Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 říj 2019 12:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Brusel - South Charleroi (CRL)
PříspěvekNapsal: 09 lis 2016 23:30 
VIP

IC v BE nejsou povinně místenkový. Jednou jsem šel večer do Ransartu (něco přes půl hoďky), odkud jezdí bus do města asi za dvě eura.

PříspěvekNapsal: 20 pro 2016 11:34 
VIP

nikde ve vlakne jsem nenarazil na tuhle low cost alternativu do Brusselu - bus TEC linka 365a Bruxelles - Charleroi.
https://www.infotec.be/xhr/Medeplacer/Horaires/Ligne/tabid/613/ligne/C365a/titre/365a%20Bruxelles%20-%20Charleroi/language/mobile/choice.html
melo by to stat 3€. Bus projizdi i kolem pamatniku bitvy u Waterloo. Podrobneji je trasa rozepsana zde http://www.actp.be/pdf/Liaisons%20TEC%20vers%20Bxl%20-%20Lignes%20365%20et%20W.pdf
jelikoz znalosti francouzstiny neoplyvam, tak ja si moc nepoctu
Absolvoval uz nekdo cestu tim busem?

PříspěvekNapsal: 09 úno 2017 19:35 
VIP

taky mně ta linka 365a zaujala, vyzkouším, jak tam budu mít cestu.
jízdní řád zde https://www.infotec.be/published/Docume ... ument=8321

cestu od terminálu k nejbližší zastávce jsem našel takto:
https://goo.gl/Rk7MbG
asi 30 minut pěšky, 2,8 km

Máte někdo zkušenost, jak se dá dostat přes tu bránu, nebo někde jinde z areálu ven?
To si snad dělají srandu, jestli celé letiště je oplocené a nikdo nemůže volně přijít ani odejít? :x
A jak to třeba dělají lidi, kteří jedou někoho hodit nebo vyzvednout autem?

PříspěvekNapsal: 09 úno 2017 20:53 
VIP

autem to prostě objedou
dostat se dovnitř/ven dá bránou, když vjíždí/vyjíždí bus na autobusák.

PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 12:41 
VIP

Navazu na svuj prispevek vyse. Jelikoz jsem mel 23.1. casu nazbyt a do Bruselu jsem se nehnal (4ta navsteva) tak ten
Bus 365A jsem vyzkousel.

Nejdriv popisu jak jsme to absolvovali my:
Po priletu na Charloi jsme se chteli premistit busem MHD (TEC) linka A ze stanice GOSSELIES Airport na vlakove nadrazi CHARLEROI Sud. Tato linka jede z letiste na dane nadrazi bez zastavky a trva to cca 17min. Prvni neprijemne zjisteni Bus podrazil jeden smer na 6€. "Na stesti" je primo u busu plno nahanecu na sdileny taxik (vzdy nejaky minivan) kde nabizeji pohodlneji a rychleji stejnou trasu za 5€. Jelikoz jiny bus MHD z letiste nejede, tak nebylo moc nad cim premyslet.
Po prijezdu na CHARLEROI Sud jsme se v info stanku poptali jak a kde na bus 365a a jaky potrebujem listek az do Bruselu. Byli jsme instruovani, ze si mame koupit listek za 3,2 € a mame nasednout na tramvaj linka M3 do stanice JUMET Madeleine (M), kde prestoupime na bus 365a. Na dane stanici jsme prestoupili, prakticky na tom samem nastupisti na BUS 365a a cestu absolvovali az do stanice BRUXELLES Midi. Bus ma mnoho zastavek, ale drtiva vetsina je na znameni. Je to takova vyhlidkova jizda a bus skutecne projizdi i kolem pamatniku (kopecku) bitvy u Waterloo. Kdo nespecha a cestuje ve vice jak 1osobe tak se tento bus urcite vyplati. Navic cim bliz Bruselu tak na nekterych zastavkach lze prestoupit i na zrychlenejsi - mene zastavkove linky. Takze to pravdepodobne jde jeste urychlit.
Celkova cena tedy 8,2€ vs. 17€ Flibco na miste ci vs. 15,8€ bus TEC + vlak

Po zkusenosti bych to absolvoval uz dnes trochu jinak, lepe:
Jelikoz nejvetsi brzdou = zajizdkou (casovou i financni) je ten Bus z letiste linka A a pak cesta tramvaji do stanice JUMET Madeleine (M). Tak bych to resil tak, ze bych se primo na miste odkud jezdi taxiky (tzn. zastavka busu GOSSELIES Airport) taxikaru zeptal co by stala cesta primo do stanice JUMET Madeleine (M) (6,1km) ci do GOSSELIES Léopold (6,4km). Jelikoz z letiste je plno jednosmerek tak na JUMET Madeleine (M) je to paradoxne kratsi ac na mape je to vzdusnou carou dal.
Jeste je zde alternativa mozna vubec nejvyhodnejsi nechat se taxikem hodit jen na zastavku RANSART Place Communale (3,2km) odkud jezdi bus 11 a 28 na JUMET Madeleine (M) (7 zastavek 8-10min jizdy).

Aktualni situace na letisti Brusel - South Charleroi (CRL)
Jelikoz je letiste oplocene, tak varianta pesky je pouze pres zavoru. Otazkou je jak moc je to bezpecne a kolik tim vzbudite podezreni. To jen tak na okraj, abyste se pak pri navratu nedivili proc si zrovna Vas berou do separe. Vsude jsou kamery, vojaci a policajti a aktualne pri vstupu do letisti plati prisnejsi bezpecnosti pravidla (alespon 7.3. tomu tak bylo). Jeste pred vstupem do haly se prochazi bezp.ramem a namatkove (tak kazdy ctvrty) berou lidi, ktere prejedou od hlavy az k pate vcetne zavazadel takovym tim papirkem, ktery pak strkaji do dektoru vybusnin.

Naposledy upravil Posheidon dne 10 úno 2017 12:49, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 12:48 
VIP

No vzhledem k tomu, že u jedinýho vjezdu je značka "zákaz vstupu chodců", tak bych na nějaký žabožroutí podezření hodil bobana, protože jak se tam teda máš pěšky dostat, že...

PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 12:53 
VIP

To uz je samozrejme na kazdem zda to riskne, ale musel jsem zminit mozna rizika. Pri ceste z letiste bych to asi risknul, pri ceste zpet uz bych dost vahal, zda to za mozne neprijemnosti stoji.

PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 13:04 
VIP

Zajímavý, že v BRU žádný kontroly u vchodu nejsou, akorát ty žáby furt musí mít něco extra...

PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 13:25 
VIP

Proč bych nemohl na letiště přijít nebo odejít pěšky??? :x
Vůbec tu nevidím žádnou souvislost s bezpečností a nechápu, proč by někdo měl vejít v podezření jen proto, že nepřijel autobusem. To jsem teda nikde jinde neviděl.

Maximálně v tom vidím lobby provozovatelů letiště, aby mohli inkasovat za autobus 5x víc, než je jinak v místě obvyklé.

Posheidon, díky moc za info!
Ještě k tomu 365a - lístek se kupuje u řidiče a platí cash?
Nebo 3,2€ to bylo včetně té M3 tramvaje a lístek byl přestupní?

PříspěvekNapsal: 10 úno 2017 13:48 
VIP

proste nastavene je to tam asi tak, ze jdes-li pesky tak jses asi rovnou podezrely neb pesky to tam preci nejde :-/ osobne v tom vidim jednu velkou mafii managment letiste + Flibco + taxikari. To ze je tago na stejne trase levnejsi nez Bus MHD tomu primo napovida.

3,2€ vcetne tramvaje a listek byl prestupni a kupovali jsme jej v automatu na CHARLEROI Sud, hned kousek od vystupu z autobusu linky A z letiste. Na automatu nam listek navolil ochotny clovek primo z toho info stanku.

PříspěvekNapsal: 30 zář 2017 21:22 
Diskutér

Aktuální postřehy z odletu z CRL:
- přesun z Bruselu city shuttle busem nejlepší v poměru čas/cena 14EUR online booking, lístek netřeba tisknout, stačí QR kód na mobilu. v pracovní den odpoledne jsme se dostali hned na první autobus, cesta bez trafficu 45 minut
- pomalá security, doporučuji počítat s alespoň 20 - 30 min. rezervou
- food court za security je relativně drahý (11 EUR za hlavní jídlo, 3,40 EUR za lahev vody), při naší cestě bylo ze 6 jídel jen jedno
- před security se dá nakoupit balená jídla levně v supermarketu, který je úplně vlevo u příletů (saláty, sendviče okolo 3EUR)
- wifi zdarma, funguje dobře

PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 21:05 
Tazatel

goro píše:
Proč bych nemohl na letiště přijít nebo odejít pěšky??? :x
Vůbec tu nevidím žádnou souvislost s bezpečností a nechápu, proč by někdo měl vejít v podezření jen proto, že nepřijel autobusem. To jsem teda nikde jinde neviděl.

Maximálně v tom vidím lobby provozovatelů letiště, aby mohli inkasovat za autobus 5x víc, než je jinak v místě obvyklé.

Posheidon, díky moc za info!
Ještě k tomu 365a - lístek se kupuje u řidiče a platí cash?
Nebo 3,2€ to bylo včetně té M3 tramvaje a lístek byl přestupní?

Ahoj, prosím o radu.
Plánuju cestu pro 5 osob z CRL do Bruselu (centrum) a chtěla jsem znovu otevřít toto téma. Ta tramvaj zastavuje kde? někde před letištěm? a lístek na bus č.365a se kupuje u řidiče? a za kolik?
Taky zvažuju variantu zkusit ukecat taxikáře (např. taxi pro 4, ale bylo by nás 5. Bude to rozlučka se svobodou 5 holek, to by je třeba mohlo obměkčit :D ) nebo na místě udělat spolujízdu ještě s někým do centra. To by pak mohlo vyjít cca na 50-80 eur?
Flibco jsem četla to má tak, že pokud člověk nemá dokoupený priority, tak se taky do busu hned člověk nemusí dostat z důvodu obsazenosti a musí čekat na další spoj, což by se mi dalších 20 až 30 min. nechtělo...
Díky moc za rady

PříspěvekNapsal: 23 bře 2018 23:53 
VIP

Takže ještě jednou.
1. V tý tramvají je úplně jedno, jestli máte lístek.
2. Podstatný je dostat se z tý oplocený situace ASAP, to znamená pěšky s prvním busem kamkoliv.
3. Potom happy journey kam chceš, kdy chceš, tramvaj (električka tomu říkaj na dálným východě) included.
4. "Ukecání taxikáře" záleží čistě na kvalitě ukecávající samičky.
5. Kdo tomu furt nerozumí, mužem si o tom promluvit orálně s brumákem (přijímáme pouze ženy do 35 let).

Thank you and...happy journey!

PříspěvekNapsal: 28 srp 2018 13:34 
Diskutér

Tak jsem si to taky vyzkoušel, celý to letiště je pěkná sviňárna. Už mě mělo varovat, že policajt na mě kouká jako na debila, když se ptám, kudy pěšky ven. Přes parkoviště a přes 2 kruháče a pak se to rozděluje na různý směry. Nachodil jsem přes 7km a bylo to na hovno :D To nasere, když stojíte za plotem, dveře do terminálu máte 100m před sebou, ale je tam plot a kamery, takže hezky 3km podél plotu zpátky. Mimochodem, v tom plotu jsou průchody na karty, jednoho jsem zdálky viděl projít. Nakonec hranolky před terminálem za 4E a dobrá je ta prodejna, levý okraj terminálu, obstojný výběr, přijatelné ceny.

PříspěvekNapsal: 28 srp 2018 14:43 
Diskutér

nickcarter, išiel si peši len z letiska alebo aj na letisko? Ak si išiel na letisko, počkal si až pôjde nejaké auto a prešmykol si sa cez otvorenú bránu?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 152 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina