Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 srp 2019 19:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sofie (SOF)
PříspěvekNapsal: 11 črc 2017 20:41 
Diskutér

tuna píše:
to ovi1:
nevím kolik vás jede. Nevyplatí se vám půjčit auto? Letíme na konci září a auto na 5 dní vyšlo cca 50Euro

Určitě by se to vyplatilo i když letíme jenom 2. Dříve jsem si auto pujčoval často, ale s postupujicím věkem a nízkou jazykovou výbavou nemám chuť podstupovat rizika s tím spojená...pořád se tady řeší nějaké problémy s půjčovnama a místníma policajtama...

PříspěvekNapsal: 12 črc 2017 09:38 
VIP

Všude je něco, tak proč to zjišťovat před koupí letenek
Ale jo, dokonce jsem zažil cestující do Moskvy, kterým bylo úplně jedno, že je to Moskva, jediným zájmem bylo, kde je tam nějaký "evropský" klub, kde se domluví anglicky, protože cílem bylo víkend propařit v něm... proč ne, nikomu to neberu, jen tím obracením řazení (nejdřív letenky a pak důvod návštěvy) prostě nepřestanu být fascinován, to se doufám ještě smí (copak Bulharsko v říjnu, ale takové spontánní nákupy někam do jihovýchodní Asie s ex-post zjištěním, že jde o monzunové období :) ).

vždy jsem se tady dozvěděl dost konkrétních informací k příslušné destinaci
No tak jste se doufám dozvěděl i teď, sice jsou takové povšechné, které byste se dočetl v každém průvodci (což by ovšem už vyžadovalo nějakou námahu), ale s dotazem "jedu do X a udělejte mi cestovní plán na týden" to jinak nejde (jako důchodci bych vám třeba ani nenavrhl trek v Rile, ale to jsem se dozvěděl až v postu o den déle). Možná by to chtělo zavést podobnou "povinnost" jako u dotazu na letenky - nejdřív vykázat nějakou vlastní činnost (aspoň popsat, co mě při cestě nejvíc zajímá - města, hory, žrádlo, sex :) ) a pak teprve chtít od ostatních "pomozte mi" s konkrétními věcmi.

pořád se tady řeší nějaké problémy s půjčovnama a místníma policajtama
Bulharští policajti jsou normální balkánští, líní (takže měří akorát na dohled od benzinky nebo motorestu :) ) a úplatní (i když po korupci v Bulharsku jdou, ale to všude na Balkáně hlavně ústně).
Ale třeba to vidím blbě já a má to být takhle.

PříspěvekNapsal: 12 črc 2017 11:39 
Diskutér

ked ste tu uz zacali riesit tu sofiu a tipy

po tom co mi zas zmenili let do varsavy, som uz tretikrat nesiel riesit polsko a kupil som na september (piatok-nedela) sofiu.

neaky dobry tip na celodenny trek?

zatial som nasiel boyana (kostolik,vodopad, jazero) resp trosku viac narocnejsie priamo az na cierny vrch a spat.

PříspěvekNapsal: 12 črc 2017 12:40 
Diskutér

Tak mě zase fascinuje to rádoby elitářské žbrblání na předmět dotazu viz.helvetika a další a rady typu najít si to v průvodci atd...to samozřejmě dělám, ale právě tam jsou ty informace velmi povšechné a mě zajímají spíše konkrétní postřehy těch, co na tom konkrétním místě byli...mě třeba nezajímá 70% příspěvků a dotazů, co se tady v diskuzi vyskytují, ale plně chápu a respektuju, že pro někoho to může být důležité a zajímavé, tak to přeskočím a šmitec...

PříspěvekNapsal: 12 črc 2017 22:23 
VIP

rádoby elitářské žbrblání na předmět dotazu
Co je na tom rádoby elitářského, můžete mi to lépe vysvětlit? Já se akorát podivuju nad záměnou pořadí, jak se obvykle řeší cestování (nejdřív kam a proč a pak teprve jak). Přitom to nikomu neberu, jen mě to fascinuje. Je mi přitom jasné, že je to dané těmi levnými letenkami a levně se koupí klidně cesta do prdele a teprve potom se řeší, co v ní. že Ještě jednou prosím, co je na tom "rádoby elitářského"?
mě zajímají spíše konkrétní postřehy těch, co na tom konkrétním místě byli
Vás třeba jo, ale ten dotaz byl natolik obecný a široký, že nic jiného než povšechné napsat nešlo. Co já vím, jestli dotyčného zajímají města nebo hory, jeskyně nebo rozhledny, středověk nebo moderna, jídlo nebo chlast? Tak jsem holt "rádoby elitářsky" odpověděl povšechné "must-see", jestli vás to uráží, nemusím psát nic, affiliate v tom nemám a konkrétní dotazy bych klidně odpověděl (a odpověděl - jízdní řád vlaků, něco o busech), kdyby nějaké byly. Tak to prostě přeskočte a "šmitec" (jenže vám to bůhvíproč nedalo přeskočit a místo toho jste sesmolil informačně nulový příspěvek a já teď kvůli vám taky).

PříspěvekNapsal: 13 srp 2017 18:38 
Diskutér

Máte někdo informaci kolik asi stojí vlak Sofie - Burgas? Nějak se mně to nedaří najít...nebo je lepší bus? Dík za případné info...

PříspěvekNapsal: 13 srp 2017 18:48 
Diskutér

Kolko stoji Burgas neviem. Ale do Plovdivu stal spiatocny 7€

PříspěvekNapsal: 13 srp 2017 21:11 
VIP

Do Burgasu vedou dvě trasy, zjednodušeně řečeno, buď máš Starou planinu vpravo nebo vlevo od kolejí, obě stojí 19 Lv = 10€, bus je tuším krapet dražší a asi i rychlejší. Já jel s malou dcerou vlakem, ona to měla zadarmo. Přeprava dětí v busech je v Bulharsku poněkud specifická. Malé děti jedou zdarma pouze bez nároku na sedadlo, v praxi je to těžké vyhádat nebo řidič tvá, aby dítě sedělo rodičovi na koleni i když je volno. Slevu 50% mají děti, tuším 6-12 nebo tak, ale jen bulharské národnosti. V praxi tedy 3-leté dítě v buse platí plné jízdné, ve vlaku zdarma nebo jen místenku...

V Burgasu se stav na pláži - dost jsem byl překvapený, nenatřískáno, voda čistá a levně (slunečník za 3 Lv na den)...

PříspěvekNapsal: 13 srp 2017 21:22 
VIP

K přesunu do centra z letiště doporučuju metro, zastávka je u nového terminálu, kam jezdí free shuttle vždycky v půl a v celou, zpět ve čtvrt a ve tři čtvrti. Lístek na metro má platnost 15 min, ta bacha, nekupovat jednotlivé jednorázové jízdenky dopředu, ale hezky až před jízdou za 1,6 Lv. Kdybys kvaltoval k moři a nechtěl se v Sofii ohřát, není nutné jezdit do centra, nejbližší vlaková zastávka, kde staví vlaky směrem Plovdiv, Varna, Burgad atd. je Iskarsko šossé, 2 stanice od letiště.

PříspěvekNapsal: 14 srp 2017 09:48 
VIP

diky, tak ked uz v Bulharsku zachadza metro k letisku, tak stale nevidim dovod, preco z BTS nemoze chodit bus na autobusku Nivy :D

PříspěvekNapsal: 28 říj 2017 08:33 
VIP

tak som sa vratil z home officu v Sofii, pekne pocasie, trosku som to pobehal..ale k letisku:
Wizz lieta na stary terminal 1, takze odtial najlepsie busom 84 (listky su v terminali v automate, v stankoch, alebo u tety pri zastavke do 9 vecer). Naspat som sa rozhodol, ze teda vyskusam metro a free shuttle. Tak som prazdnou supravou prisiel dve hodiny pred odletom na novy Terminal 2. Cakam 15 minut, zrazu sa objavi shuttle, elektricky bus, vyhodi ludi, vypne svetla a ide prec. Ok
tak po dalsich 10 minutach sa objavi bus 84. Tak ze ten by mal ist aj k Terminalu 1, mam celodenny listok este tak idem. Zrazu zapcha, po 10 minutach a 200 metroch autobusar otvoril dvere a uz som rychlou chodzou slapal 2km k spravnemu terminalu, kde som dorazil hodinu pred odletom :D
Takze metro super, ale na Terminal 2, alebo ak chytite free shuttle po prilete na T1.

PříspěvekNapsal: 25 lis 2017 10:39 
Diskutér

Byl jste někdo v zimě v Sofií a na Vitoše? Jak to tam vypadá? Je v Sofií typická špinavá velkoměstská zima, nebo je to trochu romantičtější? A zimní pěší treky na Vitoše dobré, nebo to není nic moc? Ani nevím, jaký zvolit termín, jestli přelom březen/duben, nebo podstatně dříve? Teď jsem tam byl koncem října a bylo nádherně, ale bylo to tam, takové dost opuštěné a hlavně mimo vikend nejezdily lanovky, ani ty přibližovací busy do kopců...

PříspěvekNapsal: 25 lis 2017 22:10 
VIP

Tiež som bol len v októbri a super, ale v zime teda by to malo byť vďaka lyžiarom dostupnejšie, chodia busy a premávajú lanovky. Tam sa už potom bude dať pomotať. Prip. na Bojanský vodopád sa v zime chodí liezť, tak by to mohlo byť zjazdné aj peši

PříspěvekNapsal: 15 led 2018 15:29 
VIP

riskli by ste 2hod 20 min na prestup v Sofii?
BTS- SOF (prilet 20:20) - SOF-DOH 22:45 ?

PříspěvekNapsal: 15 led 2018 15:46 
Diskutér

kono píše:
riskli by ste 2hod 20 min na prestup v Sofii?
BTS- SOF (prilet 20:20) - SOF-DOH 22:45 ?

Ak BTS-SOF poleti nacas, tak to je v pohode. :-) Kam letis s qatarcami? Nepal?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina