri stopover v Soulu menit predem mistni menu? Nebo se tam vsude da platit v USD? Ma nekdo uz konkretni zkusenost?

Spis mi jde o to, abych zbytecne neztracel cas treba na letisti, kdyz zjisti, ze nejde koupit listek na metro/vlak do centra za USD?
Jak to resite?
Da se i za metro/vlak platit kartou?

Jinak je mi jasny, ze vsechny ostatni veci se daji resit kartou...nemam zajem si pak privezt korejskou menu domu na pamatku.

(kratka navsteva mesta + 1noc, jako vsichni, co se budeme vracet z HNL)

diky

PříspěvekNapsal: 19 srp 2012 22:16 
VIP

Wayne píše:
Ahoj,
je potreba pri stopover v Soulu menit predem mistni menu? Nebo se tam vsude da platit v USD? Ma nekdo uz konkretni zkusenost?

Spis mi jde o to, abych zbytecne neztracel cas treba na letisti, kdyz zjisti, ze nejde koupit listek na metro/vlak do centra za USD?
Jak to resite?
Da se i za metro/vlak platit kartou?

Jinak je mi jasny, ze vsechny ostatni veci se daji resit kartou...nemam zajem si pak privezt korejskou menu domu na pamatku.

(kratka navsteva mesta + 1noc, jako vsichni, co se budeme vracet z HNL)

diky

V obchodech karty berou (fastfoody, kavarny, samosky, restaurace). Listek na metro lze tusim taky koupit kartou. Ale ze by tam bezne brali dolary, to jsem si teda nevsiml. Ono vseobecne nevidim duvod, aby nekde mimo USA a par zemi s podivnou menou brali USD v automatech a beznych prodejnach.

PříspěvekNapsal: 20 srp 2012 10:35 
Diskutér

dejavu píše:
happyna17 píše:

No, urcite se tam sedm hodin prezit da, ale zase tak fantasticky mi to letiste neprislo. Zdarma wi-fi a sprchy, maji tam i knihovnu :-) a za relativne normani ceny obcerstveni.
Za tech sedm hodin se da dojet na nadrazi do centra, ale nic extra tam taky neni. Z metra jsem si vsiml, ze na asi druhe nebo treti stanici je nejake mensi lokalni centrum s obchodakem. To bych priste navstivil, nez se trmacet az do centra.

Zdarma sprchy - můžete mi prosím dát info, kde jsou? Už jsem tuhle info zachytil víckrát, ale konkrétní umístění jsem nenašel, ani na webu letiště jsem to nevypátral. Stejně tak sháním info o uzamykatelných skříňkách. Letím na Havaj na konci listopadu a z PRG poletím v teplém oblečení. Jenže mám jenom příruční bag, kam se mi kalhoty a bunda nevejdou. Tak že bych to nechal v ICN někde ve schránce a při letu zpět si to zase vyzvedl.

PříspěvekNapsal: 20 srp 2012 10:51 
VIP

masterview píše:
Zdarma sprchy - můžete mi prosím dát info, kde jsou? Už jsem tuhle info zachytil víckrát, ale konkrétní umístění jsem nenašel, ani na webu letiště jsem to nevypátral. Stejně tak sháním info o uzamykatelných skříňkách. Letím na Havaj na konci listopadu a z PRG poletím v teplém oblečení. Jenže mám jenom příruční bag, kam se mi kalhoty a bunda nevejdou. Tak že bych to nechal v ICN někde ve schránce a při letu zpět si to zase vyzvedl.

Schranky nevim, to jsem neresil. Verejne bezplatne sprchy tam jsou (minimalne) dvakrat. Kdyz se projde pasovkou do hlavni haly, tak jsou vlevo i vpravo o patro vys a to na strane pasove kontroly. Jsou spojene s nejakymi laznemi (masaze). Pripadne hned za vlezem za pasovkou jsou informace, kde mluvi obstojne anglicky a nasmeruji. Ve sprchach daji rucnik, mydlo tam je, cistota velmi slusna, akorat se tam dela fronta. Uvnitr kabinek je i WC.

PříspěvekNapsal: 20 srp 2012 11:21 
VIP

Moje info 2007:
Stopover 3noci/2dny

Krome tranzitniho prostoru na letisti jsem si nikde nevsiml moznosti platit v USD. Osobne jsem si vybral Wony z bankomatu. V metru jsou automaty na listky na mistni menu a jizdne si spocitas podle mapky (cena umerna vzdalenosti vystupni stanice).
Osobne bych si urcite sehnal nejakou hotovost ve Wonech, jelikoz si mistni poulicni/stankove vyborne jidlo kartou nezaplatis.

Dopravu z letiste do centra jsem vyuzil autobus (neco jako Limousine Bus s nejakym polepem Korean Air). Jezdi do ruznych casti mesta, vybral bych si podle mista planovaneho ubytovani. Ciste, komfortni sedacky.

Mesto velmi zajimave. Pro ty co radsi prirodu, doporucim narodni park Bukhasan, ktery lezi na uzemi Soulu a da se do nej dojet metrem.
http://english.knps.or.kr/Knp/Bukhansan ... ubmenu=Npp

Pokud se chcete zeptat na neco konkretniho, zkuste, treba si vzpomenu.

Jo, na ty 3 noci v hostelu, jidlo, chlast a par suvenyru jsem spotreboval cca 200.000 Won.

P.S. Dovolim si tipnout, ze napad s ponechanim veci ve skrince je utopie. Minimalne kazdych 24 hodin z bezpecnostnich duvodu budou skrine cistit. Ale je to jen muj nazor.

PříspěvekNapsal: 20 srp 2012 11:47 
VIP

masterview píše:
Letím na Havaj na konci listopadu a z PRG poletím v teplém oblečení. Jenže mám jenom příruční bag, kam se mi kalhoty a bunda nevejdou. Tak že bych to nechal v ICN někde ve schránce a při letu zpět si to zase vyzvedl.

Korean Air není Ryanair...takže tyhle krkolomné machhinace se zavazadly fakt nejsou třeba a s těmi skříňkami je to buď nerealistické nebo drahé.
Navíc z čistě praktického budeš daleko méně podezřelý než někdo kdo letí přes půl zeměkoule jen s příručním zavazadlem.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina