Diskusní fórum AKČNÍ LETENKY.com

Právě je 20 úno 2018 18:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 177 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zavazadla - rychlý přestup
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2010 09:46 
Kolemjdoucí

Rád bych si nechal poradit od zkušenějších. Letíme s AZ segment LHR-FCO-ORD a v Římě máme jen 45 minut na přestup.
Trochu jsem brouzdal po netu a dostal jsem se na www.airlinequality.com , kde není moc povzbudivé hodnocení služeb AZ
(což může být způsobeno tím, že tam píšou spíš Ti co spokojeni nejsou, než naopak), ale zarazila mě tam jedna věc. A to jsou často ztracena zavazadla.
Myslím si, že se samotným přestupem by snad neměl být nějaký výraznější problém - uvedená linka léta celkem na čas. Ale spíš mám strach o zavazadla. Budeme tam mít stan a spacáky, s kterými dost počítáme na další cestě a jakékoli další zdržení, či ztráta by nám radikálně narušila další plány. Pokud nás odbaví přímo do ORD, stihnou to v FCO přeložit? (???) a dá se to nějak "ošetřit" případně tomu pomoct? Neexistuje nějaká možnost "priority" pro zavazadla, kterou bychom si případně i třeba nějak připlatili?
Případně co můžu udělat pro to, abych se s batohem v ORD opravdu shledal (kromě upřímné modlitby)???

A ještě mě napadlo, pokud už jednou projdu v LHR kontrolou, tak nebudu muset nějakou další absolvovat v FCO, že né?
Teda pokud samozřejmě nevylezu z transitu.

Díky za jakékoli inspirace.

Předmět příspěvku: Re: Zavazadla - rychlý přestup
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2010 11:07 
VIP

Osobně si myslím, že ti nezbývá nic, než se modlit, aby to stihli přeložit. Pokud něco nutně potřebuješ, tak to vem do příručního zavazadla, nebo stan se dá vcelku levně koupit až tam...

PříspěvekNapsal: 21 kvě 2010 22:50 
Kolemjdoucí

Maiklcz2 píše:
Pokud něco nutně potřebuješ, tak to vem do příručního zavazadla, nebo stan se dá vcelku levně koupit až tam...

To nás také napadlo, že pojedeme jen s příručním zavazadlem, ale nejsem si jist, že cesta do USA jen s příručním zavazadlem na tři týdny, je zrovna nejlepší nápad.
Za prvé se asi jen do malého batůžku nenabalím, už jen proto, že mi foto brašna a kamera samy vystačí za "příruční" zavazadlo a za druhé - vysvětlovat imigračnímu uředníkovi, že jsme přiletěl jen s malám batůžkem na zádech ....???
nevím, nevím, jestli bychom najednou nebyli podezřelí.......

PříspěvekNapsal: 22 kvě 2010 09:20 
VIP

Však jsem to myslel tak, že si vezmeš ty nejnutnější věci do příručního, abys i tak mohl "fungovat", když by ti zavazadla dorazila další den...mezitím se někde podiváš po městě...

Předmět příspěvku: Řím - Fiumicino (FCO)
PříspěvekNapsal: 12 čer 2010 21:04 
Kolemjdoucí

Ahoj přátelé kamarádi
Mám dotaz na letiště Fiumicino. Je toto letiště státní? Jde mi o to, že na 25.6.2010 vyhlásili v Itálii generální stávku a z mým štěstím mám na tento den samozdřejmě letenku. A hotel kterej se nedá stornovat.
Dá se na to dodatečně ještě pojistit?
Dík

Předmět příspěvku: Re: Je letiště Fiumicino státní?
PříspěvekNapsal: 12 čer 2010 22:14 
Diskutér

Ach jo, zase chtějí nějací zaměstnanci leteckých společností stávkovat? Kdy si konečně uvědomí, že jejich vyjimečnost, je už ta tam...já osobně, nevidím žádný rozdíl mezi stevardem v letadle a štiplístkem na dráze, akorát má častější zastávky :lol:

PříspěvekNapsal: 12 čer 2010 22:21 
VIP

No, tak můj odlet z Pisy 23.6. se jeví v tomto světle jako poměrně šťastně vybraný :-) a co ty Španělé, kdy stávkují oni? To taky naruší letový řád.... .... jen abych se neradoval předčasně, a všem ostatním smolařům to rozhodně nepřeji...

PříspěvekNapsal: 13 čer 2010 07:39 
Diskutér

No nazdar.... mam take let :-/. Tak o dopravce bych se moc nebal, ale spis jak to bude s Rizenim letoveho provozu ?

Předmět příspěvku: Re: Řím - Fiumicino (FCO)
PříspěvekNapsal: 27 úno 2011 15:19 
Nováček

V sobotu 12.3.2011 v 11 hod letíme se Smart Wings z Prahy do Říma (Fiumicino). Jsme 3 osoby a do centra (a pak zpět) pojedeme Leonardem Express. Koupili bychom karnet 10 lístků za 115 Eur. Nemá někdo zájem o zbývající 4 lístky?

PříspěvekNapsal: 27 úno 2011 15:34 
Diskutér

Proč tak drahým vlakem, levnější je příměstský vlak FR1, který jezdí ze stejného stanoviště na FCO a zajíždí na Roma Tiburtina, kde je metro, jedním směrem vyjde na 5,50 €. Pokud ty zbývající lístky prodáte, tak neříkám nic :D

PříspěvekNapsal: 27 úno 2011 16:12 
Návštěvník

Lucx: dle webu Trenitalie i letiště Fimuicino je aktuální cena vlaku z Fiumicina na Tiburtinu 8 E, nikoli 5,50

PříspěvekNapsal: 27 úno 2011 17:03 
Diskutér

MSK píše:
Lucx: dle webu Trenitalie i letiště Fimuicino je aktuální cena vlaku z Fiumicina na Tiburtinu 8 E, nikoli 5,50

Tak to sorry, minulej rok v březnu stál 5,50, to tedy pěkně zdražili. Ale pořád lepší než 15 éček za LE.

PříspěvekNapsal: 28 úno 2011 01:12 
Moderátor

No já koukám, že nějak zrušili autobusy. 2 roky zpět tam jezdilo Schiaffini a Terravision a teď jezdí jen na CIA. To už tam jsou vážně jen ty vlaky?

PříspěvekNapsal: 28 úno 2011 10:31 
Kolemjdoucí

Já myslím že to není tak strašný ta doprava vlakem. Já teda byl hodně spokojen. Je fakt že teda určitě nestál 15€ za mě ale i tak mi to přijde pohodlná/rychlá doprava přímo do centra a já bydlel od te stanice pak asi 5minut pěšky v hostelu takže pohoda :)

A po Římě doporučuji výhradně pěškobusy, jízda v metru je totálně zbytečná a autobusy jsou přecpané že vás tam malém tl. jak v japonsku do metra 8-)

PříspěvekNapsal: 01 bře 2011 00:47 
VIP

V Rime jsme byli v lete 2009 a kdyz jsem zjistoval co nejrozumnejsi dopravu z FCO do centra, tak si nevybavuju, ze bych narazil na nejake busy (primo do centra). Nicmene pokud by slo nekomu o cenu a nevadil by prestup, da se (resp. dalo se tehdy, nevim jak se pohly ceny) do centra dojet za 2.60.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 177 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina