Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 24 srp 2019 15:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Istanbul - Ataturk (IST)
PříspěvekNapsal: 21 srp 2011 20:36 
Moderátor

Tak čas byl naprosto dostatečný (asi vzhledem k tomu, že všechno už bylo zavřené)
Praktické info: Free wifi u salonků v patře odletů.
V duty free u vchodu za pasovkou mají ochutnávky všech druhů lukumu a nikdo vás pořád nenutí nakupovat (oproti všem Turkům)
Žetony stojí už 2 TL

PříspěvekNapsal: 27 zář 2013 09:20 
Tazatel

Využil někdo služby http://www.istanbulinhours.com/ ?

PříspěvekNapsal: 27 zář 2013 19:56 
Diskutér

Vyuzil jsem 2x, jak muzu poradit?

PříspěvekNapsal: 27 zář 2013 20:34 
Moderátor

Honza_cz píše:

Funguje tato služba i pro nezávislé rezervace (PRG-IST-PRG, IST-XXX-IST), s rozdílem odletů do 24h nebo jen pod jedním rezervačním číslem? Díky.

PříspěvekNapsal: 27 zář 2013 20:47 
Diskutér

burito píše:
Honza_cz píše:

Funguje tato služba i pro nezávislé rezervace (PRG-IST-PRG, IST-XXX-IST), s rozdílem odletů do 24h nebo jen pod jedním rezervačním číslem? Díky.

Tak to se budes muset obratit primo na ne, toto jsem resit nemusel

PříspěvekNapsal: 11 bře 2014 12:30 
VIP

vcera vecer som sa vratil z vikendovky v Istanbule a mam zaujimavu skusenost z letiska.
Domaci ma ubezpecili ze 2 hod mi bohate stacia na cestu. Tak som este o 15:30 stal v Grand bazaare a nakupoval. odlet s Austrian o 17:30. Prva zrada bola v tramvay, ked linka T1 nedosla az do stanice Zertinburnu ale dve zastavky pred sa vydala naspat opacnym smerom. zdrzanie cca 15 min. dalsie po vystupeni z metra na letisku-vstupna kontrola. uz mi zacalo dochadzat ze toto bude LTT. cas 16:55
samozrejme check in prepazka uz zatvorena, nastastie dve pani v okienku Austrian este boli, ktore sa snami odmietali uz bavit a ze jednoducho neskoro. check in som psravil cez mob. aplikaciu este vecer pred tym, problem bol ale s batozinou. dva batohy strednej velikosti. pani sme presvedcili ze to je OK a cez telefon nieco po turecky riesili. vystavili na rychlo letenky a ze sa mame pokusit vsetkych predbehnut lebo lietadlo cakat nebude. cas 17:13
na kontrole prebhiehacka cez asi 50 ludi, tusil som ale problem na skeneri, kedze sme boli nabaleni na odbavenie batoziny. jeden batoh presiel ale ten druhy problem- nastastie iba vyvrtka na vino, lenze niekde zapadnuta v batohu a v strese vyhadzovat vsetky veci vratane tych , ktore v cabin baggage nemali co robit. dve plne ploskacky palenky, syry, njake turecke kanvicky jezve, sklenene pohariky na caj. po 5 min sa vyvrtka nasla, vsetky ostatne veci pracovnik kontroly asi chel prehliadnut a utekacky na gate 312. lenze gate 312 bol zapadnuty niekde na prizemi a navyse znacenie a smerovnik na gate nebol nad hlavami v smere cesty ale na bocnej strane , takze som si to v strese a utekaciek nevsimol a tak som si pekne ponadaval ked som to cele prebehol a musel som sa vratit nazad. najvacsia sranda bola, ze opasok na skeneri som si nestihol zapasat naspat, tak tieto behacky som aboslvoval s drzanim si nohavic rukou aby mi nespadli niekde na kolena. vsade neskutocne vela ludi,a boli to predieracky. cas 17:28 ked som dobehol na gate 312
o minutu prislo vozidlo letiska , nalozilo ma a 17:31 som nastupoval po schodikoch nasho Fokkera 100. rolovanie a nasledny odlet o 17:35
uff, spoteny jak mys som rozdychaval este dobrych 30 min a zaprisahal sa ze toto uz neurobim, pretoze sa mi to stalo uz 3x .

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2014 16:46 
Diskutér

Prosim nevi nekdo u letiste nebo pry jedna zastavka od nej je nejaky bazar moc dik

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2014 18:58 
Tazatel

vcera vecer som sa vratil z vikendovky v Istanbule a mam zaujimavu skusenost z letiska.Domaci ma ubezpecili ze 2 hod mi bohate stacia na cestu. Tak som este o 15:30 stal v Grand bazaare a nakupoval. odlet s Austrian o 17:30.[/quote]

Mělo ti to uletět. Možná by ti pomohlo. Udělal jsi to 3za sebou tzn. nepoučil jsi se. Časová rezerva je nutná. A to nemluvím o pravidlu být 2 hod na letišti před odletem.

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2014 20:01 
VIP

No ja myslim, ze mistni meli pravdu, dve hodiny na cestu z mesta na IST vetsinou bohate staci :D

PříspěvekNapsal: 12 kvě 2014 21:45 
Moderátor

romca píše:
Prosim nevi nekdo u letiste nebo pry jedna zastavka od nej je nejaky bazar moc dik

Bydlela jsem týden kousek od letiště a žádný bazaar tam aspoň minulý rok určitě nebyl. Kousek jsou dvě obchodní centra Galleria na Bakirkoy (supermarket a tradiční fast fashion značky) Mimo obchoďák je ještě nákupní ulice s tureckejma značkama a cca 200 m přes silnici další větší obchoďák, opět jen fast fashion začky a luxusnější značky. Pak je kousek jiným směrem od letiště nádherné obchodní centrum Aqua Florya dají se tam dobře pozorovat přistávající letadla. Na nákupy nic extra, spíše luxusnější značky plus fast foody a lepší restaurace. Cestou k tomu centru bylo tuším i nějaké letecké muzeum

PříspěvekNapsal: 13 kvě 2014 07:43 
Diskutér

Aqua Florya je příjemné místo, pokud se Vám nechce čekat na letišti ani do centra Istanbulu. Dostat se tam dá tágem z Ataturka asi za 20 minut a cca 20 TRY. Veřejnou dopravou z letiště byste to museli trochu objíždět a zabralo by Vám to hodinu.

Hned u obchoďáku na Aqua Florya jsou pak pláže marmarského moře (ca 15 TRY/os.) a relativně hezký park. To moře moc nevoní, ale hej, moře to je! O něco lépe se mi jevil ten park, dá se tam vegetovat a kolem je vše potřebné... záchody, v obchoďáku se dá něco nakoupit, můžete posedět v jedné z restaurací s výhledem na moře a přistávající letadla...

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2015 15:13 
Diskutér

Ahoj, priletneme v 5:35 na SAW, potom jsme si nechali den na prohlidku Istanbulu a druhy den odletame v 6:05 pres KBP smer PRG, ma nekdo zkusenost se spanim na letisti ? kdyby jsem prijeli z centra treba po pulnoci ( snad neco pojede, letiste je to velke dost, takze by melo ) tak se to da do rana nejak prezit ?

PříspěvekNapsal: 03 kvě 2015 23:03 
Diskutér

Také jsem letěl s UIA v 6 ráno. Poslední metro jede kolem půlnoci z Aksaray, později už asi jen taxíky. Hned u stanice metra je na letišti menší supermarket s klasickejma potravinama (oříšky, pivo...), takže těch pár hodin přežít lze, wifina ale nic moc, co si pamatuju...

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2015 13:39 
Diskutér

ok, a take jste leteli pote z KBP do PRG tim samym letadlem co z IST? podle fr24 to tak asi mit budeme...
a jinak me slo hlavne o to jestli vas nikdo nevyhazoval a jestli tam je aspon nejaka lavicka, coz snad ano :D

PříspěvekNapsal: 04 kvě 2015 22:38 
Diskutér

laviček dost a lidí taky:), natáhnul jsem se tuším ve Starbucksu asi na hodinku, je to tam celkem živý i v noci. V KBP jsem vylezl ven a dal si kafe, jestli to bylo to samé letadlo, netuším.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 70 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina