Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 23 říj 2019 03:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 233 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Čas nutný k přestupu na další spoj
PříspěvekNapsal: 24 dub 2016 10:28 
Kolemjdoucí

Transavia z Prahy do Paříže přílet 11:10, a pak z Paříže do Faro taky Transavia (12:40). Takže Shengen, terminál Sud. Tu druhou letenku ještě nemám, protože právě váhám s tim časem. Online check-in budu mít, ale nevím, jak je to s tím odevzdáním zavazadla. Jako padesát na padesát mi přijde málo, do toho bych nešel :) Vycházím z toho, že ještě zpoždění 20 minut by mělo být OK. Pokud myslíte, že i při zpoždění 20 minut se to nemusí stihnout, tak bych do toho raději nešel.

PříspěvekNapsal: 24 dub 2016 11:32 
Diskutér

Ja dam jednu prakticku info. Letel som tuto trasu PRG - ORY raz. A rovno bolo meskanie. Prileteli sme po polnoci.

PříspěvekNapsal: 24 dub 2016 11:52 
VIP

Mno, v tomhle pripade bych do toho asi nesel. Pro jistotu. Byt jsem ji nezazil, prece jen Transavia je porad LC a tam se s nejakym "slitovanim" nesetkas. Ber pozdejsi let, jistota je jistota.

PříspěvekNapsal: 24 dub 2016 12:51 
Kolemjdoucí

Hm a tak by to byl hezkej let kdyby to klaplo, z hlediska mých časových plánů :-( Stejně by mě zajímalo, máte zkušenosti, jak dlouho se běžně čeká na zavazadla, např. na tom Orly resp. u lowcosta (nevim jestli má větší vliv letecká společnost, nebo letiště)? Těch dvacet minut? Jo a ještě jedna věc, nemůže nikde najít nějakou solidní mapku terminálu, kde je ten umístěn drop off, a ani na internetu odletovou tabuli, kde by bylo vidět, na kterým gate je který let? To je servis Orly na internetu fakt tak špatný?

PříspěvekNapsal: 24 dub 2016 13:01 
VIP

no ked mas cakat aj na bagaz, tak to urcite nie, este k tomu dalsi checkin...

PříspěvekNapsal: 24 dub 2016 13:41 
Diskutér

martin_29 píše:
Jo a ještě jedna věc, nemůže nikde najít nějakou solidní mapku terminálu, kde je ten umístěn drop off, a ani na internetu odletovou tabuli, kde by bylo vidět, na kterým gate je který let? To je servis Orly na internetu fakt tak špatný?

Chce to lépe hledat:
:arrow: http://www.airport-orly.com/departures.php - kliknutím na údaj v pravém sloupci (např. Scheduled) se zobrazí detailní informace včetně gatu.
:arrow: http://www.parisaeroport.fr/en/passenge ... minals-map - mapky letiště včetně terminálu Sud (lze si zobrazit dílčí mapy jednotlivých pater).

PříspěvekNapsal: 24 dub 2016 15:29 
Kolemjdoucí

zdnk píše:
Chce to lépe hledat:
:arrow: http://www.airport-orly.com/departures.php - kliknutím na údaj v pravém sloupci (např. Scheduled) se zobrazí detailní informace včetně gatu.
:arrow: http://www.parisaeroport.fr/en/passenge ... minals-map - mapky letiště včetně terminálu Sud (lze si zobrazit dílčí mapy jednotlivých pater).

Jenže na mapce nevidím, kde je drop off :( Vědět předem kam jít je lepší, než to tam pak hledat, to už by byl přestup úplně zabitej, když každá minuta je drahá. No nic, doufal jsem že mě uklidníte, ale dopadlo to naopak, za což díky, takže letenku jsem ještě nekoupil a prověřím další spojení.

PříspěvekNapsal: 24 dub 2016 16:15 
VIP

rozhodně bych do toho nešel. na konečné tramvaje z letiště je levnej ibis, udělej si klidně i noc v paříži.

PříspěvekNapsal: 24 dub 2016 16:32 
Diskutér

Tak namátkou na zítra jsou v letovém řádu z ORY do FAO čtyři lety operované Transavií (v 6:00, v 7:00, v 10:20 a 16:20) - lze vyhledat zde: http://www.parisaeroport.fr/en/passenge ... departures.
Prostřednictvím výše zmíněného odkazu lze dohledat (příklad dnešní let Transavie do PRG a do LTN), že Transavie bude s největší pravděpodobností využívat přepážky 90 - 128; konkrétně se zjistí na tabuli s odlety.
Jinak postupem času mi začíná trochu unikat smysl téhle diskuze.

PříspěvekNapsal: 26 dub 2016 09:22 
VIP

martin_29 píše:
Hm a tak by to byl hezkej let kdyby to klaplo, z hlediska mých časových plánů :-( Stejně by mě zajímalo, máte zkušenosti, jak dlouho se běžně čeká na zavazadla, např. na tom Orly resp. u lowcosta (nevim jestli má větší vliv letecká společnost, nebo letiště)? Těch dvacet minut? Jo a ještě jedna věc, nemůže nikde najít nějakou solidní mapku terminálu, kde je ten umístěn drop off, a ani na internetu odletovou tabuli, kde by bylo vidět, na kterým gate je který let? To je servis Orly na internetu fakt tak špatný?

no a na co bude, že budeš znát gate, když stejně musíš s tim kufrem ven, kde to uvidíš? Já bych tuhle kombinaci (zvlášť u žábojedů) nebral...

PříspěvekNapsal: 27 dub 2016 15:17 
Kolemjdoucí

brumbrum píše:
no a na co bude, že budeš znát gate, když stejně musíš s tim kufrem ven, kde to uvidíš? Já bych tuhle kombinaci (zvlášť u žábojedů) nebral...

Na to, abych ještě posoudil reálnost toho, že se to stihne :)) jsem chtěl zjistit, jak daleko jsou ty přepážky od výdeje zavazadel...

PříspěvekNapsal: 08 úno 2018 22:51 
VIP

Zdar.
Potřeboval bych radu jestli je to realné. OK PRG-CPH s příletem do CPH v 8:30 a odlet s BA do LHR v 10:55, kde pak navazuje BA na TATL. Problem je, že to není na jedné letence, tj prvni je PRG-CPH a druhá je CPH-LHR-SFO. Dohromady to dává 2h25 min s tim, ze koukam že OK ráno létá na čas tím ATR do CPH. Check-in closed 45 minut před odletem v CPH, stejně tak asi (nikde jsem nenašel) DROP OFF. Nevim tedy jak je letiště velké. A taky jsem nikde nenašel boarding time pro let do LHR. No nevim...
díky za případné osvětlení situace :)
A vypadá to, že OK i BA oba fungují na stejnem terminalu 2

PříspěvekNapsal: 08 úno 2018 23:09 
VIP

CPH je docela přehledné a rychlé, ale já bych se to ho bál, jestli to máš v zimě, tak bych se bál ještě více.

PříspěvekNapsal: 08 úno 2018 23:09 
Diskutér

krtek: https://www.cph.dk/en/practical/transfe ... formation/

Podľa tejto stránky, ak let nebude meškať, tak by si to mal stihnúť.

PříspěvekNapsal: 09 úno 2018 12:13 
VIP

no je to v druhé půlce června... takže snih nehrozí..

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 233 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina