Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 19 srp 2019 19:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 233 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Čas nutný k přestupu na další spoj
PříspěvekNapsal: 29 pro 2009 14:29 
Moderátor

Jakou máte zkušenost s časem na evropských letištích, za který je reálně možné se od příletu odbavit k návaznému letu? Pokud pominu nutnou rezervu na možná zpoždění, je někde dost zdlouhavé dobrat se k východu a pak zpět (Madrid) a jinde je prostor společný, kde se míchají ti, co přiletěli, s čekateli na odlet (Amsterodam). Někde zdržují důkladnější kontroly (Standsted), jinde lze procházet plynule (Praha).

Předmět příspěvku: Re: Doba přestupu na další spoj
PříspěvekNapsal: 29 pro 2009 14:42 
VIP

Do záleží...v Madridu jsem ještě nebyl, ale dlouhý je to v Dublinu, pokud letíš s Ryanairem na prst D (ale létá i z A, to mě překvapilo :-) ) do zabere navíc 8 minut a to utíkám, když jdeš normálně, tak 15 min a to je dost + 10 min během dne před kontrolou jsou dost dlouhý fronty....jinak většina letišť vedlejších jsou úplně v pohodě, to jsou krabice, kde je všechno v dosahu 50 metrů :-) .... mě spíš zdržuje, když tě sváží busem...čeká se na všechny, to zabere tak 4 minuty....třeba Praha nebo Bergamo v létě mezi lety 40 minut musí stačit :-) jako minimum...

PříspěvekNapsal: 29 pro 2009 16:22 
Moderátor

Malá letiště pro low costy jsou většinou v pohodě a rychle, u větších, která jsou výchozím bodem pro cílovou destinaci je to různé.
Madrid - okolo 15 minut se dostat ven a podobně zpět, překvapilo mne, že Ryan roloval až k hubu. Hloupě udělaný rentgen - nejprve dát věci do boxu,ten přenést kus dopředu, fronty, málo prostoru. V případě napojení na Wizz nutno počítat, že ještě není (připravuje se) online Check in, takže se navíc stojí fronta na palubní lístky.
Girona - minuty, záleží ale na čase. Pokud se nakumuluje více letů v podobném čase, může se protáhnout + občas narychlo mění gate.
Pisa - minuty, někdy bývají delší fronty před rentgeny
East Midlands - minuty
Dublin - pohled na frontu před odbavením vypadá děsivě, ale jde to vcelku rychle
Standsted - mám štěstí na důkladné kontroly + pokud se vystoupí vláčku v jiné sekci, než je odlet (např. do salónku), je problém se dostat k odletu. Řeší to až autorizovaná osoba. Jinak minuty.
Birmingham - minuty

PříspěvekNapsal: 29 pro 2009 18:26 
VIP

:D taky jsi se šel na Stanstedu podívat po letišti, když bylo do odletu přece tolik času .... já teda vždycky projdu rychle přes security a vhodným výběrem lze dosáhnout, že mi ještě nikdy nevážili kufr :-) ... ale jak se dostanete do špatnýho pieru, musí vás odtamtud odvést člověk a to trvá cca 10-60 minut (asi podle jejich nálady), takže s tím moc nelaškovat...

PříspěvekNapsal: 29 pro 2009 20:11 
Moderátor

Já bych chtěla varovat zejména před Barcelonou, pokud nemáte online check in nebo máte zavazadlo. Věčně jsou tam zavřené vchody do A a B, takže se to musí obcházet přes Céčko a to je sakra dlouhé! Tam bych to viděla minimálně na rezervu hodinu a půl (stále mluvím o případech, kdy nemáte online check in nebo máte zavazadlo) To samé v Bruselu, taky šílené letiště na přestupy bez online check in, zažila jsem tam 20 minut frontu na bezpečnostní kontrolu. S online check in a bez zavazadla ale v pohodě.

PříspěvekNapsal: 29 pro 2009 22:21 
Moderátor

Zajda píše:
:D taky jsi se šel na Stanstedu podívat po letišti, když bylo do odletu přece tolik času .... já teda vždycky projdu rychle přes security a vhodným výběrem lze dosáhnout, že mi ještě nikdy nevážili kufr :-) ... ale jak se dostanete do špatnýho pieru, musí vás odtamtud odvést člověk a to trvá cca 10-60 minut (asi podle jejich nálady), takže s tím moc nelaškovat...

Tak, tak, programově jsem využil DC kartu a přiučil se nové anglické nadávky, když mne odvážela letištní obsluha přes plochu k mému pieru. Omluvou je mi snad to, že jsem fakt netušil, že prostě nelze nasednout zpět do vláčku a nechat se odvést o kus dál :D Anglická důslednost je anglická důslednost...

Předmět příspěvku: Re: Čas potřebný k přestupu na další spoj
PříspěvekNapsal: 29 pro 2009 23:19 
Administrátor

Nejkratší čas na přestup jsem měl v Bergamu. Myslím že to bylo cca 45 minut. Stihlo se to naprosto v klidu a to byla ranní špička, takže kdykoliv jindy to musí být do pohody.

Předmět příspěvku: Re: Čas nutný k přestupu na další spoj
PříspěvekNapsal: 30 pro 2009 12:06 
Moderátor

Osobně bych to neriskoval, je to trochu sázka do loterie. Pokud by byla libová cena, pak bych koupil letenky na oba dny, což by problém vyřešilo.

PříspěvekNapsal: 30 pro 2009 12:56 
VIP

Tak v nejhorsim prespat v Connectu. Myslim si, ze pokud nebude zpozdeni, tak to nebude problem stihnout, NYO je mrnave letiste, check-in na letisti resit nemusis (jedine kdybys odevzdaval zavazadlo) a navic pri obou letech PRG-NYO jsme doleteli o pul hodiny driv.

Dej pak vedet, jestli jsi to stihl. Rigu doporucuju, je to pekne (a ceskymi turisty relativne neobjevene) mesto a sam uvazuju, ze se tam nekdy znovu podivam s Ryanem pres NYO/CRL/HHN za par korun.

PříspěvekNapsal: 01 led 2010 13:12 
Moderátor

Narayen píše:
Tak jsem si našel lepší spojení, ale spoj nazpět je zase při přestupu v Hahnu na 25 minut. Vypadá to že letí stejný letadlo, ale otázka je jak to mají s tím check-in em? Opravdu se uzavře 40minut před odletem nebo to budeme stíhat?

Trochu z bláta do louže :) Teoreticky v pohodě stíháš, zatím jsem byl v Hahnu 3x a nikdy nic neuzavřeli, zato 2x byla docela fronta před odbavením, protože převažovali zavazadla, takže volba Ano nebo Jo...?

Předmět příspěvku: Re: Čas potřebný k přestupu na další spoj
PříspěvekNapsal: 16 led 2010 12:05 
Diskutér

Luko píše:
Nejkratší čas na přestup jsem měl v Bergamu. Myslím že to bylo cca 45 minut. Stihlo se to naprosto v klidu a to byla ranní špička, takže kdykoliv jindy to musí být do pohody.

Takže myslíš, že na BGY je reálné stihnout přestup, mám-li plánovaný přílet 7:25 (W6 z PRG) a odlet s Ryanem v 8:40?

PříspěvekNapsal: 16 led 2010 14:43 
VIP

takže 1h 5min v Hahnu je taky na pohodu?

Předmět příspěvku: Trochu adrenalinová trasa / PRG - BGY - CRL - PIK
PříspěvekNapsal: 16 úno 2010 02:54 
Kolemjdoucí

Zdar,

dejte mi prosím vědět, jak byste viděli následující leteckou trasu pro jeden den:
1, WizzAir, Praha Ruzyň - Milan Bergamo, PRG: 06:00 - BGY: 07:25hod
2, RyanAir, Milan Bergamo - Brussels Charleroi, BGY: 08:20 - CRL: 9:55hod
3, RyanAir, Brussels Charleroi - Glasgow Prestwick, CRL: 10:50 - PIK: 11:25hod
- poletím jen s příručním zavazadlem
- budu dopředu on-line odbavený
:?:
Musím vzít v potaz, že na gate u RyanAiru musím být na gate cca 30min před odletem ...
Existuje na letištích BGY a CRL možnost vnitřních transferů, abych nemusel ven a zase přes bezpečnostní přepážku?

Jak to jsou velká letiště BGY a CRL ... mají více terminálů?

Díky moc za info.S. :geek:

PříspěvekNapsal: 16 úno 2010 08:03 
VIP

to je naprosto v pohodě...nejsou to větší letiště....nechci ti do toho kecat, ale nebylo by jistější, levnější (a zároveň méně pohodlnější) letět jen s Ryanair PRG-HHN večer, ráno HHN - EDI a pak busem do cílové stanice, což je asi Glasgow,?? časově jsi tam stejně, pravda, neletíš ráno, ale večer...na druhou stranu o přestup míň....ještě loni lítal FR i HHN - PIK, ale to už zrušili...

PříspěvekNapsal: 16 úno 2010 10:25 
Diskutér

Pokud to teda přiletí...7.2 měl Wizz 2hoďky na příletu sekeru...v Praze chumelilo :roll:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 233 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina