Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 14 říj 2019 11:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Istanbul - Ataturk (IST)
PříspěvekNapsal: 28 čer 2016 20:56 
VIP

teraz pristava jedno lietadlo z Prahy
https://www.flightradar24.com/THY4XN/a2b6e17

PříspěvekNapsal: 28 čer 2016 21:10 
VIP

No já se spíše divím, že těch ataků není více, poněvadž ty bezpečnostní opatření jsou na jihu defacto nulová :( Čerstvá zkušenost ze ZTH je taková, že za bezpečností kontrolu pronesete klidně kanystr s kapalinou a kdoví co ještě, totální flegmoši na kontrole - nic nedávejte do košů, nic netahejte z příručáků a hlavně rychle zmizte, my jdeme na frapé.. V bagáži zapomenuty ženou slovy tři plné flašky s vodou + štávou a všechny bez zkoumání prošly skrz. Oproti tomu v KTW jsme šli skoro do naha....

PříspěvekNapsal: 28 čer 2016 21:15 
Moderátor

babička Lála píše:
jardafox píše:

Tak to měl marecek97 o fous, odlet dnes ráno...
Mně se tam pozejtří moc nechce, ale blbej pocit z Turecka celkově mám už delší dobu...
Vlastně od ledna, kdy jsem se producíroval po absolutně nehlídané letištní ploše a fůra pasažérů našeho letadla mohla nastoupit do kteréhokoliv otevřeného letadla poblíž. Plochu hlídali jako břehy naproti Lesbosu :oops: :oops: :oops:

mě zejtra čeká OSR-AYT-ECN, taky z toho nemám nejlepší pocity...

PříspěvekNapsal: 28 čer 2016 21:29 
VIP

Jojo rano jsem tam byl a jen za posledni mesic nekolikrat na tranzitu do Sao Paula, Baku, Tokya - mam tam vic pohybu jak doma v kuchyni. Ataturk byla otazka casu dle meho nazoru, neni se cemu divit.

PříspěvekNapsal: 28 čer 2016 22:29 
Diskutér

Já z IST dnes odletěl 17:30.
Mel jsem sice "blbej" nápad jít ven, ale zůstal jsem nakonec jen v tranzitu.

PříspěvekNapsal: 29 čer 2016 06:22 
VIP

tak hlavně že tam maj kontroly už u vchodu...jsem docela rád, že jsem si TK po poslední kalbě zakázal :-)

PříspěvekNapsal: 29 čer 2016 11:19 
VIP

bol som pred dvoma tyzdnami, kontrola je fakt laxna, ale zase bolo velmi skoro rano...
na druhu stranu,tomuto sa proste neda zabranit. Napriek tomu je pre mna Istanbul top svetove mesto, a vzdy si tam rad spravim cieleny jednodnovy stopover.

PříspěvekNapsal: 05 úno 2017 21:59 
Diskutér

Ahoj vsem
Chci se zeptat na vas nazor a treba tech,co maji aktualni zkusenost,tak pocitove. Chystame se do JV Asie a nejlepsi letenky pro nas routing maji Turkish. Ovsem na ceste tam 6h prestup na Ataturk a po ceste zpet 7h. Letiste znam,je pekne vse ok,navic mam kartu u Star Alliance,nacetl bych mile,cestovni casy s priletama a odletama z final destinace ideal;ale mam blby pocit z tech prestupu v IST. Dalsi moznost je Cathay,o 1tis Kc drazsi, 2prestupy misto 1 s Turkish a na ceste zpet navrat do CR 22.15,coz je pro nas z Moravy nepohodlne,ale bez nervu ci "strachu " v IST. Co byste volili? Diky za nazory.

PříspěvekNapsal: 05 úno 2017 22:11 
Diskutér

Ja som letel na prelome rokov tiez s turkish cez istanbul a dokonca sme boli aj v meste na pol dna a pripadal som si bezpecne. Tak isto v minulosti sme boli na predlzeny vikend v istanbule a tiez v pohode. Podla mna kto sa boji nech nechodi do lesa. V dnesnej dobe sa moze stat cokolvek aj v prahe na vaclavaku. Ale ak tam mas ist v strachu asi by som volil ten cathay pre pokoj v dusi.

PříspěvekNapsal: 05 úno 2017 22:18 
Diskutér

Ahoj
Nevim co myslis minulosti.... Ja v minulosti byl nebo prestupoval v IST nejvickrat ze vsech letu...to bylo ale jeste pred aktualnim vyvojem posledniho roku.......
Rozumim,ze stat se muze kdekoliv,cokoliv,ale jestli IST nebo Hong Kong,tak pravdepodobnost je vsude jina.....
Ale dik za nazor

PříspěvekNapsal: 05 úno 2017 22:21 
VIP

ono sanca ze sa nieco stane je urcite najmensia v tranzite :) ked sa nieco zomlelo, ci uz v Bruseli, Istanbule, alebo Domodedovo, tak to bolo vo verejne pristupnych priestoroch.

PříspěvekNapsal: 05 úno 2017 22:26 
Diskutér

Ano
Presne to je jedine,co si rikam. Polovicka to ale tak jednoduse nevidi...:) Nevim o kolik je v necem podobnem bezpecnejsi treba Heathrow

PříspěvekNapsal: 05 úno 2017 22:38 
Diskutér

Tak dnes ta moze niekto strelit do hlavy aj ked cakas na batozinu. Ono je to naozaj tazko hadat. Ale statisticky ta skor zrazi auto. Tot moj nazor :-)

PříspěvekNapsal: 05 úno 2017 23:46 
Diskutér

ja uz s Turkish letel 4x, prestup vzdy samozrejme v Istanbule a stalo se mi 2x, ze den pred priletem nebo po priletu tam byl vzdy nejaky utok. Mati vzdy na nervy :-D ale v transite je urcite bezpecno, navic jak nekdo psal, kdo se boji nesmi do lesa. Turkish jsou super aerolinky, prestupu se neboj (navic ten tranzit, pokud tam zustanes) - jen pozor na hodiny v mobilu - vzalo mi to ze site spatny cas a malem mi uletelo letadlo do Hanoie!

PříspěvekNapsal: 06 úno 2017 01:11 
VIP

S TK a LH létám nejradši a rád si za ně připlatím. Dostanu se ale do tureckého salonku, což to z velké části ovlivňuje. Letiště IST, když pomineme skvělý salonek, bohužel nic moc. HKG je podstatně lepší. S CX zkušeností moc nemám, ale ty, co mám, jsou dobré, a všeobecné hodnocení to potvrzuje. Na druhou stranu už by se mi dneska nechtělo letět s více přestupy, než je nutné nebo výhodné. Osobně bych bral TK dost možná i bez salonku, jestli vyhovuji vice casy, vubec bych nic vic neresil.

Řešit pravděpodobnost nějakého útoku po cestě, sorry, ale to je ještě větší blbost než se rozhodovat podle roztíratelnosti másla v letadle. Jestli polovička nedokáže v tomhle uvažovat racionálně, tak ti lidi tady na fóru asi moc nepomůžou...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina