Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 07 pro 2019 09:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pardubice (PED)
PříspěvekNapsal: 17 říj 2011 14:10 
Administrátor

Jen aby v Pardubicích nebyl nový terminál dříve, než ve Vodochodech.

http://pardubice.idnes.cz/pardubice-pod ... zpravy_klu

Předmět příspěvku: Re: Pardubice (PED)
PříspěvekNapsal: 17 říj 2011 15:32 
Diskutér

...pokud tam fakt pritahnout nejake low-costy tak to bude pecka, jeste k tomu RegioJet stoji v Pardubkach, heh to bude vyhra 8-)

PříspěvekNapsal: 17 říj 2011 20:07 
VIP

Luko píše:
Jen aby v Pardubicích nebyl nový terminál dříve, než ve Vodochodech

Kéž by, přece jen je to aspoň v civilizaci :). Ale problém je, že EBA patří městu a světu, ehm kraji, a to jsou vždycky "podnikatelé" na baterky. Až tam uvidím přistát letadlo s harfou na ocase, teprve pak uvěřím :)

PříspěvekNapsal: 17 říj 2011 20:24 
VIP

Je to přesně tak, už tu prý jakési pokusy o jednání byly, ale ztroskotaly právě na tom co uvádí helvetica, takže v PCE žlutomodráky určitě neuvidíme. PCE jsou teďka rádi za těch svejch 6 letů do Moskvy :)

PříspěvekNapsal: 28 úno 2013 18:54 
Administrátor

Hradecké letiště už nebude soutěžit s Pardubicemi, kde plánují terminál.

http://hradec.idnes.cz/letiste-pardubic ... -zpravy_mt

PříspěvekNapsal: 06 srp 2013 18:58 
Diskutér

Pardubické letiště stále populárnější – a stále bez terminálu

Citace:
Mezinárodní letiště v Pardubicích láme rekordy v počtu odbavených pasažérů. Ovšem zároveň musí odmítat nabídky dalších leteckých společností. Stále totiž marně čeká na výstavbu nového terminálu. Cestující už léta procházejí kontrolou pouze v provizorní hale. Se stavbou by se mohlo začít na jaře příštího roku.
Letos už pardubické letiště odbavilo 87 tisíc turistů, oproti loňsku je to nárůst o 100 procent. Letiště provozuje společnost East Bohemia Airport, tu vlastní město Pardubice a Pardubický kraj. Chybí ale moderní odbavovací terminál, jeho výstavba se odkládá víc než pět let. "Už není za pět minut dvanáct, ale už je tak deset minut po dvanácté," říká ředitel letiště Jan Andrlík.

I přes obrovský zájem leteckých společností má pardubické letiště zatím pouze provizorní odbavovací terminál. "Nedokážeme přijmout více než jedno letadlo za dvě hodiny," konstatuje Andrlík. Letiště tak přichází ročně o miliony korun, navíc nový terminál požadují i letecké společnosti. Hrozí, že jinak úspěšné regionální letiště začne o své zákazníky přicházet.

"V tuto chvíli projednáváme studii EIA, pokud bude kladné vyjádření, tak se začne projektovat," říká náměstek primátorky Jindřich Tauber (ČSSD). Po pěti letech průtahů by se tak mohl začít nový terminál stavět už na jaře příštího roku.

zdroj:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... terminalu/

btw: v neděli jsem byl v PED pro rodiče a v příletové (!) hale byl vyvěšen leták s informací, že se nepovoluje přeprava pivních 5-ti litrových soudků. A to ani v odbaveném zavazadle. Nepředpokládám, že bych ho někdy převážel, ale byla to pro mě novinka.

PříspěvekNapsal: 06 srp 2013 19:17 
VIP

No tak holt budem muset brát ty větší.....

PříspěvekNapsal: 06 srp 2013 19:21 
VIP

cze píše:
btw: v neděli jsem byl v PED pro rodiče a v příletové (!) hale byl vyvěšen leták s informací, že se nepovoluje přeprava pivních 5-ti litrových soudků. A to ani v odbaveném zavazadle. Nepředpokládám, že bych ho někdy převážel, ale byla to pro mě novinka.

Nj, to asi nebudeš typický cestující tohoto letiště - franta z horní dolní na cestě do Dubrovniku apd. destinací, tam pokusy o převoz podobných produktů bývajů asi celkem časté :)

PříspěvekNapsal: 28 led 2015 16:34 
VIP

aktualni (vcerejsi) neprijemna zkusenost s letistem Pardubice na ceste zpet z Bangkoku pres Moskvu do Pardubic. Pri navratu do rodne vlasti nas pekne privitali celnici. Cilene si nas vytahli a prohrabavali nam sakumprdum zavazadla. Spise bych cekal, ze vstup do zeme budou zneprijemnovat rusakum a ne lidem kteri se vraci z dovolene a to jeste pouze s prirucakem. Nejvic me dostala otazka jestli nevezu cerstve maso :-D ...jasne v Bangkoku 34stupnu a ja si do letadla v prirucaku budu tahat cerstve maso, pak jej budu mit dalsich 12h na letisti v Moskve a pak s nim poletim jeste na letu do Pardubic :-D :-D :-D na mou otazku proc nas vlastne takhle krasne vitaji pri navratu z dovolene, mi bylo odpovezeno, ze se vracime z rizikove zeme :-D coz me taky dostal do kolen a musel jsem mu odvetit, ze by me zajimalo, ze teda cim je tak rizikova kdyz napr. co se tyce drog, jsou zakony v Thajsku mnohem tvrdsi, nez u nas a ze zustat zbytek zivota v Thajskem vezeni by asi nikdo dobrovolne nechtel. Na to uz mi nerekl nic :-D
Proste cilena buzerace a pravdepodobne i zavist, neb jsme ten den byli jedini cesi co se vraceli.

PříspěvekNapsal: 28 led 2015 20:18 
Návštěvník

Já se musím pardubického letiště zastat, neboť jsem ho využíval celý rok na pracovní lety do Moskvy.

Rodinná atmosféra, nadváha řešena stylem, když jste čech tak to nějak uděláme, do poslední chvíle jsem mohl sedět venku na lavičce, až potom celní odbavení a bezp. kontrola, opravdu levný alkohol v duty free shopu - proto i to upozornění na ty soudky s pivem - na letech Transaera takové drobnosti neřešili, každy rusák 2 igelitky s chlastem.

Na pasovým i celním jsem vždy prima pokecal s lidma o životě.

Po příletu jsem vždy díky znalosti letiště a procesů vždy vycházel první ven, do 15 min od přistání i s vyhlídkovou jízdou autobusem k terminálu.

Také se musím zastat Transaera, za celou dobu jen jednou zpoždění 50 min při odletu z DMO z důvodu pozdního příletu letadla. Vždy jsem nastupoval poslední a téměř vždy jsem si mohl sednout na neobsazené sedadla hned za bussiness class - velký prostor na nožičky. Palubní servis OK, letušky v pohodě. Po příletu na DMO každý hned uvidí co je Transaero - kolik mají letadel a jakých. Ty 747 okolo ranveje, které rozebírají patří k východnímu koloritu, to je na všech ruských letištích.

To stejné Utair není špatná společnost, mají také trochu lepší palubní servis než Transaero, porovnatelný s Turkish airlines, to nejsou žádné hladolety jako nyní představuje většina etablovaných " světových" společností. I přes 30 stupňové mrazy ve Voroněži a odletu v 5 hodin ráno, letadlo po noční stojánce vytopené,, nikdy žádné zpoždění a vše OK.

Na závěr - jsem jen obyčejný člověk s přiměřenými nároky.

PříspěvekNapsal: 29 led 2015 06:36 
Diskutér

honzauta píše:

Na pasovým i celním jsem vždy prima pokecal s lidma o životě.

No to měli asi lidi ve frontě za tebou radost. Pěkné vyprávění, trochu styl Felix Holzmann...

PříspěvekNapsal: 08 led 2016 15:15 
VIP

Nekde jsem četl že čekají až za nimi příjde někdo z Ryanairu s prosbou jestli by tam nemohli lítat. Takhle to pak dopadá.

http://pardubice.idnes.cz/pardubickemu- ... zpravy_msv

PříspěvekNapsal: 14 dub 2016 11:19 
VIP

Nejake novinky? Byl by vubec FR schopen za stavajici situace (neni novy terminal) nejakou tu linku provozovat, pripadne kolik? Bez noveho terminalu by do toho FR nesel nebo je to neochotou mesta jednat? Pravdou ale je, ze strategie FR se mozna meni - letaji uz vic na hlavni letiste...
Dik za objasneni situace

PříspěvekNapsal: 14 dub 2016 11:40 
VIP

krtek píše:
Byl by vubec FR schopen za stavajici situace (neni novy terminal) nejakou tu linku provozovat, pripadne kolik?

Proč by nebyl? Stávající odbavovací hala je na klasické "řitní" letiště docela dostačující a 1,2,3 lety denně zvládne zcela bez problémů. To jen nesoudní a nezodpovědní papaláši jsou schopní utratit 300 mega za terminál letiště bez cestujících.

PříspěvekNapsal: 14 dub 2016 11:48 
Návštěvník

Tak trochu mimo téma, Transaero je v háji, Rusáci taky a podle toho to v Pardubicích s množstvím letů vypadá. Nevím pro koho bude ta nová hala, letní dovolenkáři to asi nespasí.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina