Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 10 pro 2019 14:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Tuzla
PříspěvekNapsal: 18 úno 2017 14:54 
Diskutér

Nevíte někdo, jestli se dá na letišti v Tuzle přespat? Letí to do Blavy v 6 ráno a to nemá cenu se z nějakého ubytka hrkotat. Na letišťním webu teda píšou, že to nepremává od 23 - 3.15, ale zajímalo by mě, jestli to opravdu vyhazujou a jestli je to, když tak venku aspoň trochu v červnu přívětivé, kdyby došlo na nejhorší...je tam vůbec kolem Tuzly něco zajímavého, vím jen o tom slaném jezeře. Spíš mě tam lanaří kámoš, protože mám klub, ale tentokrát fakt nevím...dík za případné info

Předmět příspěvku: Re: Tuzla
PříspěvekNapsal: 18 úno 2017 15:18 
Diskutér

ja mam zatial v plane kuknut zrucaninu srebrenik a mozno jazero modrac.
ale je to len taky hruby nastrel, presne si to zacnem planovat tyzden pred odletom :)
pri spiatocnom lete budem spat pri letisku (13,5€ za izbu + odvoz na letisko, inak pesi je to cca 15.min)

PříspěvekNapsal: 18 úno 2017 16:13 
Tazatel

ovi1 píše:
Nevíte někdo, jestli se dá na letišti v Tuzle přespat?

tiez som to riesil. neda, vyrazia ta odtial.

http://www.sleepinginairports.net/europ ... irport.htm

PříspěvekNapsal: 18 úno 2017 19:29 
Diskutér

baca12 píše:
ja mam zatial v plane kuknut zrucaninu srebrenik a mozno jazero modrac.
ale je to len taky hruby nastrel, presne si to zacnem planovat tyzden pred odletom :)
pri spiatocnom lete budem spat pri letisku (13,5€ za izbu + odvoz na letisko, inak pesi je to cca 15.min)

To je za dvoulůžák? Můžeš trochu konkrétněji?

PříspěvekNapsal: 18 úno 2017 20:16 
Diskutér

mrkni sa cez booking, je tam kopa ubytka pri letisku

ja som si vybral Apartments Dedic , letim 28.4 nazad 1.5 tak potom supnem volake postrehy

PříspěvekNapsal: 04 dub 2017 14:44 
Návštěvník

V piatok letim do Tuzly. Stranka letiska je velmi skupa na infor, ako sa tam da dostat. V anglictine nic. v srbcine/bosniancine su len instrukcie ako sa tam navigovat autom zo sarajeva, banka luky, chorvatska a srbska.

Nebol tam nahodou niekto tento vikend? Radsej by som siel busom ako taxikom.

jedine info, co ako tak vyzera byt ok je http://wikitravel.org/en/Tuzla
lenze ani tam nie je spominana Bratislava ako destinacia, z ktorej su lety do Tuzly, tak netusim ako aktualne su tie informacie.

vopred dakujem za info.

PříspěvekNapsal: 04 dub 2017 15:18 
Diskutér

Autobusom sa dá ísť do Tuzly, prípadne vyskočiť v nejakej dedine pred ňou, a odtial taxík (kombinácia vyjde nejakých 17-18 eur).

Možno je lepšie zobrať mikrobus ktorý sa dá objednať na stránke wizzair, cena je tuším 25 eur a ide priamo na letisko, s primeranou rezervou k danému letu.

PříspěvekNapsal: 05 dub 2017 17:56 
Diskutér

časy odchodov z tuzly do sarajeva a naspäť:
https://www.p-airbus.com/uploads/a/WL_T ... SAR_EN.jpg

cena 22 eur (plus 1 euro rezervačný poplatok)

https://www.p-airbus.com/

PříspěvekNapsal: 12 dub 2017 09:25 
Moderátor

už tam někdo půjčoval auto? nějaký tipy na dobrou půjčovnu? díky

PříspěvekNapsal: 12 dub 2017 09:43 
VIP

Možno je lepšie zobrať mikrobus ktorý sa dá objednať na stránke wizzair, cena je tuším 25 eur a ide priamo na letisko, s primeranou rezervou k danému letu
...a když vylezete před letiště na hlavní silnici, tak tam zhruba jednou za hodinu *) jezdí místní autobus a bude to tak za euro. Nebo si mávnete na nějakou maršrutku.

*) nějaký starší, již neplatný JŘ je na webu tamního ministerstva dopravy, ale ono se to na Balkáně tak moc nemění: http://www.vladatk.kim.ba/Ministarstva/ ... 2012_2.PDF
(linka 11, strany 3 a 5 toho PDF - zastávka u letiště se jmenuje "Dubrave Aer."(odrom) a jede přes "Mezinárodní autobusovou stanici" na A.S. Iztok, čili autobusák východ.
Ale samozřejmě můžete dát za 20 km do/z Tuzly 25 EUR, každé zboží má svého kupce.

PříspěvekNapsal: 12 dub 2017 09:48 
VIP

helvetica píše:
Možno je lepšie zobrať mikrobus ktorý sa dá objednať na stránke wizzair, cena je tuším 25 eur a ide priamo na letisko, s primeranou rezervou k danému letu
...a když vylezete před letiště na hlavní silnici, tak tam zhruba jednou za hodinu *) jezdí místní autobus a bude to tak za euro. Nebo si mávnete na nějakou maršrutku.

tu sa asi jedna o mikrobus do Sarajeva:)

PříspěvekNapsal: 16 dub 2017 13:26 
Diskutér

Pár postrehov z letiska, resp. z Tuzly:

- let trvá len 40 minút (naspäť 50) - údaj od pilotov, ale cca to sedelo. Zaujímavé, ze let tam bol plný (BTS - TZL 12.4.) a naspäť poloprázdny (14.4.).
- na letisku je 1 reštaurácia, ale skôr by som to dal do úvodzoviek a jedna zmenáreň (ktorá ale nebola otvorená)
- bankomat na letisku nie je resp. nevidel som
- po kontrole je 1 obchod Duty free, samozrejme drahý, ale dá sa tam kúpiť víno vyrobené v Bosne, kto by chcel kúpiť darček a má iba príručnú batožinu
- autobusy priamo z letiska nechodia, taxík stál tam 15 eur a naspäť 10 (berú aj eurá), do Tuzly je to asi 12-14 km
- pozor na skratku KM, prvýkrát keď som videl reklamu na reštauráciu, myslel som, že je o 2 KM ďalej a to len niečo stálo 2 marky :-)
- odporúčam hotel Center Rooms úplne v centre - ochota, dobré raňajky a perfektná poloha
- hneď pri hoteli, asi 100m je dobrá reštaurácia Sarajevka, Čevabčiči tam stojí 2 - 3 eurá podľa veľkosti
- asi 1,5 - 2 KM od centra je obchodný dom Tuzlanka (milý názov) - je v podstate medzi centrom a autobusovou stanicou
- pri miestnych cenách naozaj neodporúčam flákať sa niekde nad ránom po letisku, aj tak tam nič nie je, taxík ma stál 10 eur, čakal ma o 4:00 pred hotelom, na letisku som bol asi 4:15.
- mesto je inak veľmi živé a na rozdiel od slovenských miest (v Čechách neviem) mesto žije - o 21:00 sú vonku ľudia, vysedávajú, deti sa hrajú, sedia na zmrzline, alebo miestnych žemličkách v pekárňach. V meste, kde bývam ja, je to od 18:00 vymreté a kto chodí po chodníku v centre, to je už pomaly čudák. Tuto to tak nie je a to sa mi páčilo.
- pamiatok v Tuzle veľa nie je, Army museum som nenašiel, ZOO a kúpalisko sú asi v lete, ale aj tak sa oplatilo.

PříspěvekNapsal: 16 dub 2017 19:11 
Diskutér

no na tie zemlicky som veru zvedavy :lol:

PříspěvekNapsal: 18 dub 2017 08:03 
Návštěvník

V Tuzle som bol pred tyzdnom, Isli sme sa pozriet aj do Sarajeva. Na Tuzlu staci jeden den, na Sarajevo boli 2 dni malo (teda skor jeden a pol). Urcite sa chcem do Bosny este vratit, nejaku turistiku by som tam spachal.

Letisko je celkom srandovne, taxikari cakaju hned pred letiskom, ceny v Bosne su skvele, vsetko je v km.

Kratky report
Boli sme v Tuzle a v Sarajeve. Cestou sme sa zastavili v Bijambare (bijambarska pecina). To su ladove jaskyne. Este bol v niektorych sneh. V okoli su lahke chodniky po lese.
Zial, nemali sme dost casu ist na nejaku serioznejsiu turistiku, kvoli tomu sa urcite do Bosny vratim.

Vyborna restika, dost luxusna na bosnianske pomery, cenovo pre cechoslovakov celkom fajn (steak medzi 10 az 15e) je v Hoteli Senad od Bosne pri jazere Modrac. Je to par km od Tuzly. Zobral nas tam kamarat, inac by som to sam nenasiel. (hotelsenadodbosne.com)
Priamo v tuzle je fajn pivovar Pivnica Tacerna (pivaratuzla.ba)

V tuzle je fajn prechadzka po parku Slana Banja a potom urcite su celkom zaujimave cintoriny. Tie su skoro vsade. My sme sa sli prejst k tomu najvacsiemu, ten je vidno hadam zo vsadial od centra.

V Sarajeve urcite taky bosniansky "street food" , kde si treba dat tradicke čevapi by som odporucil Specijal na ulici Ćurčiluk veliki 11, Sarajevo 71000. Takisto dalsia restika, ktoru sme v Sarajeve vyskusali bolo Manolo (manolo.ba), ale nie je to tradicna bosnianska kuchyna.

V Sarajeve je zazitok sa ist poszriet na tunel spasy (https://en.wikipedia.org/wiki/Sarajevo_Tunnel)

Vyhlady na Sarajevo su skvele z okrajovych casti, kedze cele je v doline medzi kopcami. Skusit treba Bielu a zltu pevnost. Hlavne z bielej su skvele vyhlady https://en.wikipedia.org/wiki/Bijela_Tabija

helvetica píše:
nějaký starší, již neplatný JŘ je na webu tamního ministerstva dopravy, ale ono se to na Balkáně tak moc nemění: http://www.vladatk.kim.ba/Ministarstva/ ... 2012_2.PDF
(linka 11, strany 3 a 5 toho PDF - zastávka u letiště se jmenuje "Dubrave Aer."(odrom) a jede přes "Mezinárodní autobusovou stanici" na A.S. Iztok, čili autobusák východ.
Ale samozřejmě můžete dát za 20 km do/z Tuzly 25 EUR, každé zboží má svého kupce.

@helvetica - ako sa Ti podarilo najst ten cestovny poriadok? Sksual som hladat pred letom vsade, ale ministerstvo dopravy ma ozaj nenapadlo. Aj ked pri cenach taxikov v Bosne nie je nutne riesit busy.

PříspěvekNapsal: 18 dub 2017 22:03 
VIP

Ano, letiště v Tuzle má pouze 2 přepážky na check-in a jeden gate s Duty free shopem. Připomíná mi to trochu starý terminál brněnského letiště někdy kolem roku 2000.

My jsme spali v Apartment Tuzla Air Base v Dubrave Gornje přímo 500 m od letiště za 20€ na noc, doporučuji. Všiml jsem si, že tam zajíždějí nějaké červené autobusy, ale jízdní řád či zastávky jsem nenašel. Takže taxi z Tuzly vyšlo na 10€.

Let v pondělí trval něco okolo 50 min a letadlo skoro plné. 2/3 tvořili místní a 1/3 směsice Čechů a Slováků.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina