Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 srp 2019 01:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Frankfurt - Hahn (HHN)
PříspěvekNapsal: 11 čer 2012 20:10 
Nováček

Tou sousedící vesnicí je míněno Lautzenhausen nebo Bärenbach ? Chtěl jsem to auto nechat max do 2 km,to klidně dojdu,mám jen batoh a nechce se mi dávat 40,-eur.

PříspěvekNapsal: 04 lis 2013 10:59 
Diskutér

nevite jakym spojeni se na Hahn dostat?nejlep z Praglu...
nejak se mi to nepodarilo najit.. :cry:

PříspěvekNapsal: 04 lis 2013 11:16 
Moderátor

phairnix píše:
nevite jakym spojeni se na Hahn dostat?nejlep z Praglu...
nejak se mi to nepodarilo najit.. :cry:

Sice jsem do HHN nejel, ale všiml jsem si loni pravidelných busů z autobusového nádraží v Mannheimu. Ten je na lince např. žlutých busů do Paříže a na tu trasu mají teď akci na zpáteční jízdenku zdarma. Možná bys to mohl nějak šikovně nakombinovat - záleží na termínu. Nevzpomínám si přesně, ale myslím, že tam byla i jiná možnost než hahn express. Strýček G Ti určitě poradí.

PříspěvekNapsal: 04 lis 2013 16:46 
Diskutér

takisto sa da vyuzit kombinacia eurolines/SA do frankfurtu (letisko alebo zel. stanica) a odtial BOHR bus http://omnibusse.bohr.de/de/fahrplan.php?akt_linie=30

PříspěvekNapsal: 24 lis 2013 14:05 
VIP

Hledám nejlevnější dopravu z HHN do ČR, potřebuju pár rad.
přiletíme v sobotu kolem půlnoci z TFS, odjezd může být i v neděli ráno (počítáme s přespání na letišti), Německo moc procestované nemám, tak poprosím o pár rychlých tipů, pokud někdo víte.

1) nejlevnější cesta z HHN na nějaké místní vlakové nádraží? Našel jsem Traben-Trarbach, ale žádnou místní MHD.

2) je více společnosti, které jezdí z HHN do Frankrutu? Dá se počítat, že někdo poskytne levnou nabídkou z letiště v nevytížených ranních spojích (ala easybus) nebo v rámci konkurenčního boje (ala BGY - Milano)? zatím jsem našel jen bohr.de a flixbus, oboje fixně za 14€. Flibco to jezdí taky, ale tento úsek zastavují pouze pro výstup. Nějaká jiná varianta, jak levně do Frankfurtu?

3) máte někdo zkušenost s jízdenkami DB, hlavně s Bayern-Boehmen ticket, nebo Schönes-Wochenende-Ticket? Chápu to dobře, že oboje koupím kdekoliv v Německu na nádraží v automatu, a to i mimo Bavorsko, třeba ve Fra? A kdykoliv - i v den platnosti?

4) Pokud bychom chtěli na trase do ČR navštívil ještě nějaké zajímavé pěkné město, co byste doporučili?

PříspěvekNapsal: 24 lis 2013 14:32 
Administrátor

Schönes-Wochenende-Ticket jde koupit v každém automatu, ale regionální jízdenka pouze v daném regionu. Netvrdím to na 100 %, ale když jsem si s tím před pár lety v DE na nádražích hrával, tak jsem zpravidla viděl lokální nabídky na slevy všeho druhu, nikoliv však z jiné spolkové země. Je však možné, že již taková možnost existuje, možná někdo potvrdí/vyvrátí.

Avšak nic Ti nebrání si to koupit na netu...

Pojedeš-li domu regionálama, tak je to docela slušná porce km a dnes, kdy je krátký den Ti na nic jiného, než na tranzit, nezbude čas. Zajímavá jsou v DE zpravidla malá městečka na regionálních tratích, která budeš stejně míjet po hlavních tratích...

PříspěvekNapsal: 24 lis 2013 16:16 
VIP

goro:
1) Z Hahnu je doporučeníhodná linka 610 místního "MHD" (VRM - Verkehrsverbund Rhein-Mosel) dopravce Rhein-Mosel-Verkehrsgesellschaft (RMV, de facto dcera DB), která jede do Koblenz (http://www.rhein-mosel-bus.de/rheinmose ... ober13.pdf). Navazuje na přílety, ve vašem případě odjíždí o půlnoci (tj. už v neděli). POZOR, další spoj je až v 11:00 ráno. Platí na ni síťové jízdenky jako Schönes Wochenende Ticket, Quer-durchs-Land Ticket, Rheinland-Pfalz Ticket.
2) V Koblenz (ZOB naproti nádraží) jste v 1:10 ráno, můžete se jít někam vyspat a ráno pokračovat dle libosti (nevím, jestli potřebujete pokračovat do ČR směrem přes Sasko nebo Bavorsko). Je to čistě jen práce s vyhledávačem spojení, např. ještě při odjezdu v devět ráno se do večera dostanete regionálkou na hranice a třeba až do Prahy. Tady chybí informace, co vlastně chcete.
3) Síťové jízdenky se dají koupit i v automatech i v den platnosti, nejspíš i u řidiče toho autobusu na letišti, ale pro jistotu lze koupit i na internetu. Existuje určitý přesah, např. v Zittau se dá koupit i Berlin-Brandenburg-Ticket, ale nejsem si úplně jistý, jestli např. v Brémách budou mít v automatu Bayern-Böhmen-Ticket (u kasy určitě ano, ale tam je to s příplatkem).
4) Já bych jako "zajímavé pěkné město cestou domů" doporučil třeba Würzburg (panoráma á la Karlův most + Bratislavský hrad: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... rzburg.jpg :) ). Je to ovšem návštěva tak na hodinu, hodinu a půl, vždyť tím přejezdem Německa strávíte skoro 12 hodin. P.S. I ve Würzburgu vám bude SWT platit na tramvaje.

PříspěvekNapsal: 25 lis 2013 12:15 
VIP

Helvetica:
díky moc! Ten bus 610 by se nám moc hodil, akorát jsem googlil a prý jím na tu víkendovou jízdenku nelze jet.
Takže asi mi jako nejlevnější zatím vychází za 14€ do Fraknfurtu, pak za 7,8€ do Kahlu v rámci zóny RVM a pak dál přes Bavorsko až do Plzně na Bayern-Bohmen-Ticket za 29€ pro dva.
Jenom nevím, jestli v Kahlu musím vystoupit, nebo ten Bayern-Bohmen-Ticket půjde koupit už z Fraknfurtu, protože Kahl vlaky projíždí.

Nebo nějaký jiný tip? Nějaký dálkový autobusy za babku, ala simpleexpress, polskibus, apod. naším směrem nejsou, že?

Jinak nám prostě jde jen o to, dostat se co nejlevněji do ČR, konkrétně do Olomouce.
Jsme kluk a holka, tak zvažujeme i stopa, takhle ve dvou by to mohlo jít..

PříspěvekNapsal: 25 lis 2013 12:48 
VIP

Cao Goro,zdravim do Olmika ;) ja jsem tyhle honby za kazdym eckem vzdal/asi 13e vic/ a pri priletech do Nemec uz beru vetsinou listky od DojceBanu ze sekce Europa-Spezial Tschechien IC Bus tusim ze je to za 44e primo z Hahnu do Prahy,ale netusim jestli lpis na tom brouzdani ulicemi nemeckych mest :) Je to vetsinou listek s kombinaci bus do Weisbaden,vlak/IC/ do FR a z Norinberku bus do Prahy. http://www.bahn.de

PříspěvekNapsal: 23 led 2014 02:08 
Nováček

Zdarec mam dotaz. Z vladnu prestoupit ve Frankfurtu za 60min? Priletim na příletový terminál 1 a odlitam z terminálu 1 oba spoje jsou od Singapur Air

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 led 2014 19:33 
VIP

Jseš si úplně jistej tím Hahnem?

PříspěvekNapsal: 23 led 2014 21:05 
VIP

Velmi správný postřeh. Nechci ho podcenovat, je tu nováček, ale třeba si myslí že hlavní letiště FRA se jmenuje Hahn. A žabáku, radši se koukni do mapy, aby tě navigace neodvedla 130 km od správného letadla, to bys už nenapravil.

PříspěvekNapsal: 24 led 2014 15:57 
Nováček

Tak tet ste mě dostaly, omlovam se su debil ale i presto da se stihnout přestoupit za hodinu na letisti ve Frankfurtu nam Mohanem FRA na hodinu? Priletim na příletový terminál 1 a odlitam z terminálu 1 oba spoje jsou od Singapur Air. Dik moc za každou radu

PříspěvekNapsal: 24 led 2014 19:57 
VIP

Žabák píše:
Tak tet ste mě dostaly, omlovam se su debil ale i presto da se stihnout přestoupit za hodinu na letisti ve Frankfurtu nam Mohanem FRA na hodinu? Priletim na příletový terminál 1 a odlitam z terminálu 1 oba spoje jsou od Singapur Air. Dik moc za každou radu

Tady mi něco nehraje, přestup ve FRA z letu Singapore Air na let Singapore Air mě napadá jen mezi linkami SIN - FRA a FRA - JFK. Což vlastně není přestup :-)
Takže jeden let asi bude operovat někdo jiný, ač to může být i na číslo singapurců.

PříspěvekNapsal: 24 led 2014 20:51 
Diskutér

Já si myslím,že se jedná zřejmě o spoj z PRG do SIN nebo JFK. Myslím si,že Singapurci z FRA nikam jinam nelétají. HHN SA zcela určitě nenalétává. Jinak hodina by měla stačit,oba segmenty jsou zřejmě na jedné letence,takže hlavně nezmatkovat.Pokud se jedná o přílet na HHN a odlet z FRA,tak je to samozřejmě za hodinu totálně mimo mísu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 115 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina