Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 srp 2019 04:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Wroclaw (WRO)
PříspěvekNapsal: 30 říj 2014 18:37 
Tazatel

Obrázek

uff tak toto je jedine rozumne spojenie a tych par minut na prestup... no neviem neviem. ale na druhej strane je to asi fakt najrychlejsia a zaroven najlacnejsia varianta :shock:

PříspěvekNapsal: 31 říj 2014 11:17 
VIP

muzes prestoupit v usti nad orlici. akorat musis prejit ze zastavky "město" na nádraží...

PříspěvekNapsal: 31 říj 2014 15:12 
VIP

Bacha, aktuálně je ÚnOr rozkopané, do Letohradu jezdí autobusy (tuším že z "městské" zastávky), zpoždění a ujetý přípoj nelze vyloučit.

PříspěvekNapsal: 06 led 2015 21:27 
Návštěvník

Parkování přímo na letišti ve Wroclawi nyní vychází na slušný peníze díky 40% slevě při bookingu online více jak 5 dní před příjezdem (a 20% 1-4 dny před příjezdem): http://airport.wroclaw.pl/en/passager/g ... /car-park/
18 dní nás teď díky tomu přijde na pěknou cenu 90 zlotých

PříspěvekNapsal: 05 kvě 2015 17:56 
Návštěvník

Ahoj. Prosím nevíte někdo aktuální cenu vlaku z Wroclawi do Pardubic?

http://rozklad-pkp.pl/ , našel spoj 24.5. 16.34 Wroclaw - 21.19 Pardubice, vlak R 6288 Glacensis regio. Dokonce mi to i nabízelo možnost buy ticket, ale po kliknutí mi to hodilo error "cannot find station with given ID."

české dráhy nabízejí lístek do ústí nad orlicí za cenu přes 600 kč (na pardubice jsem se ani neptala), což mi přijde trochu moc. poslední info, co jsem tu našla bylo WRO - Pardubice pod 300, což je super cena (potřebuju se dostat do Prahy).

Na těch polských international trains mi to tohle spojení vůbec nenašlo.

Předem moc díky za radu, řeším, zda koupit letenku do Wroclawi a jak potom z Wroclawi do Prahy (přílet 15.15, takže preferuji vlak 16.34 před tím posledním polski busem v 16.15 (btw mívá často zpoždění, nebo odjíždí na čas?).

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2015 09:32 
VIP

24.5. je neděle. Důležité - v pracovní dny by to bylo jinak.

V pokladně na nádraží ve Wroclawi (nejlépe označené "Przewozy regionalne", ale měly by to umět i kasy jiných dopravců, max. vás odešlou správně) požádáte o "Bilet turystyczny plus Czechy tylko na pociagi Regio". Bude stát 55 zlotých (jiný nechtějte, existuje víc verzí), tj. asi 380 Kč, a platí z Wroclawi až do Pardubic.

P.S. Proč kupujete jízdenku jen do Pardubic, když podle všeho chcete jet do Prahy?

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2015 09:51 
VIP

asi bych to celkově nepokoušel. Je to poslední spoj. 30 minut jede bus na nádraží. Než vylezeš z letiště, než Ti pojede...mně už teda uletělo hodně letadel, ale život mě naučil na přesun do/z Polska si dát aspoň půl dne.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2015 10:36 
Návštěvník

helvetica píše:
24.5. je neděle. Důležité - v pracovní dny by to bylo jinak.

V pokladně na nádraží ve Wroclawi (nejlépe označené "Przewozy regionalne", ale měly by to umět i kasy jiných dopravců, max. vás odešlou správně) požádáte o "Bilet turystyczny plus Czechy tylko na pociagi Regio". Bude stát 55 zlotých (jiný nechtějte, existuje víc verzí), tj. asi 380 Kč, a platí z Wroclawi až do Pardubic.

P.S. Proč kupujete jízdenku jen do Pardubic, když podle všeho chcete jet do Prahy?

Moc díky za info. k těm pardubicím - psalo se tu, že kombinace wroclaw-pardubice a pardubice-praha vyjde levněji.Náhodou ten Bilet turystyczny plus Czechy tylko na pociagi Regio se nedá někde zakoupit online, nebo od českých drah? Ještě jednou děkuji.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2015 10:45 
Návštěvník

brumbrum píše:
asi bych to celkově nepokoušel. Je to poslední spoj. 30 minut jede bus na nádraží. Než vylezeš z letiště, než Ti pojede...mně už teda uletělo hodně letadel, ale život mě naučil na přesun do/z Polska si dát aspoň půl dne.

já vím, taky z toho nejsem moc štastná. ale wizz má přílet 15.15, bus z letiště odjezd 15.31 a pak 15.51. takže když stihnu ten 15.31, je to v poho a teoreticky i ten 51 bych ještě mohla stihnout...

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2015 12:42 
Návštěvník

A přidám tedy ještě jednu možnost, jak se dostat z Wroclawi do Pardubic za 390 Kč. pozitivum je to, že se jízdenka dá pořídit už praze, takže má-li někdo málo času vyřizovat to v polsku, může se hodit (nevýhodou je vázanost na konkrétní spoje).

stačí si v e-shopu cd koupit zpáteční jízdenku z pardubic do wroclawi. včasná stojí 190 + 190 Kč. vytištěný lístek vám pak ještě musí přímo na nádraží v čr orazítkovat nějakým razítkem, aby ty jízdenky uznala i polská strana. (nebo jsem to aspoň takhle pochopila od slečny z info linky).

Čili já jsem to vyřešila takto a jen se modlím, aby wizz neměl zpoždění... Díky všem za rady.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2015 12:45 
VIP

musí to orazit průvodčí než opustíš CZ, tj. když se nedostaví, tak je potřeba toho českýho před Miedzylesie vyhledat.

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2015 15:58 
Návštěvník

no tak to je teda super, ta dáma na informační lince CD řekla, že stačí zajít na mezinárodní pokladnu v praze na hlaváku a tam mi to nějak označí, aby tomu poláci rozuměli a můžu jet. jasně jsem jí vysvětlila, že tu jízdenku z pardubic do wroclawi vůbec nevyužiju. ach jo, tak to jsem zvědavá, jak tohle dopadne :(

EDIT: tak to stačí kdykoliv zanést do jakékoliv mezinárodní pokladny, odtamtud někam zavolají a potvrdí data a jízdenku pak orazítkují a poláci by měli být happy :)

PříspěvekNapsal: 06 kvě 2015 19:40 
VIP

k těm pardubicím - psalo se tu, že kombinace wroclaw-pardubice a pardubice-praha vyjde levněji
Tak Pardubice-Praha jsou full-fare za 148 Kč, čili nějakých 21 zlotých. Proti tomu je Wroclaw-Miedzylesie za 23,60 zlotych, "przejsciówka" Miedzylesie-Lichkov za 6 zlotych (kupuje se ve vlaku) a Lichkov-Praha 261 Kč (taky se kupuje ve vlaku, v Lichkově je pokladna dávno zrušená) = 37 zlotych. To by se to už možná vyplatilo rozdělit (55+21 proti 23,60+6+37).
Náhodou ten Bilet turystyczny plus Czechy tylko na pociagi Regio se nedá někde zakoupit online, nebo od českých drah?
Náhodou ne - proč si myslíte, že jsem psal "V pokladně na nádraží ve Wroclawi"? :-))

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2016 17:12 
Návštěvník

Před pár dny jsem se vrátil z Kréty, WRO - CHAN s Ryanem, paráda, bez problémů. Autem z Blanska 4 hod. Parking ve WRO na D 510kč za 14 dní, 5 min od terminálu, koupit po netu min. 5 dní předem. Protože byla časová rezerva, dal jsem průzkum. V pohodě by se dalo volně parkovat ve vísce Jerzmanowo S od letiště, cca 20 min pešo. Ale asi to za tu pětibábu nestojí.

PříspěvekNapsal: 09 zář 2016 08:01 
Moderátor

jel nedávno někdo do WRO z Brna nebo Vysočiny? Je lepší jet Hradec - Trutnov - Kamienna Gora
nebo Hradec - Náchod - Klodzko?
případně nejpříměji, tj http://goo.gl/F3ha8M
díky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina