Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 říj 2019 11:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Varšava (WAW)
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2014 15:00 
Diskutér

Dnes rano dorazil 406 vcas, ale bus 175 z centra na letiste byl celkem zasekany ve spicce.

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2014 16:06 
Moderátor

Neplatíš tam nic, ono taky není moc za co. Pokud nejedeš zrovna z Frýdku, a možná i z toho, je lepší jet Ostrava-Bohumín-Letiště Katovice-Czestochowa-Piotrkow-Warzsawa.

Neplatí se taky nic (zatím), a je to určitě rychlejší, než přes B-B

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2014 16:24 
Diskutér

Placena je A4, napr. usek Katowice - Krakow stoji 2x 9 PZL v jednom smeru.

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2014 19:26 
Diskutér

standass píše:
Placena je A4, napr. usek Katowice - Krakow stoji 2x 9 PZL v jednom smeru.

To je sice pravda, ale po A4 z Ostravy do WAW asi nikdo nepojede ;)

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2014 20:20 
Diskutér

to je jasne, dal jsem to jako info, kdyby nekdo jel po dalnici na Krakowske letiste, protoze uz je v provozu most za Bohuminem a tak dalnice uz ma fakt smysl. Akorat nekdy myto poradne zpomali. :D

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2014 00:20 
VIP

Ahoj, prave jsem prijel zpet z WAW do Prahy a tentokrat jsem to bral pres Tesin a Brno. Z Censtochove do Varsavy jsem to uz popisoval, na tom novem dalnicnim useku mezi Piotrkovem a Varsavou jsem si zpet vsiml jedne cedule silnice pro motorova vozidla. Ale celkove mi to prijde jeste nedoznacene.
Dolu na Katovice se toho za tech osm let, co jsem tam jel naposled, moc nezmenilo. Kus rychlostky okolo Sosnovce a pak ten novy usek u hranic. Pozde odpoledne to docela jelo, zadne zacpy ani kolony. Mistni vodici drzeli tempo 120 - 150 bez ohledu na typ silnice, nepocitaje nejake objizdky u stavenych useku nekde u Bielska.

Nejlevnejsi benzin jsem videl za 5,11 u Auchanu pred Censtochovou, okolo Varsavy jsem videl ceny i pres 5,50.

PříspěvekNapsal: 06 led 2015 13:28 
Diskutér

Dobrý den, prosím o info od někoho kdo jel vlakem trasu Ostrava (Bohumín) - Varšava
1.)Kolik cirka stojí jednosměrná vlaková jízdenka.
2.)Pokud chci na letiště, mám vystoupit na zastávce Zachodnia,Centralna nebo Wschodnia ?
3.)Někde v diskuzi jsem četl radu, že lze koupit jen lístek do Bohumína a po přejetí hranice koupit na polský úsek cesty jízdenku od průvodčího (prý podstatně levněji), je to reálné, když je ten vlak povinně místenkový?
Děkuji předem za radu.

PříspěvekNapsal: 06 led 2015 16:50 
Diskutér

Pokial Ti vyhovuje priamy vlak Praha-Varsava, tak najlacnejsie bude kupit tu vcasnu jizdenku Polsko Praha-Varsava a nastupit v Ostrave. Mozes to tak urobit, len Ti musi listok overit sprievodca CD, ze je listok OK. Listok stoji od 700Kc na celu cestu. Z Centralnej jazdia vlaky priamo na letisko. Co som pozeral, listok zo Zebrzydowic Ta vyjde rovnako, ako trasa z Ostravy do Varsavy, takze sa to neoplati.

PříspěvekNapsal: 22 úno 2015 16:55 
VIP

V lednu sem vyzkousel vlak S2 (myslim ze S2) z Warszawa-Srodmiescie (hned vedle Centralni) na letiste Fryderyka Chopina. Paradni spoj 20min za nejlevnejsi mhd jizdenku 4,40 PLN.

PříspěvekNapsal: 22 úno 2015 18:49 
VIP

Pokud chci na letiště, mám vystoupit na zastávce Zachodnia,Centralna nebo Wschodnia ?
Rozhodně nikoli na Centralnej, jak tu někdo doporučuje - to byste musel zbytečně přecházet mezi Centralna (dálkové vlaky) a Śródmieście (městská dráha)! Nejlepší je na nádraží Zachodnia přestoupit na místní linku S2 (červenobílé jednotky SKM) nebo KML (zelenobíložluté KM), směr "Lotnisko Chopina", překvapivě :). Je to konečná v tunelu, pak se už jen projde do haly terminálu.

PříspěvekNapsal: 23 úno 2015 14:16 
Diskutér

helvetica píše:
Pokud chci na letiště, mám vystoupit na zastávce Zachodnia,Centralna nebo Wschodnia ?
Rozhodně nikoli na Centralnej, jak tu někdo doporučuje - to byste musel zbytečně přecházet mezi Centralna (dálkové vlaky) a Śródmieście (městská dráha)! Nejlepší je na nádraží Zachodnia přestoupit na místní linku S2 (červenobílé jednotky SKM) nebo KML (zelenobíložluté KM), směr "Lotnisko Chopina", překvapivě :). Je to konečná v tunelu, pak se už jen projde do haly terminálu.

Nakonec jsem se rozhodl neriskovat a nespoléhat na ten rychlík 406 z Vídně do Varšavy, ale pojedu raději Polskimbusem z Katowic do Varšavy. Bus končí na stanici "Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska" a odtud na letiště Chopina asi bus 331. Nebo je lepší varianta jak na letiště z této stanice? Ví někdo kde na ten bus koupím lístek v 5:30 ráno ? Dá se u řidiče?

PříspěvekNapsal: 23 úno 2015 14:56 
VIP

na Metru koupíš lístek v automatu, případně na nástupišti, ale i u řidiče myslím.

dopravu si ověř: http://warszawa.jakdojade.pl/

v 5:30 možná 331 ještě nejede.

PříspěvekNapsal: 23 bře 2015 16:30 
Moderátor

Pokud by si nekdo chtel zprijemnit cas v odletove hale pred rentgeny a pozrit alkoholicky napoj, pak porusuje regule letiste! Kdyz jsem vcera dopijel sve jedno neprilis dobre polske plechove pivo na ochutnavku, priskocili ke mne 3 policisti a durazne mi jej, prazdne, odebrali. Pote vytahli notysek, zapsali tam cislo meho pasu,zvysili oboci a rozloucili se. Uprimne jsem netusil, ze se to v Polsku nesmi. Ocekaval jsem muceni a popravu, ale jen s usmevem poznamenali, ze alkohol lze, ale jen zakoupeny v prostorach baru, a ze tento desivy prohresek nebude mit zadnou dohru...

PříspěvekNapsal: 23 bře 2015 17:10 
VIP

V Polsku je všeobecna prohibice na piti alkoholu na veřejnosti. Lze to, jenom pokud máš lahev zabalenou do nějakého obalu (igelitka, papírová sáček apod.).

PříspěvekNapsal: 29 bře 2015 18:02 
Diskutér

Citace:
Pokial Ti vyhovuje priamy vlak Praha-Varsava, tak najlacnejsie bude kupit tu vcasnu jizdenku Polsko Praha-Varsava a nastupit v Ostrave. Mozes to tak urobit, len Ti musi listok overit sprievodca CD, ze je listok OK.

skusal to niekto? ak ano bolo to ok nastupit az v ostrave miesto prahy?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina