Letiště v Evropě | Brusel - South Charleroi (CRL)

Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 18 srp 2018 07:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Brusel - South Charleroi (CRL)
PříspěvekNapsal: 22 úno 2010 21:03 
VIP

Máte prosím nějaké tipy na nejlevnější dopravu z letiště do Bruselu, popř. jaká je doprava v samotném Charleroi? Je v Charleroi něco k vidění (resp. stojí to za návštěvu)? A jaké je na letišti spaní?? Díky

Předmět příspěvku: Re: Brusel - South Charleroi (CRL)
PříspěvekNapsal: 22 úno 2010 21:19 
Administrátor

Já jsem jel z vlakové stanice Courcelles-Motte. Je sice nutné si uděla malou procházku z letiště, ale je to zaručeně nejlevnější možnost do BRU. OW 7 EUR a RT 14 EUR.

Do Charleroi jsem šel pěšky z letiště, ale ničním mě to město nenadchlo. Nic co by stálo za řeč.

Kdo má na letišti dostatek času, tak si může udělat procházku do blízkého supermarketu...

http://maps.google.cz/maps?hl=cs&q=char ... 1&t=h&z=18

PříspěvekNapsal: 23 úno 2010 02:00 
Návštěvník

Maiklcz2 píše:
Máte prosím nějaké tipy na nejlevnější dopravu z letiště do Bruselu, popř. jaká je doprava v samotném Charleroi? Je v Charleroi něco k vidění (resp. stojí to za návštěvu)? A jaké je na letišti spaní?? Díky

Tazko sa da dostat za lacnu cenu z letiska Charleroi(CRL) do Bruselu centrum.
(Luko je svetobeznik ;)
(Luko ty si sa musel dobre nachodit z letiska az do mesta Charleroi,dufam ze neprsalo ;) )

Letisko Brussels South Charleroi Airport sa nachadza 65 km na juh od centra Brusselu,hned vedla dediny Gosselies.
Moze sa tam dostat so specialnym autobusom alebo vlakom.

* Autobus z CRL chodi kazdu hodinu od 08.30 do 23.30 a z Brusselu od 04.30 do 20.30.
( v Brusseli prichadzas na stanicu Bruxelles Midi (Bruxelles Zuid) rue de France hned pred vchodom Thalys.
-cena je *OW: 13 EUR
*RT : 22 EUR
Listky sa kupuju na letisku (prepazka,automat) a v Brusseli priamo v autobuse.
Pre informacie a nakup :http://www.voyages-lelan.be/accueil.htm

* Vlakom je to trochu rychlejsie a hlavne mas moznost sa dostat za tu istu cenu
do hociktorej zeleznicnej stanice v Belgicku.
-Tento listok si mozes zakupit priamo na letisku v automatoch (Porte 2) alebo na "Desk information" listok sa vola ticket" bulk" a stoji 19,40 EUR . V tom maz uz zapocitanu cestu z letiska na vlakovu stanicu Charleroi autobusom MHD vola sa "A"
(sam stoji 2,7 EUR)
a samozrejme cestu vlakom do Brusselu alebo hociktoreho ineho mesta v Belgicku.
Na okienku na stanici si zas pre tento isty listok treba pytat: « code 814 - OW* alebo code 815- RT»
Pre informacie a nakup : http://www.b-rail.be/nat/F/tarifs/tickets/airport/index.php

*co sa tyka prespania priamo na letisku je to mozne(aj ked sa oficialne zatvara,nevyhodia ta) je tam ale dost chladno
pretoze davaju ohrievanie na minimum pocas noci (je to predsa len letisko low cost)
kukni tiez sem : http://sleepinginairports.com/europe/brussels_charleroi.htm

*inac v meste Charleroi nie je toho moc na culturne vyzitie (o inom vyziti az inokedy :mrgreen: )
-mas tam dost zaujimave Muzeum skla: Musée du Verre
Bois du Cazier
rue du Cazier, 80
6001 Marcinelle
- Muzeum fotografie : Le Musée de la Photographie http://www.museephoto.be/
A vsetko ostatne : http://charleroi-museum.be/

Ine chodenie po meste Charleroi je bez vyznamu okrem tych co sa zaujimaju Priemyselnou archeologiou. :ugeek:

Inac letisko Charleroi je zatial jedine letisko na svete co poznam kde nie su vozicky pre batozinu (letisko low cost) :lol:

A davajte si ale naozaj pozor hlavne v noci,mnohi volaju toto mesto Chicago Belgicka. 8-)

PříspěvekNapsal: 23 úno 2010 14:28 
VIP

Díky moc,supr info

PříspěvekNapsal: 23 úno 2010 21:03 
Administrátor

Flyvan1 píše:
Luko ty si sa musel dobre nachodit z letiska az do mesta Charleroi,dufam ze neprsalo ;)

Jsem spíše chodící, než vozící se, takže mi to nevadilo. Navíc procházka za jasného počasí byla velmi příjemná...

PříspěvekNapsal: 23 úno 2010 21:49 
Diskutér

Presne tak, vobec to nie je daleko, okrem toho ludske telo je "robene" na chodenie, nie na sedenie v aute, tak do 5km peso je uplna pohodicka. Skor mi pride cudne, ak niekto dva-tri kilometre sa prevaza autom. Len mala otazocka - aka je ta cesta? Lebo aj Bergamo je blizko mesta, ale ist po kraji dialnice nie je nic prijemne.

PříspěvekNapsal: 25 úno 2010 05:07 
Návštěvník

pepe.1 píše:
Presne tak, vobec to nie je daleko, okrem toho ludske telo je "robene" na chodenie, nie na sedenie v aute, tak do 5km peso je uplna pohodicka. Skor mi pride cudne, ak niekto dva-tri kilometre sa prevaza autom. Len mala otazocka - aka je ta cesta? Lebo aj Bergamo je blizko mesta, ale ist po kraji dialnice nie je nic prijemne.

pepe.1
Peso po kraji dialnice?? :? Je to velmi nebezpecne(v primere mas 3 minuty na prezitie pocas velkej premavky !!)

Samozrejme ze vsetko sa da,aj peso do Charleroi,ja som sa len snazil co najlepsie odpovedat na polozenu otazku.
Ano,mas to "len" na 5km ale len na mape a to vtacim letom. Takze pripocitaj nejaki ten km na viac

Inac najlahsie je ist povedla cesty ktora sa nachadza hned pred parkoviskom toho blízkého supermarketu(Carrefour-mesto Jumet)
ktoreho satelitnu fotku poslal Luko na zaciatku tejto diskusie. Cesta sa vola Chaussée de Bruxelles(alebo cislo N5)
Ked vyjdes z letiska hned na lavo smer (mesto Jumet) az na koniec letiska kde padnes na ten supermarket(Carrefour) a potom na pravo stale podla tej cesty(Chausseé de Bruxelles) az na nadrazie(Charleroi Sud)

Obrázek

Ty ktory by to nemohli,alebo ich telo nechcelo zvladnut spravit pesky(su ludia co cestuju aj s kufrom, kufrikom,detmi a aj zenou.... ;) a pokracuju este dalej svoju cestu ) da sa to spravit autobusom MHD vola sa "A" je cely oranzovy
a chodi kazdu polhodinu priamo z letiska na zeleznicnu stanicu(Charleroi Sud) de centra za 2,7 Euros.

No a ked uz sa na tu cestu das,davaj si pozor na teba,a hlavne v noci,lebo Charleroi je naozaj dost nebezpecne mesto.
(aj ked je ludske telo "robene" aby sa mohlo same obranit... ..daval by som si pozor :o

Nezabudni si tiez dazdnik,casto tam prsi.

Inac ked chces,daj mi vediet kedy by si to chcel absolvovat,mozem ta prist zobrat priamo na letisko a ukazem ti tu cestu
z auta(dvere na aute zamknute z vnutra 8-)
(aj prespat ked chces ,vzdy sa u mna naslo miesto pre putovnikov
(byvam nedaleko) ;)

PříspěvekNapsal: 25 úno 2010 05:47 
Diskutér

Ja som este do Charleroi nesiel peso, siel som do Bruselu, ale pise sa, ze je to cca 2km, tak preto som napisal "do 5km". Samozrejme letiska byvaju na odlahlych miestach, kde sa tazko chodi peso. Mne len nedalo, ako su niektori ludia v poslednom case lenivi (myslim vseobecne), vid napr. diskusiu o BTS, kde ludia spekuluju, ako sa dopravit z Avionu na letisko, pritom tam kamenom dohodim :-)

PříspěvekNapsal: 25 úno 2010 06:26 
Návštěvník

pepe.1 píše:
Ja som este do Charleroi nesiel peso, siel som do Bruselu, ale pise sa, ze je to cca 2km, tak preto som napisal "do 5km". Samozrejme letiska byvaju na odlahlych miestach, kde sa tazko chodi peso. Mne len nedalo, ako su niektori ludia v poslednom case lenivi (myslim vseobecne), vid napr. diskusiu o BTS, kde ludia spekuluju, ako sa dopravit z Avionu na letisko, pritom tam kamenom dohodim :-)

Nielen s kamenom ale aj s kufrom :mrgreen:

Obrázek

PříspěvekNapsal: 20 bře 2010 10:00 
Diskutér

Vie mi niekto poradit, kde sa da kupit len kombinovany listok (autobus na vlakovu stanicu Charleroi + lubovolny vlak)? Ja som sa pytal na informaciach a vedeli len o automate vonku, kde tento kombinovany listok nestoji 11 Eur, ale rozne podla miesta (napriklad letisko-stanica Charleroi-Antverpy 16,90 Eur) Diki.

PříspěvekNapsal: 20 bře 2010 12:21 
Návštěvník

pepe.1 píše:
Vie mi niekto poradit, kde sa da kupit len kombinovany listok (autobus na vlakovu stanicu Charleroi + lubovolny vlak)? Ja som sa pytal na informaciach a vedeli len o automate vonku, kde tento kombinovany listok nestoji 11 Eurr, ale rozne podla miesta (napriklad letisko-stanica Charleroi-Antverpy 16,90 Eur) Diki.

No na letisku CRL sa to da kupit v automate pred letiskom (su tam 2 vedla seba) kde je problem ? ?

http://www.hostingpics.net/viewer.php?id=298874BORNE.png

Ale kde si nasiel tu cenu 11 Eur ??

Stoji to 19,40 EUR Max a za tu cenu mozes spravit RT do hociktoreho mesta v Belgicku ( ale len v ten isty den)
( ta cena plati od 01/02/2010)

PříspěvekNapsal: 23 bře 2010 18:03 
Návštěvník

pepe.1 píše:
Vie mi niekto poradit, kde sa da kupit len kombinovany listok (autobus na vlakovu stanicu Charleroi + lubovolny vlak)? Ja som sa pytal na informaciach a vedeli len o automate vonku, kde tento kombinovany listok nestoji 11 Eur, ale rozne podla miesta (napriklad letisko-stanica Charleroi-Antverpy 16,90 Eur) Diki.

Taky se na tu trasu chystám, co jsem počítala, vyšlo mi 2,50 eur za bus z letiště na vlakáč plus 13,60 eur za vlak do Antwerp, takže 16,10 celkem. Nebo je tam taky možnost si koupit Rail Pass za 50, respektive 74 na 10 jízd...

Existuje možnost si koupit víkendový zpáteční lístek, jako v Holandsku? Děkuji...

PříspěvekNapsal: 25 bře 2010 14:01 
Návštěvník

YaniCZka píše:

Taky se na tu trasu chystám, co jsem počítala, vyšlo mi 2,50 eur za bus z letiště na vlakáč plus 13,60 eur za vlak do Antwerp, takže 16,10 celkem. Nebo je tam taky možnost si koupit Rail Pass za 50, respektive 74 na 10 jízd...

Existuje možnost si koupit víkendový zpáteční lístek, jako v Holandsku? Děkuji...

YaniCZka
Ano existuje to tiez aj v Belgicku . Vola sa to "Go Pass" v ktorom je 10 listkov.

Potom cena zalezi od toho aky mas vek.
Ked ti je menej ako 26 tak ta bude stat 50,00 EUR v (2 triede ) co je 5 EUR / 1 cestu

:arrow: http://www.b-rail.be/nat/F/tarifs/passes/go/index.php

Ked mas viac ako 26 tak to stoji 74,00 EUR v (2 triede) co je 7,4 EUR / 1 cestu

:arrow: http://www.b-rail.be/nat/F/tarifs/passes/rail/index.php

Vyhoda "Go Pass" je ze tie listky nie su osobne a teda moze ich pouzivat hocikdo(pokial ma prislusny vek)
a mozu sa pouzivat pocas jedneho roku.

PříspěvekNapsal: 25 bře 2010 14:21 
Diskutér

YaniCZka - Antverpy su pekne, mam tip na skvele ubytko keby nahodou...pozor ale na automat na letisku, keby si listok chcela kupovat tam. Dal som "return", dal som "Anvers" a pytalo si to odo mna datum. Dal som aktualny a ja ze sa ma spyta na datum na cestu spat. Ale nie - oba listky CRL-Antverpy aj Antverpy-CRL som mal na rovnaky den, pritom som sa chcel vratit az o tyzden. Nastastie v Antverpach na stanici boli zlati ludia a sice sa to uz zmenit nedalo, napisali mi nieco ako "cestne prehlasenie", ze som blb, ktory nevie pouzivat automat a ze ten listok plati o tyzden neskor. Ale vlak bol v sobotu takmer prazdny a revizor neprisiel. Inak keby som z tohto letisko isiel do Bruselu, tak rozhodne nie cez Charleroi, pretoze (aspon cez vikend) ide ten mestsky autobus z/na vlakovu stanicu iba raz za hodinu a cenovo to tiez velka uspora nie je.

PříspěvekNapsal: 25 bře 2010 15:12 
Návštěvník

pepe.1 píše:
YaniCZka - Antverpy su pekne, mam tip na skvele ubytko keby nahodou...pozor ale na automat na letisku, keby si listok chcela kupovat tam. Dal som "return", dal som "Anvers" a pytalo si to odo mna datum. Dal som aktualny a ja ze sa ma spyta na datum na cestu spat. Ale nie - oba listky CRL-Antverpy aj Antverpy-CRL som mal na rovnaky den, pritom som sa chcel vratit az o tyzden. Nastastie v Antverpach na stanici boli zlati ludia a sice sa to uz zmenit nedalo, napisali mi nieco ako "cestne prehlasenie", ze som blb, ktory nevie pouzivat automat a ze ten listok plati o tyzden neskor. Ale vlak bol v sobotu takmer prazdny a revizor neprisiel. Inak keby som z tohto letisko isiel do Bruselu, tak rozhodne nie cez Charleroi, pretoze (aspon cez vikend) ide ten mestsky autobus z/na vlakovu stanicu iba raz za hodinu a cenovo to tiez velka uspora nie je.

pepe.1
Jasna vec ze si to nemal v poriadku :roll: ,ako uz o tom pisem vysie ty si si kupil v oranzovom automate(Porte 2) "one day ticket" max 19,40 Eur (pytaj kod 815 ked ho kupujes priamo na vlakovej stanici ) co znaci ze musis spravit tu cestu tam aj naspet este v ten isty den!!

Vikendovy ani tyzdeny navratny listok nexistuje da sa ale kupit ten "Go Pass" v ktorom je 10 listkov za 50,00 EUR(-26 rokov)
alebo 74,00 EUR(+26 rokov) ale o tom uz pisem tu hore

Ked sa teda rozhodnes ist vlakom de nejakeho Belgickeho mesta a budes sa vraciat na letisko,tak
co sa tyka cesty autobusom(MHD= TEC ) zo stanice na letisko stoji 2,50 eur,ano chodi kazdu hodinu cez vikend ale
NEODPORUCAM IST PESI CEZ CHARLEROI (a hlavne ked si dievca!!) :oops:
Byvam nedaleko,vidim,pocuvam,a citam v novinach a mozem ti povedat ze by som sa neodvazil (a popritom poznam dobre vsetky stvrte a som v kondicke) ;)

Ist pesi niekolko kilometrov cez "krasne"skrachovane priemyselne okolie a stale sa otacat ci nejaka banda ma nesleduje
a to len aby som usetril 2,50 eur NIE DAKUJEM !!!!

Inac je jedno velmi pekne mesto ktore odporucam v Belgicku to je Brugges a volame to Benatky severu,
krasne mesto na vode tesne pri mori ;)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina